Не секрет, що у прагненні досягти вершин науково-технічного прогресу і благ цивілізації людина забуває про найголовніше: можливість жити і бути щасливим дає перш за все здоров'яДата конвертації01.01.2017
Розмір445 b.Не секрет, що у прагненні досягти вершин науково-технічного прогресу і благ цивілізації людина забуває про найголовніше: можливість жити і бути щасливим дає перш за все здоров'я.

 • Не секрет, що у прагненні досягти вершин науково-технічного прогресу і благ цивілізації людина забуває про найголовніше: можливість жити і бути щасливим дає перш за все здоров'я.

 • Ж. Тіссо

 • Оптимальний руховий режимРаціональне харчування

 • Раціональне харчування

 • має п’ять основних вимог:

 • Кількість їжі – це стільки, щоб вона забезпечила добові енерговитрати організму.

 • Якість їжі – правильне співвідношення жирів, білків, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів, води відповідно до вікових періодів дитини.

 • Правильно організований

 • режим прийому їжі.

 • Засвоєння їжі –

 • створення приємної

 • обстановки при прийомі їжі.

 • Щоб їжа не була шкідливою.Особиста гігієна – це основа здорового способу життя, умова ефективної профілактики різних захворювань. Це зокрема, гігієна тіла, зубів і порожнини рота; розумової праці. Шкіра має потові та сальні залози, вона бере участь у теплообміні. Через шкіру виділяється 10-20 г поту на годину під час фізичної праці, при високій температурі – до 300-500 г. Шкіра бере участь у газообміні, утворює вітамін Д під дією сонячних променів. За допомогою шкіри організм виділяє оцтову кислоту, ацетон, органічні й неорганічні солі, ферменти. Постійне скупчення цих речовин призводить до розмноження на шкірі бактерій та грибків. Забруднення шкіри спричиняє різні захворювання. А щоб не захворіти, потрібно щоденно вмиватися, 1 раз на тиждень приймати гарячу ванну. Волосся миють 1 раз на тиждень, якщо суха шкіра голови та 2 рази на тиждень, якщо жирна.

 • Особиста гігієна – це основа здорового способу життя, умова ефективної профілактики різних захворювань. Це зокрема, гігієна тіла, зубів і порожнини рота; розумової праці. Шкіра має потові та сальні залози, вона бере участь у теплообміні. Через шкіру виділяється 10-20 г поту на годину під час фізичної праці, при високій температурі – до 300-500 г. Шкіра бере участь у газообміні, утворює вітамін Д під дією сонячних променів. За допомогою шкіри організм виділяє оцтову кислоту, ацетон, органічні й неорганічні солі, ферменти. Постійне скупчення цих речовин призводить до розмноження на шкірі бактерій та грибків. Забруднення шкіри спричиняє різні захворювання. А щоб не захворіти, потрібно щоденно вмиватися, 1 раз на тиждень приймати гарячу ванну. Волосся миють 1 раз на тиждень, якщо суха шкіра голови та 2 рази на тиждень, якщо жирна.Шкідливі звички – це звички, які завдають шкоди здоров’ю, життю людини або не відповідають культурним нормам суспільства, в якому живе людина.

 • Шкідливі звички – це звички, які завдають шкоди здоров’ю, життю людини або не відповідають культурним нормам суспільства, в якому живе людина.

 • Найбільш шкідливими звичками, які можуть сформуватись у шкільному віці, є куріння та вживання алкоголю, наркотичних речовин. Саме ці звички згубно впливають на організм, який формується і ще не має належно рівня захисту від зовнішніх і внутрішніх несприятливих чинників, що часом призводять до незворотних процесів  здоров’я людини.

 • Саме про ці явища дедалі частіше

 • говорять як про національне

 • лихо, що набуває загрозливих

 • масштабів. Кажуть, воно може

 • цілком перекреслити майбутнє

 • України, завдати шкоди більшої

 • як Чорнобиль.Алкоголь в організмі послаблює процеси гальмування в центральній нервовій системі і спричиняє тимчасову, а за регулярного вживання – остаточну втрату таких якостей, як самоконтроль, самокритика, обережність тощо. Алкоголь помітно знижує розумову і фізичну працездатність, гостроту зору, погіршує координацію рухів і точність виконання різних дій, що нерідко призводить до ДТП, тяжких травм і нещасних випадків. Людина швидше стає алкоголіком, якщо починає вживати алкоголь в молодому віці.

 • Алкоголь в організмі послаблює процеси гальмування в центральній нервовій системі і спричиняє тимчасову, а за регулярного вживання – остаточну втрату таких якостей, як самоконтроль, самокритика, обережність тощо. Алкоголь помітно знижує розумову і фізичну працездатність, гостроту зору, погіршує координацію рухів і точність виконання різних дій, що нерідко призводить до ДТП, тяжких травм і нещасних випадків. Людина швидше стає алкоголіком, якщо починає вживати алкоголь в молодому віці.Щороку у мільйонів людей у світі виникають різні захворювання через куріння – онкологічні (рак, саркома), серцево-судинні, дихальних шляхів, тощо. Та незважаючи на це, така сам кількість населення починає курити. За останні 10 років серед підлітків спостерігається тенденція початку куріння у 5-6 –му класі, а до 10-11-го кількість курців досягає 50% хлопці та 30% дівчата.

 • Щороку у мільйонів людей у світі виникають різні захворювання через куріння – онкологічні (рак, саркома), серцево-судинні, дихальних шляхів, тощо. Та незважаючи на це, така сам кількість населення починає курити. За останні 10 років серед підлітків спостерігається тенденція початку куріння у 5-6 –му класі, а до 10-11-го кількість курців досягає 50% хлопці та 30% дівчата.

 • Доведено: 10-15% курців набули цю звичку у віці 11-14 років, 65-76% - у 15-18 років. Кожна цигарка скорочує життя курціВ на 5,5 хв. У таких людей, удвічі збільшується шанс померти він інфаркту міокарда (інфаркт) і втричі від крововиливу у мозок (інсульт), ніж у некурців.

 • Наслідками вживання нікотину є погана пам’ять, психічні захворювання, безсоння, відставання у навчанні, втрата волосся, погіршення зору, інфаркт, інсульт, ризик захворіти туберкульозом.Протягом життя ми постійно перебуваємо в різних психічних станах: одні з них позитивні, приємні (радість, нахилення, впевненість, спокій), інші – негативні, неприємні (смуток, тривога, розчарування, прикрість). Усі вони відіграють важливу роль у регулюванні діяльності людини: зробив щось таке, що розчарувало, - іншим разом дістанемо інакше і результат буде іншим, зробив щось, що принесло радість, і наступного разу зробили так само, постараємося ще більше. Починаючи вживати наркотичні речовини, людина втрачає можливість природно регулювати свою поведінку: вона прагне до позитивного психічного стану не як до винагороди за хорошу діяльність, а як до стану внаслідок вживання хімічної речовини. Діти, що починають вживати наркотичні речовини у підлітковому віці, швидко до них звикають, вкорочують своє життя удвічі та майже не доживають до зрілого віку, оскільки помирають від передозування чи внаслідок абсистентного синдрому.

 • Протягом життя ми постійно перебуваємо в різних психічних станах: одні з них позитивні, приємні (радість, нахилення, впевненість, спокій), інші – негативні, неприємні (смуток, тривога, розчарування, прикрість). Усі вони відіграють важливу роль у регулюванні діяльності людини: зробив щось таке, що розчарувало, - іншим разом дістанемо інакше і результат буде іншим, зробив щось, що принесло радість, і наступного разу зробили так само, постараємося ще більше. Починаючи вживати наркотичні речовини, людина втрачає можливість природно регулювати свою поведінку: вона прагне до позитивного психічного стану не як до винагороди за хорошу діяльність, а як до стану внаслідок вживання хімічної речовини. Діти, що починають вживати наркотичні речовини у підлітковому віці, швидко до них звикають, вкорочують своє життя удвічі та майже не доживають до зрілого віку, оскільки помирають від передозування чи внаслідок абсистентного синдрому.Наркоманія – загальна назва хвороб, які проявляються тягою до постійного прийому у зростаючих кількостях наркотичних лікарських засобів і наркотичних речовин внаслідок стійкої психічної і фізичної залежності від них з розвитком абстиненції при припиненні їх прийому. Наркоманія призводить до глибоких негативних змін особистості та інших розладів психіки, а також до порушення функції внутрішніх органів.

 • Наркоманія – загальна назва хвороб, які проявляються тягою до постійного прийому у зростаючих кількостях наркотичних лікарських засобів і наркотичних речовин внаслідок стійкої психічної і фізичної залежності від них з розвитком абстиненції при припиненні їх прийому. Наркоманія призводить до глибоких негативних змін особистості та інших розладів психіки, а також до порушення функції внутрішніх органів.В першу чергу слід сказати про серце. У добре тренованих людей економічність серцевого м'яза істотно вище за звичний. Отже, зношується таке серце набагато повільніше.

 • В першу чергу слід сказати про серце. У добре тренованих людей економічність серцевого м'яза істотно вище за звичний. Отже, зношується таке серце набагато повільніше.

 • У людини, що тренується, обмін речовин повільніший звичного, організм працює економічніше, а тривалість життя збільшується.

 • При виникненні гіподинамії (недолік руху) з'являються негативні зміни в органах дихання. Знижується амплітуда дихальних рухів, здібність до глибокого видиху і життєва місткість легенів. Все це призводить до кисневого голодування. У тренованому організмі, навпаки, кількість кисню вища (при тому, що потреба понижена), а це дуже важливо для зміцнення імунітету, оскільки дефіцит кисню породжує величезне число порушень обміну речовин.

 • Фізичні вправи підвищують імунобіологічні властивості крові і шкіри, а також стійкість до деяких інфекційних захворювань.

 • Велике значення фізичних вправ полягає у тому, що вони підвищують стійкість організму по відношенню до дії цілого ряду різних несприятливих факторів. Наприклад, таких як знижений атмосферний тиск, перегрів, деякі отрути, радіація і ін.Ранкова гігієнічна гімнастика.

 • Ранкова гігієнічна гімнастика.

 • 2. Повітряна ванна; водна процедура — обтирання, обливання, душ.

 • 3. Перший сніданок (не поспішаючи).

 • 4. Ранкова прогулянка, або ходьба пішки (наприклад, до школи).

 • 6. Другий сніданок – у школі.

 • 7. Денна прогулянка або ходьба пішки зі школи додому.

 • 8. Обід. Денний сон —2.5 години.

 • 9. Друга половина робочого дня — розумова робота (виконання д/з)

 • 10. Години для відпочинку: легка фізична праця або відвідання

 • кіно, театру.

 • 11. Легка вечеря (простокваша, фрукти і т. д.).

 • 12. Тепла ванна або прогулянка на свіжому повітрі перед сном. Сон не менше 7—8 годин.

 • Людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу.

 • — живіть в злагоді з собою;  — вчіться радіти життю;  — менше хвилюйтеся, а більше смійтеся;  — вчіться долати стрес. Пам’ятайте:

 • джерело стресу — не події самі

 • по собі, а наше сприйняття цих

 • подій;  — дотримуйтеся режиму дня;  — будьте більш терплячими до інших;  — відмовтеся від куріння, алкоголю

 • та нездорової їжі.  • Змінити своє мислення, заповнити свій мозок «правильними» думками та чистими намірами — це також важливий крок на шляху до здорового способу життя. Будьте здорові! 

 • Будьте здорові! 
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка