Серце внутрішній орган кровоносної системи, який наганяє кров в артерії і забезпечує її повернення по венахДата конвертації29.12.2016
Розмір445 b.Серце - внутрішній орган кровоносної системи, який наганяє кров в артерії і забезпечує її повернення по венах.

 • Серце - внутрішній орган кровоносної системи, який наганяє кров в артерії і забезпечує її повернення по венах.

 • У деяких плазунів, птахів, ссавців і людини серце - порожнистий орган, що складається з 4 камер: праве передсердя і ліве передсердя, правий шлуночок і лівий шлуночок.Серцево-судинна система ембріона починає розвиватися в середині третього тижня внутрішньоутробного періоду.

 • Серцево-судинна система ембріона починає розвиватися в середині третього тижня внутрішньоутробного періоду.

 • Свій початок серце бере з об'єднання двох зачатків, які утворюють серцеву трубку, в якій вже наявні характерні для серця тканини.

 • Ендокард формується з мезенхіми, а міокард і епікард - із вісцеральних листків мезодерми.1 Праве передсердя

 • 1 Праве передсердя

 • 2 Ліве передсердя 3 Верхня порожниста вена 4 Аорта 5 Легеневі артерії 6 Легеневі вени 7 Двостулковий клапан 8 Аортальний клапан 9 Лівий шлуночок 10 Правий шлуночок 11 Нижня порожниста вена 12 Тристулковий клапан 13 Клапан легеневого стовбура

 • Білі стрілки вказують нормальний потік крові.У людини серце міститься в серцевій сумці (перикард) і розташоване в грудній клітці (середостінні).

 • У людини серце міститься в серцевій сумці (перикард) і розташоване в грудній клітці (середостінні).

 • Центральна частина середостіння включає в себе перикард, серце, початкові частини магістральних судин: верхньої і нижньої порожнистих вен, стовбура легеневої артерії, чотири легеневих вени, а також діафрагмальний та блукаючий нерви.

 • Звичайно в нормі в перикардіальній сумці міститься близько 30 мл ексудату.Анатомічно виділяють 5 відділів серця - верхівку, основу, діафрагмальну, грудинно-реберну та легеневу поверхні.

 • Анатомічно виділяють 5 відділів серця - верхівку, основу, діафрагмальну, грудинно-реберну та легеневу поверхні.

 • Вінцева борозна оточує серце та лежить на межі між передсердями та шлуночками серця.

 • Правий та лівий шлуночки серця розмежовують відповідно передня та задня міжшлуночкові борозни.Функціональною одиницею скоротливого апарату серця є саркомер. Він складається із товстих ниток міозину та тонких ниток актину.

 • Функціональною одиницею скоротливого апарату серця є саркомер. Він складається із товстих ниток міозину та тонких ниток актину.

 • Биття серця контролюється автономною нервовою системою, внутрішнім контролюючим органом є синоатріальний вузол, імпульси якого провідною системою серця передаються від передсердь до шлуночків.Кров приводиться в рух скороченнями серця і циркулює судинами. Вона забезпечує тканини організму киснем, поживними речовинами, гормонами і постачає продукти обміну речовин до органів їх виділення.

 • Кров приводиться в рух скороченнями серця і циркулює судинами. Вона забезпечує тканини організму киснем, поживними речовинами, гормонами і постачає продукти обміну речовин до органів їх виділення.

 • Рух крові забезпечує різниця кров'яного тиску в різних судинах.Кров в організмі рухається по двох колах кровообігу: - по великому колу кровообігу від лівого шлуночка до правого передсердя;

 • Кров в організмі рухається по двох колах кровообігу: - по великому колу кровообігу від лівого шлуночка до правого передсердя;

 • - по малому колу кровообігу від правого шлуночка до лівого передсердя.По малому колу кров циркулює через легені. Починається воно зі скорочення правого передсердя, після чого кров надходить у правий шлуночок, скорочення якого штовхає кров в легеневий стовбур.

 • По малому колу кров циркулює через легені. Починається воно зі скорочення правого передсердя, після чого кров надходить у правий шлуночок, скорочення якого штовхає кров в легеневий стовбур.

 • Циркуляція крові в цьому напрямку регулюється передсердно-шлуночковою перегородкою і двома клапанами: тристулковим (між правим передсердям і правим шлуночком), що запобігає поверненню крові в передсердя, і клапаном легеневої артерії, що запобігає поверненню крові з легеневого стовбура в правий шлуночок. Легеневий стовбур розгалужується до мережі легеневих капілярів, де кров насичується киснем шляхом вентиляції легень. Потім кров через легеневі вени повертається з легень у ліве передсердя.Велике коло кровообігу постачає насичену киснем кров до органів та тканин. Ліве передсердя скорочується одночасно з правим і штовхає кров в лівий шлуночок. З лівого шлуночка кров надходить в аорту. Аорта розгалужується на артерії і артеріоли, що йдуть в різні частини організму і закінчуються капілярною мережею в органах і тканинах.

 • Велике коло кровообігу постачає насичену киснем кров до органів та тканин. Ліве передсердя скорочується одночасно з правим і штовхає кров в лівий шлуночок. З лівого шлуночка кров надходить в аорту. Аорта розгалужується на артерії і артеріоли, що йдуть в різні частини організму і закінчуються капілярною мережею в органах і тканинах.

 • Циркуляція крові в цьому напрямку регулюється передсердно-шлуночковою перегородкою, двостулковим клапаном і клапаном аорти.У порожнині серця і в стінках великих кровоносних судин розташовані рецептори, що сприймають коливання тиску крові. Нервові імпульси, що приходять від цих рецепторів, викликають рефлекси, які налаштовують роботу серця до потреб організму. Імпульси-команди про перебудову роботи серця поступають від нервових центрів довгастого мозку і спинного мозку.

 • У порожнині серця і в стінках великих кровоносних судин розташовані рецептори, що сприймають коливання тиску крові. Нервові імпульси, що приходять від цих рецепторів, викликають рефлекси, які налаштовують роботу серця до потреб організму. Імпульси-команди про перебудову роботи серця поступають від нервових центрів довгастого мозку і спинного мозку.

 • Парасимпатичні нерви передають імпульси, що знижують частоту серцевих скорочень, симпатичні нерви доставляють імпульси, що підвищують частоту скорочень.Будь-яке фізичне навантажен-ня, що супроводжується підключенням до роботи великої групи м'язів, навіть проста зміна положення тіла, вимагає корекції роботи серця і може збудити центр, який прискорює діяльність серця. Больові подразники та емоції також можуть змінити ритм роботи серця. Позитивні емоції прискорюють роботу серця, негативні - знижують його працездатність.

 • Будь-яке фізичне навантажен-ня, що супроводжується підключенням до роботи великої групи м'язів, навіть проста зміна положення тіла, вимагає корекції роботи серця і може збудити центр, який прискорює діяльність серця. Больові подразники та емоції також можуть змінити ритм роботи серця. Позитивні емоції прискорюють роботу серця, негативні - знижують його працездатність.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка