Етапи створення енергоменеджменту у бюджетній сфері ЛьвоваДата конвертації08.06.2016
Розмір445 b.


Львівська міська рада Впровадження енергоменеджменту Комп'ютеризована система моніторингу споживання енергоресурсів у будівлях бюджетних установ м. Львова Бохонко Мар”яна начальник відділу енергоменеджменту управління економіки Львівської міської ради


Етапи створення енергоменеджменту у бюджетній сфері Львова

 • 1. В грудні 2006 року запроваджено систему енергетичного менеджменту у м. Львові. У структурі управління економіки створено сектор енергозбереження.

 • 2. Для організації обліку споживання енергоресурсів в систему енергоменеджменту залучено управління освіти, охорони здоров’я, культури та туризму, молоді, сім’ї та спорту а також адміністративні будівлі. Зазначеним управлінням підпорядковані 503 будівлі.

 • 3. В структурних підрозділах визначено відповідальних працівників на яких покладено додаткові обов'язки щодо організації обліку та аналізу споживання енергоресурсів.

 • 4. Проведено навчання учасників системи моніторингу споживання енергоресурсів щодо організації обліку за єдиною програмою.

 • 5. З квітня 2007р створено відділ енергоменеджменту у складі якого є сектор енергозбереження та сектор енергетичного нагляду.Сформована організаційно-виконавча структураОрганізаційно-управлінська структураРезультати електронної інвентаризаціїАлгоритм роботи енергоменеджерів системи моніторингу споживання енергоресурсівЩомісячне оцінювання накопиченої інформації

 • На щомісячних нарадах розглядаються:

 • Аналіз показників споживання за відповідні періоди 2006-2009 рр.

 • Порівняння показників фактичного споживання та встановлених лімітів у відповідні періоди.

 • Визначення найбільш енергозатратних будівельВизначення найбільш енерговитратних будівель для проведення енергетичної експертизи

 • В жовтні 2007 року рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради схвалено Перелік найбільш енерговитратних будівель для проведення енергетичної експертизи та енергоефективної модернізації (40 будівель).

 • Перелік найбільш енерговитратних будівель визначений з результатів аналізу “Рангування привабливості будівель для проведення енергетичної експертизи та енергоефективної модернізації за абсолютними та питомими показниками нарахованої плати за спожиті енергоресурси за період від 01.01.06 до 31.12.06”, а також аналізу “Питомий обсяг та відсоткова структура нарахувань за енергоресурси, спожиті будівлями, за період від 01.01.06 до 31.12.06”.

 • На замовлення управління капітального будівництва ЛМР розроблено проекти енергоефективних модернізацій чотирьох бюджетних установ (енергоаудит). Метою проектів є формування переліку заходів енергозбереження у цих будівлях.Ліміти використання енергоресурсів у будівлях бюджетних установДинаміка зміни споживання енергоресурсів протягом 2006 - 2008 рр.Кошти отримані від економії енергоресурсів у 2008 роціЕнергетичний сертифікат будівліУ кампанії Дисплей беруть участь 369 міст Європи. Серед них було відібрано 8 найбільш активних учасників та визнано три переможця конкурсу “У напрямку до класу А”.Львів посів ІІІ місце у загальноєвропейському конкурсі з популяризації енергетичної сертифікації будівель серед міст-учасників європейської кампанії "Дисплей".

 • Львів посів ІІІ місце у загальноєвропейському конкурсі з популяризації енергетичної сертифікації будівель серед міст-учасників європейської кампанії "Дисплей".Впровадження малозатратних заходів з енергозбереження

 • В серпні 2008 року групою українських та іноземних волонтерів за кошти американського благодійного фонду в Дитячому будинку №1 відремонтовано та утеплено понад 100 віконних рамВідремонтовано та утеплено понад 100 віконних рам Споживання тепла зменшилось на 14,8%Львівська міська рада визнана переможцем всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування (Фонд Пухтинського) з проектом

 • Львівська міська рада визнана переможцем всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування (Фонд Пухтинського) з проектом

 • «Розробка та впровадження заходів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві м. Львова»

 • У проекті передбачено розробку ефективних та економічно обґрунтованих заходів з енергозбереження для житлових і бюджетних будівель міста. Бюджет проекту становить 1 млн. гривень (з них 80% (797 тис. грн) з фонду Конкурсу і 20% (203 тис. грн) частка міського бюджету).

 • Мета проекту – зменшення енергоспоживання в житлово-комунальному господарстві Львова, переведення його на енергозберігаючий та енергоефективний шлях розвитку, підвищення якості енергетичних послуг та дотримання і покращення умов комфорту в бюджетних установах і житлових будинках.

 • Проект підготовлений департаментом житлового господарства та інфраструктури за участю сектору міжнародної технічної допомоги управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій департаменту економічної політики. • Впроваджено систему схему виробник – виконавець – споживач послуг з водопостачання та водовідведення (рішення виконавчого комітету від 27.06.2008р. №667).

 • У кожному комунальному підприємстві, що обслуговує житловий фонд, введено посаду енергоменеджера. Його основним обов’язком є організація вчасного та якісного збору показів лічильників, виставлення рахунків з вказаними обсягами спожитих енергоносіїв мешканцями міста.

 • Щомісячно проводиться інформування мешканців міста про спожиті ними енергоресурси в розрахунку на 1 кв.м.Сформована організаційно-виконавча структура

Презентація досвіду на українських та міжнародних конференціях


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка