Керівник: Гайналій Людмила ІванівнаДата конвертації02.01.2017
Розмір445 b.


 • Керівник:

 • Гайналій Людмила Іванівна – завідувач

 • кабінету природничо-математичних дисциплін, основ економічних знань та екології
Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього комп'ютерних технологій , які проникають в усі сфери людської діяльності , забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві , утворюючи глобальний інформаційний простір. Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти . В даний час в Україні йде становлення нової системи освіти , орієнтованого на входження у світовий інформаційно-освітній простір . Цей процес супроводжується суттєвими змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу , пов'язаними з внесенням коректив у змісту технологій навчання , які повинні бути адекватні сучасним технічним можливостям , і сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство. Комп'ютерні технології покликані стати не додатковим у навчанні , а невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу , що значно підвищує його ефективність.

 • Сучасний період розвитку суспільства характеризується сильним впливом на нього комп'ютерних технологій , які проникають в усі сфери людської діяльності , забезпечують поширення інформаційних потоків у суспільстві , утворюючи глобальний інформаційний простір. Невід'ємною і важливою частиною цих процесів є комп'ютеризація освіти . В даний час в Україні йде становлення нової системи освіти , орієнтованого на входження у світовий інформаційно-освітній простір . Цей процес супроводжується суттєвими змінами в педагогічній теорії і практиці навчально-виховного процесу , пов'язаними з внесенням коректив у змісту технологій навчання , які повинні бути адекватні сучасним технічним можливостям , і сприяти гармонійному входженню дитини в інформаційне суспільство. Комп'ютерні технології покликані стати не додатковим у навчанні , а невід'ємною частиною цілісного освітнього процесу , що значно підвищує його ефективність.

 • Реформування шкільної фізичної освіти має здійснюватися з одною метою - зробити її більш якісною. Для цього необхідно забезпечення широких можливостей для розвитку, навчання та виховання творчої особистості, яка буде підготовлена до активного, самостійного життя в суспільстві. Щоб вирішити таке завдання потрібно застосувати інноваційних технологій навчання. Одна з них - мультимедійні технології. Вони відкривають нові можливості вдосконалення навчальної діяльності: збагачують процес навчання, дозволяють зробити навчання більш ефективним, залучаючи до процесу сприйняття навчальної інформації більшість чуттєвих компонент кого навчають.

 • Сьогодні мультимедійні-технології - це один з перспективних напрямків інформатизації навчального процесу. У вдосконаленні програмного і методичного забезпечення, матеріальної бази, а також в обов'язковому підвищенні кваліфікації викладацького складу бачиться перспектива успішного застосування сучасних інформаційних технологій в освіті.Реформування шкільної фізичної освіти має здійснюватися з одною метою - зробити її більш якісною. Для цього необхідно забезпечення широких можливостей для розвитку, навчання та виховання творчої особистості, яка буде підготовлена до активного, самостійного життя в суспільстві. Щоб вирішити таке завдання потрібно застосувати інноваційних технологій навчання. Одна з них - мультимедійні технології.

 • Реформування шкільної фізичної освіти має здійснюватися з одною метою - зробити її більш якісною. Для цього необхідно забезпечення широких можливостей для розвитку, навчання та виховання творчої особистості, яка буде підготовлена до активного, самостійного життя в суспільстві. Щоб вирішити таке завдання потрібно застосувати інноваційних технологій навчання. Одна з них - мультимедійні технології.Вони відкривають нові можливості вдосконалення навчальної діяльності: збагачують процес навчання, дозволяють зробити навчання більш ефективним, залучаючи до процесу сприйняття навчальної інформації більшість чуттєвих компонент .

 • Вони відкривають нові можливості вдосконалення навчальної діяльності: збагачують процес навчання, дозволяють зробити навчання більш ефективним, залучаючи до процесу сприйняття навчальної інформації більшість чуттєвих компонент .

Мультимедійна презентація відрізняється від стандартної тим, що вона, як правило, містить комбінації наступних основних елементів:

 • Мультимедійна презентація відрізняється від стандартної тим, що вона, як правило, містить комбінації наступних основних елементів:

 • Відео.

 • Аудіо.

 • 3D моделі.

 • Малюнки, фотографії.

 • Текст.

 • Анімація.

 • Навігація.Мультимедійні сценарії уроків виконуються у вигляді презентацій із застосуванням програми Power Point , що входить до складу пакету програм Microsoft Office. Слайди презентацій містять ілюстративний матеріал для уроку , фрагменти відеофільмів , анімації. При підготовці презентації заздалегідь продумую структуру уроку , послідовність слайдів передбачає певний темп і логіку викладу матеріалу , тобто створюю сценарій проведення уроку .

 • Мультимедійні сценарії уроків виконуються у вигляді презентацій із застосуванням програми Power Point , що входить до складу пакету програм Microsoft Office. Слайди презентацій містять ілюстративний матеріал для уроку , фрагменти відеофільмів , анімації. При підготовці презентації заздалегідь продумую структуру уроку , послідовність слайдів передбачає певний темп і логіку викладу матеріалу , тобто створюю сценарій проведення уроку .Можливо застосувати для демонстрації відеозапису комп'ютерних експериментів , не замінюючи зовсім , а , доповнюючи і іноді , при необхідності , дублюючи реальний експеримент , тому що різноманітне представлення демонстраційного досвіду сприяє його запам'ятовуванню , створення сталого зорового образу спостережуваного явища .

 • Можливо застосувати для демонстрації відеозапису комп'ютерних експериментів , не замінюючи зовсім , а , доповнюючи і іноді , при необхідності , дублюючи реальний експеримент , тому що різноманітне представлення демонстраційного досвіду сприяє його запам'ятовуванню , створення сталого зорового образу спостережуваного явища .

 • Найчастіше комп'ютерні експерименти , моделі та відео фрагменти застосовуються в тому випадку , якщо :

 •  немає обладнання або необхідних приладів і матеріалів

 •  при поясненні нового матеріалу , де явища або процеси зручніше показувати не на « пальцях» , дошці або плакатах .

 • При цьому процес вивчення стає наочніше , барвисто і емоційніше .Презентації можливо використати для пояснення нового матеріалу , для повторення нового матеріалу і при організації поточного контролю знань ( презентації - опитування )

 • Презентації можливо використати для пояснення нового матеріалу , для повторення нового матеріалу і при організації поточного контролю знань ( презентації - опитування )

 • Джерелами ілюстративного матеріалу для створення презентацій служать :

 •    - CD диски мультимедійних курсів фізики

 •    -    Матеріали з Інтернет- джерел;

 •    -  Матеріали , створені власними руками або руками учнів школи ;

 •     - Електронні підручникиВідео фрагмент з фільму “Хиросима” для мотивації учнів що до застосування ядерної енергії.

 • Відео фрагмент з фільму “Хиросима” для мотивації учнів що до застосування ядерної енергії.Модель томсона

 • Модель томсона

Інтернет використовую для пошуку необхідної інформації при підготовці до уроків і в навчально - дослідницької діяльності учнів . Існує ряд освітніх сайтів, де зібрані великі , достовірні інформаційні ресурси по кожній навчальній темі предмета .. Використовуючи інформаційні ресурси електронних енциклопедій на уроці учні оперативно можуть дізнатися різні трактування фізичних термінів (наприклад , робота , тертя, тиск і т.д.).

 • Інтернет використовую для пошуку необхідної інформації при підготовці до уроків і в навчально - дослідницької діяльності учнів . Існує ряд освітніх сайтів, де зібрані великі , достовірні інформаційні ресурси по кожній навчальній темі предмета .. Використовуючи інформаційні ресурси електронних енциклопедій на уроці учні оперативно можуть дізнатися різні трактування фізичних термінів (наприклад , робота , тертя, тиск і т.д.).На різних освітніх сайтах знаходиться величезна безліч готових тестів з фізики. Оцінка - один з найважливіших інструментів мотивації навчальної діяльності . При регулярному комп'ютерному тестуванні оперативно оцінюються знання учня , учень завжди вважає цю оцінку об'єктивною, а я завжди маю інформацію про ступінь засвоєння матеріалу на уроці . Економиться навчальний час .

 • На різних освітніх сайтах знаходиться величезна безліч готових тестів з фізики. Оцінка - один з найважливіших інструментів мотивації навчальної діяльності . При регулярному комп'ютерному тестуванні оперативно оцінюються знання учня , учень завжди вважає цю оцінку об'єктивною, а я завжди маю інформацію про ступінь засвоєння матеріалу на уроці . Економиться навчальний час .
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка