«Є край такий, що на легенду схожий, На казку, що в століття порина. На цій землі – благословення Боже: Одещина – моя ти сторона!»Дата конвертації22.12.2016
Розмір445 b.«Є край такий, що на легенду схожий, На казку, що в століття порина. На цій землі – благословення Боже: Одещина – моя ти сторона!»

 • «Є край такий, що на легенду схожий, На казку, що в століття порина. На цій землі – благословення Боже: Одещина – моя ти сторона!»Білгород-Дністровський (Акерман) є одним з найстаріших міст України. Посперечатися віком він може тільки з Керчю і Феодосією. За свої більш ніж 2500 років, місто пережило багато історичних епох, і кожна з них залишала свій слід. Численні назви міста (Офіусса, Тіра, Алба-Юлія, Білгород, Левкополіс, Аспрокастрон, Ак-Або, Фегер-Вар, Монкастро, Четатя-Албе, Аккерман) свідчять про часте пересування і зміну населення, про важливий торговельний і ремісничий центр, через який проходили основні торговельні шляхи, що з'єднують Східну і Західну Європу, країни Сходу з північними землями.

 • Білгород-Дністровський (Акерман) є одним з найстаріших міст України. Посперечатися віком він може тільки з Керчю і Феодосією. За свої більш ніж 2500 років, місто пережило багато історичних епох, і кожна з них залишала свій слід. Численні назви міста (Офіусса, Тіра, Алба-Юлія, Білгород, Левкополіс, Аспрокастрон, Ак-Або, Фегер-Вар, Монкастро, Четатя-Албе, Аккерман) свідчять про часте пересування і зміну населення, про важливий торговельний і ремісничий центр, через який проходили основні торговельні шляхи, що з'єднують Східну і Західну Європу, країни Сходу з північними землями.

У VI ст. до н.е. вихідцями з грецького малоазійського м. Мілета на правому березі р. Тірас було засновано однойменне місто Тіра. Місто було центром поліса, межі якого доходили до сучасного м. Тирасполя. 

 • У VI ст. до н.е. вихідцями з грецького малоазійського м. Мілета на правому березі р. Тірас було засновано однойменне місто Тіра. Місто було центром поліса, межі якого доходили до сучасного м. Тирасполя. 

 • Городище Тіра знаходиться на прікрепостной площі, є багатошаровим пам'ятником. Під час археологічних досліджень (ведуться з 1900 року) були виявлені і досліджені залишки матеріальної культури кожного історичного етапу розвитку міста. Характерним є повна відсутність ранньослов'янського матеріалу, простежується візантійський вплив XIII-XIV ст.Церква споруджена над джерелом, на місці, де за легендою, в 1330 році татари замучили генуезького купця Іоанна з Трапезунда, який відмовився прийняти мусульманство. Пам'ятник дуже своєрідний, що не має аналогів в архітектурній спадщині України.

 • Церква споруджена над джерелом, на місці, де за легендою, в 1330 році татари замучили генуезького купця Іоанна з Трапезунда, який відмовився прийняти мусульманство. Пам'ятник дуже своєрідний, що не має аналогів в архітектурній спадщині України.Болград розташований на східному березі озера Ялпуг - найбільшого прісного озера України. Місто виросло на на основі села Табаки, колишнього адміністративного центру болгарських поселень Бесарабії.

 • Болград розташований на східному березі озера Ялпуг - найбільшого прісного озера України. Місто виросло на на основі села Табаки, колишнього адміністративного центру болгарських поселень Бесарабії.

 • Красою та гордістю Болграда і його жителів по праву є Собор Святого Преображення Господнього. Собор призначався для того, щоб у його вівтарі зберігався царський указ Олександра I від 29 грудня 1819 року, який дарував привілеї болгарським переселенцям. Музей відкритий у 1946 році. На даний час зібрання музею налічує близько 34 тисячі предметів. Це - коллекції обмундирування і спорядження російської і західноєвропейських армій ХVII – ХХ століть; рідкісні книжки про життя і діяльність О. В. Суворова, видані в середині ХІХ – початку ХХ століть та різноманітні історико-побутові предмети. Найцікавіша частина зібрання музею пов'язана з матеріалами, що відносяться до періоду штурму фортеці 1790 року. Це – велика колекція холодної і вогнепальної зброї, прапори російської і турецької армій ХVІІІ -ХІХ  століть, живопис, а також ядра і бомби, знайдені на території колишньої фортеці Ізмаїл.

 • Музей відкритий у 1946 році. На даний час зібрання музею налічує близько 34 тисячі предметів. Це - коллекції обмундирування і спорядження російської і західноєвропейських армій ХVII – ХХ століть; рідкісні книжки про життя і діяльність О. В. Суворова, видані в середині ХІХ – початку ХХ століть та різноманітні історико-побутові предмети. Найцікавіша частина зібрання музею пов'язана з матеріалами, що відносяться до періоду штурму фортеці 1790 року. Це – велика колекція холодної і вогнепальної зброї, прапори російської і турецької армій ХVІІІ -ХІХ  століть, живопис, а також ядра і бомби, знайдені на території колишньої фортеці Ізмаїл.Це унікальний водно-територіальний комплекс (заснований в 1998 році на базі природного заповідника «Дунайські плавні»). Саме тут знаходиться дельта Дунаю з островами – еталон незайманої природи, чарівне місце з кришталево чистим повітрям, розкішними рибними запасами, багатством рослинного і тваринного світу, різноманітним пташиним царством – остання «жива» дельта Європи.

 • Це унікальний водно-територіальний комплекс (заснований в 1998 році на базі природного заповідника «Дунайські плавні»). Саме тут знаходиться дельта Дунаю з островами – еталон незайманої природи, чарівне місце з кришталево чистим повітрям, розкішними рибними запасами, багатством рослинного і тваринного світу, різноманітним пташиним царством – остання «жива» дельта Європи.Це унікальний лиман, єдиний стовідсотково чистий в Україні. Окрім цього є ще і два особливі місця, одне з них - Каїрська затока. Її схили не знали плуга ще з часів скіфських поселень.

 • Це унікальний лиман, єдиний стовідсотково чистий в Україні. Окрім цього є ще і два особливі місця, одне з них - Каїрська затока. Її схили не знали плуга ще з часів скіфських поселень.

 • Багате ландшафтне різноманіття парку: піщані коси та острови, заливні луги, очеретяні зарості, степові ділянки, байрачні ліси, а також акваторія лиману – сприяють біологічному різноманіттю.

 • Тилігульський лиман є місцем де зосереджена велика кількість тварин та рослин серед яких зустрічаються і рідкісні види планети. Флора лиману різноманітна і налічує близько 624 видів судинних рослин, з яких 22 види занесені до Національної та Міжнародної Червоних книг.Це заповідна зона, тут первозданна природа, різноманіття птахів, рибалка. У заповіднику мешкає «червонокнижний» птах орлан-білохвіст. Тут заплавний ліс, який є багатоярусними чагарниками, - ожина, папороть, підлісок акації, тополі душить дикий виноград. Чудове місце для ізольованого відпочинку.  (Загальна площа – 1366 га, рік створення 1993, острови Малий Татару, Великий і Малий Далер).

 • Це заповідна зона, тут первозданна природа, різноманіття птахів, рибалка. У заповіднику мешкає «червонокнижний» птах орлан-білохвіст. Тут заплавний ліс, який є багатоярусними чагарниками, - ожина, папороть, підлісок акації, тополі душить дикий виноград. Чудове місце для ізольованого відпочинку.  (Загальна площа – 1366 га, рік створення 1993, острови Малий Татару, Великий і Малий Далер).Острів Татару знаходиться на кордоні між Україною та Румунією, в дельті однієї з найбільших рік Європи – Дунаю. Завдяки своїй унікальній природі та кількості різноманітних рослин, звірів, птахів та риб, острів Татару увійшов до складу Регіонального ландшафтного парку "Ізмаїльські острови", і охороняється Законом.

 • Острів Татару знаходиться на кордоні між Україною та Румунією, в дельті однієї з найбільших рік Європи – Дунаю. Завдяки своїй унікальній природі та кількості різноманітних рослин, звірів, птахів та риб, острів Татару увійшов до складу Регіонального ландшафтного парку "Ізмаїльські острови", і охороняється Законом.

 • Острів має протяжність – 6 км, максимальна ширина – 1,6 км, загальну площу 738 га. Він взагалі безлюдний, і це на відстані всього двухсот з лишком кілометрів від Одеси, має внутрішнє мальовниче озеро і незайманий ліс, де мешкають дикі кабани і граціозні косулі, а в повітрі кружляють рідкісні для Європи птахи - орлани-білохвости з розмахом крил більше чоловічого зросту. • Острів загадковий і повний природних скарбів, єднаючи у собі лісові ділянки, відкриті луки з ароматним різнотрав'ям, чагарникові зарості, що дозволяють відчути себе мешканцем джунглів, невеликі озерця, вкриті суцільним килимом з білосніжних водних лілей і сонячно-жовтих кубушок, і багато іншого. Тут у безлічі мешкають рідкісні й охоронювані види тварин і птахів.

Місто   Рені  розташоване  на  лівому березі Дуная, на давній дорозі кочівників та інших завойовників, які упродовж тисячоліть намагались підкорити собі цей благодатний  край. 

 • Місто   Рені  розташоване  на  лівому березі Дуная, на давній дорозі кочівників та інших завойовників, які упродовж тисячоліть намагались підкорити собі цей благодатний  край. В центрі міста, на міській площі, височієКам'яна гора є  унікальним  історичним  і природним пам'ятником. Кам'яна  гора привертала людей  ще в доісторичні часи. Неподалік від неї виявлені залишки поселень епохи  міді (гумельницька культура) бронзи, раннього  заліза. Римляни  високо  оцінили  вигідне  стратегічне  положен-ня Кам'яної  гори  як  форпосту  прикордонного  пункту  і побудували на  ній  фортецю, а  археологічні розкопки дали  можливість  встановити, що римська фортеця  на Дунаї  була побудована не на порожньому місці. Вперше люди поселилися на Кам'яній горі в VIII столітті до н.е.

 • Кам'яна гора є  унікальним  історичним  і природним пам'ятником. Кам'яна  гора привертала людей  ще в доісторичні часи. Неподалік від неї виявлені залишки поселень епохи  міді (гумельницька культура) бронзи, раннього  заліза. Римляни  високо  оцінили  вигідне  стратегічне  положен-ня Кам'яної  гори  як  форпосту  прикордонного  пункту  і побудували на  ній  фортецю, а  археологічні розкопки дали  можливість  встановити, що римська фортеця  на Дунаї  була побудована не на порожньому місці. Вперше люди поселилися на Кам'яній горі в VIII столітті до н.е.

 •   У 1962 році почали ретельно вивчати археологічну цінність Кам'яної гори і вже у  1967 р. було знайдено скарб, що складається  з  кизікинів. Всі монети в  нім (71) представлені найбільшим номіналом – статерами, середня вага яких  близько 16  грамів (у ХІХ в Ренійському районі був знайдений Анадольський скарб статерів). Кизікини - цікаві монети  стародавнього  світу. Це були товсті, неправильної форми кружки з сюжетним зображенням на одній стороні і  квадратом втиснутим на  обороті.Одне з озер Придунав’я – озеро Кугурлуй має міжнародне значення. Це мілководний водойм, топографично є південною частиною озера Ялпуг, з яким він зв'язаний широким каналом. Площа 149 км2. На території озера виявлено близько 240 видів птахів, 57 з яких включені в Червону книгу України.

 • Одне з озер Придунав’я – озеро Кугурлуй має міжнародне значення. Це мілководний водойм, топографично є південною частиною озера Ялпуг, з яким він зв'язаний широким каналом. Площа 149 км2. На території озера виявлено близько 240 видів птахів, 57 з яких включені в Червону книгу України.

Зміїний, відомий в античних джерелах як острів Левке (Білий) ще в VI в. до н.е., самотньо розташований посередині моря кам'янистий острів став притулком для моряків і мандрівників, які і побудували тут храм Ахілла - старогрецького міфічного героя Троянської війни. Храм Ахілла проіснував понад 1000 років до 4 ст. н.е. до падіння старогрецького міста Ольвія (Борисфена), вплив якого розповсюджувався на о. Левке.

 • Зміїний, відомий в античних джерелах як острів Левке (Білий) ще в VI в. до н.е., самотньо розташований посередині моря кам'янистий острів став притулком для моряків і мандрівників, які і побудували тут храм Ахілла - старогрецького міфічного героя Троянської війни. Храм Ахілла проіснував понад 1000 років до 4 ст. н.е. до падіння старогрецького міста Ольвія (Борисфена), вплив якого розповсюджувався на о. Левке.

 • На початку нашої ери острів Левке втрачає своє сакральне значення і стає звичайною зручною стоянкою для кораблів Римської імперії, а потім для генуезьких і венеціанських торгівельних суден. У VIII-IХ ст., острів відвідують слов'янські племена, про що свідчать археологічні розкопки. Вперше під назвою Фідонісі (Зміїний острів) про нього згадувалось у ХIII в. у Генуезьких лоціях. З ХVІ в. острів належав Османській імперії і мав назву Ілан-Ада (острів Змій). До цього часу археологи знаходять тут турецькі монети ХVІ-ХVІІ віків. Острів іменувався в різні часи Ахілловим островом, Островом блаженних, Філоксії, Фідонісі, Ілан-Ада, Шерпілором.

 • Враховуючи вигідне географічне і стратегічне розташування, острів використовувався як форпост у багатьох війнах на протязі усіх часів - від середньовіччя до нового часу.

Шабо – стародавній виноробницький регіон, де  виноград вирощують з XII сторіччя. Перші відомості про Шабо виявлені в картографічних довідниках 1788 року. Саме цей рік історики вважають роком заснування с. Шабо.  

 • Шабо – стародавній виноробницький регіон, де  виноград вирощують з XII сторіччя. Перші відомості про Шабо виявлені в картографічних довідниках 1788 року. Саме цей рік історики вважають роком заснування с. Шабо.  

Палац є пам'ятником культури державного значення, унікальним об'єктом для півдня України і несподіваним втіленням з огляду архітектурної стилістики.Землі, на яких розташований палац, належали роду Курісів. В 1820 році було збудувано незвичайний поміщицький будинок, який відрізнявся від традиційних садиб російських дворян.

 • Палац є пам'ятником культури державного значення, унікальним об'єктом для півдня України і несподіваним втіленням з огляду архітектурної стилістики.Землі, на яких розташований палац, належали роду Курісів. В 1820 році було збудувано незвичайний поміщицький будинок, який відрізнявся від традиційних садиб російських дворян.

 • Дві високі башти, що нагадують мусульманські мінарети, з двох боків охороняють ажурний мавританський парадний вхід. Стіни з численними виступами і баштами є справжніми готичними замковими укріпленнями, ось тільки замість вузьких бійниць вони прикрашені стрільчастими вікнами.

Єдиний в Україні підземний музей був створений в 1969 році на місці найстаріших в Одеській області Нерубайських катакомб.

 • Єдиний в Україні підземний музей був створений в 1969 році на місці найстаріших в Одеській області Нерубайських катакомб.

 • Протягом кількох століть тут видобували черепашник для будівництва Одеси, тому катакомби налічують три рівні і йдуть під землю на 12-14 м.

 • Під час Великої Вітчизняної війни катакомби в селі Нерубайське стали місцем дислокації одного з найбільших партизанських загонів регіону.

 • Музей є пам'ятником партизанському руху в Одеській області та, зокрема, бійцям загону Героя Радянського Союзу Володимира Молодцова-Бадаєва. Протягом року 70 осіб загону, залишеного у Нерубайських катакомбах, вели активну диверсійно-розвідувальну роботу, були замуровані румунськими окупантами і практично всі загинули.


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка