Красо України, Подолля!Дата конвертації28.05.2016
Розмір445 b.Красо України, Подолля!

 • Красо України, Подолля!

 • Розкинулось мило, недбало!

 • Здається, що зроду недоля,

 • Що горе тебе не знавало!

Багата Хмельниччина на науковців. Чи знали Ви, що наш співвітчизник увійшов в історію як фундатор української школи гіроскопістів, або те, що наша Батьківщина є рідною і для історика, який ґрунтовно вивчав ранньосередньовічний побут слов’ян ?

 • Багата Хмельниччина на науковців. Чи знали Ви, що наш співвітчизник увійшов в історію як фундатор української школи гіроскопістів, або те, що наша Батьківщина є рідною і для історика, який ґрунтовно вивчав ранньосередньовічний побут слов’ян ?Уродженець Хмельницького 1941 року, український археолог, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту археології НАН України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, дослідник старожитностей слов’янського часу.

 • Уродженець Хмельницького 1941 року, український археолог, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Інституту археології НАН України, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, дослідник старожитностей слов’янського часу.

Михайло Антонович увійшов в історію як фундатор української школи гіроскопістів, видатний учений у галузі механіки, засновник і перший декан факультету авіаційних і космічних систем. Він залишив слід як видатний політичний та громадський діяч, полум'яний борець за справедливість. Він був Народним депутатом України, головою Київської міської організації.

 • Михайло Антонович увійшов в історію як фундатор української школи гіроскопістів, видатний учений у галузі механіки, засновник і перший декан факультету авіаційних і космічних систем. Він залишив слід як видатний політичний та громадський діяч, полум'яний борець за справедливість. Він був Народним депутатом України, головою Київської міської організації.Професор, доктор технічних наук, доктор економічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії технологічних наук України, академік ряду міжнародних академій. Творець навігаційних приладів і комплексів. Автор понад 450 друкованих праць. Підготував 12 докторів наук і понад 50 кандидатів наук. Має 80 винаходів. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат двох Державних премій. На жаль, цей видатний подолянин помер у 2004 році та був похований на Байковому кладовищі.

 • Професор, доктор технічних наук, доктор економічних наук, Заслужений діяч науки і техніки України, академік Академії технологічних наук України, академік ряду міжнародних академій. Творець навігаційних приладів і комплексів. Автор понад 450 друкованих праць. Підготував 12 докторів наук і понад 50 кандидатів наук. Має 80 винаходів. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат двох Державних премій. На жаль, цей видатний подолянин помер у 2004 році та був похований на Байковому кладовищі.Щоб стати видатним політиком потрібно докласти чимало зусиль – самовдосконалюватись, прагнути нового. Поділля багате на таких людей.

 • Щоб стати видатним політиком потрібно докласти чимало зусиль – самовдосконалюватись, прагнути нового. Поділля багате на таких людей.Цей подолянин – російський громадський і політичний діяч, Герой Радянського Союзу з врученням Ордену Леніна, має Орден Червоного Прапору та Орден Червоної зірки.

 • Цей подолянин – російський громадський і політичний діяч, Герой Радянського Союзу з врученням Ордену Леніна, має Орден Червоного Прапору та Орден Червоної зірки.

Василь Федорович, народившись у Віньковецькому районі Хмельницької області став Народним депутатом України, членом Комітету верховної Ради з питань бюджету, а також секретарем групи з міжпарламентських зв’язків з Німеччиною.

 • Василь Федорович, народившись у Віньковецькому районі Хмельницької області став Народним депутатом України, членом Комітету верховної Ради з питань бюджету, а також секретарем групи з міжпарламентських зв’язків з Німеччиною.

Самобутній український поет родом із Хмельницького. Лауреат літературних премій імені Андрія Малишка, імені Павла Усенка, імені Павла Тичини. Він удостоївся і однієї із найвищих державних нагород - 2 березня 2009 року йому присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка за книгу віршів «Просвітається».

 • Самобутній український поет родом із Хмельницького. Лауреат літературних премій імені Андрія Малишка, імені Павла Усенка, імені Павла Тичини. Він удостоївся і однієї із найвищих державних нагород - 2 березня 2009 року йому присуджено Національну премію України імені Тараса Шевченка за книгу віршів «Просвітається».Український журналіст, краєзнавець, поет, фотограф, колекціонер. Автор п’яти поетичних збірок і відомих на всю Україну краєзнавчих путівників. Член Національної спілки журналістів України та Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Лауреат Хмельницької міської премії 2006року в галузі історії, культури та мистецтва імені Богдана Хмельницького.

 • Український журналіст, краєзнавець, поет, фотограф, колекціонер. Автор п’яти поетичних збірок і відомих на всю Україну краєзнавчих путівників. Член Національної спілки журналістів України та Хмельницької міської літературної спілки «Поділля». Лауреат Хмельницької міської премії 2006року в галузі історії, культури та мистецтва імені Богдана Хмельницького.Видатний український письменник, що народився на Поділлі. Член Національної спілки письменників України. Відповідальний секретар Хмельницької обласної організації Національної спілки журналістів України. Лауреат Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького, обласної премії імені Микити Годованця. У 2003 році став дипломантом Всеукраїнського конкурсу на краще оповідання «Що записано в книгу життя».

 • Видатний український письменник, що народився на Поділлі. Член Національної спілки письменників України. Відповідальний секретар Хмельницької обласної організації Національної спілки журналістів України. Лауреат Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького, обласної премії імені Микити Годованця. У 2003 році став дипломантом Всеукраїнського конкурсу на краще оповідання «Що записано в книгу життя».Відомий український письменник, автор більш ніж 30 книжок, почесний громадянин м. Дунаївці, лауреат Хмельницької обласної премії імені Т. Г. Шевченка, премій імені Мелетія Смотрицького, Богдана Хмельницького. У 2008 році отримав орден «За заслуги». На жаль, цього самобутнього письменника не стало, проте він завжди буде живий у своїх творах і в серцях читачів.

 • Відомий український письменник, автор більш ніж 30 книжок, почесний громадянин м. Дунаївці, лауреат Хмельницької обласної премії імені Т. Г. Шевченка, премій імені Мелетія Смотрицького, Богдана Хмельницького. У 2008 році отримав орден «За заслуги». На жаль, цього самобутнього письменника не стало, проте він завжди буде живий у своїх творах і в серцях читачів.Цей письменник народився в селі Сушівці Білогірського району Хмельницької області. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Лауреат обласних літературних премій імені Тараса Шевченка та імені Володимира Булаєнка, Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького.

 • Цей письменник народився в селі Сушівці Білогірського району Хмельницької області. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Лауреат обласних літературних премій імені Тараса Шевченка та імені Володимира Булаєнка, Хмельницької міської премії імені Богдана Хмельницького.Лікар.

 • Лікар.

 • Ця професія є однією з найголовніших, адже саме ці люди рятують тисячі життів. Тому вони прославили Хмельниччину.Святослав Миколайович, народившись у Проскурові, є всесвітньовідомим офтальмологом, очним мікрохірургом, професором, доктором медичних наук. Він вперше в світі здійснив операцію з лікування глаукоми. Ця велика людина загинула у 2000 році в результаті авіакатастрофи. В його честь названі клініки, медичні центри, вулиці, збудовані пам’ятники та монументи.

 • Святослав Миколайович, народившись у Проскурові, є всесвітньовідомим офтальмологом, очним мікрохірургом, професором, доктором медичних наук. Він вперше в світі здійснив операцію з лікування глаукоми. Ця велика людина загинула у 2000 році в результаті авіакатастрофи. В його честь названі клініки, медичні центри, вулиці, збудовані пам’ятники та монументи.

Цей подолянин – справжня гордість нашої області. Головний хірург управління охорони здоров’я Хмельницької області, декан факультету післядипломної освіти лікарів Вінницького Національного медичного університету імені Пирогова, доктор медичних наук, професор, кавалер ордена “За заслуги” ІІІ ступеня, Заслужений лікар України.

 • Цей подолянин – справжня гордість нашої області. Головний хірург управління охорони здоров’я Хмельницької області, декан факультету післядипломної освіти лікарів Вінницького Національного медичного університету імені Пирогова, доктор медичних наук, професор, кавалер ордена “За заслуги” ІІІ ступеня, Заслужений лікар України.Тендітна гордість Кам’янця-Подільського, заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка Олімпіади в Афінах, бронзова призерка Олімпіади в Пекіні, чемпіон світу 2000-го, 2001-го, 2003-го років, чемпіон Європи у 2004 та 2005 році.

 • Тендітна гордість Кам’янця-Подільського, заслужений майстер спорту з вільної боротьби, олімпійська чемпіонка Олімпіади в Афінах, бронзова призерка Олімпіади в Пекіні, чемпіон світу 2000-го, 2001-го, 2003-го років, чемпіон Європи у 2004 та 2005 році.

Неабиякими всесвітньовідомими спортсменами є і подільські параолімпійці. Олена Істоміна – чемпіонка Європи з плавання, а збірна України з футболу, у складі якої грають троє хмельничан – Володимир Антонюк, Олександр Девліш та Віталій Трушев, стала чемпіонкою у Пекіні. Вони представлятимуть Україну і на Олімпіаді в Лондоні, тож будемо вболівати та надіятися на незламний дух наших земляків.

 • Неабиякими всесвітньовідомими спортсменами є і подільські параолімпійці. Олена Істоміна – чемпіонка Європи з плавання, а збірна України з футболу, у складі якої грають троє хмельничан – Володимир Антонюк, Олександр Девліш та Віталій Трушев, стала чемпіонкою у Пекіні. Вони представлятимуть Україну і на Олімпіаді в Лондоні, тож будемо вболівати та надіятися на незламний дух наших земляків.

Цей видатний подолянин народився в селі Ружичне Хмельницької області. З дитинства мав потяг до двох речей – музики та військового навчання. Тому він закінчив військово-дирижерський факультет при Московській державній консерваторії імені Чайковського.

 • Цей видатний подолянин народився в селі Ружичне Хмельницької області. З дитинства мав потяг до двох речей – музики та військового навчання. Тому він закінчив військово-дирижерський факультет при Московській державній консерваторії імені Чайковського.Це організатор, художній керівник та головний диригент Національного президентського оркестру. Народний артист України, професор. Викладає в Національній музичній академії України.

 • Це організатор, художній керівник та головний диригент Національного президентського оркестру. Народний артист України, професор. Викладає в Національній музичній академії України.

 • Нагороджений орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів та багатьма медалями.Валерій Олександрович Франчук народився 10 вересня 1950 року в селі Зелена Красилівського району Хмельницької області.

 • Валерій Олександрович Франчук народився 10 вересня 1950 року в селі Зелена Красилівського району Хмельницької області.

 • Це відомий український художник і графік. У 2005 році став заслуженим художником України, а у 2008 році лауреатом престижної Шевченківської премії.Валерій Франчук нагороджений почесним званням «Заслужений художник України»

 • Валерій Франчук нагороджений почесним званням «Заслужений художник України»

 • Також він є лауреатом премії імені Василя Стуса.

 • Валерій Олександрович нагороджений нагрудним знаком «Знак пошани» та Орденом «За заслуги» III-го ступеня.Богдан Мазур, уродженець Хмельниччини,- відомий український скульптор. Він закінчив Одеське художнє училище, а в 1997 році – Київський художній інститут. Творець одних із найкращих скульптур України.

 • Богдан Мазур, уродженець Хмельниччини,- відомий український скульптор. Він закінчив Одеське художнє училище, а в 1997 році – Київський художній інститут. Творець одних із найкращих скульптур України.

Богдан Мазур – гордість усієї країни. Йому присуджено Малу Державну премію України імені Тараса Шевченка за пам'ятники Сергієві Параджанову в Києві та «Ангел» у Хмельницькому, надано звання «Заслужений художник України» та «Народний художник України».

 • Богдан Мазур – гордість усієї країни. Йому присуджено Малу Державну премію України імені Тараса Шевченка за пам'ятники Сергієві Параджанову в Києві та «Ангел» у Хмельницькому, надано звання «Заслужений художник України» та «Народний художник України».Напевно, творчість, співочість та артистизм передається всім українцям із материнським молоком. Не винятком стала і наша рідна область, зростивши самобутніх зірок.

 • Напевно, творчість, співочість та артистизм передається всім українцям із материнським молоком. Не винятком стала і наша рідна область, зростивши самобутніх зірок.Напевно, кожен із нас впізнає у цій красивій та впевненій у собі подолянці телеведучу новин на одному із провідних каналів України “1+1”. У 1998 їй небезпідставно присвоєно титул “Всенародне визнання”. А у 1999 році Аллі Мазур присвоєно орден княгині Ольги.

 • Напевно, кожен із нас впізнає у цій красивій та впевненій у собі подолянці телеведучу новин на одному із провідних каналів України “1+1”. У 1998 їй небезпідставно присвоєно титул “Всенародне визнання”. А у 1999 році Аллі Мазур присвоєно орден княгині Ольги.

Цей подолянин - український естрадний співак, композитор-пісняр, народний артист України. З думками про Поділля він написав всім відому пісню «Край, мій рідний край». Він нагороджений Орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеня. На жаль, цей самобутній пісняр помер та був із почестями похований на Байковому кладовищі.

 • Цей подолянин - український естрадний співак, композитор-пісняр, народний артист України. З думками про Поділля він написав всім відому пісню «Край, мій рідний край». Він нагороджений Орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеня. На жаль, цей самобутній пісняр помер та був із почестями похований на Байковому кладовищі.Народився 14 листопада 1952 у селі Немирівка Старокостянтинівського району. Український естрадний співак, народний артист України.

 • Народився 14 листопада 1952 у селі Немирівка Старокостянтинівського району. Український естрадний співак, народний артист України.Справжнє ім’я цієї подолянки – Нетичук Людмила. У 2008 році вона стала фіналісткою телепроекту «Шанс», а у 2009 — лауреаткою «Золотої зірки Алли» на міжнародному конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі

 • Справжнє ім’я цієї подолянки – Нетичук Людмила. У 2008 році вона стала фіналісткою телепроекту «Шанс», а у 2009 — лауреаткою «Золотої зірки Алли» на міжнародному конкурсі «Нова хвиля» в Юрмалі

 • У 2011 році вона стала учасницею українського відбору «Євробачення 2011» а також учасницею талант-шоу «Голос країни» на телеканалі «1+1» в складі команди Стаса П'єхи. Тож бажаємо їй подальших злетів і можливостей прославити рідний край.Звичайно, ви впізнаєте цього подолянина – українського співака, народного артиста України, суддю шоу «Голос Країни» на 1+1. Він представляв Україну на Євробаченні, отримав найпрестижніші нагороди.

 • Звичайно, ви впізнаєте цього подолянина – українського співака, народного артиста України, суддю шоу «Голос Країни» на 1+1. Він представляв Україну на Євробаченні, отримав найпрестижніші нагороди.

 • Його пісні звучать усюди – “Він чекає на неї”, “Я люблю тільки тебе” та інші твори пронизані щирістю, яка відчувається в кожному слові. Особливістю цього співака є його неймовірна любов до Батьківщини, всі його пісні написані українською.Валентина Степова – подолянка, оперна співачка, Народна артистка України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, переможець Всеукраїнської Акції "Золота фортуна" у номінації «Зірка української опери». Цю неймовірну співачку, власницю чудового голосу, завжди можна почути у залах рідної Хмельницької філармонії.

 • Валентина Степова – подолянка, оперна співачка, Народна артистка України, кавалер ордена Княгині Ольги ІІІ ступеня, переможець Всеукраїнської Акції "Золота фортуна" у номінації «Зірка української опери». Цю неймовірну співачку, власницю чудового голосу, завжди можна почути у залах рідної Хмельницької філармонії.

Над презентацією працювали учениці 6(10) – А класу гімназії №2

 • Над презентацією працювали учениці 6(10) – А класу гімназії №2

 • Кухарська Каріна Вікторівна

 • та Гуменюк Людмила Сергіївна

 • Автор ідеї – Полякова Галина Тадеївна

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка