Досить часто присутня в нашому щоденному житті. Ми зустрічаємо її у газетах і журналах, її обговорюють, вона з'являється в розмовах з друзями і колегамиДата конвертації09.06.2016
Розмір445 b.В цьому розділі ми хочемо поговорити про ВІЛ та СНІД. Ця тема досить часто присутня в нашому щоденному житті. Ми зустрічаємо її у газетах і журналах, її обговорюють, вона з'являється в розмовах з друзями і колегами.

 • В цьому розділі ми хочемо поговорити про ВІЛ та СНІД. Ця тема досить часто присутня в нашому щоденному житті. Ми зустрічаємо її у газетах і журналах, її обговорюють, вона з'являється в розмовах з друзями і колегами.

 • Але в більшості випадків ми гадаємо, що ця проблема ніколи не буде стосуватись нас особисто. Проте статистика свідчить про інше.1. У світі від СНІДу вже вмерло понад 22 мільйони осіб і ще понад 40 мільйонів - ВІЛ-інфіковані.

 • 1. У світі від СНІДу вже вмерло понад 22 мільйони осіб і ще понад 40 мільйонів - ВІЛ-інфіковані.

 • Щодня продовжують заражатися вірусом СНІДу близько 20 тисяч осіб, в основному молоді люди у віці від 15 до ЗО років.

 • За даними прес-служби МОЗ, Україна посідає одне з перших місць в Європі за темпами поширення ВІЛ/СНІДу. На кінець 2005 року у порівнянні з 2000 роком число нових випадків інфікування зросло майже вдвічі, захворюваність на СНІД - майже у 4 рази, а смертність від СНІДу у 3,8 рази.

 • Щоденно у країні інфікується ВІЛ 39 осіб, помирає від СНІДу - 8 громадян України.ВІЛ-інфекція — це інфекційна хвороба, яка розвивається в результаті багаторічного знаходження в клітинах людини Вірусу Імунодефіциту Людини (ВІЛ) і характеризується повільним пошкодженням імунної (захисної) системи, що приводить до СНІД (Синдрому Набутого ІмуноДефіциту)

 • ВІЛ-інфекція — це інфекційна хвороба, яка розвивається в результаті багаторічного знаходження в клітинах людини Вірусу Імунодефіциту Людини (ВІЛ) і характеризується повільним пошкодженням імунної (захисної) системи, що приводить до СНІД (Синдрому Набутого ІмуноДефіциту)

 • ВІЛ-інфекція - це незвичайна хвороба, тому що людина може бути інфікована багато років і здаватися при цьому абсолютно здоровою. Але вірус імунодефіциту поступово розмножується в клітинах організму і, зрештою, знищує можливість людини боротися проти будь-якої інфекції.

 • Якщо людина ВІЛ-інфікована, це ще не означає, що в неї відразу розвинеться СНІД. Вірус може знаходитись в організмі роки і десятиліття, перш ніж носій відчує які-небудь ознаки захворювання. Протягом цього періоду людина може виглядати і почувати себе абсолютно здоровою, але при цьому може передавати цей вірус іншим.СНІД (Синдром Набутого ІмуноДефіциту) — це заключна стадія ВІЛ-інфекції, коли імунна система людини не може протистояти інфекційним та раковим захворюванням, що призводить до смерті ВІЛ-інфікованої людини.

 • СНІД (Синдром Набутого ІмуноДефіциту) — це заключна стадія ВІЛ-інфекції, коли імунна система людини не може протистояти інфекційним та раковим захворюванням, що призводить до смерті ВІЛ-інфікованої людини. • Уже в перші роки після виявлення нової інфекції було встановлено, що ВІЛ може поширюватися від зараженої людини до здорової тільки трьома шляхами:

 • 1. При статевих контактах (через сперму чи вагінальні виділення інфікованої людини, які можуть проникати в кров через слизові оболонки вагіни, пенісу, ротової порожнини, шлунку та прямої кишки);

 • 2. Через кров (при порушенні цілісності шкіри та проникнення інфікованої крові безпосередньо до крові здорової людини, наприклад в результаті використання для ін'єкцій нестерильних шприців, в основному наркоманами, шляхом переливання донорської крові, зараженої вірусом імунодефіциту);

 • 3. Від жінки до плоду через плаценту (внутрішньоутробна передача) та через грудне молоко після народження.На сьогодні в світі найчастіше має місце перший шлях передачі ВІЛ - при статевих контактах (гетеросексуальний - між чоловіком та жінкою, гомосексуальний - між людьми однієї статі) через сперму та жіночі виділення.

 • На сьогодні в світі найчастіше має місце перший шлях передачі ВІЛ - при статевих контактах (гетеросексуальний - між чоловіком та жінкою, гомосексуальний - між людьми однієї статі) через сперму та жіночі виділення.

 • Найбільша імовірність зараження СНІД буває в тих випадках, коли людина веде безладне статеве життя та має незахищений секс, і це зовсім не залежить від того, який секс людина практикує.

 • Тому єдиним захистом від ВІЛ-інфекції/СНІД, інших захворювань, що передаються статевим шляхом, та небажаної вагітності є латексний презерватив.Другий шлях ВІЛ-інфікування пов'язаний із зараженою кров'ю: при переливанні крові та її препаратів;

 • Другий шлях ВІЛ-інфікування пов'язаний із зараженою кров'ю: при переливанні крові та її препаратів;

 • при трансплантації (пересадці) органів;

 • при медичних парентеральних маніпуляціях, якщо недотримані протиепідемічні правила (під час ін'єкцій, уколів, при проведенні операцій, в стоматологічних та гінекологічних кабінетах);

 • при ін'єкційному споживанні наркотиків;

 • при використанні спільних приналежностей для гоління, манікюрних наборів, зубних щіток;

 • при татуюваннях та пірсингу (проколи шкіри та слизових оболонок). В таких ситуаціях необхідно поводитись обережно.Інкубаційний період від моменту зараження ВІЛ до перших проявів інфекції може бути як коротким — 4-5 тижнів, так і дуже довгим — декілька років.

 • Інкубаційний період від моменту зараження ВІЛ до перших проявів інфекції може бути як коротким — 4-5 тижнів, так і дуже довгим — декілька років.

 • У середньому через 2-8 тижнів після інфікування в крові таких людей з'являються специфічні утворення, так звані антитіла ВІЛ, але в декількох випадках ці антитіла з'являються значно пізніше, а у 2/3 хворих взагалі може бути безсимптомна стадія перебігу хвороби протягом 1,5-5 років.

 • За цей період збудник СНІД руйнує лімфоцити, що неминуче призводить до глибоких змін усієї імунної системи хворої людини. Особливо небезпечним є те, що вірус вражає і клітини центральної нервової системи.Розпізнати хворобу в самому її початку дуже важко, частіше - практично неможливо, тому що перші кілька років ВІЛ-інфекція по суті є безсимптомною. Тривалість цього періоду - від кількох місяців до 5-15 років. Поступово з'являються такі ознаки: тривале нездужання "неясного походження", лихоманка "без причини", збільшення лімфатичних вузлів, "безпричинне" порушення функції кишківника і втрата у вазі. Після того, як хворобливий процес заходить далеко, у більшості хворих розвиваються різні вторинні інфекції, обумовлені бактеріями, грибами, вірусами, найпростішими. Більш ніж у половини хворих з'являються також неврологічні і психічні порушення. Нарешті, у третини хворих СНІД розвиваються різні пухлини (саркоми, лімфоми тощо).

 • Розпізнати хворобу в самому її початку дуже важко, частіше - практично неможливо, тому що перші кілька років ВІЛ-інфекція по суті є безсимптомною. Тривалість цього періоду - від кількох місяців до 5-15 років. Поступово з'являються такі ознаки: тривале нездужання "неясного походження", лихоманка "без причини", збільшення лімфатичних вузлів, "безпричинне" порушення функції кишківника і втрата у вазі. Після того, як хворобливий процес заходить далеко, у більшості хворих розвиваються різні вторинні інфекції, обумовлені бактеріями, грибами, вірусами, найпростішими. Більш ніж у половини хворих з'являються також неврологічні і психічні порушення. Нарешті, у третини хворих СНІД розвиваються різні пухлини (саркоми, лімфоми тощо).Дізнатись про наявність ВІЛ можна лише здавши спеціальний аналіз крові. Аналізи потрібно здавати тільки в державних закладах охорони здоров'я. Аналізи на ВІЛ для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, або осіб, що отримали статус біженців проводиться безоплатно (згідно ст.7 Закону "Про СНІД").

 • Дізнатись про наявність ВІЛ можна лише здавши спеціальний аналіз крові. Аналізи потрібно здавати тільки в державних закладах охорони здоров'я. Аналізи на ВІЛ для громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України, або осіб, що отримали статус біженців проводиться безоплатно (згідно ст.7 Закону "Про СНІД").

 • Обстеження на ВІЛ проводиться за допомогою спеціальних методів та реактивів. Після проникнення вірусу в організм, імунна система починає виробляти антитіла, які борються з вірусом. Наявність цих антитіл в крові вказує на те, що відбулось ВІЛ-інфікування.

 • Варто знати про те, що з моменту проникнення ВІЛ в організм, проходить певний час, так зване "вікно", протягом якого організм продукує достатню для діагностування кількість антитіл. Таке вікно може бути від 2 до 12 тижнів, іноді довше. В цей період аналіз на виявлення антитіл до ВІЛ буде ще негативним. Тому для отримання достовірних результатів рекомендується при наявності негативної відповіді повторити аналіз через 3 місяці.На даному етапі не відомі способи вилікування СНІД. Сучасні підходи лікування ВІЛ-інфекції дозволяють лише зменшувати кількість вірусу в крові, але не можуть повністю вивести ВІЛ з організму.

 • На даному етапі не відомі способи вилікування СНІД. Сучасні підходи лікування ВІЛ-інфекції дозволяють лише зменшувати кількість вірусу в крові, але не можуть повністю вивести ВІЛ з організму.Звичайно, збудник СНІД міститься в крові та інших біологічних рідинах хворого. Однак для навколишніх здорових людей у побутових умовах ВІЛ-інфікована людина, як джерело інфекції, небезпеки практично не представляє.

 • Звичайно, збудник СНІД міститься в крові та інших біологічних рідинах хворого. Однак для навколишніх здорових людей у побутових умовах ВІЛ-інфікована людина, як джерело інфекції, небезпеки практично не представляє.

 • Доведено, що збудник СНІД не передається при рукостисканнях, обіймах, через посуд чи побутові предмети, постільну чи натільну білизну, через монети та паперові грошові знаки. Виключена навіть найменша імовірність зараження СНІД через продукти харчування, питну воду чи повітря.

 • Не зареєстровано жодного випадку ВІЛ-інфікування, коли зараження відбулося б через іграшки чи шкільнописьмові приналежності.

 • Отже, можна зробити однозначний висновок:

 • ПОБУТОВИМ ШЛЯХОМ ЗБУДНИК СНІД НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ!Не представляє небезпеки і відвідування громадських місць з масовим скупченням людей (театр, кіно, бібліотека, дискотека, бар, ресторан, туалет тощо). Без будь-яких побоювань можна користуватися будь-яким видом громадського транспорту, плавати в басейні і займатися у спортивній залі.

 • Не представляє небезпеки і відвідування громадських місць з масовим скупченням людей (театр, кіно, бібліотека, дискотека, бар, ресторан, туалет тощо). Без будь-яких побоювань можна користуватися будь-яким видом громадського транспорту, плавати в басейні і займатися у спортивній залі.

 • Отже, вірус СНІД не передається: через повітря при розмові, кашлі тощо;

 • при користуванні спільним посудом та іншими предметами вжитку, санвузлом, ванною, басейном і т.д. заразитися СНІД не можна.У дітей зараження ВІЛ можливе на 15 тижні вагітності матері. Якщо плід виживе, то дитина народжується з маленькою головою, з широко розміщеними випуклими очима, випуклим лобом та увігнутим переніссям.

 • У дітей зараження ВІЛ можливе на 15 тижні вагітності матері. Якщо плід виживе, то дитина народжується з маленькою головою, з широко розміщеними випуклими очима, випуклим лобом та увігнутим переніссям.

 • У СНІДних дітей сіра суха шкіра легко збирається в складки, часті висипи. На слизовій рота, глотки сироподібний білий наліт - молочниця.

 • Задишка, різні хрипи, грудна клітка місцями втягується, розвивається туберкульоз, пневмонія, серцево- судинна та ниркова недостатність. Слабкий монотонний плач, заторможеність.

 • Діти народжені зі СНІДом рідко доживають до 2- х років.Найбільш сильно епідемія СНІД торкнулась молодих людей молодше 25 років. Кожна четверта ВІЛ-інфікована людина - є молодшою 21 року. Більшість інфекцій, що передаються статевим шляхом, зустрічаються у підлітків частіше, ніж у дорослих.

 • Найбільш сильно епідемія СНІД торкнулась молодих людей молодше 25 років. Кожна четверта ВІЛ-інфікована людина - є молодшою 21 року. Більшість інфекцій, що передаються статевим шляхом, зустрічаються у підлітків частіше, ніж у дорослих.

 • Невикористання запобіжних заходів при сексі небезпечно. Щоб запобігти зараженню ВІЛ статевим шляхом, людям потрібно зробити ряд конкретних кроків: зменшити кількість статевих партнерів (чим більше партнерів, тим більший ризик зараження ВІЛ);

 • уникати статевих контактів з людьми, які мають велику кількість інших партнерів (наприклад, з повіями);

 • уникати статевих контактів без презервативів;

 • завжди використовувати презерватив від початку до кінця статевого акту.

 • Отже, заразитися ВІЛ-інфекцією може кожна людина, незалежно від статі, віку, національності, сексуальної орієнтації, матеріального статку тощо.Лише у 2005 році ВІЛ/СНІД убив більше ніж 3,1 млн. осіб. Більше ніж 40 млн. землян інфіковані ВІЛ або хворі на СНІД.

 • Лише у 2005 році ВІЛ/СНІД убив більше ніж 3,1 млн. осіб. Більше ніж 40 млн. землян інфіковані ВІЛ або хворі на СНІД.

 • Щодня 20000 людей в усьому світі заражається ВІЛ-інфекцією.

 • Більшість ВІЛ-інфікованих - молодь віком від 10 до 24 років.

 • Найшвидше епідемія ВІЛ/СНІДу розвивається в Східній Європі та Центральній Азії, де на сьогодні кількість інфікованих цією хворобою сягнула 1,6 млн осіб.

 • Щодня 8000 людей помирає від СНІД, кожну хвилину інфікується 4 молодих особи віком від 15 до 24 років.

 • Україна посідає перше місце в Європі за швидкістю поширення ВІЛ. За прогнозами фахівців до 2010 року в Україні буде проживати 1,4-1,5 млн. людей з ВІЛ.

 • За даними ООН сьогодні в Україні близько-1,8% дорослого населення у віці від 15 до 49 років живе з ВІЛ. Більшість не знає про свою хворобу.

 • За песимістичним сценарієм (якщо антиретровірусна терапія буде доступна лише 5% тим, хто цього потребує) у 2014 році кількість ВІЛ-інфікованих українців сягне 3,5% дорослого населення.

 • У 2014 році прогнозована кількість смертей, зумовлених СНІДом, складатиме третину від усіх смертей серед чоловіків у віці від 15 до 49 років, і майже 60% усіх смертей жінок цієї вікової групи.

 • Згідно інформації українського центру боротьби і профілактики ВІЛ/СНІД щомісяця в Україні кількість людей з ВІЛ зростає в середньому на 1200 осіб.

 • Станом на 1 березня 2006 року в Україні офіційно зареєстровано 103572 ВІЛ-інфікованих осіб, в т.ч. 13753 дітей віком до 14 років. З діагнозом СНІД зареєстровано - 17692 осіб, у т.ч. 609 дітей віком до 14 років. Померли від СНІД 9910 осіб, в т.ч. 227 дітей.Щоденно в Україні інфікується ВІЛ 39 осіб, помирає від СНІДу - 8 громадян України.

 • Щоденно в Україні інфікується ВІЛ 39 осіб, помирає від СНІДу - 8 громадян України.

 • Станом на 1 липня 2006 року у Вінницькій області офіційно зареєстровано 1233 ВІЛ-інфікованих особи, з діагнозом СНІД - 254 особи, померло - 170 осіб.

 • При песимістичному прогнозі розповсюдження ВІЛ-інфекції у Вінницькій області можна передбачити кількість хворих у сім-десять разів більше наявної. Тобто в 2010 році кількість ВІЛ-інфікованих в регіоні може скласти більше 38 тисяч (кожен 44-й - 46-й житель області у віці 25-40 років).

 • Останніми роками спостерігається різке збільшення кількості нових випадків ВІЛ-інфікування статевим шляхом по відношенню до інших шляхів інфікування, в т.ч. через ін'єкційне споживання наркотиків.

 • Сьогодні кількість ВІЛ-інфікованих в Україні щонайменше в 10 раз перевищує кількість офіційно зареєстрованих носіїв інфекції і СНІД реально загрожує кожному українцю.Звичайно, я не ідеал.

 • Звичайно, я не ідеал.

 • Я також роблю помилки,

 • Та в мене серце — не корал

 • І в голові різні думки.

 • Я люблю мріяти, бажати,

 • Я мислю, згадую, учусь,

 • Умію боятись і кохати,

 • Щодня і Богу я молюсь.

 • Не ідеал я, не перлина,

 • Хоч в школі гарно я учусь.

 • Звичайна, молода людина,

 • Людина я! І цим горжусь.

 • Я маю мрії та бажання,

 • Хочу в житті щось досягти.

 • Хоч зайнята тепер навчанням, —

 • Люблю розваги, як і ти.

 • Люблю я з друзями гуляти,

 • Ходжу на диско і в кіно.

 • Люблю співати й танцювати,

 • Бо нам життя лиш раз дано.ОБИРАЙ ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ!

 • ОБИРАЙ ЗДОРОВЕ ЖИТТЯ!

 • Покладайся на власну неризиковану (безпечну) поведінку!Каталог: Files -> downloads
downloads -> Чому займенник має таку назву? Яка його роль у мовленні?
downloads -> Кривоколінського навчально-виховного комплексу
downloads -> Інтелектуальна готовність
downloads -> Українська мова
downloads -> Тема. Що таке Батьківщина
downloads -> Мета: висвітлити життєвий і творчий шлях Р. М. Рільке, розкрити образ України у світі філософських та естетичних пошуків митця; визначити провідні мотиви лірики поета; Мета
downloads -> Урок-презентація на тему:"Голодомор 1932-1933 років. 80 років з часу трагедії"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка