Превентивно-правове виховання. Правила протипожежної безпеки



Дата конвертації03.06.2016
Розмір445 b.



Година спілкування – екскурсія: «101»

  • Година спілкування – екскурсія: «101»

  • Тема: Превентивно-правове виховання . Правила протипожежної безпеки.

  • Мета: Ознайомити з причинами виникнення пожеж та правилами протипожежної безпеки, порядком дій у надзвичайних ситуаціях.

  • Розвивати мотивації до безпечного способу життя, потребу в повсякденному дотриманні правил пожежної безпеки.

  • Виховувати повагу до праці пожежників та формувати цілісне ставлення до важливості людського життя.

  • Обладнання :пам’ятки з правилами протипожежної безпеки, наочність, комп’ютер.

  • Структура виховної години

  • І. Організаційний момент.

  • – Сьогодні ми познайомимося з дуже важливими правилами – правилами протипожежної безпеки, іншими словами у нас заняття обережного поводження з вогнем.

  • ІІ. Повідомлення теми й мети заходу.

  • Сьогодні ми дізнаємося про види пожеж, причини їх виникнення, вивчимо правила протипожежної безпеки, переконаємося в небезпечності гри з вогнем. Та відвідаємо міську пожежну частину.

  • ІІІ. Вивчення нового матеріалу.



Хід заходу

  • Хід заходу

  • – Що ж таке пожежа? Давайте поміркуємо що ми знаємо про це

  • Пожежа – це полум’я, яке охоплює і знищує все, що горить.

  • Пожежа – це не контрольований процес горіння, який загрожує життю людей і тварин, знищує природні ресурси і матеріальні цінності.

  • Які причини виникнення пожеж? Вправа «Мікрофон».

  • Відповіді школярів:

  • Причин багато. Але найчастіше пожежі виникають з участю людини

  • через пустощі дітей;

  • необережне поводження з вогнем;

  • порушення правил пожежної безпеки;

  • аварії на підприємствах;

  • підпали.

  • Інколи пожежі виникають без участі людини. Це пожежі

  • від ударів блискавки;

  • виверження вулканів;



2. Розповідь вихователя про види пожеж, предмети та речовини пожежогасіння .

  • 2. Розповідь вихователя про види пожеж, предмети та речовини пожежогасіння .

  • Пожежі бувають таких видів

  • лісові пожежі;

  • торф’яні пожежі;

  • побутові пожежі;

  • пожежі нафтопродуктів.

  • Дуже швидко загоряються під час пожежі горючі речовини – вата, папір, дерево, пластик, тканина, нафта, спирт, гас, бензин.

  • Під час гасіння пожеж використовують різні предмети та речовини пожежогасіння.

  • Пожежі гасять піском, ґрунтом, водою, піною та порошком з вогнегасників, цупкою тканиною. Нафтопродукти (бензин, керосин, мастила) не можна гасити водою (вони легші за воду,тому спливуть на поверхню і продовжуватимуть горіти). Включені електричні прилади не гасять водою і піною.



3. Вивчення превентивних правил поведінки протипожежної безпеки.

  • 3. Вивчення превентивних правил поведінки протипожежної безпеки.

  • Робота в командах

  • Учні читають правила написані на дошці обговорюють їх.

  • Правила роботи в команді:

    • Вибір капітана.
    • Уважно слухайте та читайте завдання.
    • Говоріть по черзі,не перебивайте один одного.
    • Працюйте так, щоб не заважати іншим.
    • Дотримуйтесь правил піднятої руки.


Команда «Сірники»

  • Команда «Сірники»

  • Правила протипожежної безпеки в побуті.

  • Не грайся сірниками й запальничками.

  • Не суши білизну над газовою плитою, на каміні.

  • Не залишай увімкнені електроприлади без нагляду.

  • Не вмикай одночасно багато електричних приладів.

  • Не відкривай дверцята печі, плити, бо може випасти вуглинка.



Команда «Діди Морози».

  • Команда «Діди Морози».

  • Правило протипожежної безпеки біля ялинки.

  • Ялинку потрібно встановлювати на безпечній відстані від печей та нагрівальних приладів.

  • Не можна прикрашати ялинку свічками, бо може зайнятися хвоя, паперові іграшки.

  • Не можна гратись сірниками біля ялинки.

  • Не запалюй свічок, бенгальських вогнів, феєрверків у приміщенні.

  • Не користуйся хлопавками, петардами біля ялинки.

  • Відключай електрогірлянди, коли виходиш з квартири.



Команда «Лісовички».

  • Команда «Лісовички».

  • Правила протипожежної безпеки в лісі.

  • Не розпалюй багаття в спекотну й вітряну погоду.

  • Вибирай місце для вогнища якомога далі від сухої трави, моху, листя та сухих дерев.

  • Не залишай вогнище не загашеним, обов’язково залий жар водою і присип землею.

  • Не залишай бите скло, що діє як лінза і може від сонячного проміння запалити суху траву.



Виступи представника кожної групи. Висновки вихователя.

  • Виступи представника кожної групи. Висновки вихователя.

  • Фізкультхвилинка.

  • Екскурсія на Пожежну станцію.





Закріплення отриманої інформації учнями під час екскурсії.

  • Закріплення отриманої інформації учнями під час екскурсії.

  • – Назвіть дії дітей до приїзду пожежників.

  • 1.Ніколи не панікуй! Якщо загорілась невелика річ – кинь її на підлогу. Полум’я затопчи ногами, накрий мокрою ковдрою або залий водою.

  • 2.Якщо вогонь не загас, залиши помешкання й поклич дорослих.

  • 3.Якщо в квартирі багато диму, лягай на підлогу, дихай через зволожений рушничок, серветку,футболку тощо.

  • 4.На випадок пожежі телефонуй 101. При цьому чітко повідомляй адресу(вулицю, дім, квартиру), код під’їзду,своє ім’я та прізвище , що загорілось і з якої причини.



1.На випадок пожежі телефонуй за номером

  • 1.На випадок пожежі телефонуй за номером

  • а) 102;

  • б) 101;

  • в) 103.

  • 2.На новорічне свято я обов’язково візьму

  • а) бенгальські вогні;

  • б) петарди;

  • в) веселий настрій.

  • 3.Не можна розпалювати багаття в

  • а) безвітряну погоду;

  • б) суху погоду;

  • в) холодну погоду.

  • 5.Суши білизну

  • а) над газовою плитою;

  • б) на каміні;

  • в) у ванній кімнаті.



4.Якщо в квартирі багато диму, закрий вологим рушником

  • 4.Якщо в квартирі багато диму, закрий вологим рушником

  • а) ніс і рот;

  • б) очі;

  • в) рот.

  • 5. До горючих речовин відносяться

  • а) пісок;

  • б) папір;

  • в) вода.

  • 6. Чим не можна гасити бензин?

  • а) водою;

  • б) ґрунтом;

  • в) піском.

  • 7.Скільки приладів потрібно вмикати в одну розетку

  • а) 1;

  • б) 3;

  • в) 2.



Підведення підсумків

  • Підведення підсумків

  • Вам сподобався вам урок?

  • Що найбільш вразило вас під час екскурсії, ви дізнались багато нового?

  • Що нам завжди потрібно знати та пам’ятати про пожежі?

  • Дотримуйтесь будь ласки завжди правил протипожежної безпеки.

  • Поділіться будь ласка отриманою інформацією та досвідом зі своїми друзями.




База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка