Ракетна армія, три загальновійськові та дві танкові армії, один армійський корпус, чотири повітряні армії, окрема армія Протиповітряної оборони, Чорноморський флотДата конвертації15.06.2016
Розмір553 b.Після розпаду Радянського Союзу і проголошення в 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне з найбільших потужних угрупувань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та в цілому відносно сучасними зразками звичайного озброєння (стрілецької зброї) та військової техніки.

 • Після розпаду Радянського Союзу і проголошення в 1991 році незалежності, Україна успадкувала одне з найбільших потужних угрупувань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та в цілому відносно сучасними зразками звичайного озброєння (стрілецької зброї) та військової техніки.

 • Ракетна армія, три загальновійськові та дві танкові армії, один армійський корпус, чотири повітряні армії, окрема армія Протиповітряної оборони, Чорноморський флот. Загальна чисельність 780 000 чоловік особистого складу, 6 500 танків, 7 000 броньованих машин, близько 1 500 бойових літаків, понад 350 кораблів та суден забезпечення, 1272 стратегічні ядерні боєголовки – чисельність на стан 1991 року.З 1996 року українська армія активно скорочується. Журнал «Кореспондент» навів наступні цифри чисельності української армії: 200 000 солдат, 3 058 танків, 4 290 БТР, 3 497 гармат, 575 літаків, 182 вертольоти та 15 кораблів.

 • З 1996 року українська армія активно скорочується. Журнал «Кореспондент» навів наступні цифри чисельності української армії: 200 000 солдат, 3 058 танків, 4 290 БТР, 3 497 гармат, 575 літаків, 182 вертольоти та 15 кораблів.

 • Більшість техніки є застарілою та непридатною для війни в сучасних умовах ведення бойових операцій: бракує мобільності, бойової потужності, та, як не дивно, економічності. Українська техніка споживає дуже багато палива. Високопоставлені військові нарікають, що держава закуповує дешеву бойову техніку, натомість найсучасніші зразки озброєння імпортує до: Таїланду, М‘янми, Нігерії…Велику роль у веденні бойових дій відіграють авіація та сили протиповітряної оборони. Якщо першим українська армія не може похвалитись, бо на її озброєнні стоїть “ антикваріат ” : літаки МІГ-29, СУ-24, СУ-27, СУ-24МР та навчально-бойовий літак Л-39, то ракетні комплекси є приводом гордощів міністерства оборони України. На озброєні сил ПВО стоять зенітно-ракетні комплекси “ТОР”, “ОСА”, комплекси “БУК-М”, С-200 та С-300. Крім цих ЗРК є ракетні комплекси близької дії.

 • Велику роль у веденні бойових дій відіграють авіація та сили протиповітряної оборони. Якщо першим українська армія не може похвалитись, бо на її озброєнні стоїть “ антикваріат ” : літаки МІГ-29, СУ-24, СУ-27, СУ-24МР та навчально-бойовий літак Л-39, то ракетні комплекси є приводом гордощів міністерства оборони України. На озброєні сил ПВО стоять зенітно-ракетні комплекси “ТОР”, “ОСА”, комплекси “БУК-М”, С-200 та С-300. Крім цих ЗРК є ракетні комплекси близької дії.2009 році за наказом президента Ющенка було виділено більше 20 млн. гривень на озброєння нашої армії, це крім щомісячного фінансування.

 • 2009 році за наказом президента Ющенка було виділено більше 20 млн. гривень на озброєння нашої армії, це крім щомісячного фінансування.

 • 2010 рік - виступи генералів та начальників штабів, й нарікання на те, що з 2003 року з державної скарбниці не надійшло жодної копійки на оновлення чи озброєння армії. Постає питання ” Де ж поділись кошти ? “ І багато з нас знає відповідь на це питання в депутатів у кишенях.На сьогоднішній день, ми маємо три небезпечні для суспільства та держави моделі: перша-модель деградації, друга - проїдання, третя – марнотратство.

 • На сьогоднішній день, ми маємо три небезпечні для суспільства та держави моделі: перша-модель деградації, друга - проїдання, третя – марнотратство.

 • “ Модель проїдання “ – полягає в тому, що видатки на утримання, перевищують їх критичну межу (75%), не залишають ресурси на відновлення та розвиток Збройних Сил України, штовхаючи їх у фразу затухання (деградації), Оптимальною моделлю розподілу видатків вважається та, за якою не більше 50% загального обсягу асигнувань витрачаються на утримання особового складу, 25% - на закупівлю військової техніки, озброєння та фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, 25% - на експлуатацію та обслуговування військової техніки та озброєння.“ Модель деградації “. Її суть полягає в тому, що за рахунок морального та фізичного зносу, відсутності відповідної бойової підготовки та навченості військ і сил, відсутності фінансових ресурсів на відтворення, розвиток та модернізацію озброєння та військової техніки кожен рік бойовий потенціал зменшується на 9%. З іншого боку, кожні 10-14 років подвоюється вартість новітніх озброєнь і кожний наступний рік на 10% збільшує вартість відновлювальних робіт та модернізації. Сьогодні понад 69% озброєння та військової техніки знаходиться в експлуатації більше 15 років.

 • “ Модель деградації “. Її суть полягає в тому, що за рахунок морального та фізичного зносу, відсутності відповідної бойової підготовки та навченості військ і сил, відсутності фінансових ресурсів на відтворення, розвиток та модернізацію озброєння та військової техніки кожен рік бойовий потенціал зменшується на 9%. З іншого боку, кожні 10-14 років подвоюється вартість новітніх озброєнь і кожний наступний рік на 10% збільшує вартість відновлювальних робіт та модернізації. Сьогодні понад 69% озброєння та військової техніки знаходиться в експлуатації більше 15 років.

 • Преважна більшість технічно складних комплексів та зразків озброєння Збройних Сил вже вичерпали свій ресурс, або він закінчується в 2009-2011 роках. Тобто 2010 рік стане фактично межею, за якою технічний стан озброєння та військової техніки не забезпечуватиме боєздатність Збройних Сил взагалі.“ Модель марнотратства ”. Це модель Збройних Сил, у яких на протязі 19 років існування не проведена повна та об”єктивна інвентаризація озброєння, військової техніки, боєприпасів та іншого військового майна, Де упродовж десяти років не здійснене переведення на єдиний бухгалтерський облік військового майна, про що вже не один раз висловлювали своє зан6епокоєння Рахункова палата та ГлавКРУ України. Внаслідок того, що у Міністерстві оборони не було єдиної системи бухгалтерського обліку, інвентерізації, які ніби проводилися, нічого не відображали. Результати двох інвентаризацій, проведених протягом пів року відрізнялись на 900 мільярдів гривень.

 • “ Модель марнотратства ”. Це модель Збройних Сил, у яких на протязі 19 років існування не проведена повна та об”єктивна інвентаризація озброєння, військової техніки, боєприпасів та іншого військового майна, Де упродовж десяти років не здійснене переведення на єдиний бухгалтерський облік військового майна, про що вже не один раз висловлювали своє зан6епокоєння Рахункова палата та ГлавКРУ України. Внаслідок того, що у Міністерстві оборони не було єдиної системи бухгалтерського обліку, інвентерізації, які ніби проводилися, нічого не відображали. Результати двох інвентаризацій, проведених протягом пів року відрізнялись на 900 мільярдів гривень.Відсутність нормативно-правової

 • Відсутність нормативно-правової

 • Скорочення соціального захисту військово - службовців (знижень плати за тепло, житло, комунальні послуги проїзд…) хоча це передбачено ст. 39 Закону України.

 • Зменшення заробітніх плат.

 • Неможливість придбати житло.

 • Подальше працевлаштування.

 • Проблеми з утилізації зброї , яка призводить до стихійних лих (вибухи складів в Богданівці ).

 • У старіла зброя, яка потребує оновлення.

 • Відсутність бойової підготовки (відсутність проведеня навчань).Як наслідок ми постаємо перд головною проблемою – це нагальним реформуванням армії з метою перетворення її на боєздатну, мобільну, сучасну…

 • Як наслідок ми постаємо перд головною проблемою – це нагальним реформуванням армії з метою перетворення її на боєздатну, мобільну, сучасну…
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка