Хороше резюме - один з найефективніших способів пошуку роботи.
Запам'ятаєте три ключових моменти:
У Вас єдиний шанс привернути увагу до себе за допомогою резюме в той момент, коли його читають в перший раз. Як правило, на перегляд резюме затрачається не більш 2-3 хвилини. Якщо увагу привернути не вдалося - виходить, резюме не спрацювало.
ПРИНЦИП ВИБІРКОВОСТІ
При написанні резюме дотримуйтеся принципу вибірковості. Інформацію для резюме варто відбирати, виходячи з його цілей.
Наприклад, якщо Ви займалися науковою роботою й одночасно консультуванням, у резюме, спрямованому на одержання роботи в області комерції, не варто описувати Ваші наукові досягнення і приводити список Ваших наукових праць, краще перелічити ті конкретні навички і знання, що Ви одержали в процесі консультаційної діяльності.
Вдале резюме може стати приводом для інтерв'ю, тобто особистої зустрічі з роботодавцем чи його представником, але це ще не гарантує одержання роботи.
Вдале резюме може стати приводом для інтерв'ю, тобто особистої зустрічі з роботодавцем чи його представником, але це ще не гарантує одержання роботи.
Ваша мета - добитися, щоб фахівець з персоналу захотів зустрітися з Вами особисто.
Ідеальним є варіант, коли резюме складається або коректується під конкретну вакансію.
ОСНОВНІ БЛОКИ РЕЗЮМЕ
Формулювання мети пошуку роботи.
Короткий опис того, на одержання якої посади і чому Ви претендуєте.
Освіта (у зворотному хронологічному порядку)
Вкажіть усі навчальні заклади, включаючи різні курси, семінари, підвищення кваліфікації, на яких Ви вчилися, починаючи із самого останнього
Вкажіть час, коли ви проходили навчання, можна вказати місто і країну, де розташований навчальний заклад.
Перерахуйте усі Ваші ступені, дипломи і сертифікати, а також основні і факультативні курси, що Ви прослухали, середній бал і результати різних тестувань - усе, що свідчить про Ваші успіхи в період навчання.
Трудовий досвід (у зворотному хронологічному порядку)
період роботи (з якого місяця і року по який місяць і рік ви працювали в даній фірмі);
повна назва фірми, написана без помилок і по можливості без скорочень;
сфера діяльності підприємства, продукція, що ним випускається, або товар, що ним продається або послуги, що надаються;
якщо Ви володієте цією інформацією і вона не носить характеру комерційної таємниці - середньомісячний чи річний оборот;
Для формулювання своїх досягнень можна скористатися методом ПДР: проблеми, дії, результати.
Для цього розглянете кожну зі своїх посад під таким кутом зору:
а) з якими проблемами я зіштовхнувся у своїй роботі;
б) які дії я почав, щоб вирішити ці проблеми;
в) які результати моїх дій.
Особисті якості
Відобразіть в цьому розділі всі найбільш виражені у вас якості і риси особистості
2. ВИДИ РЕЗЮМЕ
Вид резюме визначається тим завданням, яке Ви ставите. Різні види резюме по-різному вирішують це завдання за допомогою специфічної організації матеріалу.
Найбільш поширеними є такі види резюме: хронологічне, функціональне та комбінованого типу.
ХРОНОЛОГІЧНЕ РЕЗЮМЕ
Найбільш традиційна форма. У ньому в хронологічному порядку представлена ваша діяльність, починаючи із самого останнього місця роботи і навчання.
Переваги: таке резюме можна швидко і легко прочитати, відразу зрозумівши суть. Роботодавець з першого погляду на Ваш послужний список бачить, чим Ви займалися, наскільки широкий діапазон Ваших можливостей, з якою швидкістю просувалися по службі.
Якщо ж, навпаки, ваша кар'єра більше походить на біг з перешкодами, то хронологічна форма може вас підвести. Справа в тому, що вона висвітлює провали і суперечливі моменти у Вашому послужному списку, а Ваші професійні якості і сильні сторони залишаються в тіні.
ФУНКЦІОНАЛЬНЕ РЕЗЮМЕ
Підкреслює загальні риси і послідовність у сферах Вашої діяльності.
Якщо на якомусь місці роботи Ви не дуже просунулися вперед, функціональний метод зверне увагу роботодавця на Ваші успіхи в двох-трьох інших сферах діяльності і приведе до бажаних для Вас висновків.
Функціональну форму варто використовувати тоді, коли у Вас є певні провали в послужному списку чи Ви хочете одержати конкретну роботу в тій області, у якій маєте найбільший професійний досвід.
3. КОМБІНОВАНЕ РЕЗЮМЕ
Це поєднання кращих особливостей двох попередніх форм.
У ньому в хронологічному порядку під окремими заголовками розміщується необхідна інформація, але є спеціальний розділ, у якому робиться акцент на професійні якості і компетентність.
При вдалій побудові таке резюме може бути дуже ефективним.
Що вибрати?
Щоб точно визначити ту форму резюме, що Вам більше всього підходить, задайте собі наступні питання:
Чи переходив я плавно з однієї роботи на іншу чи рухався, демонструючи непослідовність і суперечливість? У першому випадку підійде хронологічна форма, у другому краще вибрати функціональне резюме, що дозволить підкреслити виграшні моменти у вашій кар'єрі.
У даній області я працюю успішно. Але питання в тому, чи хочу я займатися цим і чи далі хочу кардинально змінити сферу діяльності? Якщо Ви хочете продовжити свою кар'єру в даній області, підійде хронологічна форма резюме, тому що вона підкреслює стабільний рух догори. Якщо ж мова йде про кардинальну зміну кар'єри, краще скористатися функціональною формою - вона дозволить перекинути місток від одного виду діяльності до іншого.