За здоровий спосіб життяДата конвертації15.06.2016
Розмір445 b.


ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ

Автор: Охріменко Людмила Василівна соціальний педагог ДНЗ Звенигородського ЦППРК спеціаліст

15.05.2014 року

Здоров'я людей – суспільне багатство. Охорона і зміцнення здоров’я кожного і всього суспільства базується на покращенні захисної здібності та пристосуванні організму і, з другої сторони, на створення умов життя і праці, запобігаючих та зменшуючих можливість зіткнення з факторами, викликаючими захворювання. І якщо друге залежить від економічних і соціальних умов, то перше – від самої людини.Наше здоров’я залежить від таких основних чинників:Здоров’я людини - феномен, що інтегрує чотири основні складові здоров’я:За сучасними уявленнями в поняття здорового способу життя входять наступні складові: - Відмова від шкідливих пристрастей (куріння, вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин); - Оптимальний руховий режим; - Раціональне харчування; - Загартовування; - Особиста гігієна; - Позитивні емоції.Напрями діяльності соціального педагога з формування навичок здорового способу життя

Робота з учнями, схильними до вживання спиртних напоїв :У своїй роботі застосовую активні форми і методи процесу формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя:

Соціальне проектування, метод відкритої трибуни, ситуаційно-рольова гра, соціально-психологічний тренінг, інтелектуальний аукціон, «мозкова атака», метод аналізу соціальних ситуацій з морально-етичним характером, гра-драматизація, бесіда, диспут, лекція, семінар, роз'ясненя, переконання, позитивний інегативний приклади, методи вправ, контролю і самоконтролю, створення громадської думки.

В Україні вже є багато прикладів реалізації системного підходу до охорони здоров’я населення, які регулюються нормативно-правовими актами:

  • 1. Закон України від 12.12.1991 № 1972-ХП «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (С 1Д) та соціальний захист населення». 2. 2. Закон України від 08.07.1999 №863-X1V «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психо-тропних речовин, їх аналогів і прекурсорів». 3. Закон України від 22.09.2005 №2899-1V «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». 4. Наказ МОН та МОЗ України 21.04.2005 №242/178 «Про посилення роботи щодо профілактики захворюваності дітей у навчальних закладах та формування здорового способу життя учнівської та студентської молоді».Робота соціального педагога, спрямована на профілактику тютюнопаління та наркоманіїЗасідання учнівського самоврядування. Створення антиреклами: “ Ми проти куріння ”Саме для того, щоб привернути увагу учнівської молоді та застерегти її від шкідливої звички - куріння, учні, які входять до складу Учнівської Ради провели акцію: «Відмовся від куріння»Просвітницька робота соціального педагога направлена на захист учнівської молоді від СНІДуЗалучення студентів до занять спортомЛекцію читає медичний працівник на тему: “ Згубна дія шкідливих звичок ”


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка