Народилася Оксана Дмитрівна в Полтаві. Її мати працювала вчителькою в дитячому притулку при “Домі трудолюбія”. Батько був редактором газети (пізніше вчителем мови і літератури), тому слова “гранки”, “коректура”, “верстки” увійшли в життя дівчинки з перших кроків. У шість років Оксана вже сама видавала журнал “Гриб”. Народилася Оксана Дмитрівна в Полтаві. Її мати працювала вчителькою в дитячому притулку при “Домі трудолюбія”. Батько був редактором газети (пізніше вчителем мови і літератури), тому слова “гранки”, “коректура”, “верстки” увійшли в життя дівчинки з перших кроків. У шість років Оксана вже сама видавала журнал “Гриб”.
З дитинства Оксана захоплювалася літературою. Перебуваючи у “педагогічному середовищі”, мріяла стати вчителькою. Тому, коли в роки Першої світової війни мати організувала безплатну школу для дітей біженців і робітників, дівчинка охоче допомагала їй у цій роботі. З дитинства Оксана захоплювалася літературою. Перебуваючи у “педагогічному середовищі”, мріяла стати вчителькою. Тому, коли в роки Першої світової війни мати організувала безплатну школу для дітей біженців і робітників, дівчинка охоче допомагала їй у цій роботі.
У шістнадцять років Оксана почала працювати вихователькою в дошкільному дитбудинку. Тут вона створює інсценівки і казки спеціально для дітей, які зразу ж доходили до малого читача: твори читали діти або дітям, а інсценівки ставилися на сцені. У шістнадцять років Оксана почала працювати вихователькою в дошкільному дитбудинку. Тут вона створює інсценівки і казки спеціально для дітей, які зразу ж доходили до малого читача: твори читали діти або дітям, а інсценівки ставилися на сцені.
Навчаючись у Харківському інституті народної освіти, О. Іваненко влітку працювала вихователькою в колонії ім. Горького, якою керував видатний педагог А.С. Макаренко. Найкращі спогади юності пов’язані в письменниці з цією роботою. Згодом вона стала прообразом Оксани Варської у повісті Антона Семеновича “Педагогічна поема”. Навчаючись у Харківському інституті народної освіти, О. Іваненко влітку працювала вихователькою в колонії ім. Горького, якою керував видатний педагог А.С. Макаренко. Найкращі спогади юності пов’язані в письменниці з цією роботою. Згодом вона стала прообразом Оксани Варської у повісті Антона Семеновича “Педагогічна поема”.
Своє перше оповідання “До царя” опублікувала письменниця в журналі “Червоні квітки” (1925), а перша книжка для дітей “Майка та жабка” була надрукована в 1930 році. Відтоді вийшло у світ близько п’ятдесяти книжок для юних читачів. Своє перше оповідання “До царя” опублікувала письменниця в журналі “Червоні квітки” (1925), а перша книжка для дітей “Майка та жабка” була надрукована в 1930 році. Відтоді вийшло у світ близько п’ятдесяти книжок для юних читачів.
З 1947 року по 1951 Оксана Дмитрівна була головним редактором журналу “Барвінок”. З 1947 року по 1951 Оксана Дмитрівна була головним редактором журналу “Барвінок”.
В особі Оксани Іваненко поєдналися письменник, педагог, історик, літературознавець. Її романи про Тараса Шевченка та Марка Вовчка, оповідання про Андерсена, повість про першодрукаря Івана Федорова – це не лише наукові біографії, а й чудові художні твори. В особі Оксани Іваненко поєдналися письменник, педагог, історик, літературознавець. Її романи про Тараса Шевченка та Марка Вовчка, оповідання про Андерсена, повість про першодрукаря Івана Федорова – це не лише наукові біографії, а й чудові художні твори.
Роботу над епопеєю про життя Великого Кобзаря “Тарасові шляхи” письменниця розпочала ще в довоєнні роки. Твір написаний на багатющих архівних, мемуарних, наукових джерелах. Оксана Іваненко побувала в тих місцях, де зупинявся поет, вивчила все, що збереглося про Т. Шевченка і його епоху. Роботу над епопеєю про життя Великого Кобзаря “Тарасові шляхи” письменниця розпочала ще в довоєнні роки. Твір написаний на багатющих архівних, мемуарних, наукових джерелах. Оксана Іваненко побувала в тих місцях, де зупинявся поет, вивчила все, що збереглося про Т. Шевченка і його епоху.
Відома Оксана Іваненко і як автор казок (“Великі очі”, “Чудесна квітка”, “Три бажання” та інші). Важливе місце у творчості письменниці займають природничі казки (наприклад, “Лісові казки”), написані на науковій основі. Відома Оксана Іваненко і як автор казок (“Великі очі”, “Чудесна квітка”, “Три бажання” та інші). Важливе місце у творчості письменниці займають природничі казки (наприклад, “Лісові казки”), написані на науковій основі.
Майже все творче життя Оксани Дмитрівни пов’язане з Києвом, який надзвичайно любила. З приходом весни, вона переїздила в чарівну Кончу-Озерну. Любила працювати у “садовому” кабінеті. Нею написано десятки книжок про дорослих і дітей. Майже все творче життя Оксани Дмитрівни пов’язане з Києвом, який надзвичайно любила. З приходом весни, вона переїздила в чарівну Кончу-Озерну. Любила працювати у “садовому” кабінеті. Нею написано десятки книжок про дорослих і дітей. Оксана Дмитрівна Іваненко залишила цей світ у грудні 1997 року на 92-му році життя.
Поділіться з Вашими друзьями: |