Біоіндикатори живі організми,чутливі до забруднення середовища перебування. Біоіндикатори широко застосовуються для санітарної оцінки водДата конвертації12.10.2016
Розмір445 b.
#10267

Біоіндикатори - живі організми,чутливі до забруднення середовища перебування. Біоіндикатори широко застосовуються для санітарної оцінки вод. По складу флори і фауни вод можна судити про їх придатність для питного водопостачання і про ефективність роботи очисних споруд.

 • Біоіндикатори - живі організми,чутливі до забруднення середовища перебування. Біоіндикатори широко застосовуються для санітарної оцінки вод. По складу флори і фауни вод можна судити про їх придатність для питного водопостачання і про ефективність роботи очисних споруд.

 • Прісноводні молюски можуть слугувати біоіндикаторами ступеня забруднення водойомів органічними речовинами, що скидаються з ферм, птахофабрик, свинарських комплексів, підприємств легкої промисловості та сфери побуту. Біоіндикатори - прісноводні молюски, чутливі до вмісту у воді органічних речовин і кисню. Відповідно виділяють ά-мезосапробів, β-мезосапробів і олігосапробів. Полісапробів серед молюсків немає.У живої беззубки, у задній частині черепашки видно два невеликих отвори сифони. Вони ведуть у мантійну порожнину. Зябра і внутрішні поверхні мантійних складок укриті війками, що безупинно рухаються, втягуючи воду через нижній сифон В. Разом з водою до сифона потрапляють Різні дрібні організми — найпростіші, рачки. Струмінь води несе їх до рота, який міститься біля основи ноги, а з рота вони потрапляють до травної системи.

 • У живої беззубки, у задній частині черепашки видно два невеликих отвори сифони. Вони ведуть у мантійну порожнину. Зябра і внутрішні поверхні мантійних складок укриті війками, що безупинно рухаються, втягуючи воду через нижній сифон В. Разом з водою до сифона потрапляють Різні дрібні організми — найпростіші, рачки. Струмінь води несе їх до рота, який міститься біля основи ноги, а з рота вони потрапляють до травної системи.Тварини - фільтратори, - Фільтрують з води невеликі частки органічної речовини. Так харчуються багато молюски, наприклад мідія звичайна (Mytilus edulis), яка прикріплюється до скель і каменів в дрібних прибережних водах. Мідія відноситься до двостулкових молюсків. Раковина цих молюсків складається з двох з'єднаних між собою половинок, або стулок. Усередині раковини знаходяться дві великі зябра, по одній з кожного боку. Зябра покриті тонкими волосками, званими віями. Рух війок створює струм води, що потрапляє всередину тваринного по трубці, званої вхідним сифоном, і виводиться по трубці, званої вихідним сифоном. Ця вода містить необхідну молюскові їжу, таку як мікроскопічніпростейшіс і водорості. Численні секреторні клітини, розташовані серед вій, виробляють потоки липкою слизу, захоплюючі частинки їжі. Далі ця їжа за допомогою стрічок з особливих війок просувається в бік рота, який розташований біля переднього краю зябра. Ротовий отвір оточують спеціальні структури, також вкриті війками, в яких частинки їжі сортуються до того, як вони потраплять в рот. Травний канал устриці складається з шлунку і короткого кишечника,закінчується анальним отвором, розташованим біля вихідного сифона.

 • Тварини - фільтратори, - Фільтрують з води невеликі частки органічної речовини. Так харчуються багато молюски, наприклад мідія звичайна (Mytilus edulis), яка прикріплюється до скель і каменів в дрібних прибережних водах. Мідія відноситься до двостулкових молюсків. Раковина цих молюсків складається з двох з'єднаних між собою половинок, або стулок. Усередині раковини знаходяться дві великі зябра, по одній з кожного боку. Зябра покриті тонкими волосками, званими віями. Рух війок створює струм води, що потрапляє всередину тваринного по трубці, званої вхідним сифоном, і виводиться по трубці, званої вихідним сифоном. Ця вода містить необхідну молюскові їжу, таку як мікроскопічніпростейшіс і водорості. Численні секреторні клітини, розташовані серед вій, виробляють потоки липкою слизу, захоплюючі частинки їжі. Далі ця їжа за допомогою стрічок з особливих війок просувається в бік рота, який розташований біля переднього краю зябра. Ротовий отвір оточують спеціальні структури, також вкриті війками, в яких частинки їжі сортуються до того, як вони потраплять в рот. Травний канал устриці складається з шлунку і короткого кишечника,закінчується анальним отвором, розташованим біля вихідного сифона.У прибережних морських водах є досить їжі, тому їстівна мідія з легкістю відшукує собі корм. Для цього вона розтуляє стулки мушлі і поглинає воду.

 • У прибережних морських водах є досить їжі, тому їстівна мідія з легкістю відшукує собі корм. Для цього вона розтуляє стулки мушлі і поглинає воду.

 • Кожна їстівна мідія щодня профільтровує 45-50 літрів води.

 • Мідія поглинає з води органічний детрит, планктон і личинки дрібних безхребетних, що живуть у воді. Профільтрована вода разом з частинками, що не перетравлюються, виходить назовні через вивідний сифон.

 • Учені підрахували, що кожна особина протягом доби з'їдає 100 тисяч мікроскопічних організмів.

 • їстівні мідії є важливими з екологічної точки зору, оскільки вони очищають водоймища. Щільні поселення цих молюсків за день профільтровують величезні кількості води. Це могутній біофільтр, який очищає і освітлює воду. Фекалії, що виділяються їстівними мідіями, беруть участь в утворенні донного мулу. Було помічено, що в місцях поселення мідій товщина мулу може досягати декількох метрів.1. Рогова шарівка. 2. Прудовик звичайний. 3. Прудовик ушковий. 4. Фіза ключова. 5. Прудовик яйцеподібний. 6. Лужанка справжня. 7. Лужанка смугаста. 8. Бітінія щупальцева. 9.а, б. Горошина. 10 а, б. Котушка звичайна. 11а, б. Котушка кільова. 12а, б. Перловиця роздута. 13. Перловиця живопісцева. 14. Беззубка качина. 15. Котушка завита. 16. Котушка гладка.

 • 1. Рогова шарівка. 2. Прудовик звичайний. 3. Прудовик ушковий. 4. Фіза ключова. 5. Прудовик яйцеподібний. 6. Лужанка справжня. 7. Лужанка смугаста. 8. Бітінія щупальцева. 9.а, б. Горошина. 10 а, б. Котушка звичайна. 11а, б. Котушка кільова. 12а, б. Перловиця роздута. 13. Перловиця живопісцева. 14. Беззубка качина. 15. Котушка завита. 16. Котушка гладка.Доведено важливу роль молюсків в очищенні води від органічних забруднень. З’ясовано, що молюски зменшують кількість завислих органічних речовин і збагачують її розчиненими. Ефект збагачення цими гідробіонтами придонного шару води органічними речовинами дуже важливий, оскільки це дає можливість концентруватись гетеротрофним організмам, які переробляють органічну речовину, в нижніх горизонтах і тим самим запобігати її потраплянню із осаду у верхні шари води.

 • Доведено важливу роль молюсків в очищенні води від органічних забруднень. З’ясовано, що молюски зменшують кількість завислих органічних речовин і збагачують її розчиненими. Ефект збагачення цими гідробіонтами придонного шару води органічними речовинами дуже важливий, оскільки це дає можливість концентруватись гетеротрофним організмам, які переробляють органічну речовину, в нижніх горизонтах і тим самим запобігати її потраплянню із осаду у верхні шари води. відомо, що молюски, фільтруючи воду, очищають її від зависів, зокрема і частини забруднювачів, осаджуючи їх у донні відкладення або ж накопичуючи у своєму тілі, а також знищують хвороботворні бактерії, захищаючи воду від мікробіологічного зараження.

 •  відомо, що молюски, фільтруючи воду, очищають її від зависів, зокрема і частини забруднювачів, осаджуючи їх у донні відкладення або ж накопичуючи у своєму тілі, а також знищують хвороботворні бактерії, захищаючи воду від мікробіологічного зараження.Фільтрувати воду здатні багато організмів: ракоподібні, губки, але все-таки в очищенні води головна роль приділяється двостулковим молюскам. Загальне число видів двостулкових молюсків - близько 20 000. Раковини двостулкових відрізняються різноманіттям форм, фарбування, їхні розміри можуть коливатися в межах від 1,5 м до 1 мм. Двостулкові молюски харчування й кисень для подиху одержують із води, сухопутних форм серед них немає. 

 • Фільтрувати воду здатні багато організмів: ракоподібні, губки, але все-таки в очищенні води головна роль приділяється двостулковим молюскам. Загальне число видів двостулкових молюсків - близько 20 000. Раковини двостулкових відрізняються різноманіттям форм, фарбування, їхні розміри можуть коливатися в межах від 1,5 м до 1 мм. Двостулкові молюски харчування й кисень для подиху одержують із води, сухопутних форм серед них немає. 

 • Більша частина видів двостулкових молюсків по способі харчування - фільтратори. Вони поглинають воду, що містить величезну кількість зважених органічних і мінеральних часток, планктони, а виділяють вже профільтровану чисту воду. Ефективність молюсків досить висока, обсяг води, що може пропустити через себе черепашка, залежить від її розміру. Так наприклад, за одну годину звичайна устриця середніх розмірів фільтрує до 10 л води, а за добу щільне скупчення мідій на території 1 м2 може профільтрувати до 280 кубометрів води.

Каталог: attachments
attachments -> Робота з епіграфом
attachments -> Водичка, водяний, підводний водичка, водяний, підводний
attachments -> Поглибити і узагальнити знання учнів про додаток; формувати вміння ставити запитання до другорядних членів речення, визначати способи вираження додатку
attachments -> Поглибити знання учнів про другорядні члени речення; формувати навички розпізнавання їх у реченні, дати поняття про поширені і непоширені речення
attachments -> Рід невідмінюваних іменників визначається так
attachments -> 1. Дано одне речення. Скласти програму, яка визначає з якої букви починається друге слово в реченні
attachments -> 1. Роль козацтва в захисті південних кордонів українських земель
attachments -> Урок до нас прийшов за розкладом сьогодні


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка