Кроки пошуку єдиного алгоритму розрахунку прибутку для цілей складання фінансової звітності і оподаткуванняДата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.Кроки пошуку єдиного алгоритму розрахунку прибутку для цілей складання фінансової звітності і оподаткування:

 • Кроки пошуку єдиного алгоритму розрахунку прибутку для цілей складання фінансової звітності і оподаткування:

 • введення податкового обліку валових доходів та валових витрат, поелементний облік валових доходів та валових витрат було обумовлено вимогою економічної ситуації в країні, що склалась наприкінці 20 століття;

 • єдність думки фахівців з обліку та оподаткування про необхідність покладення правил бухгалтерського обліку в основу визначення об'єкта оподаткування з податку на прибуток, оскільки такий підхід є кращим світовим досвідом.паралельно до бухгалтерського обліку створювався податковий облік валових доходів та валових витрат, що здійснювався за окремими встановленими правилами;

 • паралельно до бухгалтерського обліку створювався податковий облік валових доходів та валових витрат, що здійснювався за окремими встановленими правилами;

 • розрив між двома паралельними системами обліку створював непрозорий механізм визначення об’єкту оподаткування з податку на прибуток.Дані податкового обліку системно не пов’язані із бухгалтерським обліком і не є результатом його ведення.

 • Дані податкового обліку системно не пов’язані із бухгалтерським обліком і не є результатом його ведення.

 • Одержання підсумкових даних для складання податкової декларації з податку на прибуток здійснюється за рахунок накопичення і групування даних за окремими ознаками в розрізі доходів та витрат відповідно до положень Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

 • Висновок: розбіжності між бухгалтерським та податковим прибутками внаслідок формування їх за допомогою відокремлених систем обліку існують, і такі розбіжності є податковими різницями.Податкові різниці випливають з різної оцінки доходів та витрат, які використовуються при визначенні обох видів фінансових результатів. Така розбіжність – процес об’єктивний і простежується у багатьох країнах світу. Його причина – існування обмежень при визначенні доходів і витрат для врахування з метою оподаткування і для визначення бухгалтерського фінансового результату. Ці критерії є звичайними обмеженнями, які встановлює будь-яка держава, маючи на меті збільшення надходжень до бюджету.

 • Податкові різниці випливають з різної оцінки доходів та витрат, які використовуються при визначенні обох видів фінансових результатів. Така розбіжність – процес об’єктивний і простежується у багатьох країнах світу. Його причина – існування обмежень при визначенні доходів і витрат для врахування з метою оподаткування і для визначення бухгалтерського фінансового результату. Ці критерії є звичайними обмеженнями, які встановлює будь-яка держава, маючи на меті збільшення надходжень до бюджету.Коригування фінансового результату до оподаткування на податкові різниці, які виникають по доходам або витратам, може відображатись в податковій декларації або у додатку до фінансової звітності.

 • Коригування фінансового результату до оподаткування на податкові різниці, які виникають по доходам або витратам, може відображатись в податковій декларації або у додатку до фінансової звітності.

 • Забезпечення зв'язку фінансового результату з сумами коригувань по доходам та витратам, що визначатимуться переліком.

 • Відсутність необхідності підтвердження аудитом фінансового прибутку, оскільки розраховуючи правильність формування податкової різниці перевіряється правильність формування фінансового результату як основи для визначення об’єкта оподаткування з податку на прибуток.З 2010 року прийнято Податковий кодекс України яким запроваджено визначення податку на прибуток за принципом «нарахування та відповідності доходів та витрат».

 • З 2010 року прийнято Податковий кодекс України яким запроваджено визначення податку на прибуток за принципом «нарахування та відповідності доходів та витрат».

 • Кодексом регламентований порядок визнання та склад доходів та витрат аналогічний вимогам Положень (стандартів) бухгалтерського обліку «Дохід» та «Витрати».

 • Наближення розрахунку податку на прибуток до бухгалтерського обліку не є достатньо досконалим з точки зору спрощення облікових процедур та складання податкової декларації, оскільки потребуватиме окремого визначення складу доходів та витрат за бухгалтерським обліком та Податковим кодексом України з урахуванням визначених в ньому обмежень, які за своєю суттю і є податковими різницями • Для подальшого наближення Податкового кодексу України до положень бухгалтерського обліку запропоновано здійснювати розрахунок об’єкта оподаткування на підставі прибутку, визначеного у фінансовій звітності підприємства, який коригується на податкові різниці по доходах і витратах та різниці, що виникають за окремими операціями. Такий підхід забезпечить тісний зв'язок конкретних показників, за якими виникає податкова різниця, і коригуваннями фінансового результату платника податку, що значно спростить адміністрування та забезпечить прозорість у формуванні об’єкту оподаткування та показників звітності.

 • Концепція змін

 • Змінено порядок визначення об'єкту оподаткування з податку на прибуток із збереженням положень фіскального характеру

 • Скасовано економічно необґрунтовані податкові різниці

 • Відсутність втрат бюджету

Механізм визначення об'єкту оподаткування

 • Механізм визначення об'єкту оподаткуванняКаталог: files -> doc -> simp-2013
doc -> Конкурс «Учитель року 2016»
doc -> Навчитися працювати у групі; розподіляти обов'язки; Навчитися працювати у групі; розподіляти обов'язки
doc -> Інформації про стан проекту, прогнозування показників успіху проекту на момент його завершення, з розробки та оцінювання різних варіантів можливого перепланування частини проекту, яка залишилась
doc -> 5. Про підсумки моніторингу стану викладання образотворчого мистецтва в загальноосвітніх навчальних закладах району
doc -> Закони України: "Про освіту" "Про загальну середню освіту"
simp-2013 -> Роль оподаткування в забезпеченні впливу на соціально-економічний розвиток геєць в. М
doc -> 100-відсоткова реєстрація повідомлень і звернень громадян та реагування на них


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка