Мета уроку: ознайомити учнів зі сферою застосування комп’ютерної графіки



Дата конвертації30.05.2016
Розмір445 b.









    • Графічний редактор Paint входить до складу стандартних програм Windows призначений для створення і обробки малюнків растрової графіки.
    • В растровій графіці зображення складається з різнокольорових крапок (пікселів), які в сукупності і формують малюнок.
    • Кожний растровий малюнок має певне число крапок по горизонталі і вертикалі. Ці два числа характеризують розмір малювання. Розмір малюнка в пікселях записують в вигляді: число пікселів по горизонталі Х, число пікселів (число рядків пікселів) по вертикалі.
    • Крім розмірів, малюнок характеризується також кольором кожного пікселя.Таким чином, для створення або збереження растрового малюнка необхідно вказати його розміри і колір кожного пікселя.








  • Мета уроку: 

  • ознайомити учнів зі сферою застосування комп’ютерної графіки;

  •  повторити і систематизувати знання учнів про роботу з графічним редактором;

  •  розвивати увагу, уяву.

  • Обладнання:

  • програма MS PAINT,

  • підручник ‘Інформатика 5 клас‘.

  •  Хід уроку. 

  • 1. Організація класу. Техніка безпеки.

  • Повторення правил з техніки безпеки. 

  •  

  •  



  • 2. Актуалізація знань.

  • Відповіді на питання:

  • Як завантажити графічний редактор PAINT?

  • Назвіть основні елементи вікна графічного редактора.

  • Назвіть призначення інструментів Панелі інструментів.

  • Назвіть призначення Палітри кольорів. 

  • 3. Повідомлення теми і завдань уроку. Запис на дошці:

  • Графічний редактор PAINT.

  • 4.44Робота з підручником.

  • Читаємо текст підручника про сферу застосування комп’ютерної графіки та завдання практичної роботи-урок 11 стор.27. Діти пригадують дії інструментів прямокутник, еліпс, округлені багатокутники та їх стилі.



5. Робота за комп’ютером.

  • 5. Робота за комп’ютером.

  •  

  •     1). Виберіть потрібні інструменти.

  • Вибираючи потрібний стиль, намалюйте прямокутники, еліпси, округлені прямокутники, зображені на малюнку.

  • Зафарбуйте їх різними кольорами. Застосовуйте для малювання правильних фігур клавішу Shift.



      2). Намалюйте багатокутники, зображені на рисунку, та зафарбуйте їх різними кольорами.

  •       2). Намалюйте багатокутники, зображені на рисунку, та зафарбуйте їх різними кольорами.



6. Релаксація.

  • 6. Релаксація.

  • Вправа 1.

  • Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів. Вправа 2.

  • Зробити нахили і повороти голови.

  •  

  • Вправа 3.

  • В.п. – ноги на ширині плечей.

  • 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.

  • 2.Видих.Темп повільний

  •  

  •      Підсумок уроку.

  • Питання:

  • - Про що ви нового дізналися?

  • - Що найцікавішим було на уроці?

  • - Які команди ви навчилися виконувати?

  •        Домашнє завдання:

  • Відповісти на питання стор.27.



Урок 12. (5 клас) 

  • Урок 12. (5 клас) 

  • Тема: Робота з фрагментами малюнка.

  • Мета уроку:

  •       ознайомити учнів з можливостями графічного редактора PAINT ;

  •          вивчити дію меню ПРАВКА;

  •          вивчити дію інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.

  • Обладнання:

  • програма MS PAINT,

  • підручник ‘Інформатика 5 клас‘.

  • Хід уроку.

  • 1. Організація класу. Техніка безпеки.

  • Повторення правил з техніки безпеки.

  •  

  • 2. Актуалізація знань.

  • Відповіді на питання:



2. Актуалізація знань.

  • 2. Актуалізація знань.

  • Відповіді на питання:

  • - Яке призначення графічних редакторів?

  • - Назвіть основні елементи вікна графічного редактора PAINT.

  • - Назвіть призначення інструментів Панелі інструментів.

  • - Як обирається основний колір та колір фону?

  •  

  • 3. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Запис на дошці:

  • Робота з фрагментами малюнка.

  • 4. Робота з підручником .

  • Знайомим учнів з текстом підручника про можливість редактора копіювати і переміщувати окремі фрагменти малюнка.



Пригадуємо дії меню ПРАВКА графічного редактора PAINT:

  • Пригадуємо дії меню ПРАВКА графічного редактора PAINT:

  •  

  • Скасувати Ctrl+Z

  • Повторити Ctrl+Y

  • Вирізати Ctrl+X

  • Копіювати Ctrl+C

  • Вставити Ctrl+V

  • Очистити виділення Del

  • Виділити все Ctrl+A

  •   Вивчаємо можливість копіювання фрагментів за допомогою натиснутої клавіші Ctrl.

  • Знайомимо учнів з можливістю підписати малюнок за допомогою інструменту Текст і панелі атрибутів тексту.

  •  

  • 5. Читаємо завдання практичної роботи уроку 12.



1. Намалюйте три різних за розміром трикутника зеленого кольору.

  • 1. Намалюйте три різних за розміром трикутника зеленого кольору.

  • 2. Розмістіть трикутники відповідно до зразка - ЯЛИНКА.

  • 3. Намалюйте коло та зірочку і за допомогою натиснутої клавіші Ctrl розмістіть копії кульки та зірочки на ялинці.

  • Зафарбуйте їх.

  • 4. Намалюйте намисто.

  • 5. Намалюйте три різних за розміром кола і розмістіть їх відповідно до зразка – СНІГОВИК.

  • 6. Скопіюйте ялинку 3 рази та сніговика 2 рази.

  • 7. Зафарбуйте малюнок і, використовуючи інструмент Текст, вставте текст-привітання.

  •  





6. Релаксація.

  • 6. Релаксація.

  • Вправа 1.

  • Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.

  • Вправа 2.

  • Зробити нахили і повороти голови.

  •  

  • Вправа 3.

  • В.п. – ноги на ширині плечей.

  • 1. Руки вверх – в боки, потягнутися, зробити глибокий вдих.

  • 2. Видих. Темп повільний. 

  • 7. Підсумок уроку.

  • Питання:

  • Про що ви нового дізналися?

  • Що найцікавішим було на уроці?

  • Які команди ви навчилися виконувати? 

  • 8. Домашнє завдання:

  • Відповісти на питання стор.29.



Мета уроку:

  • Мета уроку:

  •      розвивати навички роботи з графічним редактором;

  •         виховувати любов до української культури;

  •         розвивати логічне мислення, увагу, уяву.

  • Обладнання:

  • програма MS PAINT,

  • підручник ‘Інформатика 5 клас‘.

  • Хід уроку.

  • 1. Організація класу. Техніка безпеки.

  • Повторення правил з техніки безпеки.



2. Актуалізація знань.

  • 2. Актуалізація знань.

  • Відповіді на питання:

  • - Назвіть основні елементи вікна графічного редактора

  • - Як обирається основний колір та колір фону?

  • - Назвіть призначення інструментів Панелі інструментів.

  • - В чому різниця результатів виконання команд Копіювати та Вирізати?

  •  

  •  

  • 3. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Запис на дошці:

  • Перетворення малюнків. Малювання українського орнаменту.

  •  

  •  



4. Вивчення нового матеріалу.

  • 4. Вивчення нового матеріалу.

  • Робота з підручником .

  •  

  • Читаємо текст і роздивляємось таблиці уроку 13 стор.30.

  • Діти під керівництвом вчителя вивчають дії команд Відобразити/повернути, Розтягнути/нахилити

  • меню Малюнок.

  • 5. Робота за комп’ютером.

  • Практична робота №3.

  • Завантажте з папки Мої малюнки яблуко, котика і фрагмент українського національного орнаменту.







4) Загрузіть малюнок орнамент.

  • 4) Загрузіть малюнок орнамент.



5) Використовуючи команди Відобразити/повернути, Розтягнути/нахилити, створіть килимок.

  • 5) Використовуючи команди Відобразити/повернути, Розтягнути/нахилити, створіть килимок.



6. Релаксація.

  • 6. Релаксація.

  • Вправа 1.

  • Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей,

  • потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне.

  • Повторити 4-5 разів.

  • Вправа 2.

  • Зробити нахили і повороти голови. 

  • Вправа 3.

  • В.п. – ноги на ширині плечей.

  • 1. Руки вверх – в боки, потягнутися зробити глибокий вдих.

  • 2. Видих. Темп повільний.

  •  

  •   Підсумок уроку.

  • Питання:

  • - Про що ви нового дізналися?

  • Що найцікавішим було на уроці?

  • Які команди ви навчилися виконувати? 

  • Домашнє завдання:

  • Відповісти на питання стор.31. Знайти симетричні малюнки.



Урок 14. (5 клас)

  • Урок 14. (5 клас)

  •  

  • Тема: Симетричні фігури.

  • Мета уроку:

  •      розвивати навички роботи з графічним редактором;

  •          дати поняття симетричної фігури;

  •          симетрія відносно вертикальної осі;

  •          симетрія відносно горизонтальної осі;

  •          способи побудови симетричних фігур;

  •          розвивати логічне мислення, увагу, уяву.

  • Обладнання:

  • програма MS PAINT,

  • підручник ‘Інформатика 5 клас‘.



Хід уроку.

  • Хід уроку.

  • 1. Організація класу. Техніка безпеки.

  • Повторення правил з техніки безпеки.

  •  

  • 2. Актуалізація знань.

  • Відповіді на питання:

  • - Поясніть призначення меню Малюнок;

  • - Поясніть призначення меню Кольори. 

  •  

  • 3. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Запис на дошці:

  • Симетричні фігури.



4. Вивчення нового матеріалу. Робота з підручником .

  • 4. Вивчення нового матеріалу. Робота з підручником .

  •  

  • Читаємо і роздивляємось інформацію уроку 14 стор.32.

  • Діти роздивляються малюнки підручника з симетричними фігурами.

  • За допомогою підготовлених заготовок діти малюють в зошиті симетричні фігури.

  • 5. Робота за комп’ютером.

  • Практична робота №4.

  • 1) Завантажте графічний редактор . 

  • 2) Намалюйте малюнок 1, скопіюйте його будь-яким відомим вам способом .



3) Використовуючи команди меню Малюнок, зробіть симетричну фігуру –малюнок 2.

  • 3) Використовуючи команди меню Малюнок, зробіть симетричну фігуру –малюнок 2.

  • 4) Розмалюйте фігуру.

  • 5) Намалюйте фігуру - мал. 3, скопіюйте її будь-яким відомими вам способом.



7. Релаксація

  • 7. Релаксація

  • Вправа 1.

  • Заплющити очі на кілька секунд, сильно напружуючи м'язи очей, потім розплющити їх, розслабляючи м'язи очей. Дихання ритмічне. Повторити 4-5 разів.

  • Вправа 2.

  • Зробити нахили і повороти голови.

  •  

  • Підсумок уроку.

  • Питання:

  • - Про що ви нового дізналися?

  • - Назвіть елементи вікна Відображення й поворот.

  • - Як малювати симетричні фігури?

  •  

  •  

  • Домашнє завдання:

  • Відповісти на питання стор.33.



Урок 15. (5 клас)

  • Урок 15. (5 клас)

  • Тематична контрольна робота.

  • Мета уроку:

  •        - перевірити навички роботи з графічним редактором;

  •        - розвивати логічне мислення, увагу, уяву.

  • Обладнання:

  • програма MS PAINT.

  • 1.Хід уроку.

  • Організація класу.

  • Техніка безпеки.

  • Повторення правил з техніки безпеки.

  • Завдання:

  • 1. Використовуючи малюнки з папок, зробіть роботу за зразком.





Завдання 2. Намалюйте за зразком.

  • Завдання 2. Намалюйте за зразком.



Додаток.

  • Додаток.

  • Малюнки до практичних робот.



























Поздоровлення з новим роком.

  • Поздоровлення з новим роком.



Інформатика – підручник для 5 класу загальноосвітньої школи. Автори: Ломаковська Г.В., Колесніков С.Я., Ривкінд Й.Я.. Київ 2005

  • Інформатика – підручник для 5 класу загальноосвітньої школи. Автори: Ломаковська Г.В., Колесніков С.Я., Ривкінд Й.Я.. Київ 2005

  • Информатика (начальный курс) под редакцией профессора Н.В. Макаровой. Санкт-Петербург 2000г.

  • Курс информатики. Авторы:Руденко В.Д., Макарчук А.М., Патланжоглу М.А.. Киев 2000г.

  • Информатика 7 – 11 класс. Автор А.Ю. Гаевский. Киев 2006 г.

  • Інформатика. Автори:Корнієнко М.М.,Іванова І.Д. Веста 2008 р.

  • Образотворче мистецтво. Підручник для 5 класу загальноосвітньої школи. Автори: Є.Бєлкіна, А. Поліщук, Л.Фесенко. Київ ‘Промінь’ 2005 р.



Комплекс вправ для очей

  • Комплекс вправ для очей

  • Вправи виконуються сидячи в зручній позі, хребет прямий, очі відкриті, погляд - прямо, відвернувшись від комп'ютера.

  • Варіант 1.

  • Погляд спрямовувати вліво-вправо, вправо-прямо, вверх-прямо, додолу-прямо без затримки в кожному положенні. Повторити 5 разів і 5 разів у зворотному напрямі.

  • Закрити очі на рахунок "раз-два", відкрити очі і подивитися на кінчик носа на рахунок "три-чотири".

  • Кругові рухи очей: до 5 кругів вліво і вправо.

  • Варіант 2.

  • Швидко кліпати очима протягом 15 с.

  • Заплющити очі. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок "раз-чотири", повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок "п'ять-вісім" і повернутися у вихідне положення. Повторити 5 разів.

  • Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 с.



Комплекс вправ для зняття м'язового напруження

  • Комплекс вправ для зняття м'язового напруження

  • Вихідне положення - сидячи на стільці.

  • Витягнути і розчепірити пальці так, щоб відчути напруження. У такому положенні затримати протягом 5 с. Розслабити, а потім зігнути пальці. Повторити вправу 5 разів.

  • Повільно і плавно опустити підборіддя, залишатися у такому положенні 2-3 с і розслабитися.

  • Сидячи на стільці піднести руки якомога вище, потім плавно опустити їх додолу, розслабити. Вправу повторити 5 разів.

  • Переплести пальці рук і покласти їх за голову. Звести лопатки, залишатися у такому положенні 5 с, а потім розслабитись. Повторити вправу 5 разів.






База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка