1. Біографія > БіографіяДата конвертації01.06.2016
Розмір445 b.1. Біографія

 • 1. Біографія

 • 2. Навколосвітня подорож

 • 3. Основні наукові праці

 • 4. Передумови виникнення теорії Ч. Дарвіна

 • 5. Основні положення еволюційної теорії

 • 6.Значення еволюційної теорії

 • 7. Список використаних джерелУ кінці 1831 року почалась п'ятирічна кругосвітня подорож на кораблі «Бігль». Ця подорож була важливою подією у житті Дарвіна, справжньою школою для нього. Інтенсивно працюючи як геолог, зоолог, ботанік, він зібрав величезний і дуже цінний науковий матеріал, який відіграв виключну роль в розвитку еволюційної ідеї.

 • У кінці 1831 року почалась п'ятирічна кругосвітня подорож на кораблі «Бігль». Ця подорож була важливою подією у житті Дарвіна, справжньою школою для нього. Інтенсивно працюючи як геолог, зоолог, ботанік, він зібрав величезний і дуже цінний науковий матеріал, який відіграв виключну роль в розвитку еволюційної ідеї.

 • За час кругосвітньої подорожі Чарлз Дарвін зібрав цікаві матеріали, які пояснюють закономірності географічного поширення організмів в широтному (від Бразилії до Вогняної Землі) і у вертикальному (при підйомі в гори) напрямах. Він звертає увагу на залежність фауни і флори від умов існування тварин і рослин. Особливо цінний матеріал Чарлз Дарвін зібрав на островах Галапагоського архіпелагу. • Дарвін зібрав 26 видів наземних птахів, причому всі вони, за винятком одного, зовсім особливі і більше ніде не зустрічалися.

 • Порівнюючи фауну Галапагосів і Південної Америки, Дарвін констатує, що тваринний світ архіпелагу несе відбиток материкових форм і разом з тим є особливим галапагоським варіантом.

 • Після повернення з подорожі 2 жовтня 1836 р. Дарвін детально опрацьовує і публікує зібрані геологічні, зоологічні та інші матеріали і працює над розробкою ідеї історичного розвитку органічного світу, що зародилась ще під час подорожі. Понад 20 років він настирливо розвиває і обґрунтовує цю ідею, продовжує збирати і узагальнювати факти, особливо з практики рослинництва і тваринництва.«Подорож натураліста навколо світу на кораблі „Бігль“» (1839)

 • «Подорож натураліста навколо світу на кораблі „Бігль“» (1839)Спадковість - властивість всіх організмів зберігати і передавати ознаки від батьків потомству. Мінливість - властивість всіх організмів набувати нових ознак. Зміни, які передаються у спадок від батьків, називають спадковою мінливістю. Причини спадкової мінливості - зміна генів і хромосом у статевих клітинах. Збільшення спадкової неоднорідності особин виду - необхідна умова ефективності природного відбору, неможливість відбору серед особин з подібними ознаками.

 • Спадковість - властивість всіх організмів зберігати і передавати ознаки від батьків потомству. Мінливість - властивість всіх організмів набувати нових ознак. Зміни, які передаються у спадок від батьків, називають спадковою мінливістю. Причини спадкової мінливості - зміна генів і хромосом у статевих клітинах. Збільшення спадкової неоднорідності особин виду - необхідна умова ефективності природного відбору, неможливість відбору серед особин з подібними ознаками.Це боротьба між особинами різних видів чи одного виду, а також як боротьба рослин і тварин з несприятливими для них фізико-хімічними умовами життя (низькі чи дуже високі температури, недостача або надлишок вологи, велика засоленість, сильні вітри)

 • Це боротьба між особинами різних видів чи одного виду, а також як боротьба рослин і тварин з несприятливими для них фізико-хімічними умовами життя (низькі чи дуже високі температури, недостача або надлишок вологи, велика засоленість, сильні вітри)

Це процес створення нових порід (сортів) шляхом систематичного відбору та розмноження особин з цінними для людини ознаками

 • Це процес створення нових порід (сортів) шляхом систематичного відбору та розмноження особин з цінними для людини ознаками

 • Природний відбір цілеспрямований чинник еволюції, що сприяє збереженню особин лише з корисними спадковими змінами для життя в тих умовах, де він діє, виникнення нових видів, формуванню рис пристосованості у організмів. Постійна, щогодинна дія природного відбору в напрямку вдосконалення пристосувань за рахунок збереження особин з корисними для них спадковими змінами, в напрямку формування нових видів.

1. Палеонтологічні

 • 1. ПалеонтологічніДарвін вперше дав наукове, логічно послідовне і матеріалістичне рішення найважливіших проблем еволюційного вчення і підірвав позиції метафізичних і ідеалістичних уявлень в біології - креаціонізму, віталізму тощо.

 • Дарвін вперше дав наукове, логічно послідовне і матеріалістичне рішення найважливіших проблем еволюційного вчення і підірвав позиції метафізичних і ідеалістичних уявлень в біології - креаціонізму, віталізму тощо.

 • Після публікації теорії Дарвіна еволюційні ідеї отримали широке розповсюдження. Вчення Дарвіна покладене в основу наукового обґрунтування походження людини. Розкриті ним закони еволюції дозволили створювати на науковій основі нові породи домашніх тварин і сорти культурних рослин, тобто сприяли розвитку селекції.

 • Еволюційна теорія зробила великий вплив на розвиток палеонтології, ембріології, систематики, а в XX ст. - генетики та екології. Проте класичний дарвінізм залишив невирішеним ряд важливих питань (сутність спадковості, механізми виникнення спадкової і не спадкової мінливості та їх еволюційна роль, сутність і структура біологічного виду).1. Данилова В.С., Кожевников М.М. Основні концепції природознавства. - М.: Аспект Пресс, 2000. - 256 с. 2. Концепції сучасного природознавства / Под ред. В.Н. Лавриненко, В.П. Ратникова. - М.: ЮНИТИ, 2000. - 203 с. 3. Концепції сучасного природознавства / Самигін С.І. та ін - Ростов н / Д.: Фенікс, 1997. - 448 с. 4. Лемеза Н.А., Камлюк Л.В., Лисов Н.Д. Біологія в екзаменаційних питаннях і відповідях. - М.: Рольф, Айріс-прес, 1998. - 496 с. 5. Рузавін Г.І. Концепції сучасного природознавства: Курс лекцій. - М.: Проект, 2002. - 336 с. 6. Солопов Є.Ф. Концепції сучасного природознавства. - М.: Владос, 1999. - 232 с.

 • 1. Данилова В.С., Кожевников М.М. Основні концепції природознавства. - М.: Аспект Пресс, 2000. - 256 с. 2. Концепції сучасного природознавства / Под ред. В.Н. Лавриненко, В.П. Ратникова. - М.: ЮНИТИ, 2000. - 203 с. 3. Концепції сучасного природознавства / Самигін С.І. та ін - Ростов н / Д.: Фенікс, 1997. - 448 с. 4. Лемеза Н.А., Камлюк Л.В., Лисов Н.Д. Біологія в екзаменаційних питаннях і відповідях. - М.: Рольф, Айріс-прес, 1998. - 496 с. 5. Рузавін Г.І. Концепції сучасного природознавства: Курс лекцій. - М.: Проект, 2002. - 336 с. 6. Солопов Є.Ф. Концепції сучасного природознавства. - М.: Владос, 1999. - 232 с.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка