Актуальність даної темиДата конвертації15.06.2016
Розмір445 b.Аукціони мають тисячолітню історію і, наразі, широко використовуються у багатьох країнах світу. За радянських часів їх застосування в Україні було досить обмежене внаслідок панування адміністративно-командної економіки і властивого їй обмеження розподільчими засобами сфери товарно-грошових відносин. Після здобуття незалежності України та розвитку ринкової економіки аукціонна діяльність набула широкого розповсюдження в різних сферах економіки.

 • Аукціони мають тисячолітню історію і, наразі, широко використовуються у багатьох країнах світу. За радянських часів їх застосування в Україні було досить обмежене внаслідок панування адміністративно-командної економіки і властивого їй обмеження розподільчими засобами сфери товарно-грошових відносин. Після здобуття незалежності України та розвитку ринкової економіки аукціонна діяльність набула широкого розповсюдження в різних сферах економіки.Актуальність даної теми

 • Актуальність даної теми

 • пов'язана з тим, що багато товарів на світовому ринку продаються й купуються за допомогою саме аукціонної форми торгівлі. Крім того, у складі українського експорту присутня певна частка продукції, реалізованої на аукціонах а також продукція, яка у вигляді сільськогосподарської сировини активно імпортується в країну. Разом із розвитком науки та техніки, аукціонна торгівля впевненно крокує вперед.Наукова новизна дипломної магістерської роботи полягає в тому, що проведене всебічне, комплексне дослідження проблематики торгів у всіх сферах суспільного життя, де вони знаходять застосування. Дослідження було націлене на види і форми торгів, незалежно від їх призначення, в цілях концептуального осмислення цього інституту, вироблення його основних теоретичних основ, відмежування торгів від схожих, але проте інших способів вибору контрагента для укладення договору.

 • Наукова новизна дипломної магістерської роботи полягає в тому, що проведене всебічне, комплексне дослідження проблематики торгів у всіх сферах суспільного життя, де вони знаходять застосування. Дослідження було націлене на види і форми торгів, незалежно від їх призначення, в цілях концептуального осмислення цього інституту, вироблення його основних теоретичних основ, відмежування торгів від схожих, але проте інших способів вибору контрагента для укладення договору.Аукціон — особлива форма продажу товарів, при якій продавець для отримання найвищої ціни за товар використовує пряму конкуренцію багатьох покупців під час публічного торгу в заздалегідь установлений час і визначеному місці.

 • Аукціон — особлива форма продажу товарів, при якій продавець для отримання найвищої ціни за товар використовує пряму конкуренцію багатьох покупців під час публічного торгу в заздалегідь установлений час і визначеному місці.Розрізняють примусові і добровільні аукціони. Примусові аукціони проводять судові органи або органи влади, щоб стягти борги, а також митниці, залізниці, банки і ломбарди під час продажу конфіскованих і не оплачених товарів, а також закладеного і не викупленого майна. Добровільні аукціони організовують для найвигіднішого продажу товарів (антикваріат, дорогі ювелірні вироби, вироби з особливо цінних сортів хутра, картини відомих художників, високохудожні авторські роботи національних народних промислів та Будинків моделей).

 • Розрізняють примусові і добровільні аукціони. Примусові аукціони проводять судові органи або органи влади, щоб стягти борги, а також митниці, залізниці, банки і ломбарди під час продажу конфіскованих і не оплачених товарів, а також закладеного і не викупленого майна. Добровільні аукціони організовують для найвигіднішого продажу товарів (антикваріат, дорогі ювелірні вироби, вироби з особливо цінних сортів хутра, картини відомих художників, високохудожні авторські роботи національних народних промислів та Будинків моделей).Основними учасниками аукціону є:

 • Основними учасниками аукціону є:

 • власник товару (продавець), організатор аукціону,

 • покупці.

 • Організатором торгів виступають продавець або підприємства (фірми), які спеціалізуються на цьому виді діяльності, а також фірми, в статутах яких передбачено право на їх проведення (біржі, діючі виставки, торговельні підприємства і організації), але не є їх основним видом діяльності), що діють на підставі договору з продавцем.Поява аукціонів викликана, насамперед, економічними причинами – бажанням власника продати своє майно якомога вигідніше. При цьому, історично процес продажу майна на аукціоні неминуче призвів до виникнення цивільно-правових відносин між власником майна, організаторами аукціону і його учасниками. Із розвитком суспільства ці відносини все більше розширювалися й ускладнювалися, відповідно, ускладнювалося та удосконалювалося їх правове регулювання.

 • Поява аукціонів викликана, насамперед, економічними причинами – бажанням власника продати своє майно якомога вигідніше. При цьому, історично процес продажу майна на аукціоні неминуче призвів до виникнення цивільно-правових відносин між власником майна, організаторами аукціону і його учасниками. Із розвитком суспільства ці відносини все більше розширювалися й ускладнювалися, відповідно, ускладнювалося та удосконалювалося їх правове регулювання.

У чинному законодавстві відсутня єдина класифікація аукціонів, через що в окремих нор­мативно-правових актах використовуються неоднакова термінологія та визначення. Оперативного вирішення в першу чергу вимагає поліпшення законодавства. Влада повинна розуміти, що проведення аукціонів – це прибуткове вкладення коштів, яке окупиться в найкоротші терміни.

 • У чинному законодавстві відсутня єдина класифікація аукціонів, через що в окремих нор­мативно-правових актах використовуються неоднакова термінологія та визначення. Оперативного вирішення в першу чергу вимагає поліпшення законодавства. Влада повинна розуміти, що проведення аукціонів – це прибуткове вкладення коштів, яке окупиться в найкоротші терміни.За минулі роки у владі переконалися в перевагах продажу земельних ділянок на відкритому аукціоні. Це вагоме поповнення місцевого бюджету. З інвестором, який привселюдно купує об'єкт і справно платить податки, працювати надійніше.Для інвестора придбати земельну ділянку на аукціоні - значить заощадити час, оскільки оформлення права на землю іншим способом може зайняти більш року. До того ж оформлення технічної документації ділянки й визначення його границь у натурі проводиться продавцем до аукціону. Нарешті, виставлена на аукціон земельна ділянка "чистий« аркуш від яких-небудь майнових прав третіх осіб на нього. По суті, єдино можливою причиною анулювання придбаної на аукціоні права власності на земельну ділянку є визнання недійсними результатів аукціону. А для цього необхідно довести порушення встановленої процедури його підготовки й проведення . .

 • За минулі роки у владі переконалися в перевагах продажу земельних ділянок на відкритому аукціоні. Це вагоме поповнення місцевого бюджету. З інвестором, який привселюдно купує об'єкт і справно платить податки, працювати надійніше.Для інвестора придбати земельну ділянку на аукціоні - значить заощадити час, оскільки оформлення права на землю іншим способом може зайняти більш року. До того ж оформлення технічної документації ділянки й визначення його границь у натурі проводиться продавцем до аукціону. Нарешті, виставлена на аукціон земельна ділянка "чистий« аркуш від яких-небудь майнових прав третіх осіб на нього. По суті, єдино можливою причиною анулювання придбаної на аукціоні права власності на земельну ділянку є визнання недійсними результатів аукціону. А для цього необхідно довести порушення встановленої процедури його підготовки й проведення . .Проведене дослідження дає змогу зробити висновок про те, що проблеми законодавчого регулювання торгів у сфері публічних інтересів (аукціонів) дійсно існують, мають не досить належне нормативно-правове забезпечення, не чітко визначений порядок їх проведення.

 • Проведене дослідження дає змогу зробити висновок про те, що проблеми законодавчого регулювання торгів у сфері публічних інтересів (аукціонів) дійсно існують, мають не досить належне нормативно-правове забезпечення, не чітко визначений порядок їх проведення.Після вивчення основних питань торгів у сфері публічних інтересі можна зробити наступні теоретичні та практичні висновки та пропозиції:

 • Після вивчення основних питань торгів у сфері публічних інтересі можна зробити наступні теоретичні та практичні висновки та пропозиції:

 • 1.Упровадження на законодавчому рівні обов'язкової електронної публікації запрошень до участі в аукціонах і заохочення такої практики на офіційному сайті.

 • 2.Підвищення зацікавленості постачальників в участі в аукціонах шляхом встановлення звання «Постачальник продукції для державних (муніципальних) потреб».

 • 3.У законодавстві необхідно встановити підстави і порядок визнання аукціону тим, що не відбудеться.

 • 4.На мою думку, доцільно закріпити в законі перелік підстав для визнання результатів аукціону недійсними.


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка