1. З’ясувати, що означає слово “хімія”; З’ясувати, що означає слово “хімія”Дата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.1. З’ясувати, що означає слово “хімія”;

 • 1. З’ясувати, що означає слово “хімія”;Слово «хімія» має кілька значень. Так називають науку і навчальний предмет. Іноді слово «хімія» вживають як скорочену назву однієї з галузей промисловості.

 • Слово «хімія» має кілька значень. Так називають науку і навчальний предмет. Іноді слово «хімія» вживають як скорочену назву однієї з галузей промисловості.

 • Хімія — природнича наука. На уроках природознавства ви дізналися про існування кількох наук про природу. До них належить і хімія.Добування металів в древньому Єгипті

 • Добування металів в древньому ЄгиптіСпочатку людина використовувала тільки ті матеріали, які знаходила довкола — каміння, дерево, кістки, шкури тварин. Найміцнішим серед них був камінь. Про ті давно минулі часи нам розповідають кам'яні знаряддя первісної людини, тому ми називаємо цей період кам'яним віком.

 • Спочатку людина використовувала тільки ті матеріали, які знаходила довкола — каміння, дерево, кістки, шкури тварин. Найміцнішим серед них був камінь. Про ті давно минулі часи нам розповідають кам'яні знаряддя первісної людини, тому ми називаємо цей період кам'яним віком.

 • Від 4000 року до н. є. людина освоює нові матеріали, що мали дуже цінні властивості — метали. Першими металами, на які людина звернула увагу, були самородні мідь і золото. Червонувату мідь і жовтувате золото, що відливають красивим металевим блиском, не можна було не помітити серед тьмяної сірувато-коричневої породи.

 • Спочатку метали, як і кольорові камінчики чи перламутрові морські раковини, були тільки прикрасою. Однак незабаром виявилося, що метали вигідно відрізняються від усіх інших прикрас. Камінь під час удару розсипається на порох, дерево й кістка дають тріщини; вдаряючи ж по шматку металу, йому можна надати потрібної форми. Після того, як людина довідалася про цю властивість металів — ковкість — вона почала виготовляти з металевих самородків різні прикраси. Обробляючи мідь, людина помітила, що виготовити з неї наконечник для стріли набагато легше, ніж з каменя, та й туплять­ся мідні, наконечники не так швидко, як кам'яні.

 • Але міді було мало, знайти її було непросто, тому тривалий час вона була матеріалом для прикрас. Однак згодом з'ясувалося, що мідь можна добути з каменів певного виду й що знайти такі камені значно простіше, ніж чисту самородну мідь. З цього часу мідь стала цілком доступним матеріалом і її почали використовувати для виготовлення знарядь праці, предметів домашнього вжитку тощо.

 • Таким чином, людина почала застосовувати свої «хімічні» пізнання для добування необхідних матеріалів — виникла металургія. Люди бронзового віку довідалися про існування заліза — більш твердого металу, ніж бронза. Спочатку залізо було дуже рідкісним і дорогим металом, току що зустрічалося в уламках метеоритів. Добути його з рудного каменю, як добували мідь, здавалося неможливим. Справа в тім, що залізо міцніше за мідь зв'язано з рудою, до складу якої воно входить. Виплавити залізо з руди на вогнищі не вдається, для цього необхідно більш «жарке полум'я». Секрет плавлення заліза був відкритий приблизно 1500 року до н. є. в Малій Азії, коли було встановлено, що таке потрібне «жарке полум'я» можна добути, якщо через палаюче вугілля продувати повітря. Чисте залізо не дуже тверде. Однак у процесі плавлення залізо може увібрати в себе стільки вуглецю з деревного вугілля, що в результаті утвориться поверхневий шар сплаву заліза й вуглецю - що називається сталлю. Цей сплав твердіший за найкращу бронзу, і виготовлений з нього наконечник після заточування довго залишається гострим. Добування сталі стало поворотним моментом в історії розвитку металургії й в історії розвитку людського суспільства. Настав залізний вік.Єгиптяни, блискуче володіючи прикладною хімією, займалися бальзамуванням, виробництвом металів і барвників. Хімія в Стародавньому Єгипті була однією зі складових в «священного таємного мистецтва» жерців. Обробка й підробка благородних каменів, бальзаму­вання й інші операції супроводжувалися молитвами й заклинаннями. Заступником хімії єгиптяни вважали птахоголового бога Озириса.

 • Єгиптяни, блискуче володіючи прикладною хімією, займалися бальзамуванням, виробництвом металів і барвників. Хімія в Стародавньому Єгипті була однією зі складових в «священного таємного мистецтва» жерців. Обробка й підробка благородних каменів, бальзаму­вання й інші операції супроводжувалися молитвами й заклинаннями. Заступником хімії єгиптяни вважали птахоголового бога Озириса.

 • Згідно з однією з теорій, слово khетеіа походить від давньої назви Єгипту — Кhат, і, таким чином, воно повинно означати «єгипетське мистецтво». Однак у наш час більш популярне інше пояснення. Припускається, що це слово пішло від грецького слова, що означає сік рослини, отже, хімія — це «мистецтво виділення соків». Сік, про який йдеться, може бути й розплавленим металом, тож кhетеіа може означати й «мистецтво металургії».

 • Хоча в давні часи мистецтво кhетеіа було тісно пов'язане з релігією, прості люди страшилися тих, хто ним займався: їм здавалося, що «хіміки» володіють таємним мистецтвом і небезпечними знаннями.

 • Це змушувало тих, хто займався хімією, викладати свої писання загадковими символами, що підсилювало ефект таємничості.

 • Протягом століть хіміки намагалися відшукати спосіб добування золота. Римський імператор Діоклетіан боявся, що добування дешевого золота остаточно підірве хитку економіку імперії, яка розвалюється. Він наказав знищити праці з хімії, і це стало однією з причин, чому їх так мало дійшло до наших днів. Іншою причиною було поширення християнства. «Язичеські знання» стали непопулярними, а мистецтво кhетеіа, тісно пов'язане з прадавньою єгипетською релігією, зробилося нелегальним.

 • З другої половини І тисячоліття н. є. великі райони західної Азії й північної Африки захопили араби. 641 року н. є. вони вдерлися до Єгипту й незабаром зайняли всю країну, а через кілька років така ж доля спіткала й Персію. Виникла величезна арабська імперія.

 • Наслідуючи стародавніх володарів, арабські халіфи стали сприяти розвитку наук, і в VIII—IX століттях з'явилися перші арабські хіміки. Араби перетворили слово кhетеіа в аl-kітіуа. Європейці пізніше запозичали це слово в арабів, і в результаті в європейських мовах з'явилися терміни «алхімія» й «алхімік». Термін «алхімія» зараз говорять про період історії хімії, що охоплює близько півтора тисячоліття, починаючи від 300 і до 1600 року

Згодом в хіміків виник інтерес до процесу горіння. Чому одні предмети горять, а інші ні? Що являє собою процес горіння? За уявленням стародавніх греків усе, що горить, містить у собі елемент вогню, який за відповідних умов може вивільнятися.

 • Згодом в хіміків виник інтерес до процесу горіння. Чому одні предмети горять, а інші ні? Що являє собою процес горіння? За уявленням стародавніх греків усе, що горить, містить у собі елемент вогню, який за відповідних умов може вивільнятися.

 • Німецький лікар і хімік Шталь назвав цей елемент флогістоном. За Шталем у процесі горіння флогістон зневітрюється, а те, що залишається після горіння. Флогістону не містить і тому горіти не може. Шталь стверджував, що горіння металів подібне до горіння. Таке розуміння процесу ржавіння дозволило дати прийнятне пояснення процесу перетворення руд на метали.

Хімія — наука про речовини та їх перетворення. Вона є однією із природничих наук і має тісні взаємозв'язки із фізикою, біологією, математикою, іншими науками.

 • Хімія — наука про речовини та їх перетворення. Вона є однією із природничих наук і має тісні взаємозв'язки із фізикою, біологією, математикою, іншими науками.

 • Хімією називають також навчальний предмет і одну із галузей промисловості.

 • Завдяки досягненням хімії людина добуває і використовує різні речовини.

 • Деякі речовини, потрапляючи в навколишнє середовище, забруднюють його. Одним із найважливіших завдань людства і кожного з нас зокрема є збереження природи. Успішно виконувати його допомагають хімічні знання.§1,2. вивчить.

 • §1,2. вивчить.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Чому займенник має таку назву? Яка його роль у мовленні?
downloads -> Кривоколінського навчально-виховного комплексу
downloads -> Інтелектуальна готовність
downloads -> Українська мова
downloads -> Тема. Що таке Батьківщина
downloads -> Мета: висвітлити життєвий і творчий шлях Р. М. Рільке, розкрити образ України у світі філософських та естетичних пошуків митця; визначити провідні мотиви лірики поета; Мета
downloads -> Урок-презентація на тему:"Голодомор 1932-1933 років. 80 років з часу трагедії"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка