Населення – це сукупність людей, а демографічні процесиДата конвертації08.06.2016
Розмір445 b.Населення – це сукупність людей, а демографічні процеси – це сукупність фактів (подій), що відносяться до окремих людей або їх спільнот.

 • Населення – це сукупність людей, а демографічні процеси – це сукупність фактів (подій), що відносяться до окремих людей або їх спільнот.

Демографічні коефіцієнти – відносні величини, розраховані як відношення числа подій, які відбулися за певний період, та чисельності населення, за цей же самий період.

 • Демографічні коефіцієнти – відносні величини, розраховані як відношення числа подій, які відбулися за певний період, та чисельності населення, за цей же самий період.Демографічні коефіцієнти слугують для вимірювання частоти демографічних подій, описання та аналізу демографічних процесів і структур при вивченні їх у часі й просторі, для різного роду порівнянь.

 • Демографічні коефіцієнти слугують для вимірювання частоти демографічних подій, описання та аналізу демографічних процесів і структур при вивченні їх у часі й просторі, для різного роду порівнянь.

 • Демографічні коефіцієнти виражають в одиницях, відсотках або проміле.

Сила демографічного процесу – це теоретична (математична) міра інтенсивності, яка показує імовірність зміни чисельності населення в нескінченно малому інтервалі часу.

 • Сила демографічного процесу – це теоретична (математична) міра інтенсивності, яка показує імовірність зміни чисельності населення в нескінченно малому інтервалі часу.

 • Середнє населення – узагальнюючий показник чисельності населення за період. Середнє населення є однією із оцінок числа людино-років, прожитих населенням протягом даного періоду.

 • !!! Частіше використовують населення на середину періоду

Якщо населення змінюється рівномірно (лінійно, в арифметичній прогресії):

 • Якщо населення змінюється рівномірно (лінійно, в арифметичній прогресії):Якщо населення змінюється з постійним темпом (експотенціально, в геометричній прогресії)

 • Якщо населення змінюється з постійним темпом (експотенціально, в геометричній прогресії)Категорія середнього населення необхідна для розрахунку відносних величин, що характеризують демографічні процеси.

 • Категорія середнього населення необхідна для розрахунку відносних величин, що характеризують демографічні процеси.

 • Серед них важливе місце займають

 • коефіцієнти та ймовірностіДля забезпечення порівняння в часі коефіцієнти обчислюють в розрахунку на рік. Їх називають приведеними до одного року.

 • Для забезпечення порівняння в часі коефіцієнти обчислюють в розрахунку на рік. Їх називають приведеними до одного року.

 • Демографічні коефіцієнти розраховуються (якщо це не оговорюється окремо) на 1000 осіб або в проміле (‰).Загальний коефіцієнт народжуваності (Общий коэффициент рождаемости, Crude birth rate) – демографічний показник, який показує середню чисельність народжених, що припадає на 1000 осіб всього населення певної території; розраховується як відношення число народжень в населенні за період до загального числа людино-років, прожитих населенням за цей період або на середнє населення; виражається в проміле, як число народжень на 1000 населення. Для однорічних періодів часу загальний коефіцієнт народжуваності розраховується як відношення річного числа народжень до середньорічного населення.

 • Загальний коефіцієнт народжуваності (Общий коэффициент рождаемости, Crude birth rate) – демографічний показник, який показує середню чисельність народжених, що припадає на 1000 осіб всього населення певної території; розраховується як відношення число народжень в населенні за період до загального числа людино-років, прожитих населенням за цей період або на середнє населення; виражається в проміле, як число народжень на 1000 населення. Для однорічних періодів часу загальний коефіцієнт народжуваності розраховується як відношення річного числа народжень до середньорічного населення.Загальний коефіцієнт смертності (Общий коэффициент смертности, Crude death rate) – демографічний показник, який відображає відношення числа смертей в населенні за певний період до загального числа людино-років, прожитих населенням за цей період або на середнє населення; виражається у проміле, як число смертей на 1000 населення. Для однорічних періодів часу загальний коефіцієнт смертності розраховується як відношення річного числа смертей до середньорічного населення.

 • Загальний коефіцієнт смертності (Общий коэффициент смертности, Crude death rate) – демографічний показник, який відображає відношення числа смертей в населенні за певний період до загального числа людино-років, прожитих населенням за цей період або на середнє населення; виражається у проміле, як число смертей на 1000 населення. Для однорічних періодів часу загальний коефіцієнт смертності розраховується як відношення річного числа смертей до середньорічного населення.Загальний коефіцієнт природного приросту (Общий коэффициент природного прироста, Crude natural increase rate) – демографічний показник, розраховується як відношення різниці між числом народжень та числом смертей в населенні за період до середньої чисельності населення за цей же період, помножене на 1000; виражається в проміле. Простіше може розраховуватись як різниця мі загальним коефіцієнтом народжуваності і загальним коефіцієнтом смертності.

 • Загальний коефіцієнт природного приросту (Общий коэффициент природного прироста, Crude natural increase rate) – демографічний показник, розраховується як відношення різниці між числом народжень та числом смертей в населенні за період до середньої чисельності населення за цей же період, помножене на 1000; виражається в проміле. Простіше може розраховуватись як різниця мі загальним коефіцієнтом народжуваності і загальним коефіцієнтом смертності.Загальний коефіцієнт дитячої смертності

 • Загальний коефіцієнт дитячої смертності

 • Загальний коефіцієнт розлучуваності

 • Загальний коефіцієнт шлюбностіСпеціальний коефіцієнт народжуваності (Специальный коэффициент рождаемости, General fertility rate) – відношення числа народжень за період до числа людино-років, прожитих жінками репродуктивного віку протягом цього періоду, розраховується як відношення числа народжень до чисельності жінок репродуктивного віку, обчислюється в проміле, тобто на 1000 населення.

 • Спеціальний коефіцієнт народжуваності (Специальный коэффициент рождаемости, General fertility rate) – відношення числа народжень за період до числа людино-років, прожитих жінками репродуктивного віку протягом цього періоду, розраховується як відношення числа народжень до чисельності жінок репродуктивного віку, обчислюється в проміле, тобто на 1000 населення.Часткові коефіцієнти відносяться до субнаселення. Чисельно вони дорівнюють відношенню числа демографічних подій, що відбулись в тому чи іншому субнаселенні, до чисельності цього субнаселення.

 • Часткові коефіцієнти відносяться до субнаселення. Чисельно вони дорівнюють відношенню числа демографічних подій, що відбулись в тому чи іншому субнаселенні, до чисельності цього субнаселення.

 • Спеціальні та часткові коефіцієнти пов'язані між собою наступним чином: спеціальний коефіцієнт дорівнює додатку часткових коефіцієнтів на частку відповідного субнаселення:Основні спеціальні та часткові демографічні коефіцієнти

 • Основні спеціальні та часткові демографічні коефіцієнти

 • 18 жовтня практично-семінарське заняття за темою «Демографічні коефіцієнти»

 • ЗНАТИ основні визначення, поняття, класифікації, особливості демографічних показників та коефіцієнтів, вміти їх обчислювати.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка