Кожного місяця в різних кутках Землі люди, за звичаями предків, святкують Новий рік найбажаніше, найвеселіше свято. Скільки народів стільки й звичаїв та традицій, прикмет і повір’ївДата конвертації11.06.2016
Розмір445 b.Кожного місяця в різних кутках Землі люди, за звичаями предків, святкують Новий рік — найбажаніше, найвеселіше свято. Скільки народів — стільки й звичаїв та традицій, прикмет і повір’їв.

 • Кожного місяця в різних кутках Землі люди, за звичаями предків, святкують Новий рік — найбажаніше, найвеселіше свято. Скільки народів — стільки й звичаїв та традицій, прикмет і повір’їв.Найбільш жаркий період року припадає на Новий рік в Австралії. У святкові дні вулиці і магазини Австралії заповнюються Санта-Клаусами. Вони розносять подарунки (заробляючи, до речі, 15 австралійських доларів за годину) і їздять не на санях, а на віндсерфінгу.

 • Найбільш жаркий період року припадає на Новий рік в Австралії. У святкові дні вулиці і магазини Австралії заповнюються Санта-Клаусами. Вони розносять подарунки (заробляючи, до речі, 15 австралійських доларів за годину) і їздять не на санях, а на віндсерфінгу.В Австрії Новий рік відзначають багатим застіллям із заливними поросятами й іншими стравами зі свинини. Порося на святковому столі — запорука щастя й достатку.

 • У грудні, у день святого Миколаускаса, Крампус (хтось на зразок Лісовика) спускається з гір, щоб налякати злих духів. Щоб їх налякати, він має дуже страшний вигляд: у вивернутій навиворіт овечій шкурі, у дерев’яній масці з козлиними рогами. Тому що злі духи бояться шуму, до його паска підвішують дзвоники, що голосно дзвенять .Пізніше на допомогу Крампусу приходить Святий Миколаускас у голубому балахоні й митрі, з почтом гномів, які несуть подарунки. Крампус роздає подарунки дітям.В Аргентині за давньою традицією службовці різних закладів в останній робочий день року, що минає, викидають з вікон старі календарі, непотрібні відомості і бланки. У діловій частині столиці країни - Буенос-Айресі - вже до полудня тротуари і проїжджа частина густо вкриваються пухким шаром паперу. Ніхто не знає, як і коли виник цей звичай. Не обходиться і без казусів. Розповідають, що якось співробітники однієї з газет у розпалі свята викинули за вікно весь архів...В Афганістані Новий рік проходить у день Великого рівнодення. Глава поселення виїжджає у поле і проводить першу борозну. Слідом за ним йдуть найбільш шановані односельці. Вживати спиртні напої заборонено законом. Вино замінюється солодощами. Традиційно жінки збираються окремо від чоловіків. Перед тим місцем, де вони зібралися, жінки зазвичай ставлять дівчину-вартового.

 • В Афганістані Новий рік проходить у день Великого рівнодення. Глава поселення виїжджає у поле і проводить першу борозну. Слідом за ним йдуть найбільш шановані односельці. Вживати спиртні напої заборонено законом. Вино замінюється солодощами. Традиційно жінки збираються окремо від чоловіків. Перед тим місцем, де вони зібралися, жінки зазвичай ставлять дівчину-вартового.Оскільки в Бірмі Новий рік настає у найбільш жаркий період, його прихід відзначається фестивалем води. Вода символізує чистоту, і вважається, що вода змиває всі невдачі й неприємності минулого року Видовище досить потішне: зустрічні люди поливають одне одного водою з різноманітного посуду. Але на це ніхто не ображається, адже цей ритуал - свого роду побажання щастя у Новому році.

 • Оскільки в Бірмі Новий рік настає у найбільш жаркий період, його прихід відзначається фестивалем води. Вода символізує чистоту, і вважається, що вода змиває всі невдачі й неприємності минулого року Видовище досить потішне: зустрічні люди поливають одне одного водою з різноманітного посуду. Але на це ніхто не ображається, адже цей ритуал - свого роду побажання щастя у Новому році.Новий рік в БірміВ Болгарії напередодні Нового року люди купують кизилові палички - неодмінний атрибут новорічного свята. Першого січня діти вітають рідних і близьких, злегка б'ючи їх цими паличками. Кизилова паличка в руках маляти - символ щастя .

 • В Болгарії напередодні Нового року люди купують кизилові палички - неодмінний атрибут новорічного свята. Першого січня діти вітають рідних і близьких, злегка б'ючи їх цими паличками. Кизилова паличка в руках маляти - символ щастя .З останнім ударом годинника, що свідчить про кінець попереднього року, в усіх будинках на три хвилини згасають вогні: це хвилини новорічних поцілунків, які заміняють тости.

 • З останнім ударом годинника, що свідчить про кінець попереднього року, в усіх будинках на три хвилини згасають вогні: це хвилини новорічних поцілунків, які заміняють тости.

У Бразилії прихід Нового року відзначається гарматним пострілом. Коли бразильці почують постріл, вони поспішають устигнути в цю хвилину поцілувати дорогу людину, щоб увесь рік був щасливим.

 • У Бразилії прихід Нового року відзначається гарматним пострілом. Коли бразильці почують постріл, вони поспішають устигнути в цю хвилину поцілувати дорогу людину, щоб увесь рік був щасливим.Напередодні Нового року на піщаних пляжах Бразилії засвічуються десятки тисяч принесених свічок.

 • Жінки в довгих білих платтях заходять у воду й розкидають пелюстки квітів. На хвилях пливуть маленькі дерев’яні плотики, на яких стоять засвічені свічки й лежать солодощі, фрукти, парфуми, мило, гребінці — подарунки грізній богині моря.У мешканців Тибету існує цікавий новорічний звичай: господарки печуть багато пиріжків із різним начинням і роздають їх знайомим і незнайомим.

 • . Чим більше роздаси — тим багатшим будеш у новому році.У Гвінеї в день Нового року заведено водити по вулицях слонів, які символізують багатство й міць. Процесія супроводжується танцями, піснями, іграми.

 • У Гвінеї в день Нового року заведено водити по вулицях слонів, які символізують багатство й міць. Процесія супроводжується танцями, піснями, іграми.У Південній Африці деякі племена святкують одночасно Новий рік і День урожаю.

 • Мешканці племені збираються на галявині. Посередині галявини вождь племені танцює обрядовий танець, потім він кидає на землю спілийгарбуз, який розби-

 • вається на шматки. Це означає, що почався

 • Новий рік!В Італії Новий рік починається 6 січня.

 • Першої хвилини Нового року в усій країні розриваються тисячі хлопавок. Цілу годину під цю канонаду господарі викидають із вікон квартир і будинків у двір або прямо на вулицю старі меблі, посуд, речі. Вважається, що це принесе родині в новому році благополуччя й достаток.Італійського Діда Мороза звуть Баббо Натале,  а добру стару чарівницю, яка прилітає вночі до дітей на чарівній метлі, — фея Бефана

 • Італійського Діда Мороза звуть Баббо Натале,  а добру стару чарівницю, яка прилітає вночі до дітей на чарівній метлі, — фея БефанаУ Китаї на Новий рік обов’язково влаштовують «танець дракона».

 • Це свято прийнято відзначати усією родиною, китайці відвідують друзів, влаштовують пишні й гучні застілля. Дітям підносять маленькі червоні конвертики з грішми - на удачу. Також китайці спалюють своє зображення, замазане сажею, щоб воно могло піднятися у небо і приєднатися до душ близьких.У Франції символом благополуччя і сімейного добробуту є велике поліно, яке запалюється у камінах.

 • Французький Дід Мороз — Пер Ноель — приходить до дітей у новорічну ніч і залишає подарунки в черевиках.Новий рік в Англії

 • В англійців дуже важливою персоною у Новому році вважається «перша нога»: буде добре, якщо нею виявиться темноволосий чоловік, який увійде до оселі зі шматочком вугілля й гілками сосни в руках. Його вітають дуже галасливо й радісно.У Шотландії в день проводжання Старого й зустрічі Нового року двері всіх будинків відчинені: кожен може зайти в гості до будь-якої родини. Гість повинен прийти зі шматочком вугілля, кинути його в камін і побажати: «Нехай світло й радість будуть завжди у вашому домі!».У Німеччині Діда Мороза називають Санта Клаус. Перед сном діти ставлять на стіл тарілку для подарунків, які їм на віслючку привезе Санта Клаус, а в черевички кладуть сіно — частування для ослика. До святкового столу німці подають різні страви, серед них поросятко або зроблена з тіста свиня.Новий рік в Україні

 • В Україні традиційним святковим символом на Новий рік тривалий час була не зелена ялинка, а «дідух». Виготов-ляли його з кулів або з першого зажинкового снопа .


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка