Електричні властивості біологічних систем електропровідність клітин І тканинДата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.


ЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ БІОЛОГІЧНИХ СИСТЕМ

  • Електропровідність клітин і тканин.
Електропровідність клітин і тканин.1. Електропровідність клітин і тканин для постійного струму.2. Поляризація. Види поляризації.3. Електричні властивості тканин організмуВсі тканини, які містять воду, можуть бути поділені на три групи:

  • Всі тканини, які містять воду, можуть бути поділені на три групи:

  • рідкі тканини(кров, лімфа), які містять водну суспензію клітин і білкові молекули;

  • м’язові тканини і тканини внутрішніх органів (серце, нирки, печінка і ін.), які містять велику кількість води;

  • тканини з малим вмістом води (жир, кістки).

  • Електричні параметри біологічних тканин можна охарактеризувати діелектричною проникністю  і питомою електричною провідністю .

4. Використання постійного струму з лікувальною метою. Гальванізація і електрофорез.Рухливість іонів і колоїдних частинок (антибіотики) невелика, проте під час введення їх шляхом електрофорезу, їх можна виявити в органах і тканинах досить швидко. Це зумовлено тим, що речовини, введені у тканини постійним струмом, надходять у кровоносні судини і розносяться потоком крові і лімфи по всьому організму.

  • Рухливість іонів і колоїдних частинок (антибіотики) невелика, проте під час введення їх шляхом електрофорезу, їх можна виявити в органах і тканинах досить швидко. Це зумовлено тим, що речовини, введені у тканини постійним струмом, надходять у кровоносні судини і розносяться потоком крові і лімфи по всьому організму.5. Проходження змінного струму через біологічні об’єкти6. Біофізичні основи реографіїЕластична судинна стінка дозволяє масі крові після систоли швидко і повністю розкрити просвіт судини. При порушенні еластичності цей процес буде іншим в часі, а розширення судини не таким повним. Будь-яка зміна стану стінки артеріальної судини при різних її паталогічних станах відобразиться на формі реографічної хвилі. Період реографічної хвилі визначається частотою серцевих скорочень.

  • Еластична судинна стінка дозволяє масі крові після систоли швидко і повністю розкрити просвіт судини. При порушенні еластичності цей процес буде іншим в часі, а розширення судини не таким повним. Будь-яка зміна стану стінки артеріальної судини при різних її паталогічних станах відобразиться на формі реографічної хвилі. Період реографічної хвилі визначається частотою серцевих скорочень.

7. Дія електричного стуму на живі організми.Каталог: data -> kafedra -> theacher -> medkat
medkat -> Положення про класифікацію надзвичайних ситуацій в Україні, в якому визначені основні поняття і класи-фікація надзвичайних ситуа-цій
medkat -> Загальна класифікація медичної техніки
medkat -> Положення про класифікацію надзвичайних ситуацій в Україні, в якому визначені основні поняття і класи-фікація надзвичайних ситуа-цій
medkat -> Програмні комплекси автоматизації товарного та бухгалтерського обліку
medkat -> Положення про класифікацію надзвичайних ситуацій в Україні, у якому визначені: Постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1998 року №1099 прийняте Положення про класифікацію надзвичайних ситуацій в Україні, у якому визначені
medkat -> Закон України " Про охорону праці "
medkat -> Лекція 8-9 Актуальність теми
medkat -> Лекція №1. Філософія як світогляд. Філософія Стародавнього Сходу
medkat -> Актуальність теми


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка