Захворювання шкіри, яке характеризується надмірною салоутворення і зміною складу сального секрету унаслідок накопичення в ньому вільних жирних кислотДата конвертації08.01.2017
Розмір445 b.захворювання шкіри, яке характеризується надмірною салоутворення і зміною складу сального секрету унаслідок накопичення в ньому вільних жирних кислот. У механізмі розвитку цього захворювання (окрім таких чинників, як генетичні, ендокринні, шлунково-кишкові, стресові) чимале значення надається порушенню фізіологічної рівноваги жіночих і чоловічих статевих гормонів у бік останніх, що особливо виражено в юнацькому віці. Проте кількісна та якісна характеристика шкірного сала залежать також від стану нервової, травної систем, характеру живлення, супутніх захворювань. При себореї придушуються бактерицидні властивості сального секрету. Він скупчується в протоках сальних залоз і на поверхні шкіри, створюючи умови для розвитку піококкової інфекції, що проявляється утворенням вугрів; цьому сприяє як правило неправильний догляд за шкірою. Перебіг себорєї посилюють захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічні інфекції, гіповітаміноз (особливо А і С), а також забруднення шкіри.

 • захворювання шкіри, яке характеризується надмірною салоутворення і зміною складу сального секрету унаслідок накопичення в ньому вільних жирних кислот. У механізмі розвитку цього захворювання (окрім таких чинників, як генетичні, ендокринні, шлунково-кишкові, стресові) чимале значення надається порушенню фізіологічної рівноваги жіночих і чоловічих статевих гормонів у бік останніх, що особливо виражено в юнацькому віці. Проте кількісна та якісна характеристика шкірного сала залежать також від стану нервової, травної систем, характеру живлення, супутніх захворювань. При себореї придушуються бактерицидні властивості сального секрету. Він скупчується в протоках сальних залоз і на поверхні шкіри, створюючи умови для розвитку піококкової інфекції, що проявляється утворенням вугрів; цьому сприяє як правило неправильний догляд за шкірою. Перебіг себорєї посилюють захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічні інфекції, гіповітаміноз (особливо А і С), а також забруднення шкіри.

Дієта при себореї - виключити всі провокаційні харчові продукти: алергени, гострі, солоні, сильно смажені блюда, велика кількість алкоголю, жирні продукти. Також добре б зменшити кількість споживаних вуглеводів - це все солодке і борошняний; сюди ж відносяться дуже солодкі фрукти. Відповідно необхідно збільшити кількість овочів, не дуже солодких фруктів, молочних і кисломолочних продуктів. Не можна забувати про вітаміни (А, Е, В, С) і мікроелементи (кальцій, мідь, цинк).

 • Дієта при себореї - виключити всі провокаційні харчові продукти: алергени, гострі, солоні, сильно смажені блюда, велика кількість алкоголю, жирні продукти. Також добре б зменшити кількість споживаних вуглеводів - це все солодке і борошняний; сюди ж відносяться дуже солодкі фрукти. Відповідно необхідно збільшити кількість овочів, не дуже солодких фруктів, молочних і кисломолочних продуктів. Не можна забувати про вітаміни (А, Е, В, С) і мікроелементи (кальцій, мідь, цинк).Жирна себорея буває двох видів: рідка і густа.

 • Жирна себорея буває двох видів: рідка і густа.

 • При густій себореї шкіра обличчя має «брудний» колір, так як шкірне сало закупорює пори. У слідстві закупорки пір з'являються вугри. На щастя, це не тягне за собою випадання волосся.

 • При рідкій себореї випадання волосся забезпечено більшою мірою. Причини цього явища в тому, що при рідкої себореї значно збільшено кількість виробленого шкірного сала, що позначається негативно на волосяні цибулини.

 • Суха себорея: сало ущільнюється, згущується, перетворюючись в сірувато-жовті лусочки. Суха себорея викликає рясну лупу.Основні методи, які використовують лікарі при лікуванні себореї:

 • Основні методи, які використовують лікарі при лікуванні себореї:

 • використання препаратів, що відновлюють функції вегетативної нервової системи;

 • лікування всіх захворювань в організмі;

 • гормональна терапія, але вона використовується переважно при важких формах захворювання;

 • особлива дієта: зосередитися на вживанні кисломолочних продуктів, яєць, фруктів, овочів (особливо капусти, буряка), вівсяної каші (геркулес).Обмежити вживання тваринних жирів (яловиче, свиняче і бараняче сало), жирної їжі, консервів, солоних і гострих страв, прянощів (хрону, гірчиці, перцю). Це необхідно для виключення погіршення стану і нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту;

 • Обмежити вживання тваринних жирів (яловиче, свиняче і бараняче сало), жирної їжі, консервів, солоних і гострих страв, прянощів (хрону, гірчиці, перцю). Це необхідно для виключення погіршення стану і нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту;

 • прийом вітамінів В, А, D, E, препаратів цинку і сірки - це те, що необхідно організму, щоб самостійно впоратися з себореєю;

 • дуже важливе значення має догляд за шкірою та волоссям будинку, для чого найкраще підходять лікувальні медичні засоби;

 • фізіотерапія: використовуються такі процедури, як масаж, кріотерапія, мезотерапія, озонотерапія, фітотерапія, д'Арсонваль, ультрафіолетове опромінення;

 • абсолютно необхідні фізичні навантаження: прогулянки на повітрі, сонячні та повітряні ванни, загартовування, купання у відкритих водоймах і так далі, адже фізичні вправи нормалізують кровообіг і обмін речовин;

 • при важкому перебігу хвороби до лікування приєднують прийом системних антімікотіческіх препаратів.При сухій себореї досить ефективною виявляється 10-ти відсоткова сірчана мазь. Як її застосовувати. Волосся розділити на тонкі пасма і по проділах втирати мазь 3-5 хвилин 8 днів поспіль. На 9-й день дати волоссю відпочинок, а на 10-й день вимити волосся кип'яченою водою і лікувальними шампунями, насиченими сульфідом селену, піритіону цинку, дьогтем, кетоконазолом. На наступний день після миття обробити волосся розчином борної кислоти. Готується він таким чином: 2 чайні ложки борної кислоти розчинити в 150 грамах гарячої води, добре перемішати. Розчин втирати в шкіру голови перед сном, обмотати голову рушником і залишити на ніч три рази поспіль. Потім дати голові відпочити 7 днів відпочинок, а на 10-й день вимити волосся. Такий цикл лікування при сухій себореї можна повторювати 2-3 рази.

 • При сухій себореї досить ефективною виявляється 10-ти відсоткова сірчана мазь. Як її застосовувати. Волосся розділити на тонкі пасма і по проділах втирати мазь 3-5 хвилин 8 днів поспіль. На 9-й день дати волоссю відпочинок, а на 10-й день вимити волосся кип'яченою водою і лікувальними шампунями, насиченими сульфідом селену, піритіону цинку, дьогтем, кетоконазолом. На наступний день після миття обробити волосся розчином борної кислоти. Готується він таким чином: 2 чайні ложки борної кислоти розчинити в 150 грамах гарячої води, добре перемішати. Розчин втирати в шкіру голови перед сном, обмотати голову рушником і залишити на ніч три рази поспіль. Потім дати голові відпочити 7 днів відпочинок, а на 10-й день вимити волосся. Такий цикл лікування при сухій себореї можна повторювати 2-3 рази.

 • При жирній себореї рекомендується протягом 1 місяця втирати в шкіру волосистої частини голови 60-ти процентний розчин тіосульфату натрію, 2-х відсотковий розчин саліцилової кислоти, спиртовий розчин нафталанскої нафти, або сульсенову пасту.Вугри – це патологія волосяних фолікулів і сальних залоз. Безпосередньо у розвитку вугрів мають значення 4 чинники.

 • Вугри – це патологія волосяних фолікулів і сальних залоз. Безпосередньо у розвитку вугрів мають значення 4 чинники.

 • Патологічний фолікулярний гіперкератоз призводить до закриття роговими лусочками фолікулярної протоки і утворення камедонів.

 • Надмірне утворення секрету сальних залоз, який є субстратом для розмноження пропінобактерій. На характер і об’єм секреції сальних залоз впливають андрогени, що може відігравати важливу роль у патогенезі вугрів, сприяє зменшенню концентрації ліноленової кислоти і розвитку фолікулярного гіперкератозу.

 • Вплив пропінобактерій, які виділяють ліпази, що спричиняють гідроліз шкірного сала до вільних жирних кислот, сприяють розвиткові запалення та утворення камедонів. Ці бактерії продокують хемотаксичні чинники, що притягують поліморфноядерні лейкоцити, які проникають у фолікули, поглинають пропінобактерії і вивільняють гідролітичні ферменти, останні руйнують фолікулярний епітелій. Пропінобактерії теж активують систему комплементу.

 • Запалення. В результаті наявних механізмів вміст фолікулів потрапляє у дерму, спричиняючи запалення і руйнування тканин.

Виділяють такі різновиди вугрів:

 • Виділяють такі різновиди вугрів:

 • Папульозні: рожеві запальні напівкулясті вузлики 1-4 мм діаметром, регресують без рубців;

 • Пустульозні: на верхівці вузликів виникають пустули, при руйнуванні яких і засиханні вмісту утворюються жовті кірочки, залишають пігментацію або поверхневі рубчики; ці форми часто існують одночасно.

 • Одночасно у хворих виявляють комедони – відкриті, чорні вугри (розширені вічка сальних залоз) і закриті (білі вугри).

 • Діагностика переважно клінічна і не становить труднощів.

 • Диференційний діагноз – із медикаментозними вуграми (йодисті, бромисті, стероїдні).Загальне лікування показане у випадках дисемінованих, пустульозних вугрів із вираженими запальними явищами. Призначають доксициклін, юнідокс, еритроміцин, бісептол. Спочатку впродовж 2-3 тижнів призначають повні дози антибіотиків, в подальшому – менші, підтримувальні дози впродовж тижнів, місяців. Використовують імуномодулятори (левамізол), циметидин 1500мг/добу, препарати цинку (цинктерал), токоферол.

 • Загальне лікування показане у випадках дисемінованих, пустульозних вугрів із вираженими запальними явищами. Призначають доксициклін, юнідокс, еритроміцин, бісептол. Спочатку впродовж 2-3 тижнів призначають повні дози антибіотиків, в подальшому – менші, підтримувальні дози впродовж тижнів, місяців. Використовують імуномодулятори (левамізол), циметидин 1500мг/добу, препарати цинку (цинктерал), токоферол.

 • Місцева терапія показана у випадках обмежених ділянок ураження шкіри. Використовують левоміцитиновий спирт, зинерит (еритроміцинцинковий комплекс), окси-5 і окси-10 (бензоїлпероксид), креми скінорен, дала цин, ретин А та інші.

 • З раціону виключають: горіхи, шоколад, морську рибу (містить йод), йодовану сіль. Забороняють препарати, що містять йод, бром, оскільки вони виділяються із шкірним салом і подразнюють сальні залози, спричиняючи загострення вугрів.Захворювання розвивається поступово. Спершу хворі відчувають приливи крові до шкіри обличчя, які спричинюються емоційними стресами, гарячою їжею, інсоляцією, температурними коливаннями. Спочатку почерво­ніння шкіри тримається від декількох хвилин до кількох годин. Згодом еритема стає насиченою, а телеангіектазії дедалі помітнішими, рельєфними, з'являється папульозна висипка синюшно-червоного кольору. Поверхня папул спочатку гладенька, напружена, надалі вкривається лусочками. На зовнішність чоловіків захворювання діє особливо згубно: ніс у деяких випадках стає синюшно-червоним і збільшується в два, а то й у п'ять разів.

 • Захворювання розвивається поступово. Спершу хворі відчувають приливи крові до шкіри обличчя, які спричинюються емоційними стресами, гарячою їжею, інсоляцією, температурними коливаннями. Спочатку почерво­ніння шкіри тримається від декількох хвилин до кількох годин. Згодом еритема стає насиченою, а телеангіектазії дедалі помітнішими, рельєфними, з'являється папульозна висипка синюшно-червоного кольору. Поверхня папул спочатку гладенька, напружена, надалі вкривається лусочками. На зовнішність чоловіків захворювання діє особливо згубно: ніс у деяких випадках стає синюшно-червоним і збільшується в два, а то й у п'ять разів.

Перед початком лікування хворого ретельно обстежують: проводять ультразвукове та ендоскопічне дослідження внутрішніх органів, тест на гелікобактеріальну інфекцію, що може бути причиною недуги; визначають рівень цукру в крові, а в жінок — рівень жіночих і чоловічих статевих гормонів.

 • Перед початком лікування хворого ретельно обстежують: проводять ультразвукове та ендоскопічне дослідження внутрішніх органів, тест на гелікобактеріальну інфекцію, що може бути причиною недуги; визначають рівень цукру в крові, а в жінок — рівень жіночих і чоловічих статевих гормонів.

 • Косметичний догляд. Восени і взимку необхідно захищати обличчя від холоду, сильного вітру, дощу, снігу. Влітку необхідно уникати прямих сонячних променів; рекомендується користуватися парасолькою, капелюхом із широкими крисами, сонцезахисними окулярами тощо.Для хворого дуже важливою є дієта. Слід обмежити вживання солі, консервованих продуктів, ковбас, оцту, перцю та інших прянощів, смаженого, тваринних жирів, солодощів, борошняних виробів, груш, винограду, апельсинів, мандаринів, спиртних напоїв, кави. Взагалі харчуватися слід регулярно і потроху. Рекомендується нежирне м'ясо,— відварене чи парове, риба, варені яйця (за умови доброго засвоєння), вершкове масло і рослинна олія, картопля, свіжі огірки, капуста, морква, буряк, кріп, петрушка, ягоди, сливи, яблука, ревінь, крупи (рис, вівсянка, гречка), квасоля, кисломолочні продукти, хліб.

 • Для хворого дуже важливою є дієта. Слід обмежити вживання солі, консервованих продуктів, ковбас, оцту, перцю та інших прянощів, смаженого, тваринних жирів, солодощів, борошняних виробів, груш, винограду, апельсинів, мандаринів, спиртних напоїв, кави. Взагалі харчуватися слід регулярно і потроху. Рекомендується нежирне м'ясо,— відварене чи парове, риба, варені яйця (за умови доброго засвоєння), вершкове масло і рослинна олія, картопля, свіжі огірки, капуста, морква, буряк, кріп, петрушка, ягоди, сливи, яблука, ревінь, крупи (рис, вівсянка, гречка), квасоля, кисломолочні продукти, хліб.Причина. На шкірі людини можуть паразитувати кліщі двох специфічних видів — Demodex folliculorum і Demodex brevis. Це дуже дрібні кліщі (0,2-0,3 мм) з веретеноподібним тілом, короткими ніжками і колючими ротовими органами. Вони локалізуються у вивідних протоках сальних залоз на обличчі й у ділянці зовнішніх слухових проходів. Вивідна протока сальної залози може відкриватися безпосередньо на поверхню шкіри або в устя волосяного фолікула.

 • Причина. На шкірі людини можуть паразитувати кліщі двох специфічних видів — Demodex folliculorum і Demodex brevis. Це дуже дрібні кліщі (0,2-0,3 мм) з веретеноподібним тілом, короткими ніжками і колючими ротовими органами. Вони локалізуються у вивідних протоках сальних залоз на обличчі й у ділянці зовнішніх слухових проходів. Вивідна протока сальної залози може відкриватися безпосередньо на поверхню шкіри або в устя волосяного фолікула.

 • Клінічні ознаки. Прояви демодекозу на шкірі обличчя надзвичайно різноманітні. Вони можуть бути у вигляді еритематозно-сквамозної форми — більш-менш виражених червоних плям з різним ступенем лущення на поверхні, чи папуло-везикульозної форми — висипання гноячків і вузликів яскраво-червоного кольору на фоні вогнищ по­червоніння і злущування. Найтяжча форма прояву демодекозу — розацеаподібна

 • Клінічні ознаки застійної гіперемії — набряку шкіри. Через те, демодекозу що одна форма може переходити в іншу, не завжди просто поставити правильний діагноз. Це повинен зробити лікар-дерматовенеролог, який після лабораторного дослідження і підтвердження діагнозу призначає відповідне лікування.

 • Косметолог-практик має знати все про демодекоз і не починати місцевого лікування без попередньої консультації клієнта з лікарем-дерматологом.

Специфічне лікування демодекозу проводиться лікарем-дерматологом і складається з призначення спеціальних препаратів, які регулюють виділення секрету сальних залоз, його хімічний склад, нормалізують процеси травлення (призначає гастроентеролог); призначення антипаразитарних препаратів усередину і для зовнішнього застосування. Косметолог підключається на завершальному етапі лікування, коли лабораторне підтверджено відсутність збудника захворювання. Призначають

 • Специфічне лікування демодекозу проводиться лікарем-дерматологом і складається з призначення спеціальних препаратів, які регулюють виділення секрету сальних залоз, його хімічний склад, нормалізують процеси травлення (призначає гастроентеролог); призначення антипаразитарних препаратів усередину і для зовнішнього застосування. Косметолог підключається на завершальному етапі лікування, коли лабораторне підтверджено відсутність збудника захворювання. Призначають

 • курс масажів за Жаке

 • хімічні та ензимні пілінги

 • накладення спеціальних масок для регулювання саловиділення та регенерації шкіри

 • дарсонвалізація

 • гальванізація

 • електрофорез

 • Ультрафіолетове опромінення може викликати загострення шкірного процесу, тому не рекомендується. Слід наголосити, що косметик повинен виконувати всі процедури в одноразових масках, рукавичках та ретельно дезінфікувати обладнання.Хімічний пілінг,

 • Хімічний пілінг,

 • Лазерна шліфовка,

 • Дермабразія,

 • Хірургічне лікування. • Дякую за увагу!
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка