Комплекс програм, які забезпечують взаємодію всіх апаратних і програмних складових комп’ютера між собою і взаємодію користувача і комп’ютераДата конвертації15.06.2016
Розмір445 b.Операційна система – комплекс програм, які забезпечують взаємодію всіх апаратних і програмних складових комп’ютера між собою і взаємодію користувача і комп’ютера.

 • Операційна система – комплекс програм, які забезпечують взаємодію всіх апаратних і програмних складових комп’ютера між собою і взаємодію користувача і комп’ютера.Ядро – перекладає команди з мови програм на мову «машинних кодів», зрозумілу комп’ютеру.

 • Ядро – перекладає команди з мови програм на мову «машинних кодів», зрозумілу комп’ютеру.

 • Драйвера – програми, які керують пристроями.

 • Інтерфейс – оболонка, за допомогою якої користувач спілкується з комп’ютером.В склад операційної системи входить спеціальна програма — командний процесор, яка приймає у користувача команди і виконує їх.

 • В склад операційної системи входить спеціальна програма — командний процесор, яка приймає у користувача команди і виконує їх.До магістралі комп’ютера підключаються різноманітні пристрої (дисководи, монітор, клавіатура, миша, принтер і ін.). До складу операційної системи входять драйвери пристроїв — спеціальні програми, які забезпечують керування роботою пристроїв і узгодження інформаційного обміну з іншими пристроями. Будь-якому пристрою відповідає свій драйвер.

 • До магістралі комп’ютера підключаються різноманітні пристрої (дисководи, монітор, клавіатура, миша, принтер і ін.). До складу операційної системи входять драйвери пристроїв — спеціальні програми, які забезпечують керування роботою пристроїв і узгодження інформаційного обміну з іншими пристроями. Будь-якому пристрою відповідає свій драйвер.Для спрощення роботи користувача до складу сучасних операційних систем, зокрема і до складу Windows, входять програмні модулі, які створюють графічний користувацький інтерфейс. В операційних системах з графічним інтерфейсом користувач може вводити команди за допомогою «миші».

 • Для спрощення роботи користувача до складу сучасних операційних систем, зокрема і до складу Windows, входять програмні модулі, які створюють графічний користувацький інтерфейс. В операційних системах з графічним інтерфейсом користувач може вводити команди за допомогою «миші».Операційна система містить також сервісні програми, або утіліти. Ці програми дозволяють обслуговувати диски (перевіряти, стискати інформацію, дефрагментувати і т. д.), виконувати операції з файлами (архівувати і т. д.), працювати в комп’ютерних мережах і т. д.

 • Операційна система містить також сервісні програми, або утіліти. Ці програми дозволяють обслуговувати диски (перевіряти, стискати інформацію, дефрагментувати і т. д.), виконувати операції з файлами (архівувати і т. д.), працювати в комп’ютерних мережах і т. д.Для зручності коритсувача до складу операційної системи зазвичай входить і довідкова система. Вона призначена для оперативного отримання необхідної інформації про функціонування як операційної системи в цілому, так і про роботу її окремих модулів.

 • Для зручності коритсувача до складу операційної системи зазвичай входить і довідкова система. Вона призначена для оперативного отримання необхідної інформації про функціонування як операційної системи в цілому, так і про роботу її окремих модулів.Файли операційної системи зберігаються на зовнішньому запам’ятовуючому пристрої (на жорсткому диску, на CD …). Одначе програми можуть виконуватись лише тоді, коли вони знаходяться в ОЗП

 • Файли операційної системи зберігаються на зовнішньому запам’ятовуючому пристрої (на жорсткому диску, на CD …). Одначе програми можуть виконуватись лише тоді, коли вони знаходяться в ОЗП

 • Диск, на якому знаходяться файли операційної системи і з якого відбувається їх завантаження в оперативну пам’ять, називають системним.Перші персональні комп’ютери не мали операційних систем і були подібні на сучасні ігрові приставки. При вмиканні комп’ютера в мережу процесор звертався до постійної пам’яті (ПЗП), в якому була записана програма підтримки нескладної мови програмування.

 • Перші персональні комп’ютери не мали операційних систем і були подібні на сучасні ігрові приставки. При вмиканні комп’ютера в мережу процесор звертався до постійної пам’яті (ПЗП), в якому була записана програма підтримки нескладної мови програмування.Серйозна необхідність в операційних системах виникла, коли до персональних комп’ютерів стали підключати дисководи.

 • Серйозна необхідність в операційних системах виникла, коли до персональних комп’ютерів стали підключати дисководи.

 • Тому команди завантаження стали дуже складними. Необхідно було вказувати номер доріжки і номер сектора, в якому знаходиться те, що треба завантажити. Наприклад, команда типу: LOAD *d* 29:37, 31:14

 • Була написана програма, яка перекладала назви програм і файлів в номери доріжок і секторів. Людина могла завантажувати те, що їй потрібно, використовуючи тільки назви. Ця програма і стала дисковою операційною системою.В подальшому операційні системи развивалися паралельно з апаратним забезпеченням. Тоді дискові операційні системи стали складніші. В них ввели засоби для розбивки дисків на каталоги і засоби для обслуговування каталогів (перенос і копіювання файлів між каталогами, сортування файлів і ін.). Так на дисках з’явилась файлова структура, а операційна система взяла на себя її створення і обслуговування.

 • В подальшому операційні системи развивалися паралельно з апаратним забезпеченням. Тоді дискові операційні системи стали складніші. В них ввели засоби для розбивки дисків на каталоги і засоби для обслуговування каталогів (перенос і копіювання файлів між каталогами, сортування файлів і ін.). Так на дисках з’явилась файлова структура, а операційна система взяла на себя її створення і обслуговування.

 • Для комп’ютерів IВМ РС основною операційною системою з 1981 р. по 1995 р. була так звана система МS-DOS. За ці роки вона прошла розвиток від версії МS-DOS 1.0 до МS-DOS 6.22.

МS-DOS — неграфічна операційна система, яка використовує інтерфейс командної стрічки. Це означає, що всі команді треба набирати по буквам в спеціальній стрічці. Треба було добре знати ці команди, пям’ятати, як вони записуються.

 • МS-DOS — неграфічна операційна система, яка використовує інтерфейс командної стрічки. Це означає, що всі команді треба набирати по буквам в спеціальній стрічці. Треба було добре знати ці команди, пям’ятати, як вони записуються.

 • Так виникла необхідність в новому посереднику — тоді з’явились так звані програми-оболонки. Оболонка — це програма, яка запускається під керуванням операційної системи і допомагає людині працювати з цією операційною системою. Одна із самих відомих і розповсюджених в всьому світі програм-оболонок називається Norton Comander .

Коли повстало питання про використання IВМ РС в якості домашнього комп’ютера, виникла гостра необхідність в графічній операційній системі, яка наглядно виводить інформацію на екран і якою можна управляти з допомогою миші.

 • Коли повстало питання про використання IВМ РС в якості домашнього комп’ютера, виникла гостра необхідність в графічній операційній системі, яка наглядно виводить інформацію на екран і якою можна управляти з допомогою миші.

 • Роботи над графічною операційною системою для IВМ РС в компанії Microsoft розпочались ще в 1981 р. Було створено декілька графічних оболонок Windows 1.0, Windows 2.0, Windows 3.0, Windows 3.1, , Windows 3.11.Багатозадачність.

 • Багатозадачність.

 • Єдиний програмний інтерфейс.

 • Єдиний інтерфейс користувача.

 • Графічний інтерфейс користувача.

 • Єдиний апаратно-програмний інтерфейс.Випущена в вересні 1995 р. система Windows 95 стала першою графічною операційною системою для комп’ютерів IВМ РС.

 • Випущена в вересні 1995 р. система Windows 95 стала першою графічною операційною системою для комп’ютерів IВМ РС.

 • Всі наступні версії операційних систем Windows (98, NT, ME, 2000, XP) являються графічними.

Словом UNIX позначається не одна операційна система, а ціле сімейство ОС. UNIX створювалась перш за все для професіоналів, і тому ніколи не містила ніякого зручного графічного інтерфейсу. Важливе було інше – сумісність, переносимість, налаштовуваність і, саме головне, стабільність.

 • Словом UNIX позначається не одна операційна система, а ціле сімейство ОС. UNIX створювалась перш за все для професіоналів, і тому ніколи не містила ніякого зручного графічного інтерфейсу. Важливе було інше – сумісність, переносимість, налаштовуваність і, саме головне, стабільність.

 • Від потужного древа UNIX відгалужились і ціла низка «вільних» операційних систем: Linux, FreeBSD, NetBSD і OpenBSD.Графічний інтерфейс дозволяє здійнснити взаємодію людини з комп’ютером в формфі діалогу з використанням вікон, меню і елементів керування (діалогових панелей, кнопок і т. д.).

 • Графічний інтерфейс дозволяє здійнснити взаємодію людини з комп’ютером в формфі діалогу з використанням вікон, меню і елементів керування (діалогових панелей, кнопок і т. д.).Робочий стіл. На ньому, як і на звичайному робочому столі розміщені різноманітні програми і інструменти, представлені у вигляді значка, чи іконки.

 • Робочий стіл. На ньому, як і на звичайному робочому столі розміщені різноманітні програми і інструменти, представлені у вигляді значка, чи іконки.

 • Значки. Значками в Windows позначаються програми, документи. Запуск здійснюється подвідним клацанням кнопки миши по значку.

 • Ярлики. Ярлик програми – це не сама програма, а тільки її образ, посилання на це месце на диску, де вона знаходится. Ярлики від значків відрізняються наявністю невеликої стрілочки внизу зліва.

 • Панель задач. Розташована в нижній частині екрана. На ній знаходяться: кнопка Пуск, кнопки відкритих вікон, індикатори і годинник.

 • Вікно. Вікно – один з головних елементів інтерфейса Windows. Вікно – це обрамлена частина екрана, в якій відображається застосунок, документ чи повідомлення.

І програми, і документи позначаються значками-іконками. Клацнувши по будь-якому з них, ви зможете завантажити потрібну вам програму.

 • І програми, і документи позначаються значками-іконками. Клацнувши по будь-якому з них, ви зможете завантажити потрібну вам програму.Ярлики вказують на файл, який знаходиться в іншому місці. Ці значки відрізняються від звичайних наявністю маленької стрілочки в лівому нижньом куті.

 • Ярлики вказують на файл, який знаходиться в іншому місці. Ці значки відрізняються від звичайних наявністю маленької стрілочки в лівому нижньом куті.Панель задач має вигляд смуги, яка за замовчуванням розташована в нижній частині екрана. Вона містить кнопку «Пуск», кнопки виконуваних задач, відкритих папок і інші панелі.

 • Панель задач має вигляд смуги, яка за замовчуванням розташована в нижній частині екрана. Вона містить кнопку «Пуск», кнопки виконуваних задач, відкритих папок і інші панелі.

1. робоча область: внутрішня частина вікна,

 • 1. робоча область: внутрішня частина вікна,

 • містить вкладені папки чи вікна документів;

 • 2. межі: рамка, яка обмежує вікно з чотирьох сторін.

 • 3. заголовок: строка, яка містить назву вікна;

 • 4. значок системного меню: кнопка, яка відкриває

 • меню переміщення і зміни розмірів вікна;

 • 5. стрічка меню: забезпечує доступ до команд;

 • 6. панель инструментов: являє собою набір

 • кнопок, які забезпечують швидкий доступ до деяких

 • команд;

 • 7. кнопки Згорнути, Розгорнути/Відновити, Закрити.

 • 8. смуга прокрутки.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка