Відділ освіти амвросіївської районної державної адміністрації амвросіївський районний методичний кабінет



Дата конвертації11.06.2016
Розмір500 b.


  • ВІДДІЛ ОСВІТИ АМВРОСІЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

  • АМВРОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

  • АМВРОСІЇВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА I-III СТУПЕНІВ № 2

  • АМВРОСІЇВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

  • ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

  • УРОК-ПРОЕКТ

  • З ІСТОРІЇ УКРАЇНИ В 5 КЛАСІ

  • «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ…»

  • учитель історії

  • вищої кваліфікаційної категорії, старший учитель

  • САМСОНОВА Г. М.


Тема уроку:

  • КОЗАЦЬКОМУ

  • РОДУ

  • НЕМА

  • ПЕРЕВОДУ…



Мета:

  • сформувати в учнів уявлення про козацтво, Запорозьку Січ;

  • визначити причини їх виникнення;

  • засвоїти зміст понять: «козак», «Запорозька січ», «гетьман», «козацька республіка», «козацька старшина»;

  • ознайомити учнів з організацією життя на Січі, побутом, звичаями козаків;

  • вчити учнів здійснювати проектну діяльність на основі дослідження життя і боротьби козаків;

  • виховувати інтерес до пошукової роботи;

  • удосконалювати вміння працювати в групах;

  • викладати зміст історичного джерела;

  • виховувати почуття гордості за героїчне минуле свого народу.



Тип уроку:

  • засвоєння нових знань та вмінь.



Форма проведення уроку:

  • урок-проект.



Обладнання:

  • Мисан В.О. Вступ до історії України:підруч.для 5 кл.-К.:Генеза,2010.;

  • історичний атлас ,контурна карта «Історія України 5 клас»;

  • презентація історичного журналу, який видається на уроці «Козацькому роду нема переводу»;

  • сторінки історичного журналу (які підготували групи учнів);

  • мікрофон;

  • сучасні козацькі клейноди;

  • карточки для історичного лото.



Поняття:

  • «козак»,

  • «Запорізька Січ»,

  • «гетьман»,

  • «козацька республіка»,

  • «козацька старшина»,

  • «клейноди».



Хід

  • Хід

  • уроку



  • 1.Організаційний момент



2. Актуалізація опорних знань учнів

  • «Історична дуель»

  • (учні по черзі задають питання за раніше вивченими поняттями, за правильністю відповідей слідкують секунданти).



3. Мотивація знань учнів

  • Форма проведення уроку - урок проект, до кінця якого, працюючи у групах, які створені раніше, випустимо історичний журнал «Козацькому роду нема переводу”.

  • Повідомлюється мета уроку .

  • Працюючи над випуском журналу,основні положення відмічаємо в опорних конспектах у ваших робочих зошитах.





Причини виникнення козацтва (1 сторінка-повідомляє вчитель)

  • Важке становище українських селян, міської бідноти під владою своїх господарів, Литви і Польщі -> бажання стати вільними.

  • Наявність вільних земель на Півдні України (Дике поле).

  • Необхідність захисту від набігів татар.



Закріплення 1 блоку:

  • фронтальне

  • опитування.



Словничок козацької епохи (2сторінка-повідомляє група «Довідкове бюро»)

  • Козак - вільна, озброєна людина.

  • Запорізька Січ - табір козаків, обгороджений укріпленнями з рублених або січених колод за порогами Дніпра.

  • Республіка - держава, якою керують люди обрані народом на певний термін.

  • Козацька рада - вищій орган влади на Січі.

  • Гетьман - головний, старший, командувач військ на Січі.

  • Клейноди - козацькі символи - відзнаки.



Де? Хто? Коли? (3 сторінка –доповідає група «Хронологів»)

  • 1489р. (ХУст.) - перша письмова згадка про козаків.

  • 1556р. (ХУІст.) - острів Мала Хортиця, Дмитро Вишневецький (Байда).

  • 1563р. (ХУІст.) - останній похід Байди. Загибель гетьмана .



Перший Гетьман (4 сторінка-доповідає група “Літераторів”)



Закріплення 2 блоку:

  • «Мікрофон»

  • 1 ряд:”Козак...”

  • 2ряд:”Запорізька Січ...”

  • 3ряд: ”Дмитро Вишневецький...”



Устрій Запорізької Січі (5 сторінка-доповідає група “Ілюстраторів”)



Закріплення 3 блоку:

  • робота з атласом та контурною картою.



Клейноди (6 сторінка-доповідає група “Довідкове бюро”)



Закріплення 4 блоку:

  • працюємо з підручником стор.87;

  • історичне лото

  • (поєднайте клейноди з їх назвами).



Які вони?.. (7 сторінка-доповідає група“Літераторів”)



5.Зустріч із сучасним козаком



Гетьман сучасного козацтва (8сторінка-доповідає група “Довідковє бюро”)



6. Дом. завдання

  • - Середній рівень: читати § 13,

  • вивчити опорний конспект №8;

  • - Достатній рівень: читати § 13,

  • вивчити опорний конспект №8,

  • відповідати на ? стор.90;

  • - Високий рівень: читати § 13,

  • вивчити опорний конспект №8,

  • написата листа від імені козака

  • Запорізької Січі.



7. Узагальнення нових знань

  • Інтерактивна вправа

  • «Асоціативний кущ»

  • (Що постає у вашій уяві при слові “козак”?)



8. Підсумок уроку - проекту



  • “Козацькому

  • роду

  • нема

  • переводу”



«Причини виникнення козацтва»

  • Важке становище українських селян, міської бідноти під владою своїх господарів, Литви і Польщі -> бажання стати вільними.

  • Наявність вільних земель на Півдні України (Дике поле).

  • Необхідність захисту від набігів татар.



“Словничок козацької епохи”

  • Козак - вільна, озброєна людина.

  • Запорізька Січ - табір козаків, обгороджений укріпленнями з рублених або січених колод за порогами Дніпра.

  • Республіка - держава, якою керують люди обрані народом на певний термін.

  • Козацька рада - вищій орган влади на Січі.

  • Гетьман - головний, старший, командувач військ на Січі.

  • Клейноди - козацькі символи - відзнаки.



«Де? Хто? Коли? »

  • 1489р. (ХУст.) - перша письмова згадка про козаків.

  • 1556р. (ХУІст.) - острів Мала Хортиця, Дмитро Вишневецький (Байда).

  • 1563р. (ХУІст.) - останній похід Байди. Загибель гетьмана .



Перший Гетьман



«Устрій Запорізької Січі»



«Клейноди»



«Які вони?..»



«Гетьман сучасного козацтва»



ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

  • учитель історії

  • вищої кваліфікаційної

  • категорії, старший учитель

  • САМСОНОВА Г. М.




База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка