Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа І парк у місті це зовсім різні речі. В україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?Дата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа і парк у місті це зовсім різні речі. В Україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?

 • Кожен із нас любить природу, але часто забуває, що дика природа і парк у місті це зовсім різні речі. В Україні небагато небезпечних для людини тварин, та все одно вони є! Пригадайте, які з них є небезпечними для нас?

Згадуючи небезпечних тварин, відразу приходять на думку отруйні змії. Дійсно, вони небезпечні, але вас, можливо, здивує той факт, що в Україні значно більше потерпілих від бджіл та ос, чим від усіх інших отруйних тварин разом узятих! До того ж, серед людей – багато таких, хто має високу чутливість до отрути ос і бджіл.

 • Згадуючи небезпечних тварин, відразу приходять на думку отруйні змії. Дійсно, вони небезпечні, але вас, можливо, здивує той факт, що в Україні значно більше потерпілих від бджіл та ос, чим від усіх інших отруйних тварин разом узятих! До того ж, серед людей – багато таких, хто має високу чутливість до отрути ос і бджіл.Якщо вас вкусила бджола, спочатку витягніть жало, потім протріть вражене місце ваткою, змоченою нашатирним спиртом чи соком кульбаби ; згодиться і зелень петрушки. Людям з алергією на бджолину отруту треба завжди мати при собі необхідні препарати, щоб не ризикувати своїм життям. Якщо ж ви постраждали від масового нападу цих комах, то вам необхідні більш енергійні заходи допомоги, тому що тепер мова може йти про життя постраждалого.    В подібних небезпечних ситуаціях необхідно прийняти антигістамінні препарати (димедрол або гідрокортизон), після чого викликати швидку допомогу і госпіталізувати.  При нападі бджолиного рою є ефективний народний спосіб першої допомоги: якнайшвидше пірнути в найближчу водойму – річку або озеро. До того ж купання чудово спасає від стресу. 

 • Якщо вас вкусила бджола, спочатку витягніть жало, потім протріть вражене місце ваткою, змоченою нашатирним спиртом чи соком кульбаби ; згодиться і зелень петрушки. Людям з алергією на бджолину отруту треба завжди мати при собі необхідні препарати, щоб не ризикувати своїм життям. Якщо ж ви постраждали від масового нападу цих комах, то вам необхідні більш енергійні заходи допомоги, тому що тепер мова може йти про життя постраждалого.    В подібних небезпечних ситуаціях необхідно прийняти антигістамінні препарати (димедрол або гідрокортизон), після чого викликати швидку допомогу і госпіталізувати.  При нападі бджолиного рою є ефективний народний спосіб першої допомоги: якнайшвидше пірнути в найближчу водойму – річку або озеро. До того ж купання чудово спасає від стресу. Отруйних павуків в Україні небагато, та серед них каракурт є самим отруйним серед наземної фауни у нас і в Європі загалом. Він дуже небезпечний, смертність від його укусів сягає 6 - 10%.  Зустрічається в степному Криму, особливо в малолюдних районах, рідко в Північному Причорномор’ї та Приазов’ї.

 • Отруйних павуків в Україні небагато, та серед них каракурт є самим отруйним серед наземної фауни у нас і в Європі загалом. Він дуже небезпечний, смертність від його укусів сягає 6 - 10%.  Зустрічається в степному Криму, особливо в малолюдних районах, рідко в Північному Причорномор’ї та Приазов’ї.Укус каракурта небезпечний, та в перші пару хвилин після нього можна встигнути багато чого зробити. Хеліцери павука не дозволяють зробити глибокий укус, тому отрута не так швидко потрапляє в кров потерпілого. Професор П. Мариковський рекомендував, не втрачаючи жодної секунди, прикласти 2-3 сірника головками до місця укусу, запалити ще один сірник і піднести його до них. Сірники спалахнуть, а їхнє полум’я тут же знешкодить ще не всмоктану отруту павука. Так людина отримує невеликий опік, а отруєння не відбувається зовсім. Тисячі людей, застосувавших цей простий спосіб, вбереглися від отруєння! Якщо ж отруєння все ж таки відбулося, то долікарняна допомога аналогічна як при укусі гадюк (див. нижче), и постраждалого негайно госпіталізують!  

 • Укус каракурта небезпечний, та в перші пару хвилин після нього можна встигнути багато чого зробити. Хеліцери павука не дозволяють зробити глибокий укус, тому отрута не так швидко потрапляє в кров потерпілого. Професор П. Мариковський рекомендував, не втрачаючи жодної секунди, прикласти 2-3 сірника головками до місця укусу, запалити ще один сірник і піднести його до них. Сірники спалахнуть, а їхнє полум’я тут же знешкодить ще не всмоктану отруту павука. Так людина отримує невеликий опік, а отруєння не відбувається зовсім. Тисячі людей, застосувавших цей простий спосіб, вбереглися від отруєння! Якщо ж отруєння все ж таки відбулося, то долікарняна допомога аналогічна як при укусі гадюк (див. нижче), и постраждалого негайно госпіталізують!  Лікують від укусу каракурта специфічною сироваткою. В останні роки випадки укусів людей цим чорним павуком в нашій країна почастішали, тож пора починати виробництво цього спеціального протикаракуртного препарату в Україні. 

 • Лікують від укусу каракурта специфічною сироваткою. В останні роки випадки укусів людей цим чорним павуком в нашій країна почастішали, тож пора починати виробництво цього спеціального протикаракуртного препарату в Україні. 

 • Укуси тарантула і самки павука ерезуса неприємні і болючі, та для життя не є небезпечними. Тарантул – самий великий павук Європи, живе в нірках, швидко бігає і стрибає, він виділяється чорними плямами і смугами. Самець ерезуса червоно-чорного кольору, а самка - чорного. Від вас буде досить обережного ставлення до чорнозафарбованих павуків.В Україні з 11 видів змій отруйні тільки гадюки. В лісах Полісся, Карпат живе гадюка звичайна.

 • В Україні з 11 видів змій отруйні тільки гадюки. В лісах Полісся, Карпат живе гадюка звичайна.В лісостепу зустрічається гадюка Нікольського  - найбільша гадюка країни. Степ є життєвим середовищем для гадюки степової - найдрібнішого виду. Звичайна і степова гадюки на сіруватому чи буроватому тлі мають характерний візерунок у вигляді зигзагоподібної смуги вздовж хребта, а дорослі гадюки Нікольського повністю чорні. Всі вони уникають зустрічі з людиною, тому випадки укусів завжди мають випадковий характер.

 • В лісостепу зустрічається гадюка Нікольського  - найбільша гадюка країни. Степ є життєвим середовищем для гадюки степової - найдрібнішого виду. Звичайна і степова гадюки на сіруватому чи буроватому тлі мають характерний візерунок у вигляді зигзагоподібної смуги вздовж хребта, а дорослі гадюки Нікольського повністю чорні. Всі вони уникають зустрічі з людиною, тому випадки укусів завжди мають випадковий характер.Отрута гадюк порівняно з південними зміями не така токсична, і організм середньостатистичної людини в змозі її витримати. Зрозуміло, що для людини з пониженим опором організму не виключений і летальний кінець.    Після укусу гадюки в першу чергу не треба нервувати, а просто  викликати швидку допомогу. Потерпілого треба покласти у прохолодне місце, забезпечити питтям, але не приймати алкоголь.

 • Отрута гадюк порівняно з південними зміями не така токсична, і організм середньостатистичної людини в змозі її витримати. Зрозуміло, що для людини з пониженим опором організму не виключений і летальний кінець.    Після укусу гадюки в першу чергу не треба нервувати, а просто  викликати швидку допомогу. Потерпілого треба покласти у прохолодне місце, забезпечити питтям, але не приймати алкоголь.Підтримають потерпілого заспокійливі і знеболюючі препарати, а сердечникам підійдуть їхні звичні ліки. По можливості можна прикладати до враженої ділянки лід і змазувати протиалергічною маззю. А ось прижигання, розрізання ранки, прикладання до неї землі – виключаються! Довгі отрутоносні зуби гадюк дозволяють отруті глибоко проникати в тканини, тому прижигання або розрізання лише погіршать стан потерпілого. 

 • Підтримають потерпілого заспокійливі і знеболюючі препарати, а сердечникам підійдуть їхні звичні ліки. По можливості можна прикладати до враженої ділянки лід і змазувати протиалергічною маззю. А ось прижигання, розрізання ранки, прикладання до неї землі – виключаються! Довгі отрутоносні зуби гадюк дозволяють отруті глибоко проникати в тканини, тому прижигання або розрізання лише погіршать стан потерпілого. Тим, кого непокоїть сусідство змій, спеціалісти радять:

 • Тим, кого непокоїть сусідство змій, спеціалісти радять:

 • 1. Там де бувають люди, змії не люблять відкритої місцевості. Тому по зовнішньому периметру дачі необхідно звільнити від кущів та бур’яну смугу 20-30 м завширшки. Траву потрібно регулярно зкошувати і прибирати.

 • 2. На території присадибної ділянки також зкошуйте траву, а дрова для печі, каміну або шашликів складайте на спеціальні підставки. Слідкуйте за тим, щоб на ділянці не було нір гризунів, засмічених місць. На чистих ділянках і городах змії жити не будуть. Крім того, вони не люблять стрижених газонів.

Не треба ходити босими ногами по морському дну. На піщаних ділянках є ризик наступити на ската-хвостокола або скорпену. Уколи отруйних колючок цих риб дуже болючі. Потерпілого треба негайно доставити до лікарні! Перед цим вражені ділянки обробляються, як звичайні поранення. 

 • Не треба ходити босими ногами по морському дну. На піщаних ділянках є ризик наступити на ската-хвостокола або скорпену. Уколи отруйних колючок цих риб дуже болючі. Потерпілого треба негайно доставити до лікарні! Перед цим вражені ділянки обробляються, як звичайні поранення. 

В Чорному і Азовському морях немає великих акул, електричних скатів, косаток, але й у нас зустрічаються небезпечні морські жителі. Тим, хто полюбляє морскі купання слід остерігатися медуз: корнерота та аурелії, які можуть суттєво «обстрекати» неуважного.

 • В Чорному і Азовському морях немає великих акул, електричних скатів, косаток, але й у нас зустрічаються небезпечні морські жителі. Тим, хто полюбляє морскі купання слід остерігатися медуз: корнерота та аурелії, які можуть суттєво «обстрекати» неуважного.

 • Рекомендується вимити з милом ті ділянки тіла, до яких торкалися медузи любого виду. Це пов’язано з ризиком занести жгучі стрекальні клітини з рук на слизові оболонки очей і рота.

1.      Не просувати руки в щілини між камінням, в нірки та різного роду пустоти в грунті.

 • 1.      Не просувати руки в щілини між камінням, в нірки та різного роду пустоти в грунті.

 • 2.      Намет ставити лише на рівній поверхні відкритого місця. Територію навколо намету прибрати від сміття і каміння. 

 • 3.      На ніч намет треба закрити або захистити протимоскітною сіткою. Не залишати ніяких щілин!

 • 4.      Вранці не забувати перевіряти предмети, які пролежали вночі не в наметі.

 • 5.      Не ходити в лісі, степу і горах в босоніжках і шортах.

 • 6.      Зберігати розумну увагу навіть на відпочинку.

З переліченими вище тваринами людина зустрічається не часто. Значно більшу небезпеку для нас становлять іксодові кліщі, комарі тощо. Вони самі нападають на людей, щоб насмоктатися крові. Серед них є переносники небезпечних хвороб, особливо це стосується кліщів.

 • З переліченими вище тваринами людина зустрічається не часто. Значно більшу небезпеку для нас становлять іксодові кліщі, комарі тощо. Вони самі нападають на людей, щоб насмоктатися крові. Серед них є переносники небезпечних хвороб, особливо це стосується кліщів.

 • В продажу зараз є багато різних репелентів від них. Якщо весною і влітку ви буваєте на природі - застосовуйте ці засоби! Не забувайте, що в Україні зростає число випадків захворювань, що переносяться кровосисними членистоногими.Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка