Група нітрогеновмісних органічних речовин. Речовини при потраплянні до інших організмів виявляються біологічно активними. У малих дозах алкалоїди активізують нервову систему людини, у великих — її пригнічуютьДата конвертації08.06.2016
Розмір444 b.Група нітрогеновмісних органічних речовин. Речовини при потраплянні до інших організмів виявляються біологічно активними. У малих дозах алкалоїди активізують нервову систему людини, у великих — її пригнічують. Найбільш різноманітні алкалоїди вищих рослин, серед яких 25 % видів мають свій специфічний алкалоїд, є вони і в грибах, знайдені у шкірі деяких видів тропічних безхвостих амфібій.

  • Група нітрогеновмісних органічних речовин. Речовини при потраплянні до інших організмів виявляються біологічно активними. У малих дозах алкалоїди активізують нервову систему людини, у великих — її пригнічують. Найбільш різноманітні алкалоїди вищих рослин, серед яких 25 % видів мають свій специфічний алкалоїд, є вони і в грибах, знайдені у шкірі деяких видів тропічних безхвостих амфібій.отруйні речовини, викликають порушення функціонування організму, залежно від дози й характеру ураження, спричинюють смерть. Токсини виробляються: бактеріями, грибами, рослинами, тваринами (медузами, павуками, скорпіонами, комахами, рибами та ін.).

  • отруйні речовини, викликають порушення функціонування організму, залежно від дози й характеру ураження, спричинюють смерть. Токсини виробляються: бактеріями, грибами, рослинами, тваринами (медузами, павуками, скорпіонами, комахами, рибами та ін.).

  • За типом дії на організм людини отрути поділяються на кілька груп:

  • ушкоджують кров, знижують проникність судин (отрути деяких бактерій, рослин і багатьох видів змій);

  • ушкоджують внутрішні органи (отрута блідої поганки та ін.);

  • викликають омертвіння тканин (отрути змій);

  • нервово-паралітичні (отрута кобри, риби фугу, а також токсини зі шкіри деяких видів тропічних жаб).У фауні й флорі нашої країни є багато отруйних видів: два види гадюк, скорпіон кримський, павук каракурт , комахи, що жалять, метелики строкатки, у гемолімфі яких містяться сполуки синильної кислоти, земноводні (червоночеревна і жовточеревна кумки і ропуха зелена). Серед представників царства Рослин до сильно отруйних відноситься цикута (болиголов), вовчі ягоди.

  • У фауні й флорі нашої країни є багато отруйних видів: два види гадюк, скорпіон кримський, павук каракурт , комахи, що жалять, метелики строкатки, у гемолімфі яких містяться сполуки синильної кислоти, земноводні (червоночеревна і жовточеревна кумки і ропуха зелена). Серед представників царства Рослин до сильно отруйних відноситься цикута (болиголов), вовчі ягоди.

Антибіотики— речовини, які виробляються в мікроорганізмах (бактеріях і грибах) і здатні вбивати або пригнічувати ріст інших мікроорганізмів або злоякісних пухлин багатоклітинного організму. Перший антибіотик пеніцилін було виділено з мікроскопічного грибка Penicillium notatum у 1929 р. анг.мікробіологом Флемінгом. Другий антибіотик — стрептоміцин, який виділили також з грибка — Streptomyces, з’явився в 40-х рр. ХХ ст. Широковідомим є й інший антибіотик — тетрациклін, що приводить до пригнічення синтезу білка. За його допомогою сьогодні лікують інфекції дихальних шляхів, зокрема пневмонію, сечостатевих органів, шкіри та м’яких тканин.

  • Антибіотики— речовини, які виробляються в мікроорганізмах (бактеріях і грибах) і здатні вбивати або пригнічувати ріст інших мікроорганізмів або злоякісних пухлин багатоклітинного організму. Перший антибіотик пеніцилін було виділено з мікроскопічного грибка Penicillium notatum у 1929 р. анг.мікробіологом Флемінгом. Другий антибіотик — стрептоміцин, який виділили також з грибка — Streptomyces, з’явився в 40-х рр. ХХ ст. Широковідомим є й інший антибіотик — тетрациклін, що приводить до пригнічення синтезу білка. За його допомогою сьогодні лікують інфекції дихальних шляхів, зокрема пневмонію, сечостатевих органів, шкіри та м’яких тканин.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка