Предмет досліджень: Предмет дослідженьДата конвертації17.06.2016
Розмір444 b.

Предмет досліджень:

1. Досліджено міжсортові гібридні популяції F3-F4 квасолі звичайної за продуктивністю та елементами, що її обумовлюють.

  • 1. Досліджено міжсортові гібридні популяції F3-F4 квасолі звичайної за продуктивністю та елементами, що її обумовлюють.

  • 2. Визначено амплітуду мінливості та особливості успадкування цінних господарських ознак у міжсортових гібридів квасолі звичайної. Високу фенотипову мінливість показали основні елементів структури продуктивності: число продуктивних вузлів, бобів і насіння на рослинах.

  • 3. За середнім рівнем прояву продуктивності та елементів, що на неї впливають виявлено значну перевагу гібридів F3-F4 над їх батьківськими формами, що свідчить про перспективність створеного вихідного матеріалу для селекції.

  • 3. Визначено частоту і ступінь трансгресій за досліджуваними ознаками.

  • Всі гібридні популяції характеризуються різною частотою прояву як позитивних, так і негативних трансгресій. Відсоток частоти появи трансгресивних за ознаками продуктивності форм в третьому й четвертому поколіннях є більшим порівняно з F2. Так частка ймовірно позитивних за продуктивністю ліній у F2 Мавка х CDC Camino складала 2,1 % до загальної їх кількості, в F3 – 3,6 % з числа відібраних трансгресій у F2, а F4 – 66,1 % до відібраних у F3.

  • 4. Із гібридної популяції четвертого покоління Мавка х CDC Camino відібрано трансгресивні рослини та лінії для подальшої практичної селекції.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка