Олімпійський прапор із п'ятьма різнокольоровими кільцямиДата конвертації25.12.2016
Розмір445 b.

Олімпі́йські і́гри (грец. οἱ Ὀλυμπιακοί Ἀγῶνες) — міжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету.

 • Олімпі́йські і́гри (грец. οἱ Ὀλυμπιακοί Ἀγῶνες) — міжнародні спортивні змагання, які проводяться кожні чотири роки під егідою Міжнародного олімпійського комітету.

 • Олімпійський прапор із п'ятьма різнокольоровими кільцями

 • Види спорту, які входять до програми Олімпійських ігор називаються олімпійськими. Переможці змагань отримують довічне звання олімпійського чемпіона.

 • Олімпійські ігри діляться на літні й зимові. Літні Олімпійські ігри проводяться кожні чотири роки, в рік кратний чотирьом. Зимові Олімпійські ігри об'єднують зимові види спорту й відокремилися від літніх, починаючи з 1924 року. До середини 90-х літні й зимові Олімпійські ігри проводилися в один рік. Починаючи із зимової Олімпіади Ліллехаммера (Норвегія), зимові Олімпійські ігри проводяться через два роки після літніх.Античні Олімпійські ігри проводилися в грецькій Олімпії з 8 століття до н. е. до 4 століття нашої ери. Барон П'єр де Кубертен заснував у 1894 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК). МОК з тих пір став керівним органом олімпійського руху, структура і дії якого визначаються Олімпійською хартією.

 • Античні Олімпійські ігри проводилися в грецькій Олімпії з 8 століття до н. е. до 4 століття нашої ери. Барон П'єр де Кубертен заснував у 1894 році Міжнародний олімпійський комітет (МОК). МОК з тих пір став керівним органом олімпійського руху, структура і дії якого визначаються Олімпійською хартією.

 • Еволюція олімпійського руху в 20-му і 21-му століттях призвела до певних змін в Олімпійських іграх. Ці зміни включають, зокрема, створення зимових Ігор, Паралімпійських ігор для спортсменів із фізичними вадами, а також Юнацьких Олімпійських ігор для неповнолітніх спортсменів. МОК був змушений адаптуватися до економічних і політичних змін та технологічних реалій 20-го століття. В результаті, Олімпійські ігри змістилися від чисто любительського спорту, як це передбачалось Кубертеном, до участі професійних спортсменів. Зростання значення засобів масової інформації створило проблеми корпоративного спонсорства та комерціалізації Олімпійських ігор. Світові війни призвели до скасування Ігор у 1916, 1940 і 1944 роках. Бойкотування деякими країнами Ігор під час холодної війни призвело до обмеженої репрезентативності Ігор у 1980 і 1984 роках.Список олімпійських видів спорту спочатку складався всього з однієї дисципліни - бігу на коротку дистанцію - 1 стадію (190 метрів). Бігуни шикувалися на стартовій лінії на весь зріст, простягаючи праву руку вперед, і чекали сигналу судді (элланодика). Якщо ж хтось із атлетів випереджав стартовий сигнал (тобто мав місце фальстарт), він піддавався покаранню - суддя бив провинився спортсмена припасеної для цієї мети важкою палицею. Дещо пізніше з'явилися змагання в бігу на довгі дистанції - в 7 і 24 стадії, а також бігу в повному бойовому озброєнні і бігу за конем.

 • Список олімпійських видів спорту спочатку складався всього з однієї дисципліни - бігу на коротку дистанцію - 1 стадію (190 метрів). Бігуни шикувалися на стартовій лінії на весь зріст, простягаючи праву руку вперед, і чекали сигналу судді (элланодика). Якщо ж хтось із атлетів випереджав стартовий сигнал (тобто мав місце фальстарт), він піддавався покаранню - суддя бив провинився спортсмена припасеної для цієї мети важкою палицею. Дещо пізніше з'явилися змагання в бігу на довгі дистанції - в 7 і 24 стадії, а також бігу в повному бойовому озброєнні і бігу за конем.

 • У 708 році до н.е. в програму Олімпійських ігор з'явилися метання списа (довжина дерев'яного списа дорівнювала зростання спортсмена) і боротьба. Переможцем оголошували борця, якому вдалося тричі повалити суперника на землю.Першою олімпійською чемпіонкою в історії виступів України окремою командою стала фігуристка Оксана Баюл, першим чемпіоном літніх Олімпійських ігор став борець греко-римського стилю В'ячеслав Олійник.

 • Першою олімпійською чемпіонкою в історії виступів України окремою командою стала фігуристка Оксана Баюл, першим чемпіоном літніх Олімпійських ігор став борець греко-римського стилю В'ячеслав Олійник.

 • Загалом золоті медалі для України здобували 40 спортсменів: 17 чоловіків і 23 жінки (у тому числі п'ять на зимових Олімпійських іграх), з них одна спортсменка ставала чемпіонкою 4 рази, ще двоє (один спортсмен і одна спортсменка) — по два рази. Рустам Шаріпов двічі ставав олімпійським чемпіоном, представляючи різні країни: 1992 року він став чемпіоном як представник Об'єднаної команди, а 1996 — як представник України.

 • 14 спортсменів і спортсменок здобували медалі у складі команд (загалом чотири командних медалі).

 • Наймолодшою чемпіонкою на момент здобуття медалі стала фігуристка Оксана Баюл, яка виборола медаль у віці 16 років і 101 день, наймолодшими чемпіонками літніх Ігор стали Лілія Подкопаєва та Ольга Харлан (обидві здобули перші золоті медалі у віці 17 років і 345 днів), найстаршим олімпійським чемпіоном став , що здобув медаль у віці 35 років і 214 днів.

 • Наймолодшою чемпіонкою на сьогоднішній день є Наталія Довгодько (24 роки, 266 днів), найстаршим — В'ячеслав Олійник (49 років, 187 днів).
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка