За тривалий час існування нашої планети зникло назавжди багато живих істот, проте в наші дні це небезпечне явище прискорилосяДата конвертації24.12.2016
Розмір445 b.За тривалий час існування нашої планети зникло назавжди багато живих істот, проте в наші дні це небезпечне явище прискорилося

 • За тривалий час існування нашої планети зникло назавжди багато живих істот, проте в наші дні це небезпечне явище прискорилосяВважають, що вид перебуває у небезпеці, коли загальна кількість особин менша ніж тисяча або народжується менше особин, ніж помирає. За підрахунками вчених, щодня на нашій планеті вимирає один вид рослин чи тварин.

 • Вважають, що вид перебуває у небезпеці, коли загальна кількість особин менша ніж тисяча або народжується менше особин, ніж помирає. За підрахунками вчених, щодня на нашій планеті вимирає один вид рослин чи тварин.Розуміння необхідності ретельного обліку рідкісних і зникаючих видів організмів, зокрема рослин, зумовило створення Міжнародним союзом охорони природи й природних ресурсів Міжнародної Червоної книги, окремі випуски якої почали видавати з 1966 року. Види, занесені до Міжнародної Червоної книги, мають охороняти на терені всіх країн, де вони поширені.

 • Розуміння необхідності ретельного обліку рідкісних і зникаючих видів організмів, зокрема рослин, зумовило створення Міжнародним союзом охорони природи й природних ресурсів Міжнародної Червоної книги, окремі випуски якої почали видавати з 1966 року. Види, занесені до Міжнародної Червоної книги, мають охороняти на терені всіх країн, де вони поширені.

 • Види, які потребують охорони в межах певної країни, занесені до національних Червоних книг окремих держав. Крім видів, занесених до Міжнародної Червоної книги, туди включені й ті, що є рідкісними або зникаючими на території певної країни. В Україні перше видання Червоної книги здійснене 1980 року. Випуск другого видання Червоної книги України, присвячений рідкісним та зникаючим видам тварин, видано 1994 року, а рослинам і грибам - 1996 року.

У книзі сторінки різного кольору:

 • У книзі сторінки різного кольору:

 • Червоні листки – зникаючі чи під загрозою зникнення.

 • Жовті листки – рідкісні види.

 • Білі листки – які зустрічаються дуже рідко, їх завжди було мало на Землі.

 • Сірі листки – рідко зустрічаються і мало вивчені.

 • Зелені листки – їх, на жаль, ще мало відновлено людиною.Досить великий метелик з розмахом крил 11 – 13 см, літає в травні – червні, а потім у вересні – жовтні. Передні крила чорнувато – бурі, вони накривають чорно – жовті задні крила. На темній пухнастій спинці добре помітний вохристо жовтий малюнок, який нагадує Мертву голову. Метелик вміє кричати. Звук низький, пронизливий.

 • Досить великий метелик з розмахом крил 11 – 13 см, літає в травні – червні, а потім у вересні – жовтні. Передні крила чорнувато – бурі, вони накривають чорно – жовті задні крила. На темній пухнастій спинці добре помітний вохристо жовтий малюнок, який нагадує Мертву голову. Метелик вміє кричати. Звук низький, пронизливий.

Хижий птах ряду Соколоподібні. Зустріти орлана-білохвоста можна в лісах з високими деревами поблизу великих водойм, заплавних лісах. У степових і гірських районах – на узбережжях водойм з високими деревами або скелями, зручними для гніздування.

 • Хижий птах ряду Соколоподібні. Зустріти орлана-білохвоста можна в лісах з високими деревами поблизу великих водойм, заплавних лісах. У степових і гірських районах – на узбережжях водойм з високими деревами або скелями, зручними для гніздування.Гніздиться у румунській частині дельти Дунаю поряд з Україною, у Чорноморському заповіднику та на Лебединих о-вах у Криму. Є досить звичайним в усіх великих угіддях Азово-Чорноморського узбережжя.

 • Гніздиться у румунській частині дельти Дунаю поряд з Україною, у Чорноморському заповіднику та на Лебединих о-вах у Криму. Є досить звичайним в усіх великих угіддях Азово-Чорноморського узбережжя.Найбільший птах серед птахів України. Середня маса 18 – 21 кг. У забарвленні переважає рудий і білий кольори іноді – чорний. Міцний товстий дзьоб дрохви прислуговує їй для пошуку їжі, обороні від хижаків.

 • Найбільший птах серед птахів України. Середня маса 18 – 21 кг. У забарвленні переважає рудий і білий кольори іноді – чорний. Міцний товстий дзьоб дрохви прислуговує їй для пошуку їжі, обороні від хижаків.Цей плазун – отруйний. На людину, правда, гадюка ніколи не нападає сама. Довжина тіла 35 – 45 см. У степової гадюки трикутна голова ширша від тулуба, краї морди загострені. На голові від очей до куточків рота – темна смуга, хвіст короткий. Забарвлення залежить від місцевості. Полюють на жаб, гризунів, пташенят, ящірок.

 • Цей плазун – отруйний. На людину, правда, гадюка ніколи не нападає сама. Довжина тіла 35 – 45 см. У степової гадюки трикутна голова ширша від тулуба, краї морди загострені. На голові від очей до куточків рота – темна смуга, хвіст короткий. Забарвлення залежить від місцевості. Полюють на жаб, гризунів, пташенят, ящірок.Багаторічна рослина. Стебло заввишки 40 – 80 см. Росте на схилах річкових долин, балок, узбережжя лиманів. Цвіте у травні – червні.

 • Багаторічна рослина. Стебло заввишки 40 – 80 см. Росте на схилах річкових долин, балок, узбережжя лиманів. Цвіте у травні – червні.Трапляється дуже рідко в Українських Карпатах, зокрема на вершинах гір Близниці, Ненєски, у найбільш важкодоступних місцях, на стрімких скелях, але і там зазнає винищення.

 • Трапляється дуже рідко в Українських Карпатах, зокрема на вершинах гір Близниці, Ненєски, у найбільш важкодоступних місцях, на стрімких скелях, але і там зазнає винищення.Зозулині черевички справжні — одна з найкрасивіших орхідей флори України. В Україні трапляється на більшій частині території, крім степової зони.

 • Зозулині черевички справжні — одна з найкрасивіших орхідей флори України. В Україні трапляється на більшій частині території, крім степової зони.

 • Цей вид має дуже красиві квіти, а тому сильно страждає від знищення людьми і є рідкісним на більшій частині ареалу, в тому числі, по всій Україні. Зацвітає ця чарівна орхідея лише на 16-17-й рік і як буває прикро, коли її квітку зриває байдужа рука.Підсніжник білосніжний – в Україні поширений переважно на Правобережжі, трапляється в Карпатах та Прикарпатті, на півдні Полісся, в Лісостепу. На Лівобережжі проходить східна межа поширення цього виду. Зростає в листяних лісах, на галявинах та чагарниках.

 • Підсніжник білосніжний – в Україні поширений переважно на Правобережжі, трапляється в Карпатах та Прикарпатті, на півдні Полісся, в Лісостепу. На Лівобережжі проходить східна межа поширення цього виду. Зростає в листяних лісах, на галявинах та чагарниках.

 • Основними причинами зменшення чисельності виду є масове зривання на букети, викопування цибулин.Сальвінія плаваюча. Ця водна папороть поширена по всій Україні. Вид названо на честь італійського ботаніка XVII-XVIII століть

 • Сальвінія плаваюча. Ця водна папороть поширена по всій Україні. Вид названо на честь італійського ботаніка XVII-XVIII століть

 • А. Сальвіні.

 • Знахідки древніх викопних решток виду свідчать про давнє походження виду і дають підстави вважати сальвінію реліктом. Чисельність рослини в наш час зменшується через забруднення водойм.Шафран Гейфелів

 • Шафран Гейфелів

 • В Українських Карпатах, Закарпатті, Передкарпатті, Поділлі. Зростає у вологих листяних лісах, лісових галявинах, луках, полонинах. Трапляється суцільними заростями у вигляді великих і малих островів, місцями невеликими групами.

 • Основними причинами зміни чисельності є зривання на букети, викопування бульбоцибулин, у зоні полонин - поїданням дикими свиньми.Плаун колючий  — багаторічна, тіньовитривала, трав'яниста, 

 • Плаун колючий  — багаторічна, тіньовитривала, трав'яниста, 

 • вічнозелена рослина.

 • Росте в хвойних, рідше мішаних лісах. Поширена на Поліссі, в Карпатах, зрідка в лісостепу. Рослина лікарська. Потребує особливої охорони. Він трапляється по всій території України. Водяний горіх плаваючий зростає в тихих заводях, старицях, озерах. Оптимальними для нього є глибини метр-півтора, але може рости і на глибині до 4-х м. Водяний горіх здатний формувати цілі зарості.

 •  Він трапляється по всій території України. Водяний горіх плаваючий зростає в тихих заводях, старицях, озерах. Оптимальними для нього є глибини метр-півтора, але може рости і на глибині до 4-х м. Водяний горіх здатний формувати цілі зарості.

Питання охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів регулюються положеннями «Закону України про охорону навколишнього природного середовища» та «Закону про тваринний світ».

 • Питання охорони довкілля і раціонального використання природних ресурсів регулюються положеннями «Закону України про охорону навколишнього природного середовища» та «Закону про тваринний світ».

 • В Україні створені природоохоронні території: заповідники, національні природні парки, заказники, ландшафтні парки тощо. На сьогодні в Україні налічують більше 25 заповідників — установ загальнодержавного значення, створених з метою збереження у природному стані типових для цієї місцевості або унікальних угруповань. У них заборонені будь-які види господарської діяльності. Міжнародне значення мають біосферні заповідники: Асканія-Нова, Карпатський, Чорноморський, «Дунайські плавні».

 • Національні парки — природоохоронні установи, призначені зберігати природні, історико-культурні комплекси. На їхній території може здійс­нюватись з дотриманням заповідного режиму організований туризм та інші форми відпочинку. В Україні є і природні національні парки, найголовніші з яких Карпатський, Шацький, Азово-Сиваський, Вижницький, «Синевир», «Подільські Товтри», «Святі гори».

 • У кожній області існують заказники — природні території, створені з метою збереження і відтворення природних комплексів або окремих організмів. На їхній території з дотриманням вимог охорони довкілля може здійснюватися обмежена господарська діяльність.http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/istorichniy-rozvitok-vzaemovidnosin-ludini-z-prirodou

 • http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/istorichniy-rozvitok-vzaemovidnosin-ludini-z-prirodou

 • http://school.xvatit.com/index.php?title

 • http://mail.menr.gov.ua/publ/redbook/redbook.php (електронна версія Червоної книги України)
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка