створена на базі кафедри права та законотворчого процесу інституту у вересні 2003 р. – наказ № 208-К від 22.09.2003 р. відповідно з рішенням Вченої ради інституту.
Навчальна робота
Кафедра забезпечує читання 35 дисциплін, передбачених програмою:
10 – “ Державне управління ” ;
8 – “ Публічне адміністрування ” ;
2 – “ Управління проектами ”;
6 – “ Менеджмент організацій ”;
9 – дисципліни з підвищення кваліфікації державних службовців .
Навчальна робота
З 2004-2005 н. р. на кафедрі відкрито спеціалізацію «Управління в інституціях Європейського Союзу» за спеціальністю 8.150000 «Державне управління».
За спеціалізацію навчається 48 слухачів, у тому числі 14 слухачів денного відділення, 34 слухача заочного відділення.
Науково-дослідна робота
У 2003-2004 н. р. комплексною кафедральною науковою темою було обрано «Актуальні проблеми європейської та євроатлантичної інтеграції України».
У 2006-2007 н. р. на кафедрі виконувалася НДР за темою: «Розвиток регіонального співробітництва України та ЄС в контексті курсу на європейську інтеграцію».
У 2008 р. на кафедрі темою НДР була : «Адаптація досвіду європейського врядування в Україні у контексті реформування системи публічного управління».
У 2009 р. на кафедрі виконується НДР за темою: «Процес європеїзації та його вплив на публічне адміністрування в Україні».
Комунікативні заходи
З 2004 р. започатковано проведення щорічної регіональної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми європейської та євроатлантичної інтеграції» (у травні, до Дня Європи). За результатами публікуються збірки матеріалів конференції.
Комунікативні заходи
З 2005 р. започатковано проведення щорічних науково-практичних конференцій слухачів факультету державного управління «Проблеми і перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції України» (проведено чергових 5 конференцій). Кращі учасники конференцій рекомендуються до участі в регіональній конференції і публікації тез в її збірках.
Наукова діяльність
На кафедрі здійснюється підготовка:
1 докторанта;
11 аспірантів денної та заочної форм навчання;
20 здобувачів.
В поточному навчальному році на кафедру було здійснено прийом до аспірантури на денну та заочну форми навчання 4 аспірантів (Гевель К.М., Шеломовська О.М., Матієва Я. С.,Семенченко О.Г.), прикріплено 7 здобувачів (Діденко М.А., КрасницькаЯ.С., Нікологорська В.В., Снісаренко С.Г.,Цвік Н.Л., Книш Є.С., Михайлишин В.Д.).
Наукова діяльність
За роки існування кафедри захищено 3 кандидатські дисертації (Овдін О.В., БезверхаТ.В., Чумакова О.В.)
Значна увага приділяється кафедрою методичному забезпеченню навчального процесу. За 2006-2008 роки викладачами кафедри видано 32 навчально-методичні розробки, у тому числі 11 методичних рекомендацій до вивчення модулів і дисциплін, 2 опорних конспекти, 6 навчальних посібників, 12 інших методичних матеріалів, 1 словник термінів.
На 2009 р. заплановано підготувати до друку 14 навчально-методичних розробок, у тому числі 7 методичних рекомендацій до вивчення дисциплін і розділів дисциплін зі спеціальності «Публічне адміністрування», 1 опорний конспект, 4 навчальних посібника, інші методичні матеріали.
Кафедра укомплектована висококваліфікованими спеціалістами
На кафедрі права та європейської інтеграції працює :
Навчальна робота – складається з планування, організації та проведення всіх видів навчальних занять, самостійної роботи слухачів, їх практичної підготовки, виконання індивідуальних завдань, контролю засвоєння ними навчального матеріалу.
Навчальна робота
Кафедра проводить навчання за спеціальностями “Державне управління”, “Публічне адміністрування”, “Управління проектами”, “Менеджмент організацій” на денній, заочній, вечірній формах навчання.
Дисципліни зі спеціальності “Державне управління”
Теорія та історія державного управління
Право в державному управлінні: модуль І. Теорія держави та права
Право в державному управлінні: модуль ІІІ. Адміністративне право
Концептуальні засади взаємодії політики й управління: модуль ІІ. Національна безпека України
Політика європейської інтеграції
Дисципліни зі спеціальності “Державне управління”
Розділи спеціалізації “Управління
в інститутах Європейського Союзу” :
Історія теорія та стратегія європейської інтеграції: модуль І. Європейський вибір України: історичний контекст
Історія теорія та стратегія європейської інтеграції: модуль І. Теорія та стратегія європейської інтеграції
Правова та інституціональна система Європейського Союзу модуль І. Правова та інституціональна система Європейського Союзу модуль
Правова та інституціональна система Європейського Союзу модуль ІІ. Процес вироблення політики в Європейському Союзі
Порівняльний аналіз державного управління та місцевого самоврядування в державах-членах ЄС і НАТО та України
Дисципліни зі спеціальності “Публічне адміністрування”
Правова система та Конституція
Структура держави / державних установ і публічна адміністрація як правова інституція
Форми адміністративних дій та контроль за адміністрацією
Історичний розвиток і підвалини європейської інтеграції
Політичні виклики Європейського союзу
Інституційні структури і фінансування ЄС
Процеси вироблення спільних європейських політик
Вступ до європейського права
Дисципліни зі спеціальності “Управління проектами”:
Правові аспекти в діяльності менеджера
Захист інтелектуальної власності в інноваційній проектній діяльності
Дисципліни зі спеціальності “Менеджмент організацій”:
Історія України
Правознавство
Інтелектуальна власність
Господарське право
Трудове право
Підприємницьке право
Навчальна робота
Викладачі кафедри беруть участь у реалізації ряду міжнародних проектів, зокрема завідувач кафедри Прокопенко Л. Л. і доц. Рудік О.М. у 2006-2008 рр. беруть участь у проекті TEMPUS TAСIS «Тренінгові програми для підготовки державних службовців України (V-VІІ категорій) з питань європейської інтеграції» та проекті «Спеціалізовані програми з питань європейської інтеграції для підвищення професійної кваліфікації державних службовців (ІІ-ІV категорій)», який фінансується Міністерством міжнародного розвитку Великої Британії. За результатами роботи підготовлено до друку 4 навчальних посібники.
Старший викладач кафедри Безверха Т.В. у березні 2009 року приймала участь у проекті «».
Міжнародні проекти кафедри
Прокопенко Л. Л. та Рудік О. М. беруть участь в 2-х міжнародних проектах: з розробки «Тренінгових програм для підготовки державних службовців України (V-VII категорій) з питань європейської інтеграції» за підтримки програми Tempus TACIS Європейської Комісії та розробки „Спеціалізованих програм з питань європейської інтеграції для підвищення кваліфікації державних службовців України ІІ-ІV категорій” за підтримки Міністерства закордонних справ Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії . Проекти виконуються спільно з Лондонським столичним університетом. За результатами реалізації проектів видано і підготовлено до друку 4 навчально-методичні комплекси (навчальні посібники в друкованому та електронному форматі, робочі зошити для слухачів та методичні рекомендації для тренерів).