Географічна структура зовнішньої торгівлі України Зовнішня торгівля України з країнами снд та Російською ФедерацієюДата конвертації15.06.2016
Розмір445 b.


Географічна структура зовнішньої торгівлі України


2. Зовнішня торгівля України з країнами СНД та Російською ФедерацієюЗа підсумками 2010 р. в країни СНД з України експортовано товарів на суму 18 млрд. 744 млн. дол. США (36,4% від обсягів експорту), імпортовано – 26 млрд. 697 млн. дол. США (44% від обсягів імпорту).

 • За підсумками 2010 р. в країни СНД з України експортовано товарів на суму 18 млрд. 744 млн. дол. США (36,4% від обсягів експорту), імпортовано – 26 млрд. 697 млн. дол. США (44% від обсягів імпорту).

 • Частка Російської Федерації в експорті України становить 26,1% (71,6% від експорту України в країни СНД), частка імпорту – 36,5% (83,1% від імпорту з країн СНД)Динаміка показників зовнішньої торгівлі України з Російською Федерацією за період 2001-2010 рр.Товарна структура експорту України до Російської ФедераціїВ загальному обсязі експорту українських товарів до Росії найбільшу питому вагу має машинобудівна та металургійна продукція. Структура металургійної групи товарів складається, насамперед, з чорних металів та виробів з них; міді, нікелю, алюмінію, свинцю, цинку, олова та виробів з них тощо.

 • В загальному обсязі експорту українських товарів до Росії найбільшу питому вагу має машинобудівна та металургійна продукція. Структура металургійної групи товарів складається, насамперед, з чорних металів та виробів з них; міді, нікелю, алюмінію, свинцю, цинку, олова та виробів з них тощо.

 • Сталим попитом на внутрішньому російському ринку користується продукція машинобудівного комплексу. В товарній структурі цієї підгрупи переважають машини, устаткування, механізми, електротехнічне устаткування, відтворювальна апаратура, телеапаратура тощо. Найбільш представницькими товарами в цій товарній групі експорту є машини та устаткування (турбіни, двигуни турбореактивні та внутрішнього згорання, насоси, прокатні стани, металорізальні верстати та багато інших виробів).Чорні метали (чавун, залізо, сталь, готовий прокат, залізний дріт, прутки гарячекатані тощо) та вироби з них (стальні труби, металоконструкції з чорних металів, радіатори для центрального опалення тощо) залишаються також найбільш представницькими товарами українського експорту на внутрішньому російському ринку. Основними факторами, що впливають на обсяги експорту чорних металів до Росії, залишається кон’юнктура попиту російського ринку на ці товари та вітчизняні ціни на них.

 • Чорні метали (чавун, залізо, сталь, готовий прокат, залізний дріт, прутки гарячекатані тощо) та вироби з них (стальні труби, металоконструкції з чорних металів, радіатори для центрального опалення тощо) залишаються також найбільш представницькими товарами українського експорту на внутрішньому російському ринку. Основними факторами, що впливають на обсяги експорту чорних металів до Росії, залишається кон’юнктура попиту російського ринку на ці товари та вітчизняні ціни на них.Упродовж останніх років Російська Федерація продовжує залишатись найбільшим ринком збуту товарів харчової промисловості України. Основними експортоспроможними товарами цієї товарної підгрупи на російському ринку є цукор, вироби з м’яса та риби, етиловий спирт, продукція борошномельного виробництва, алкогольні та безалкогольні напої, тютюн тощо.

 • Упродовж останніх років Російська Федерація продовжує залишатись найбільшим ринком збуту товарів харчової промисловості України. Основними експортоспроможними товарами цієї товарної підгрупи на російському ринку є цукор, вироби з м’яса та риби, етиловий спирт, продукція борошномельного виробництва, алкогольні та безалкогольні напої, тютюн тощо.Помітне місце на російському ринку займає продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Структура цієї підгрупи товарів складається, в основному, з продуктів неорганічної хімії (сірчана та азотна кислоти, штучний корунд, сульфіти, нітрити і нітрати, оксиди та гідроксиди хрому, заліза, кобальту та інші товари), органічних хімічних з’єднань, фармацевтичних продуктів (включаючи медикаменти, добрива, дубильні екстракти і барвники, ефірні масла та есенції, миючі засоби, білкові речовини тощо).

 • Помітне місце на російському ринку займає продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості. Структура цієї підгрупи товарів складається, в основному, з продуктів неорганічної хімії (сірчана та азотна кислоти, штучний корунд, сульфіти, нітрити і нітрати, оксиди та гідроксиди хрому, заліза, кобальту та інші товари), органічних хімічних з’єднань, фармацевтичних продуктів (включаючи медикаменти, добрива, дубильні екстракти і барвники, ефірні масла та есенції, миючі засоби, білкові речовини тощо).Товарна структура імпорту України з Російської ФедераціїУ структурі загального імпорту з Росії більшу частку становлять енергоносії (газ, нафта, нафтопродукти тощо), а з урахуванням машинобудівної, хімічної, гірничорудної та металургійної промисловості, деревини та деревообробки питома вага продукції, що належить до сфери виробничо-промислового імпорту й спрямовується на задоволення потреб вітчизняного виробництва, становить майже 90%. Звідси можна зробити висновок, що імпорт із Росії має життєво важливе значення для економіки України.

 • У структурі загального імпорту з Росії більшу частку становлять енергоносії (газ, нафта, нафтопродукти тощо), а з урахуванням машинобудівної, хімічної, гірничорудної та металургійної промисловості, деревини та деревообробки питома вага продукції, що належить до сфери виробничо-промислового імпорту й спрямовується на задоволення потреб вітчизняного виробництва, становить майже 90%. Звідси можна зробити висновок, що імпорт із Росії має життєво важливе значення для економіки України.У регіональному розрізі найвищий зовнішньоторговельний оборот з Російською Федерацією мають Луганська, Донецька, Дніпропетровська та Запорізька області.

 • У регіональному розрізі найвищий зовнішньоторговельний оборот з Російською Федерацією мають Луганська, Донецька, Дніпропетровська та Запорізька області.Україна експортує до країн СНД наступну продукцію: кам’яне вугілля, чавун, сталь, прокат чорних металів, залізну руду, марганцеву руду, цемент, сіль, промислове устаткування, автобуси, тепловози, екскаватори, вантажні та легкові автомобілі, трактори, кукурудзозбиральні комбайни, бурякозбиральні комбайни, продукцію хімічної промисловості, цукор, масло, фрукти, консерви, ряд інших товарів та послуг. Тобто, товарна структура зовнішньої торгівлі України з країнами СНД має дуже широкий спектр, хоча найбільша питома вага у ній припадає на продукцію чорної металургії та машинобудування.

 • Україна експортує до країн СНД наступну продукцію: кам’яне вугілля, чавун, сталь, прокат чорних металів, залізну руду, марганцеву руду, цемент, сіль, промислове устаткування, автобуси, тепловози, екскаватори, вантажні та легкові автомобілі, трактори, кукурудзозбиральні комбайни, бурякозбиральні комбайни, продукцію хімічної промисловості, цукор, масло, фрукти, консерви, ряд інших товарів та послуг. Тобто, товарна структура зовнішньої торгівлі України з країнами СНД має дуже широкий спектр, хоча найбільша питома вага у ній припадає на продукцію чорної металургії та машинобудування.Україна імпортує з Білорусії трактори, вантажні автомобілі, мінеральні добрива, ліс, папір;

 • Україна імпортує з Білорусії трактори, вантажні автомобілі, мінеральні добрива, ліс, папір;

 • з Молдови – продукцію приладобудування, виноробної та консервної промисловостей, килими, виноград.

 • Країни Середньої Азії поставляють на український ринок газ, бавовну, концентрати кольорових металів, тканини, каракуль.Із Закавказзя надходять нафта, автомашини, алюмінієвий прокат, чай, фрукти, вино, тютюн. Казахстан експортує в Україну кольорові метали, шкірсировину, концентрати кольорових металів.

 • Із Закавказзя надходять нафта, автомашини, алюмінієвий прокат, чай, фрукти, вино, тютюн. Казахстан експортує в Україну кольорові метали, шкірсировину, концентрати кольорових металів.

 • Серед країн СНД, окрім Російської Федерації, Україна тісно співпрацює з Білорусією, Молдовою, Казахстаном. У загальному обсязі експорту України до країн СНД на дану групу країн припадає 66,4%.Динаміка експорту товарів України в країни СНД за 2007-2008 рр.Динаміка імпорту товарів України з країн СНД за 2007-2008 рр.Аналізуючи обсяги імпорту в Україну з країн СНД, слід зазначити, що головними торговельними партнерами країни є Узбекистан, Казахстан та Білорусь. Частка цих країн у імпорті України з країн СНД становить 94,4%.

 • Аналізуючи обсяги імпорту в Україну з країн СНД, слід зазначити, що головними торговельними партнерами країни є Узбекистан, Казахстан та Білорусь. Частка цих країн у імпорті України з країн СНД становить 94,4%.

 • У регіональному розрізі України найвищий зовнішньоторговельний оборот з країнами СНД мають Луганська, Запорізька, Донецька та Дніпропетровська області. Також суттєві показники спостерігаються у Харківській, Київській, Одеській, Полтавській, Миколаївській областях. Натомість, Черкаська, Кіровоградська та Херсонська області мають найменші показники експорту та імпорту з країнами СНД.3. Зовнішня торгівля України з країнами Азії та АфрикиДинаміка показників зовнішньої торгівлі України з країнами АзіїІмпорт України з країн Азії у 2010 р. (перша десятка країн)Експорт України до країн Азії у 2010 р. (перша десятка країн)Динаміка показників зовнішньої торгівлі України з країнами АфрикиІмпорт України з країн Африки у 2010 р. (перша десятка країн)Експорт України до країн Африки у 2010 р. (перша десятка країн)
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка