Народилася Оксана Дмитрівна в Полтаві. Її мати працювала вчителькою в дитячому притулку при "Домі трудолюбія"Дата конвертації16.06.2016
Розмір445 b.Народилася Оксана Дмитрівна в Полтаві. Її мати працювала вчителькою в дитячому притулку при “Домі трудолюбія”. Батько був редактором газети (пізніше вчителем мови і літератури), тому слова “гранки”, “коректура”, “верстки” увійшли в життя дівчинки з перших кроків. У шість років Оксана вже сама видавала журнал “Гриб”.

 • Народилася Оксана Дмитрівна в Полтаві. Її мати працювала вчителькою в дитячому притулку при “Домі трудолюбія”. Батько був редактором газети (пізніше вчителем мови і літератури), тому слова “гранки”, “коректура”, “верстки” увійшли в життя дівчинки з перших кроків. У шість років Оксана вже сама видавала журнал “Гриб”.З дитинства Оксана захоплювалася літературою. Перебуваючи у “педагогічному середовищі”, мріяла стати вчителькою. Тому, коли в роки Першої світової війни мати організувала безплатну школу для дітей біженців і робітників, дівчинка охоче допомагала їй у цій роботі.

 • З дитинства Оксана захоплювалася літературою. Перебуваючи у “педагогічному середовищі”, мріяла стати вчителькою. Тому, коли в роки Першої світової війни мати організувала безплатну школу для дітей біженців і робітників, дівчинка охоче допомагала їй у цій роботі.У шістнадцять років Оксана почала працювати вихователькою в дошкільному дитбудинку. Тут вона створює інсценівки і казки спеціально для дітей, які зразу ж доходили до малого читача: твори читали діти або дітям, а інсценівки ставилися на сцені.

 • У шістнадцять років Оксана почала працювати вихователькою в дошкільному дитбудинку. Тут вона створює інсценівки і казки спеціально для дітей, які зразу ж доходили до малого читача: твори читали діти або дітям, а інсценівки ставилися на сцені.Навчаючись у Харківському інституті народної освіти, О. Іваненко влітку працювала вихователькою в колонії ім. Горького, якою керував видатний педагог А.С. Макаренко. Найкращі спогади юності пов’язані в письменниці з цією роботою. Згодом вона стала прообразом Оксани Варської у повісті Антона Семеновича “Педагогічна поема”.

 • Навчаючись у Харківському інституті народної освіти, О. Іваненко влітку працювала вихователькою в колонії ім. Горького, якою керував видатний педагог А.С. Макаренко. Найкращі спогади юності пов’язані в письменниці з цією роботою. Згодом вона стала прообразом Оксани Варської у повісті Антона Семеновича “Педагогічна поема”.Своє перше оповідання “До царя” опублікувала письменниця в журналі “Червоні квітки” (1925), а перша книжка для дітей “Майка та жабка” була надрукована в 1930 році. Відтоді вийшло у світ близько п’ятдесяти книжок для юних читачів.

 • Своє перше оповідання “До царя” опублікувала письменниця в журналі “Червоні квітки” (1925), а перша книжка для дітей “Майка та жабка” була надрукована в 1930 році. Відтоді вийшло у світ близько п’ятдесяти книжок для юних читачів.З 1947 року по 1951 Оксана Дмитрівна була головним редактором журналу “Барвінок”.

 • З 1947 року по 1951 Оксана Дмитрівна була головним редактором журналу “Барвінок”.В особі Оксани Іваненко поєдналися письменник, педагог, історик, літературознавець. Її романи про Тараса Шевченка та Марка Вовчка, оповідання про Андерсена, повість про першодрукаря Івана Федорова – це не лише наукові біографії, а й чудові художні твори.

 • В особі Оксани Іваненко поєдналися письменник, педагог, історик, літературознавець. Її романи про Тараса Шевченка та Марка Вовчка, оповідання про Андерсена, повість про першодрукаря Івана Федорова – це не лише наукові біографії, а й чудові художні твори.Роботу над епопеєю про життя Великого Кобзаря “Тарасові шляхи” письменниця розпочала ще в довоєнні роки. Твір написаний на багатющих архівних, мемуарних, наукових джерелах. Оксана Іваненко побувала в тих місцях, де зупинявся поет, вивчила все, що збереглося про Т. Шевченка і його епоху.

 • Роботу над епопеєю про життя Великого Кобзаря “Тарасові шляхи” письменниця розпочала ще в довоєнні роки. Твір написаний на багатющих архівних, мемуарних, наукових джерелах. Оксана Іваненко побувала в тих місцях, де зупинявся поет, вивчила все, що збереглося про Т. Шевченка і його епоху.Відома Оксана Іваненко і як автор казок (“Великі очі”, “Чудесна квітка”, “Три бажання” та інші). Важливе місце у творчості письменниці займають природничі казки (наприклад, “Лісові казки”), написані на науковій основі.

 • Відома Оксана Іваненко і як автор казок (“Великі очі”, “Чудесна квітка”, “Три бажання” та інші). Важливе місце у творчості письменниці займають природничі казки (наприклад, “Лісові казки”), написані на науковій основі.Майже все творче життя Оксани Дмитрівни пов’язане з Києвом, який надзвичайно любила. З приходом весни, вона переїздила в чарівну Кончу-Озерну. Любила працювати у “садовому” кабінеті. Нею написано десятки книжок про дорослих і дітей.

 • Майже все творче життя Оксани Дмитрівни пов’язане з Києвом, який надзвичайно любила. З приходом весни, вона переїздила в чарівну Кончу-Озерну. Любила працювати у “садовому” кабінеті. Нею написано десятки книжок про дорослих і дітей.

 • Оксана Дмитрівна Іваненко залишила цей світ у грудні 1997 року на 92-му році життя.
Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка