7 чудес природи України Виховний захід для учнівДата конвертації28.05.2016
Розмір445 b.


7 чудес природи України

 • Виховний захід для учнів

 • 6 – 9 класів


Завдання :

 • Ознайомити з природою України

 • Показати красу рідного краю

 • Розвивати геопросторове мислення та вміння

 • Виховувати національно свідомого громадянина патріота дбайливого господаря грамотної освіченої людини гуманіста і природолюба7 чудес природи України

 • 1. Біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсон).

 • 2. Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно – степове Побужжя».

 • 3. Дністровський каньйон.

 • 4. Кримська Мармурова печера.

 • 5. Національний природний парк «Подільські Товтри»

 • 6. Озеро Світязь

 • 7. Озеро Синевир.Біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсон).

 • Унікальність заповідника полягає в тому, що на його території виростають 478 видів рослин, 13 з яких занесені до «Червоної книги України». Тваринний світ заповідника в основному зберігся в первозданному вигляді. Усе це дає можливість науковцям вивчати різноманіття степової флори і фауни.Біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсон).

 • Цілинний степ „Асканія-Нова” – єдина в Європі ділянка типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг, - має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність... Фрідріх Фальц-Фейн у 1898 році в своєму родовому маєтку за власною ініціативою першим у світі вилучив з господарського використання ділянку своїх угідь, яка стала праядром теперішнього найбільшого в Європі (11054 га) заповідного типчаково-ковилового степу. Заповідний степ складається з трьох масивів: Північний, Південний, Великий Чапельський під, а також перелогів, де з 1966 року вивчаються процеси відновлення природної рослинності. Суха мова статистики відмічає зростання тут 478 видів вищих рослин.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсон).

 • . Наукове означення його досить просте і коротке: посушливий, кострицево-ковиловий. Та степ постійно змінює своє забарвлення. Загляньте сюди наприкінці квітня і побачите, як на сірому фоні минулорічної трави яскравими різнобарвними вогниками горять квіти тюльпанів, ніжною блакиттю манять півники. Розстелить ковила українська свої перисті остюки – і степ вже хвилюється наче море. Зацвіте льон австрійський – і земля ніби вкриється легким серпанком. Пройде ще трохи часу – і степ вже нагадує килим. Переважають багаторічні трави (51 %). До “Червоної книги України” занесено 13 видів вищих рослин: карагана скіфська, зіркоплідник частуховидний, ковили українська, Лессінга та волосиста, тюльпани Шренка і скіфський, волошка Талієва, цибулі Регеля та скіфська, рябчик шаховий, зозулинець рідкоквітковий, дворядник крейдяний; 3 види грибів, 4 - лишайників.

Біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсон).

 • ”. На території Великого Чапельського поду в умовах, наближених до природних, утримуються табуни диких копитних з різних континентів. Тут протягом усього року напіввільно мешкають бізони, сайгаки, лань європейська, коні Пржевальського, туркменські кулани, благородні олені, кафрські буйволи. Влітку сюди випускають худобу ватусі, стадо антилоп канна, гну та нільгау, зебр та вихідців з далекої Індії – гаялів. Ближче до осені в центрі поду збирається велика кількість перелітних птахів: різні види качок, багатотисячні зграї журавлів, сірих гусей, куликів.

Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».

 • Цей парк розташований у Миколаївській області, і є долиною річки Південний Буг. Та не менш красиві притоки Буга, річки з дивовижними назвами Мертвовод і Арбузинка. За мільйони років течія цих невеличких річок створила унікальний за красою каньйон. Побужжя є ще й історичним місцем. Саме тут знаходилася Гайдамацька Січ. Свого часу тут були побудовані запорізька фортеця Орлик, турецька – Голта і польська – БогопільРегіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».

 • Справжньою перлиною для туристів є Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».

 • Долину річки Південний Буг недарма вважають однією з найкращих природних «перлин» України. Особливо мальовничою є територія від північної околиці с.Кінецьпіль до м.Вознесенська. Мало хто ще знає про дивовижні річки Мертвовод та Арбузинку, які є притоками р.П.Буг. Так, течія цих річок, не така стрімка, як Бугу, але за мільйони років ці маленькі річки створили неповторний каньйон.Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».

 • Годинами можна дивитися на цей витвір мистецтва, створений природою. Долини річок Південний Буг, Мертвовод та Арбузинка, які знаходяться на Миколаївщині, необхідно розглядати як один суцільний, комплексний об’єкт . Для створення унікального ландшафту у долинам цих річок природа працювала понад 3000 мільйонів років . На цій території на денну поверхню виходять одні з найстаріших порід Українського Кристалічного Щита – супракрустальні товщі, серії і ультраметаморфічні, інтрузивно-магматичні комплекси.

Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно-степове Побужжя».

 • Ще унікальність даної території полягає в тому, що вона знаходиться на межі двох структурних мегаблоків Українського Щита – Інгульського та Дністрово-Бузького, і в відслоненнях на денній поверхні можна спостерігати контакти між ними .

 • Відслонення кристалічних порід на денній поверхні дають змогу фахівцям розуміти та уявляти процеси створення планети, суходолу, континентів, структурних блоків та взаємодію між ними.

Дністровський каньйон.

 • Каньйон розташований на території чотирьох областей (Вінницької, Івано-Франківської, Тернопільської і Хмельницької). Саме тут містяться відомі всьому світу нашарування, де збереглися стародавні скам'янілі рештки флори і фауни, яким близько 500 мільйонівДністровський каньйон

 • Найцікавішою, наймальовничішою ділянкою Дністра є його відрізок у 250 км від гирла Золотої Липи до гирла Збруча – Дністровський каньйон. Дністер тече по каньйоноподібній долині, утворюючи багато фантастичних звивів - меандрів. Природа Дністровського каньйону своєрідна та неповторна. На його території близько 100 пам’яток живої і неживої природи світового значення, тут збереглися унікальні еталони відслонень гірських порід.Дністровський каньйон

 • На ріці Дністер гори підходять так близько до ріки, що утворюють каньйон, руслом якого тече ріка. Потоки в деяких місцях зриваються з кручі просто в річку, перетворюючись в живописні водоспади. Окремі частини скал нагадують швейцарський сир, весь в дірках від виходів печер і гротів. На берегах ріки, в навколишніх селах зустрічаються пам'ятники культури різних народів, що в давнину населяли долину Дністра (церкви, костели, монастирі, палаци, руїни замків і фортець), зокрема печери, деякі з них служили монахам скельних монастирів для життя і відправи служб.

 • Долина ріки була заселена людьми ще з давніх-давен. В заводі лівого берега Дністра біля села Лука Врублевецька збереглися залишки однієї із найдавніших в Україні стоянок раннього палеоліту (300 тис. років тому).

Кримська Мармурова печера.

 • Печера відкрита не так давно, 1987 року, українським спелеологом Олександром Козловим. Вхід у неї розташований на висоті 920 м над рівнем моря. Довжина відкритих ходів становить 2050 метрів, глибина – 60 метрів. Екскурсійний маршрут дозволяє побачити фантастичні утворення сталагмітів, які своїми контурами нагадують казкових героїв та химерних тварин: Діда-Мороза, Царівну-жабу, голову мамонта. 1992 року печеру Мармурову прийняли в Міжнародну асоціацію обладнаних печер (м. Генга, Італія).Мармурова печера

 • Мармурова печера – унікальна за красою печера зі складною системою залів і галерей… Печера „Мармурова” знаходиться на плато гірського масиву Чатир-Даг. Видимий із різних відстаней, мальовничий силует Чатир-Дагу є символом Криму. Плато Чатир-Дагу поцятковане численними карстовими порожнинами, що надає його рельєфу вигляд «місячного». Тут заповідано більш ніж 160 карстових печер, шахт, колодязів. Серед них дуже цікавою є відкрита в 1987 році печера Мармурова.Голова драконаЦар колокол

Національний природний парк «Подільські Товтри»

 • По суті Товтри – це залишки прибережних рифів. Подібні геологічні утворення є тільки у Великій Британії, США і в Україні, у Хмельницькій області. За своїми фізіографічними рисами цей об'єкт відрізняється високою ландшафтно-пейзажною оцінкою. 1996 року указом Президента України «Подільські Тавтри» були оголошені Національним природним«Подільські Товтри»

 • Товтри - це залишки узбережних рифів, витягнених паралельно давній береговій лінії. Аналогів у світі немає, але подібні за геологічними структурами скелясті гряди є у Великобританії та США...

 • Національний природний парк „Подільські Товтри” створено Указом Президента України від 27.06.1996 року з загальною площею 261316 гектарів. Товтри – це місцева назва скелястої дугоподібної гряди, висота якої в межах парку сягає в середньому 400 метрів над рівнем моря.«Подільські Товтри»

 • Подільські Товтри відзначаються геологічною будовою, рідкісною і невластивою рівнинно-платформенним областям. У цьому сенсі вони являють собою сукупність викопних рифових споруд узбережжя бар'єрного характеру, що утворилися у мілководних міоценових морях. Рифи складені мшанковими, мембраннопоровими та черепашковими вапняками. Поверхня рифової гряди, завдяки денудаційним процесам, загалом позбавлена молодших відкладень i тому нерівності поверхні рифових споруд різко виділяються у рельєфі скелястими i карстовими формами земної поверхні, які мають надзвичайно мальовничий вигляд.

Озеро Світязь

 • Це найбільше і найглибше озеро України. Площа Світязя становить 2622 гектари, середня глибина – 6,9 метрів. Донині серед учених нема єдиної думки про походження цієї водойми. Є думка, що озеро утворилося після відходу дніпровського льодовика. Останні дослідження підтверджують льодовикове походження Світязя.Озеро Світязь

 • Озеро Світязь - найбільше і найглибше озеро природного походження в Україні. Світязь чимось схожий на море, у вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти... Розташований Світязь неподалеку смт Шацьк, центру відновленого в 1993 році району. Входить до групи Шацьких озер. Озеро Світязь живлять артезіанські джерела. Вода тут надзвичайно прозора і м'яка. У сонячну погоду дно видно на кількаметровій глибині.

 • Площа Світязя становить 2622 га, довжина 9225 м, ширина 4000 м, максимальна глибина - 58,4 м, середня глибина - 6,9 м.Озеро Світязь

 • Донині серед учених немає єдиної думки щодо походження Світязя та інших Шацьких озер. Дехто вважає, що після відступу дніпровського льодовика на Поліссі утворилося величезне водоймище. Льодовик з півночі підпирав його, не давши воді стікати вниз. Озера розглядаються ними як релікти, тобто залишки цього гігантського водоймища, западини якої з часом поглибилися вимиванням вапняків підземними потоками. Інші учені твердять, що озера мають виключно карстове походження. Останні дослідження підтвердили льодовикове походження Світязя і його найближчих побратимів. А поява глибоких западин, на думку вчених, пов'язана з підняттям і опусканням окремих тектонічних блоків.

 • Світязь люблять порівнювати із Байкалом. Звичайно, масштаби не ті, але і тут глибини досить істотні.

Озеро Синевир.

 • Цей об'єкт – одна з найяскравіших окрас Закарпаття. Синевир з'явився близько 10 тисяч років назад у результаті потужного землетрусу. Хоч існує й інша думка. Місцеві жителі стверджують, що Синевир виник з потоків сліз графської дочки Сині, на тому місці, де її коханого (простого вівчаря Вира) за наказом графа завалили кам'яною глибою. Кому вірити, вченим чи легенді, вирішувати туристам, які бачили цю красу на власні очі.Озеро Синевир

 • Озеро утворилося в результаті потужного зсуву, викликаного землетрусом, близько 10 тисяч років тому. На висоті 989м гірські кам’янисті породи виросли на шляху швидкого струмка, утворивши греблю і повністю перегородивши вузьку долину. Улоговина, що при цьому виникла, заповнилася водою трьох гірських струмків. У прозорій воді озера добре почуваються форель озерна, райдужна та струмкова.

 • Площа водного плеса становить близько 5 гектарів, найбільша глибина 22 метри. Краєвиди відзначаються надзвичайною мальовничістю й величністю. Стрімкі схили, вкриті стрункими ялинами, вік яких становить 140-160 років, спадають прямо до водної поверхні. Посередині ж озера розмістився, немов зіниця блакитного ока, невеликий острівець площею всього кілька метрів. Звідси і народна назва - Морське око.

Існує легенда, згідно якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місце, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.

 • Існує легенда, згідно якою мальовниче озеро утворилося від потоку сліз графської доньки Синь, на місце, де її коханого, простого верховинського пастуха Вира, було вбито камінною глибою за наказом підступного графа.

 • Люди своєю творчою фантазією намагаються доповнити красу природи. Архітектор Юрій Соломін вдало вписав оглядові площадки в навколишній ландшафт. А на півострівці височить вирізана із червоного дерева скульптурна композиція «Синь і Вір» (скульптори Іван Бродин і Михайло Санич) Висота монументу 13 метрів.7 чудес природи України

 • 1. Біосферний заповідник «Асканія-Нова» (Херсон).

 • 2. Регіонально-ландшафтний парк «Гранітно – степове Побужжя».

 • 3. Дністровський каньйон.

 • 4. Кримська Мармурова печера.

 • 5. Національний природний парк «Подільські Товтри»

 • 6. Озеро Світязь

 • 7. Озеро Синевир.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка