"Краю мій, Обухівський, криниця для душі"Дата конвертації16.06.2016
Розмір445 b.


Презентація на тему: ”Краю мій, Обухівський, - криниця для душі”

 • (присвячена 100 - річчю із Дня народження Андрія Малишка)


Малишко Андрій Самійлович

 • Життя і творчість   Народився Андрій Самійлович Малишко у невеличкому містечку Обухові на Київщині 14 листопада 1912 року в сім’ї  шевця. В родині, де народився майбутній поет, було аж одинадцять братів і сестер. Батько хотів, щоб  сини перейняли його професію, але чоботарем став лише найстарший Сергій. Натомість наймолодшому — Андрієві судилась особлива доля.

Перший поетичний виступ Андрія Малишка, який ще соромився виносити свої твори на широкий загал, відбувся за екстремальних умов. Повертаючись пізно ввечері до найнятого кутка в будинку неподалік нинішньої  площі Перемоги, юнак нарвався на місцевих урків. Бідні студентські пожитки інтересу в грабіжників не викликали, а ось зошит із віршами зацікавив. Довелося читати їх напам’ять, після чого «братва» вже ніколи більше не займала «свого» поета. Як написав згодом Андрій Малишко: «парадоксально і неправдоподібно, але це була моя перша аудиторія, перший публічний виступ». • Похід в освіту

 • Майбутній поет — серед комсомольських активістів і кращих студентів, яким навіть довіряли читати лекції з мови і літератури на курсах ЦК ЛКСМУ для керівних кадрів комсомолу. Отож цілком закономірно, що Андрія Малишка, направленого в 1932 році разом з цивільною дружиною (фактичне співжиття ще вважали нормою серед більшовицької молоді) Ольгою Михальською на роботу в Овруч, уже за місяць призначили завучем української народної школи колгоспної молоді ім. Франка. Назва промовиста, бо якнайточніше характеризує тодішнє прагнення влади під прикриттям національних традицій нав’язати українцям чужі їм сталінські методи перетворення села. • Далеко не всі знають, що, попри молодий вік, Андрієві Малишку судилося стати учасником аж трьох війн: визвольного походу в Західну Україну, введення Червоної армії в Північну Буковину та кровопролитної борні з гітлерівцями.

 • Здавалося, сама доля оберігала поета від смерті. Військовому кореспонденту газети Південно-Західного фронту «За Радянську Україну» тільки дивом вдалось уникнути загибелі в оточенні після здачі ворогу Києва. У листопаді 1941 року літак із журналістами на борту заблукав у тумані й мало не сів замість Воронежа у зайнятому німцями Єльці. • На суто письменницький хліб молодий літератор перейшов 1935 року

 • після демобілізації з лав Червоної армії. Упродовж чотирьох років

 • вийшли друком чотири його книжки, Малишко творить широку

 • картину народного життя, змальовує простих трудівників, як

 • неповторних творчих особистостей, закоханих в землю та працю на

 • ній..Для більшості шанувальників поезії ім’я Андрія Малишка насамперед асоціюється із текстами написаних ним пісенних шедеврів: «Пісні про рушник», «Ми підем, де трави похилі», «Київського вальсу» («Знову цвітуть каштани»), «Пісні про вчительку», «Стежини» («Чому, сказати, й сам не знаю»). Справді, навіть проникливих рядків «Рідна мати моя, ти ночей недоспала», які давно стали воістину народними, цілком достатньо, щоб ми із вдячністю пам’ятали майстра поетичного слова.Поет був сам музично обдарованою людиною, мав чудовий голос (баритон), добре спiвав.

 • Для більшості шанувальників поезії ім’я Андрія Малишка насамперед асоціюється із текстами написаних ним пісенних шедеврів: «Пісні про рушник», «Ми підем, де трави похилі», «Київського вальсу» («Знову цвітуть каштани»), «Пісні про вчительку», «Стежини» («Чому, сказати, й сам не знаю»). Справді, навіть проникливих рядків «Рідна мати моя, ти ночей недоспала», які давно стали воістину народними, цілком достатньо, щоб ми із вдячністю пам’ятали майстра поетичного слова.Поет був сам музично обдарованою людиною, мав чудовий голос (баритон), добре спiвав.Пісня про рушник — твір Андрія Малишка, сповiдь-спогад лiричного героя, у якій мати дарує синовi вишитий рушник, як символ життєвоï дороги. Рушник пов'язаний iз життєвою долею героя i з образом його матерi. Лiричний герой поезiï з великою теплотою згадує свою матiр.

 • Пісня про рушник — твір Андрія Малишка, сповiдь-спогад лiричного героя, у якій мати дарує синовi вишитий рушник, як символ життєвоï дороги. Рушник пов'язаний iз життєвою долею героя i з образом його матерi. Лiричний герой поезiï з великою теплотою згадує свою матiр.

 • Пісня прозвучала у виконанні: Й.Кобзона, Т.Повалій.У співавторстві з П. Майбородою був написаний цикл пісень про Київ. Одна з них «Знову цвітуть каштани», вона стала символом Києва, також має назву «Київський вальс».

 • У співавторстві з П. Майбородою був написаний цикл пісень про Київ. Одна з них «Знову цвітуть каштани», вона стала символом Києва, також має назву «Київський вальс».
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка