“джерела електричної енергії. Споживачі струму”. “джерела електричної енергії. Споживачі струму”Сторінка1/14
Дата конвертації11.06.2016
Розмір446 b.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


“ДЖЕРЕЛА ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ. СПОЖИВАЧІ СТРУМУ”.

 • “ДЖЕРЕЛА ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ. СПОЖИВАЧІ СТРУМУ”.


К.С. Шестопалов, С.Ф. Демиховский . Легковые автомобили. – М., 1985.

 • К.С. Шестопалов, С.Ф. Демиховский . Легковые автомобили. – М., 1985.

 • М.Ю. Основенко, В.П.Сахно. Автомобілі. – К.: НМК ВО КАДІ, 1992.

 • И.М. Юрковский, О.И. Юрковский. 300 возможных неисправностей легкового автомобиля. – К.: Техніка, 1999.

 • В.Ф. Кисликов, В.В. Лущик. Будова й експлуатація автомобілів. – К.: Либідь, 2009.

 • В.Ф. Яковлєв . Підручник по будові легкового автомобіля. М. ТРЕТІЙ РИМ 2010.

 • Навчально-методичний комплекс. “Будова й експлуатація автомобіля”розділ “Електрообладнення автомобіля і причепа” – К, КНУВС, 2007.Ознайомити курсантів з призначенням, будовою і роботою акумуляторних батарей і генератора. Роз’яснити курсантам основні несправності джерел електричної енергії, ознаки і причини їх виникнення, способи виявлення та усунення. Ознайомити курсантів з будовою і роботою стартера і приладів пуску двигуна, приладів системи освітлення і сигналізації та контрольно-вимірювальних приладів.

 • Ознайомити курсантів з призначенням, будовою і роботою акумуляторних батарей і генератора. Роз’яснити курсантам основні несправності джерел електричної енергії, ознаки і причини їх виникнення, способи виявлення та усунення. Ознайомити курсантів з будовою і роботою стартера і приладів пуску двигуна, приладів системи освітлення і сигналізації та контрольно-вимірювальних приладів.

Електрообладнання автомобіля складається з джерела електричної енергії і її споживачів.

 • Електрообладнання автомобіля складається з джерела електричної енергії і її споживачів.

 • Джерелами електричного струму називаються прилади або машини, які перетворюють один з видів енергії в електричну. На автомобілі джерелами струму є акумуляторна батарея і генератор. Акумуляторна батарея перетворює хімічну енергію в електричну, а генератор - механічну в електричну.

 • Споживачами електричної енергії називаються прилади, які перетворюють електричну енергію в інші види енергії: світлову, теплову, механічну, хімічну і ін. До споживачів електроенергії належать системи запалювання і пуску двигуна, прилади освітлення, світлової і звукової сигналізації, контрольно-вимірювальні прилади, а також електроприлади обладнання кузова (нагрівник, склоочисник, вентилятор системи опалення, припалювач, радіоапаратура і ін.).Акумуляторна батарея складається із шести свинцево-кислотних акумуляторів, є хімічним джерелом постійного струму і служить для живлення електричним струмом приладів електрообладнання при непрацюючому двигуні, при пуску двигуна стартером, а також під час роботи двигуна на малій частоті обертання колінчастого вала.

 • Акумуляторна батарея складається із шести свинцево-кислотних акумуляторів, є хімічним джерелом постійного струму і служить для живлення електричним струмом приладів електрообладнання при непрацюючому двигуні, при пуску двигуна стартером, а також під час роботи двигуна на малій частоті обертання колінчастого вала.Будова і принцип дії найпростішого акумулятора. Найпростіший акумулятор складається з ємності з розміщеними в ній двома свинцевими пластинами, які не торкаються одна однієї. В посудину заливається електроліт, який являє собою розчин дистильованої води з додаванням хімічно чистої сірчаної кислоти у визначеній пропорції. Рівень електроліту повинен перевищувати висоту пластин, що забезпечує повне використання їх поверхні. Підготовлений таким способом акумулятор заряджається від джерела постійного струму — генератора шляхом з'єднання однієї пластини з позитивним, а іншої з негативним полюсами (рис. 1, а).

 • Будова і принцип дії найпростішого акумулятора. Найпростіший акумулятор складається з ємності з розміщеними в ній двома свинцевими пластинами, які не торкаються одна однієї. В посудину заливається електроліт, який являє собою розчин дистильованої води з додаванням хімічно чистої сірчаної кислоти у визначеній пропорції. Рівень електроліту повинен перевищувати висоту пластин, що забезпечує повне використання їх поверхні. Підготовлений таким способом акумулятор заряджається від джерела постійного струму — генератора шляхом з'єднання однієї пластини з позитивним, а іншої з негативним полюсами (рис. 1, а).При проходженні струму через пластини і електроліт (зарядження) в акумуляторі відбувається процес перетворення електричної енергії в хімічну, що виражається в утворенні нальоту активної маси на поверхні пластин. На позитивній пластині утвориться перекис свинцю коричневого кольору, а на негативній — губчатий свинець сірого кольору. При цьому густина електроліту значно збільшується — акумулятор зарядився. Напруга зарядженого акумулятора складає 2 В.

 • При проходженні струму через пластини і електроліт (зарядження) в акумуляторі відбувається процес перетворення електричної енергії в хімічну, що виражається в утворенні нальоту активної маси на поверхні пластин. На позитивній пластині утвориться перекис свинцю коричневого кольору, а на негативній — губчатий свинець сірого кольору. При цьому густина електроліту значно збільшується — акумулятор зарядився. Напруга зарядженого акумулятора складає 2 В.При ввімкненні в коло акумулятора якого-небудь споживача (лампи) відбувається зворотний процес перетворення хімічної енергії в електричну і акумулятор поступово розряджається. При цьому активна маса на тій чи іншій пластинах перетворюється в сірчанокислий свинець (рис. 1, б), а густина електроліту зменшується. Після повного розрядження акумулятор знову заряджається і працездатність його відновлюється.

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   14


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка