З 1 квітня 2012 р набрав чинності ІІІ розділ Податкового кодексу України (пку), згідно з яким визначено, щоДата конвертації03.06.2016
Розмір445 b.

З 1 квітня 2012 р. набрав чинності ІІІ розділ Податкового кодексу України (ПКУ), згідно з яким визначено, що основні засоби – це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин, наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 гривень використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік) (п. 14.1.138 ПКУ).

  • ПКУ вже не оперує таким поняттям як “основні фонди”. Класифікація ОЗ в податковому обліку тепер передбачає 16 груп замість звичних 4-х. Мінімальний строк корисного використання будівель становить 20 років, а транспортних засобів – 5 років.

  • Якщо ОЗ придбані у фізичних осіб – платників єдиного податку, то в податковому обліку витрати, понесені на їх придбання, НЕ АМОРТИЗУЄТЬСЯ І НЕ ВКЛЮЧАЮТЬСЯ до витрат (п. 139.1.12 ПКУ).

На теперішній час ліквідований традиційно-звичайним податковим методом нарахування амортизації. Тепер відповідно до ПКУ в податковому обліку методи нарахування амортизації повністю відповідають бухгалтерським методам, що перелічені в п. 26 П(С)БО 7 “Основні засоби”. П. 145.1.5 ПКУ визначає такі методи нарахування амортизації ОЗ.


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка