Харківська область (Харківщина) створена 27 лютого 1932 року. Харківська область (Харківщина) створена 27 лютого 1932 рокуДата конвертації18.06.2016
Розмір445 b.Харківська область (Харківщина) створена 27 лютого 1932 року.

 • Харківська область (Харківщина) створена 27 лютого 1932 року.Харківщина розташована на північному сході України. На півночі й північно-сході вона межує з Бєлгородською областю Росії, на сході – з Луганською, на південно-сході - з Донецькою, на південно-заході - з Дніпропетровською, на заході й північно-заході - з Полтавською та Сумською областями України. Територія області - 31.4 тисячі кв. км. Протяжність : з півночі на південь - 210 км, зі сходу на захід - 220 км.

 • Харківщина розташована на північному сході України. На півночі й північно-сході вона межує з Бєлгородською областю Росії, на сході – з Луганською, на південно-сході - з Донецькою, на південно-заході - з Дніпропетровською, на заході й північно-заході - з Полтавською та Сумською областями України. Територія області - 31.4 тисячі кв. км. Протяжність : з півночі на південь - 210 км, зі сходу на захід - 220 км.Ізюм

 • Ізюм

 • Історики і краєзнавці так і не знайшли спільної точки зору на походження назви міста Ізюм. Одні стверджують, що місто отримало назву від річки Ізюмець (притока Дінця) і древнього Ізюмського броду, біля якого і виникло саме поселення.Так само тут розташовані три прекрасних православних храми. Монумент та експозиція військової техніки в пам'ять загиблих на війні. А на горі Кременець стоять кам'яні баби - ідоли жили в цих місцях половців.Тут, ще при Катерині II, нащадок знатного роду Шедловскіх, Григорій спробував оновити занепалу садибу батька. 120000 срібних рублів - божевільні в той час гроші! - Пішли на будівництво палацу. Маєток в стилі Людовика XVI досі приголомшує уяву. Ставки навколо, залізні містки, що з'єднують штучні острови, два палаци - для самого господаря і для гостей. Бальний зал Старого Мерчика колись збирав під склепіннями всю аристократію округи. Сяйво і блиск урочистих вечорів були його гордістю - але прийшла революція. Садибу у господарів відібрали, влаштувавши в маєтку землеробську школу. Шістдесят років тут навчали студентів-ветеринарів, але в 1997 році садиба була кинута напризволяще. Зараз, нарешті, відреставрована унікальна церква, що стоїть на території маєтку, а ось на решту, як завжди, не вистачило коштів. Садиба перебуває в сумному стані, але все одно залишається рідкісним пам'ятником архітектури XIX століття.

 • Тут, ще при Катерині II, нащадок знатного роду Шедловскіх, Григорій спробував оновити занепалу садибу батька. 120000 срібних рублів - божевільні в той час гроші! - Пішли на будівництво палацу. Маєток в стилі Людовика XVI досі приголомшує уяву. Ставки навколо, залізні містки, що з'єднують штучні острови, два палаци - для самого господаря і для гостей. Бальний зал Старого Мерчика колись збирав під склепіннями всю аристократію округи. Сяйво і блиск урочистих вечорів були його гордістю - але прийшла революція. Садибу у господарів відібрали, влаштувавши в маєтку землеробську школу. Шістдесят років тут навчали студентів-ветеринарів, але в 1997 році садиба була кинута напризволяще. Зараз, нарешті, відреставрована унікальна церква, що стоїть на території маєтку, а ось на решту, як завжди, не вистачило коштів. Садиба перебуває в сумному стані, але все одно залишається рідкісним пам'ятником архітектури XIX століття.Палац, зведений поміщиком Ольховським, звернений фасадом до двох ставків і воістину готіче - немов середньовічний замок. Один з власників, барон Кенінг, витратив на маєток величезні гроші і сили, щоб догодити коханій.

 • Палац, зведений поміщиком Ольховським, звернений фасадом до двох ставків і воістину готіче - немов середньовічний замок. Один з власників, барон Кенінг, витратив на маєток величезні гроші і сили, щоб догодити коханій.

 • Величезний парк з павутиною доріжок і екзотичною флорою давно став заповідником республіки. Переказ свідчить, що «камінь любові» на алеї парку поставлений Кенінга, сходить з розуму після зради дружини. Але, на жаль, все це пишність було віддано у 1923 році під туберкульозний санаторій.Побудована в кінці XIX століття Іваном Харитоненко. Син селянина, що сколотив статки на виробництві цукру, він назвав маєток на ім'я внучки - Наталівка. Майже неможливо повірити, що величезний сосновий ліс навколо садиби - справа рук садівників. Але дивовижні оранжереї і зимовий сад, безсумнівно, створені прекрасними майстрами.У центрі парку церква - Свято-Преображенський храм, точна копія якого стоїть у Франції, на Лазурному узбережжі. Архітектор Щусев, творець церкви, спроектував і парадний в'їзд до садиби в стилі модерн. Після війни тут теж влаштували туберкульозний санаторій, зробили в храмі клуб. Але зараз Свято-Преображенський храм сяє колишньою красою - на відміну від руїн кінного манежу і цегляних стаєнь.

 • Побудована в кінці XIX століття Іваном Харитоненко. Син селянина, що сколотив статки на виробництві цукру, він назвав маєток на ім'я внучки - Наталівка. Майже неможливо повірити, що величезний сосновий ліс навколо садиби - справа рук садівників. Але дивовижні оранжереї і зимовий сад, безсумнівно, створені прекрасними майстрами.У центрі парку церква - Свято-Преображенський храм, точна копія якого стоїть у Франції, на Лазурному узбережжі. Архітектор Щусев, творець церкви, спроектував і парадний в'їзд до садиби в стилі модерн. Після війни тут теж влаштували туберкульозний санаторій, зробили в храмі клуб. Але зараз Свято-Преображенський храм сяє колишньою красою - на відміну від руїн кінного манежу і цегляних стаєнь.Місто Краснокутськ був заснований козаками на пагорбах біля річки Мерло, в далекому 1651 році. Піснею звучить його початкове ім'я - Красний Кут, «красивий куточок». Навколишня природа підтверджує ці слова - принадністю ландшафтних озер, багатовіковими дубами, мальовничими джерелами.Зовсім недалеко від Краснокутська розташовуються «співаючі тераси». Вони були зроблені на обсипали схилі, для захисту плодового саду біля села Глобівка, і на них висадили виноград. Через форми, що нагадує грецькі амфітеатри, тераси володіють унікальним ефектом - «запізнілих» луною. Рідкісна акустика терас послужила причиною того, що тут проводилися різні концерти та фестивалі. У цьому "амфітеатрі" співав навіть великий Федір Шаляпін.

 • Місто Краснокутськ був заснований козаками на пагорбах біля річки Мерло, в далекому 1651 році. Піснею звучить його початкове ім'я - Красний Кут, «красивий куточок». Навколишня природа підтверджує ці слова - принадністю ландшафтних озер, багатовіковими дубами, мальовничими джерелами.Зовсім недалеко від Краснокутська розташовуються «співаючі тераси». Вони були зроблені на обсипали схилі, для захисту плодового саду біля села Глобівка, і на них висадили виноград. Через форми, що нагадує грецькі амфітеатри, тераси володіють унікальним ефектом - «запізнілих» луною. Рідкісна акустика терас послужила причиною того, що тут проводилися різні концерти та фестивалі. У цьому "амфітеатрі" співав навіть великий Федір Шаляпін.

Найстарішим ботанічним садом України є Ботанічний сад Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Цей об'єкт природно-заповідного фонду Харкова загальнодержавного значення був заснований в 1804 році. Сьогодні площа ботсаду складає 41,9 га. Розташований він частково по вул. Клочківська, 52 (5,1 га), а здебільшого - по вул. Отакара Яроша, 24 (36,8 га). Тут зібрані унікальні колекції рослин з різних природно-географічних зон усього світу. Колекція ботанічного саду включає релікти, рідкісні види місцевої та світової флори, екзоти. Кількість видів флори складає понад 2000 - вона одна з найчисленніших в Україні.

 • Найстарішим ботанічним садом України є Ботанічний сад Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. Цей об'єкт природно-заповідного фонду Харкова загальнодержавного значення був заснований в 1804 році. Сьогодні площа ботсаду складає 41,9 га. Розташований він частково по вул. Клочківська, 52 (5,1 га), а здебільшого - по вул. Отакара Яроша, 24 (36,8 га). Тут зібрані унікальні колекції рослин з різних природно-географічних зон усього світу. Колекція ботанічного саду включає релікти, рідкісні види місцевої та світової флори, екзоти. Кількість видів флори складає понад 2000 - вона одна з найчисленніших в Україні.

 • Ботанічний сад є членом Міжнародної Ради ботанічних садів з охорони рослин, підтримує зв'язки з 230 ботанічними установами 40 країн світу, робить вагомий внесок у підвищення екологічної культури населення та формування у нього екологічного світоглядуОб'єктом природно-заповідного фонду міста Харкова є дерева Гінкго. Цей ботанічний пам'ятник природи займає площу всього 0,1 га, але має велику цінність з багатьох точок зору.Являє собою реліктові рослини третинного періоду в кількості 3 штук. Вік дерев близько 50 років. За словами вчених, гінкго - одне з найдавніших дерев на Землі. Крім цього, йому притаманний величезний цілющий ефект. Кажуть, листя цього дерева буквально «заряджені» корисними активними речовинами. Гінкго позитивно впливає на серцево-судинну і нервову системи, може використовуватися в якості антиоксиданту, допомагає при проблемах з пам'яттю і запамороченнях. З цього дерева створюють безліч медичних препаратів, які можна придбай в аптеках. Побачити ці цікаві рослини можна в урочищі «Сокільники» Дзержинського району.

 • Об'єктом природно-заповідного фонду міста Харкова є дерева Гінкго. Цей ботанічний пам'ятник природи займає площу всього 0,1 га, але має велику цінність з багатьох точок зору.Являє собою реліктові рослини третинного періоду в кількості 3 штук. Вік дерев близько 50 років. За словами вчених, гінкго - одне з найдавніших дерев на Землі. Крім цього, йому притаманний величезний цілющий ефект. Кажуть, листя цього дерева буквально «заряджені» корисними активними речовинами. Гінкго позитивно впливає на серцево-судинну і нервову системи, може використовуватися в якості антиоксиданту, допомагає при проблемах з пам'яттю і запамороченнях. З цього дерева створюють безліч медичних препаратів, які можна придбай в аптеках. Побачити ці цікаві рослини можна в урочищі «Сокільники» Дзержинського району.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка