Епоха Великих географічних відкриттів ділиться на 2 періоди: Епоха Великих географічних відкриттів ділиться на 2 періодиДата конвертації03.06.2016
Розмір444 b.Епоха Великих географічних відкриттів ділиться на 2 періоди:

 • Епоха Великих географічних відкриттів ділиться на 2 періоди:

 • 1) Іспано-португальський період (кінець XV - середина XVI ст.), що включав відкриття Америки (перша експедиція Колумба в 1492 р.); португальське плавання до Індії і берегів Східної Азії починаючи з експедиції Васко да Гами; іспанські тихоокеанські експедиції ХVI ст. від першого кругосвітнього плавання Магеллана до експедиції Вільяловоса (1542 - 1543);

 • 2) Період російських і голландських відкриттів (середина XVI - середина XVII ст.) до нього відносяться: відкриття росіянами всієї Північної Азії (від походу Єрмака до плавання Попова - Дежнєва у 1648 р.), англійські і французькі відкриття в Північній Америці, голландські тихоокеанські експедиції і відкриття Австралії.1. Піднялися ціни на східні товари. Невдоволення європейських купців гегемонією Венеції і Генуї в торгівлі з Близьким Сходом. Захоплення Константинополя у 1453 р. турецькими військами і встановлення ними контролю над морськими торговими шляхами. Азійський шлях контролювали араби.

 • 1. Піднялися ціни на східні товари. Невдоволення європейських купців гегемонією Венеції і Генуї в торгівлі з Близьким Сходом. Захоплення Константинополя у 1453 р. турецькими військами і встановлення ними контролю над морськими торговими шляхами. Азійський шлях контролювали араби.

 • 2. Потреба золота і срібла як засобів первісного нагромадження капіталу. Розвиток товарно-грошових відносин, зростання торгівлі і лихварського капіталу, зародження промислового капіталу, зростаюча потреба королівських дворів у грошах вимагали золота. Срібні копальні Німеччини були виснажені, а торгівля зі Сходом носила пасивний характер.

 • 3. Зубожіння дворян у результаті зникнення феодальних маєтків. З них формувались загони конкістадорів.

 • 4. Прогрес науки і техніки в суднобудуванні, географії, навігації. Ґрунтуючись на вченні про кулястість Землі, Х. Колумб поплив у західному напрямку з метою досягти узбережжя Індії.

 • 5. Потужні централізовані монархії організовували експедиції до Америки Х.Колумба у 1492 р., Васко да Гами у 1497 р. до Індії, Ф.Магеллана (1519 – 1521 рр.) навколо світу.З початку XVI ст. різко розширюється сфера світової торгівлі, що поклало початок утворенню світового ринку. Центром світової торгівлі став Антверпен (Бельгія), куди збиралися товари зі всієї Європи.

 • З початку XVI ст. різко розширюється сфера світової торгівлі, що поклало початок утворенню світового ринку. Центром світової торгівлі став Антверпен (Бельгія), куди збиралися товари зі всієї Європи.

 • В результаті величезного притоку з Нового Світу до Європи золота і срібла відбулося зниження вартості коштовних металів як товару і це стало причиною «революції цін» - процес значного підвищення товарних цін внаслідок падіння вартості благородних металів, що виконують функцію загального еквівалента - грошей

 • До наслідків Великих географічних відкриттів відносять: систему колоніального панування і колоніальної експлуатації, розширення кругозору європейців, піратство і работоргівлю, знищення культури індійців (Майя, Ацтеки, Інки), захоплення індіанських земель, розповсюдження іноземних товарів в Європі, науково-технічний прогрес, християнізація індійців.Епоха первісного нагромадження капіталу відноситься до періоду – к. XV - початок XVIII ст. Починають розвиватися ринкові відносини, з’являються підприємці, відбувається відділення працівника (перш за все селянина) від власності на умовах його праці, перетворення безпосередніх виробників в найманих робітників, перетворення засобів виробництва і життєвих засобів в капітал.

 • Епоха первісного нагромадження капіталу відноситься до періоду – к. XV - початок XVIII ст. Починають розвиватися ринкові відносини, з’являються підприємці, відбувається відділення працівника (перш за все селянина) від власності на умовах його праці, перетворення безпосередніх виробників в найманих робітників, перетворення засобів виробництва і життєвих засобів в капітал.

 • До джерел накопичення капіталу відносяться: створення колоніальної системи, податкова система, торгові війни, розвиток зовнішньої торгівля, створення торгівельного і банківського капіталів, система протекціонізму, система державних позик. Першими володарями крупних капіталів були купці і лихварі.В країнах Західної Європи у середині XVI століття виникла і панувала до останньої третини XIX століття мануфактура (форма промислового виробництва, заснована на розподілі праці і ручної ремісничої техніки, передуюча крупній машинній індустрії).

 • В країнах Західної Європи у середині XVI століття виникла і панувала до останньої третини XIX століття мануфактура (форма промислового виробництва, заснована на розподілі праці і ручної ремісничої техніки, передуюча крупній машинній індустрії).

 • Виникнення мануфактури вважається технологічною революцією, яка характеризується сукупністю економічних і технологічних нововведень.

 • Форми мануфактур:

 • розсіяна (підприємець скуповував і продавав продукт самостійних ремісників, забезпечував їх сировиною, знаряддями виробництва);

 • змішана (поєднувалося виконання окремих операцій в централізованій майстерні з роботою вдома);

 • централізована (об'єднувала найманих робітників в одній майстерні).Значний внесок у розвиток мануфактурного виробництва зробили перші буржуазні революції в Західній Європі та США: у Нідерландах (1566—1609 рр.), в Англії (1640—1649 рр.), Франції (1789—1794 рр.), США (1775—1783 рр.).

 • Значний внесок у розвиток мануфактурного виробництва зробили перші буржуазні революції в Західній Європі та США: у Нідерландах (1566—1609 рр.), в Англії (1640—1649 рр.), Франції (1789—1794 рр.), США (1775—1783 рр.).

 • Ці революції створили умови для приходу до політичної влади буржуазії, яка прийняла закони, спрямовані на подальший розвиток мануфактурного виробництва, розширення торгівлі, фінансової справи, на ліквідацію феодальних пережитків, що гальмували економічний розвиток країн.

 • Головний підсумок буржуазних революцій - остаточна перемога над феодалізмом і встановлення буржуазно-демократичного устрою.

 • Основний напрямок діяльності буржуазії - створити сприятливі умови для розвитку мануфактур і спрямувати всі закони у фінансовій сфері на накопичення різними шляхами грошей та захистити внутрішній ринок країн від іноземних товарів.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка