Геній виховує генія?Дата конвертації16.06.2016
Розмір445 b.Геній виховує генія?

 • Геній виховує генія? • Як вплинув Т. Шевченко на І. Пулюя?

 • Яка спадщина геніальної особистості?

 • Змістові питання:

 • Де навчався Т. Шевченко?

 • Де працював І. Пулюй?

 • Що спільного в життєвій позиції Т. Шевченко і

 • І. Пулюя?Періоди творчого становлення

 • Періоди творчого становлення

 • Філософські погляди

 • Моральні принциипиТ. Шевченко – поет і художник

 • Т. Шевченко – поет і художник

 • І. Пулюй – член товариства Шевченка

 • І. Пулюй – винахідник Х - променівПрезентація «Т. Шевченко – поет і художник»

 • Презентація «Т. Шевченко – поет і художник»

 • Презентація «Т. Шевченко - педагог»

 • Презентація «Т. Шевченко в житті І. Пулюя»СЕЛО(Из Тараса Шевченко)

 • СЕЛО(Из Тараса Шевченко)

 • Село! В душе моей покой. Село в Украйне дорогой, И, полный сказок и чудес, Кругом села зеленый лес. Цветут сады, белеют хаты. А на горе стоят палаты, И перед крашеным окном В шелковых листьях тополя, А там все лес, и все поля, И степь, и горы за Днепром... И в небе темно-голубом Сам бог витает над селом.

 • Цей переклад під назвою «Село» з поміткою «З Тараса Шевченка» С. Єсенін написав 1913 року, а вперше опублікував його 1914 року в березневому номері московського дитячого журналу «Мирок».Шанобливе ставлення до фольклору, до народної педагогіки дало разючі результати — важко знайти іншого поета, в кого б стала народною така величезна кількість творів: науковцями зафіксовано близько 80 народних пісень на слова Тараса Григоровича та понад 105 варіантів на них («Така її доля...», «Реве та стогне Дніпр широкий...» та інші). Т. Г. Шевченко — поет на усі часи.

 • Шанобливе ставлення до фольклору, до народної педагогіки дало разючі результати — важко знайти іншого поета, в кого б стала народною така величезна кількість творів: науковцями зафіксовано близько 80 народних пісень на слова Тараса Григоровича та понад 105 варіантів на них («Така її доля...», «Реве та стогне Дніпр широкий...» та інші). Т. Г. Шевченко — поет на усі часи.

 • ХОЧА Й НЕ БУВ ПЕДАГОГОМ...

 • Тарас Григорович Шевченко не мав педагогічної освіти. Одначе педагогічні ідеї поета, реалізовані в його творах і практичній громадсько-політичній діяльності, сприяли розвитку народної освіти в Україні, зокрема народних недільних шкіл.ХОЧА Й НЕ БУВ ПЕДАГОГОМ...

 • ХОЧА Й НЕ БУВ ПЕДАГОГОМ...

 • Восени 1860 року в Петербурзі Т. Шевченко укладає «Букварь южнорусский» — посібник для навчання грамоти українською мовою в недільних школах. На початку січня наступного року цей посібник виходить на кошти поета тиражем 10 тисяч примірників. «Букварь южнорусский» був першим у серії задуманих Шевченком навчальних посібників (лічба, етнографія, географія і навіть історія). На жаль, випуск серії він не встиг здійснити. «Букварь» містить алфавіт (букви рукописні й друковані), тексти для читання за складами і для суцільного читання. У розділі «Лічба» подано цифри й таблицю множення до 1000. Половину книжки становлять фольклорні тексти, серед яких думи та приказки, що засуджують моральні й соціальні вади і розкривають красу й багатство рідної мови.ХОЧА Й НЕ БУВ ПЕДАГОГОМ...

 • ХОЧА Й НЕ БУВ ПЕДАГОГОМ...

 • Навчальний матеріал «Букваря» перейнятий демократичними й гуманістичними ідеями — ворожістю до соціальної нерівності та гноблення, симпатіями до людей праці, до чесності й правдивості. Велику частину тиражу «Букваря» Шевченко розіслав для продажу в недільні школи Києва, Полтави, Чернігова та інших міст з тим, щоб виручені гроші залишилися в касах цих шкіл.ХОЧА Й НЕ БУВ ПЕДАГОГОМ...

 • ХОЧА Й НЕ БУВ ПЕДАГОГОМ...

 • Він славить світоч знань, схиляється перед людською вихованістю й інтелектом, чемністю, повагою до літніх, тужить і плаче над знедоленими дітьми, сиротами («І золотої, й дорогої...», «Мені тринадцятий минало...»). Саме ці категорії завжди були об’єктом народної педагогіки.

 • Думки, навіяні народною педагогікою, зустрічаємо практично в кожному художньому творі, в епістолярній спадщині Кобзаря. • Видатний український фізик і електротехнік Іван Пулюй був дійсним і почесним членом Наукового Товариства імені Т. Шевченка, належав до когорти вчених світової слави, що формували світ двадцятого століття. Саме з приходом у НТШ Івана Пулюя та Івана Горбачевського Товариство з науково-просвітницького перетворилося на наукове й набуло світового визнання як перша дієва Українська академія наук.Серед українських вчених, що сягнули вершин європейської і світової науки, одне з почесних місць належить Іванові Пулюєві. Своєю науковою і технічною діяльністю він заслужив широке міжнародне визнання. Але до недавнього часу залишався майже невідомим в Україні, на рідній Батьківщині, для кращого майбутнього якої невтомно працював поза її межами впродовж усього життя. Пулюй Іван, визначний фізик і електротехнік, винахідник і громадський діяч. Його дослідження стосуються електричних розрядів у газах, молекулярної фізики та електротехніки змінних струмів. Працював над питаннями особливостей катодних променів та променів, які пізніше дістали назву рентгенівських.

 • Серед українських вчених, що сягнули вершин європейської і світової науки, одне з почесних місць належить Іванові Пулюєві. Своєю науковою і технічною діяльністю він заслужив широке міжнародне визнання. Але до недавнього часу залишався майже невідомим в Україні, на рідній Батьківщині, для кращого майбутнього якої невтомно працював поза її межами впродовж усього життя. Пулюй Іван, визначний фізик і електротехнік, винахідник і громадський діяч. Його дослідження стосуються електричних розрядів у газах, молекулярної фізики та електротехніки змінних струмів. Працював над питаннями особливостей катодних променів та променів, які пізніше дістали назву рентгенівських.

Рентген з'ясував, що назовні з трубки виходять якісь промені, названі ним унаслідок відсутності у першовідкривача ясного уявлення про їх природу Х-променями. Газетна публікація у Воhеmiа посилалася на статтю Рентгена під назвою "Про новий тип випромінювання" Незабаром, отримавши примірник статті Рентгена, Пулюй із здивуванням побачив, що його давнішній знайомий Рентген жодним словом не згадав про нього. Він написав Рентгену лист з питанням, чи використовував він в своїх дослідженнях над Х-променями його лампу, але це питання з підтекстом (якщо використовував, то чому він не послався на Пулюя?) залишилося без відповіді.

 • Рентген з'ясував, що назовні з трубки виходять якісь промені, названі ним унаслідок відсутності у першовідкривача ясного уявлення про їх природу Х-променями. Газетна публікація у Воhеmiа посилалася на статтю Рентгена під назвою "Про новий тип випромінювання" Незабаром, отримавши примірник статті Рентгена, Пулюй із здивуванням побачив, що його давнішній знайомий Рентген жодним словом не згадав про нього. Він написав Рентгену лист з питанням, чи використовував він в своїх дослідженнях над Х-променями його лампу, але це питання з підтекстом (якщо використовував, то чому він не послався на Пулюя?) залишилося без відповіді.

Рентген же, за свідченням вчених того часу, всіляко ухилявся від пояснення природи свого відкриття і навіть не виступив з передбаченою протоколом промовою, на церемонії вручення Нобелівської премії. Він стверджував, що відкриття Х-променів здійснив 8 листопада 1895 року, затримавшись в лабораторії після того, як пішли всі асистенти. Відкриття відбулося випадково, коли він звернув увагу, що після включення струму в катодній трубці, закритій з усіх боків щільним чорним папером, кристали платиноціаністого барія, що лежали поруч, почали світитися зеленуватим світлом.

 • Рентген же, за свідченням вчених того часу, всіляко ухилявся від пояснення природи свого відкриття і навіть не виступив з передбаченою протоколом промовою, на церемонії вручення Нобелівської премії. Він стверджував, що відкриття Х-променів здійснив 8 листопада 1895 року, затримавшись в лабораторії після того, як пішли всі асистенти. Відкриття відбулося випадково, коли він звернув увагу, що після включення струму в катодній трубці, закритій з усіх боків щільним чорним папером, кристали платиноціаністого барія, що лежали поруч, почали світитися зеленуватим світлом.

 • Відповідь Пулюя була така: "Що повинне відбутися - відбудеться обов'язково, і те, що відбудеться, буде якнайкращим, тому що така воля Господня!"Марки України

 • Марки України

Каталог: attachments
attachments -> Робота з епіграфом
attachments -> Водичка, водяний, підводний водичка, водяний, підводний
attachments -> Поглибити і узагальнити знання учнів про додаток; формувати вміння ставити запитання до другорядних членів речення, визначати способи вираження додатку
attachments -> Поглибити знання учнів про другорядні члени речення; формувати навички розпізнавання їх у реченні, дати поняття про поширені і непоширені речення
attachments -> Рід невідмінюваних іменників визначається так
attachments -> 1. Дано одне речення. Скласти програму, яка визначає з якої букви починається друге слово в реченні
attachments -> 1. Роль козацтва в захисті південних кордонів українських земель
attachments -> Урок до нас прийшов за розкладом сьогодні


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка