Античність Найвідоміші представники античності – Греція, Єгипет, Римська ІмперіяДата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.


Античність


 • Найвідоміші представники античності – Греція, Єгипет, Римська Імперія.Стародавня Греція

 • Стародавня Греція – це загальна назва древньогрецьких держав на півдні Балканського півострова, островах Егейського моря, узбережжі Фракії, по західній береговій лінії Малої Азії.

 • Етнічний склад Греції в ІІІ тис. до н. е. був різноманітний: пеласги, лелеги, яких відтіснили і асимілювали порто-грецькі племена – ахейці, іонійці.

 • Перші держави ахейців: Кнос, Фест, Мікени, Тірінф, Пілос, які утворилися на початку ІІ тис. до н. е., в епоху бронзи.Древньогрецька скульптура

 • Найдревніші відомі нам грецькі скульптури датуються ще VII ст. до н. е. Згідно з легендою, першим творцем скульптур був майстер Дедал.

 • В класичну епоху (V ст. до н. е.) грецькі скульптори створювали рельєфи і статуї богів та героїв для прикрашання храмів. Також створювали статуї світських постатей – переможців Олімпійських ігор і державних діячів.

 • Грецькі майстри відкрили в скульптурі рух, першими навчились за допомогою жестів, поз передавати момент активної дії.

 • В V ст. до н. е. великі скульптори Мірон, Фідій, Поліктет, кожен по-своєму, оновили мистецтво скульптури і наблизили його до реальності. Їх ідеалом був досконалий образ людини, обличчя якої не може виражати жодних емоцій.

Древньогрецький театр

 • Витоки театру Древньої Греції починаються з свят Великих Діонісій. Жрець, сидячи на ладді з колесами, зображував Діоніса. Багаточисельна свита сатирів в цапиних шкірах супроводжувала парад веселими й гучними обрядовими піснями.

 • Актори, які брали участь в театральних виставах, надягали маски: веселі й сумні, трагічні й комічні.

 • Офіційною датою народження грецького театру вважається 534 до н. е.Колос Родоський

 • Гігантська статуя Геліоса роботи скульптора Хареса на острові Родос – одне із Семи чудес світу. Зведений на гроші, отримані після продажу військових машин Деметрія І Поліоркета, який намагався захопити цей острів в 305 р. до н. е. Геліос був не просто поважним богом на острові, він був його творцем: він підняв острів на своїх руках з морської глибини. Статуя бога височіла на вході в гавань Родоса і була помітна підпливаючим уже з сусідніх островів, у вишину статуя сягала близько 35 метрів.Зевс-Олімпієць

 • Статуя Зевса грецького скульптора Фідія – одне з Семи чудес світу. Статуя розташовувалась в культовому центрі Олімпійського святилища – храмі Зевса, в священному гаю Альтісе. Відкриті частини тіла були вкриті пластинками з слонової кістки, одяг відлитий з золота, а основа скульптури була дерев’яною. В вишину статуя сягала близько 17 м. Якщо б бог “піднявся”, його зріст набагато перевищив висоту самого храму. В руці громовержець тримав статую Ніки (символ перемоги). Із золота і слонової кістки був створений і трон Зевса. Спинку, поручні і підніжжя прикрашали рельєфи із слонової кістки, золоті зображення богів і богинь Олімпа. Нижні стінки трону вкривали малюнки Панена, його ніжки – зображення танцюючих Нік. Ноги Зевса, взуті в золоті сандалії, спочивали на лаві, прикрашеній золотими левами.

Римська імперія

 • Згідно з легендою, місто Рим засноване братами Ромулом і Ремом близько 754/753 р. до н. е. в легенді згадується сім царів, які правили Римом з VIII – VIст. до н. е. Після вигнання останнього царя Тарквінія Гордого була встановлена республіка (510/509р. до н. е.). До середини ІІІ ст. до н. е., підкоривши всю територію Італії, Рим перетворився в велику державу, яка досягнула гегемонії у всьому Середземномор’ї, що спричинило зіткнення з Карфагеном.

Каталог: wiki -> images
images -> Поняття права і свободи людини
images -> Візьми промінь світла
images -> Цифрове зображення масив даних, отриманий шляхом дискретизації (аналого-цифрового перетворення) оригіналу. Будучи закодованим за допомогою особливого алгоритму і записаним на носій, цей масив даних стає файлом. Що таке відео? Відео
images -> У шести українських губерніях провели набір земського ополчення: по кілька тисяч «ополченців» із кожної
images -> Слово сучасника Нова доба нового прагне слова …
images -> План Види компютерних мереж


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка