Електричні властивості біологічних систем електропровідність клітин І тканинДата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.


ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ БІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ

  • Електропровідність клітин і тканин.
Електропровідність клітин і тканин.1. Електропровідність клітин і тканин для постійного струму.2. Поляризація. Види поляризації.3. Електричні властивості тканин організмуВсі тканини, які містять воду, можуть бути поділені на три групи:

  • Всі тканини, які містять воду, можуть бути поділені на три групи:

  • рідкі тканини(кров, лімфа), які містять водну суспензію клітин і білкові молекули;

  • м’язові тканини і тканини внутрішніх органів (серце, нирки, печінка і ін.), які містять велику кількість води;

  • тканини з малим вмістом води (жир, кістки).

  • Електричні параметри біологічних тканин можна охарактеризувати діелектричною проникністю  і питомою електричною провідністю .

4. Використання постійного струму з лікувальною метою. Гальванізація і електрофорез.Рухливість іонів і колоїдних частинок (антибіотики) невелика, проте під час введення їх шляхом електрофорезу, їх можна виявити в органах і тканинах досить швидко. Це зумовлено тим, що речовини, введені у тканини постійним струмом, надходять у кровоносні судини і розносяться потоком крові і лімфи по всьому організму.

  • Рухливість іонів і колоїдних частинок (антибіотики) невелика, проте під час введення їх шляхом електрофорезу, їх можна виявити в органах і тканинах досить швидко. Це зумовлено тим, що речовини, введені у тканини постійним струмом, надходять у кровоносні судини і розносяться потоком крові і лімфи по всьому організму.5. Проходження змінного струму через біологічні об’єкти6. Біофізичні основи реографіїЕластична судинна стінка дозволяє масі крові після систоли швидко і повністю розкрити просвіт судини. При порушенні еластичності цей процес буде іншим в часі, а розширення судини не таким повним. Будь-яка зміна стану стінки артеріальної судини при різних її паталогічних станах відобразиться на формі реографічної хвилі. Період реографічної хвилі визначається частотою серцевих скорочень.

  • Еластична судинна стінка дозволяє масі крові після систоли швидко і повністю розкрити просвіт судини. При порушенні еластичності цей процес буде іншим в часі, а розширення судини не таким повним. Будь-яка зміна стану стінки артеріальної судини при різних її паталогічних станах відобразиться на формі реографічної хвилі. Період реографічної хвилі визначається частотою серцевих скорочень.

7. Дія електричного стуму на живі організми.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка