Над проектом працювали Пошуковий загін «Колорит» Члени експедиційного загону «Колорит»: Яцько Діана Рябак Олег Беряк Крістіна Финтин Ельвіра Сікан Руслана Мастяк Антон Дичко Іванна Комар Тетяна Шелемончак Аліна Качмар Іван Автор роботи: учениця 9 класу – Яцько Діана Юріївна Керівник: Качмар Іванна Іванівна
ЗМІСТ Найстаріша церква Поетична нотка Літературний опис (есе-твір) "Шість разів у році“ Погодні прикмети Видіння Козацька мадонна Мати Україна Висновки Список літератури
Найстаріша церква
Поетична нотка
Літературний опис (есе-твір) "Шість разів у році“
Свято Покрови - давнє українське свято
Погодні прикмети На Покрову упродовж всього дня спостерігали за погодою: якщо з Півдня дув низовий вітер, зима буде теплою, якщо дув вітер із Півночі – холодною, із Заходу – сніжною. Коли протягом дня вітер змінює напрямок, то й зима буде нестійкою. Якщо на Покрову листя з вишень не опало, зима буде теплою, і якщо сніг не випав, то його не буде і в листопаді.
Видіння Живе і в нашому народі стародавній переказ про диво на подільській землі. До Почаївського монастиря, заснованого після видіння образу Божої Матері у сиву давнину (1240), підійшло турецьке військо й оточило його. Монахи і вірні церкви почали ревно молитися, благаючи допомоги у Заступниці. І з'явилася Пресвята Богородиця над монастирем закривши його своїм омофором від напасників.
Козацька мадонна Це свято дуже шанували запорізькі козаки. Однією з найвеличніших на Січі була церква Покрова Богородиці, яка могла позмагатися коштовностями й оздобленням із ризницею Києво-Печерської лаври. На іконі невідомий майстер насмілився зобразити не лише Богоматір — заступницю січовиків, а й козацтво — останнього кошового отамана Петра Калнишевського в колі братчиків-товаришів.
Народу нашого Княгине - Богородице Діво! Свята Покрово України, Дай нам, щоб ми були щасливі, Здорові духом й тілом! Знаменно, що козацьке свято Покрови стало Днем пам'яті вояків УПА — армії звитяжців, лицарів, життєвим девізом яких були два слова: Бог і Україна, їх, як і героїв визвольних змагань початку XX ст. українських січових стрільців, покликала на жертовний вогонь багатостраждальна Мати Україна, розшматована міждержавами-окупантами.
Висновки З того часу, як наш люд став навколішки перед Ісусом Христом, по всій нашій землі гомонить пісня слави й любови також і на честь Христової Матері Марії. Величаючи її, наш народ благає в неї опіки й заступництва в різних потребах цього земного життя. Ми так сердечно вшановуємо Пресвяту Богородицю, бо це зробив насамперед сам Бог. Ще світу не було, а вже Предвічний Господь вибрав Пресвяту Діву Марію на Матір Спасителя. Створив її чистою, обдарував надзвичайними ласками та вивищив понад усіх людей і ангелів, щоб Вона була першою після Бога. А що Господь від віків постановив, те в свій час сповнилося. Коли ж Бог так прославив Марію, чи не повинні й люди йти за Його почином і прикладом? Коли Пресвята Марія є для Бога наймилішою дочкою, для Божого сина найдорожчою Матір’ю, а для Святого Духа найкращою Святинею, чи ж не повинні й люди величати Пресвяту Діву та прославляти Її щирим серцем як першу після Бога? Але Марія не тільки Пресвята. Вона одночасно і найбільша наша Добродійка після Бога. Марія стала Матір’ю Божого Сина: породила Спасителя наших душ, щоб з його ласкою й поміччю ми були вічно щасливі. Тому треба найбільшу після Бога нашу Доброчинницю любити й величати кожного дня. Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.
Поділіться з Вашими друзьями: |