Торгівля людьми Сучасне міжнародне правоДата конвертації01.01.2017
Розмір444 b.


  • За даними Міжнародної організації праці в усьому світі понад 250 мільйонів дітей віком від 5 до 14 років працюють, щоб вижити. Майже половина з них, близько 120 мільйонів, працюють повний робочий день, щодня, протягом усього року. 70 % дітей працюють у шкідливих умовах. З-поміж 250 мільйонів працюючих дітей приблизно 50-60 мільйонів — діти віком від 5 до 11 років.


  • В Україні кількість випадків торгівлі дітьми продовжує зростати і становить вже понад 10% від загальної кількості випадків торгівлі людьми, оскільки жертви стають дедалі молодшими.  • Торгівля людьми - усі дії, пов’язані з вербуванням та /або перевезенням особи в межах або за межі країни з метою продажу, працевлаштування чи надання послуг, шляхом застосування прямого чи непрямого насильства, погрозою насилля, приниженням гідності, зловживанням владою, боргової залежності, ошукуванням чи будь-якими іншими видами примушення. Торгівля людьми не є формою комерційної сексуальної експлуатації дитини. Дитину можна продати, наприклад, з метою усиновлення, експлуатації праці, тощо.  • Торгівля дітьми - означає здійснювані, з метою експлуатації, вербування, перевезення, передача, переховування або одержання дитини шляхом погрози силою чи її застосуванням, або інших форм зловживання владою чи уразливістю становища, або шляхом підкупу, у вигляді платежів чи вигод, для одержання згоди особи, що контролює дитину.Торгівля людьми Сучасне міжнародне право

  • Сучасним міжнародно-правовим документом щодо протидії торгівлі людьми є Конвенція ООН проти транснаціональної організованої злочинності та Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї, та Протокол проти незаконного ввозу мігрантів по суші, морю і повітрю, що її доповнюють.

  • В 2000 році Україна підписала ці міжнародні документи, а в 2004 прийняла Закон України “Про ратифікацію Конвенції ООН проти транснаціональної організованої злочинності та протоколів, що її доповнюютьКонвенція Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми від 16 травня 2005 року.

  • Ця Конвенція є юридично зобов’язуючим міжнародно-правовим документом, що покликаний захистити фізичних осіб, які стали жертвами торгівців, незалежно від форми експлуатації, гарантувати захист прав потерпілих, а також запобігти торгівлі людьми шляхом кримінального переслідування торговців. Конвенція охоплює всі форми боротьби з торгівлею людьми на національному і міжнародному рівнях. Документ передбачає створення незалежного контролюючого механізму щодо дотримання сторонами його положень. 17 листопада 2005 року Україна приєдналася до Конвенції.

  • Конвенція Ради Європи по боротьбі із сексуальною експлуатацією дітей та розбещенням неповнолітніх.Національне право

  • 4 лютого 2004 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про ратифікацію Конвенції Організації Об’єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності та протоколів, що її доповнюють (Протокол про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї і Протокол проти незаконного ввозу мігрантів по суші, морю і повітрю)».

  • 12 січня 2006 року був прийнятий Закон України № 3316-IV “Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за торгівлю людьми та втягнення в заняття проституцією”, зокрема до статті 149 КК України, згідно з якою даний злочин визначається як торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи.
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка