Актуальність темиДата конвертації01.06.2016
Розмір445 b.

Актуальність теми

Актуальність теми обумовлена тим, що саме визначення механізмів впровадження пенсійної реформи в Україні та їх удосконалення дозволить вирішити проблему підвищення рівня доходів пенсіонерів та зменшення державних витрат на пенсійне забезпечення.

Мета дослідження - розроблення теоретичних засад та практичних рекомендацій щодо вдосконалення механізмів впровадження пенсійної реформи в Україні.

Завдання дослідження:
 • розкрити сутність поняття системи пенсійного забезпечення України, її принципів та функцій;

 • виявити фактори формування національної моделі пенсійної системи України;

 • проаналізувати пенсійне законодавство України;

 • дослідити процес становлення системи пенсійного забезпечення України та її реформування;

 • дати оцінку ефективності функціонування національної системи пенсійного забезпечення;

 • визначити та систематизувати основні чинники негативного впливу на функціонування пенсійної системи в Україні;

 • з’ясувати можливості використання в Україні зарубіжного досвіду реформування системи пенсійного забезпечення;

 • розробити рекомендації по удосконаленню механізмів впровадження пенсійної реформи в Україні.Об’єкт та предмет дослідження

Об’єктом дослідження

є процес реформування пенсійної системи України в ринкових умовах.

Практичне значення одержаних результатів

Практичне значення одержаних результатів магістерської роботи полягає в тому, що отримані наукові результати доведені до рівня конкретних пропозицій і рекомендацій, які забезпечують можливість вдосконалення механізмів впровадження пенсійної реформи.

Основні висновки Під час магістерського дослідження встановлено, що:Основні висновки Під час магістерського дослідження встановлено, що:

 • правова база пенсійного забезпечення в Україні в основному сформована, однак має певні недоліки й не дає змоги повною мірою захистити права громадян України на пенсійне забезпечення;

 • нині питання пенсійного забезпечення в Україні регулюються понад тридцятьма законами, які встановлюють спеціальні умови пенсійного забезпечення окремих категорій осіб і нерідко дублюють одне одного;

 • Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачається ліквідація пільг в пенсійній системі, але для окремих категорій осіб на умовах раніше чинних законів пільги залишились по теперішній час;

 • реформування системи пенсійного забезпечення в Україні відбувається в умовах істотного пенсійного навантаження на роботодавців, низького рівня задекларованої заробітної плати та значного рівня тіньової зайнятості працездатного населення, що ускладнює вдосконалення солідарної системи і формування збалансованого бюджету Пенсійного фонду України;Основні висновки Під час магістерського дослідження встановлено, що:

 • з моменту становлення пенсійної системи України по теперішній час владою зроблено чимало кроків щодо її вдосконалення та реформування, однак:

 • державні витрати на пенсійне забезпечення залишаються надзвичайно великими (приблизно 16% ВВП);

 • 2,4 млн. пенсіонерів отримують пенсії в межах 1 тис. грн;

 • залишається великою різниця між розмірами пенсій окремих категорій пенсіонерів.Чисельність пенсіонерів, які отримують пенсію до 1000 грн (тис. осіб)Розподіл пенсіонерів по категоріях та розмірах призначених пенсій (станом на 01.01.2013 р.)Пропозиції по удосконаленню механізмів впровадження пенсійної реформи в Україні:

1. Створити комісію з перегляду пільг, які передбачені діючим пенсійним законодавством під час призначення пенсій.

2. Підготувати проект закону, яким передбачити перерозподіл пенсійних внесків від роботодавця на працівників, та ініціювати створення комісії з підготовки колективної угоди між роботодавцями та профспілками, щоб забезпечити ефективне і справедливе впровадження цієї реформи.

3. Завершити роботу з визначення мінімальної заробітної плати, яка є різною для різних секторів економіки, та розглянути можливість застосування регіональної диференціації мінімальної заробітної плати.

4. Передбачити підвищення пенсій з урахуванням тільки інфляції та індексацію пенсій на основі віку.

5. Розробити та прийняти Кодекс законів України про Пенсійне страхування, в якому систематизувати пенсійне законодавство, виробити єдині методологічні підходи до правового регулювання в сфері пенсійного забезпечення, однозначно вирішити питання пенсійних пільг і преференцій.

Пропозиції по удосконаленню механізмів впровадження пенсійної реформи в Україні:

6. Внести зміни до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якими впровадити солідарну схему умовно-накопичувального типу, та передбачити наступні параметричні реформи:
 • скоригувати параметр середньої останньої заробітної плати всіх застрахованих працівників, що застосовується для коригування заробітної плати в цілях обчислення пенсії. У формулу для визначення розміру пенсії включити заробітну плату за весь період оцінки;

 • ввести перший коефіцієнт сталості, на який пенсійний вік та вимоги щодо страхового стажу коригуватимуться в результаті збільшення очікуваної тривалості життя;

 • підвищити до 1 відсотку компенсатор більш пізнього виходу на пенсію.Пропозиції по удосконаленню механізмів впровадження пенсійної реформи в Україні:

7. Внести зміни до законів, що передбачають гарантовану мінімальну пенсію. Цими змінами фінансування надбавок, спрямованих на доведення розміру пенсії до рівня прожиткового мінімуму, передбачити за рахунок Державного бюджету.

8. Забезпечити доопрацювання та прийняття проекту закону України «Про запровадження перерахування страхових внесків до накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування».

9. Підготувати та запровадити комплексну програму заходів, яка б визначила послідовність дій та сферу відповідальності кожного з учасників накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, прийняття і введення в дію необхідних законодавчих та нормативних актів і містила б перелік питань, що потребують прийняття відповідних рішень по запровадженню накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Дякую за увагу!Каталог: pic
pic -> Механізми удосконалення
pic -> При умовах збереження існуючих темпів інвестування в апк потрібно понад 40 років для забезпечення надходження необхідних коштів
pic -> Лімфоретикулярна тканина
pic -> Метою роботи є дослідження інструментів монетарної політики нбу та визначення шляхів їх вдосконалення за допомогою застосування макропруденційної політики в контексті забезпечення фінансової стабільності
pic -> Покращання міжбюджетних стосунків та політики видатків в системі охорони громадського здоров’я та освіти: вибрані питання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка