Невиношування вагітності. Передчасні пологиДата конвертації08.06.2016
Розмір445 b.


Невиношування вагітності. Передчасні пологи.


Невиношування вагітності – самовільне (спонтанне) передчасне переривання вагітності (від 0 до 22 тижнів – самовільний аборт, у 22-36 тижнів – передчасні пологи). Частота невиношування складає в середньому від 10-12 % до 20-35% від загальної кількості вагітностей, в осінній та весняний періоди цей показник збільшується.Самовільний аборт

 • *Класифікація за клінічними типами:

   • .Загрозливий аборт.
   • .Аборт, що розпочався.
   • .Аборт “в ходу” (неминучий).
   • .Неповний аборт.
   • .Повний аборт.


Лікування невиношування під час вагітності.

 • Акушерська тактика при самовільних абортах: при загрозливому і початковому абортах проводиться консервативна терапія, спрямована на збереження вагітності; в інших випадках – інструментальне видалення плідного яйця або його залишків.Лікування невиношування під час вагітності.

 • При появі ознак загрози переривання вагітності жінка госпіталізується у стаціонар. Амбулаторне лікування загрози викидня не проводиться. Пацієнтка дотримується ліжкового режиму.До комплексу лікувальних заходів входять:До комплексу лікувальних заходів входять:

 • Нормалізація нервово-психічного статусу вагітної: седативні засоби: настій валеріани, собачої кропиви, півонії по 20 крап 2 рази на день, препарати типу «Пасит», «Персен». У ІІ триместрі, при необхідності - тазепам, седуксен по 1 табл. 1-2 рази на день. Актуальна психотерапія, особливо у пацієнток з ускладненим акушерським анамнезом, у яких формується «синдром нереалізованого материнства», що характеризується невротичними розладами, наявністю депресії.До комплексу лікувальних заходів входять:

 • Усунення або ослаблення причин невиношування вагітності.

 • Забезпечення життєдіяльності ембріона (плода).До комплексу лікувальних заходів входять:

 • Спазмолітична терапія для усунення гіпертонусу матки: но-шпа по 2,0 мл в/м 2-3 рази на день або по 1-2 таблетки тричі на день; папаверину гідрохлорид по 2,0 мл в/м або у вигляді ректальних свічок (по 0,02 г) 2-3 рази на день; "вібуркол" у свічах ректально 2-3 рази на день, спазмалгон (за схемою но-шпи). Після 16 тижнів вагітності, особливо при вираженому больовому синдромі, з цією ж метою застосовуються препарати типу баралгіну (5,0 мл), тригану (2,0 мл), максигану (2,0 мл), міналгану (2,0 мл) як в/м, так і всередину 2-3 рази на добу.До комплексу лікувальних заходів входять:

 • Токолітична терапія (після 16 тижнів вагітності): сірчанокислий магній в/в крапельно Магне В6 по 1 табл 4-6 разів на добу (200-300 мг магнію на добу), Партусистен , гініпрал. Для усунення побічної дії бета-адреноміметиків одночасно з ними необхідно приймати препарати – антагоністи кальцію: ізоптин (верапаміл) по 2,0 мл (5 мг) – в/в 2-3 рази на добу, або по 1 табл. (40 мг) всередину – 3 рази; фенігідин по 1 табл. (10 мг) - всередину аналогічно.До комплексу лікувальних заходів входять:

 • Терапія, спрямована на нормалізацію гормональних взаємовідносин у системі мати-плацента-плід (під контролем вмісту гормонів у сироватці крові, сечі вагітної і гормональної кольпоцитограми).Принципи гормональної терапії:

 • Гестагенні препарати: прогестерон по 10-25 мг на добу; утрожестан по 100 мг всередину або вагінально 2 рази на день (до 27 тижнів); дуфастон – 40 мг всередину одномоментно, потім по 1 табл. (10 мг) 2-3 рази на добу.

 • При гіперандрогенії яєчникового генезу кортикостероїди призначаються до 20-24 тижнів.Вітамінотерапія: вітамін Е по 200 мг на день всередину у вигляді капсул, таблеток або масляного розчину; може призначатися ізольовано або у складі інших препаратів, полівітамінів (прегнавіт, пренатал, гендевіт, матерна).Призначення фолієвої кислоти в дозі 0,4 мг на добу до 12 тижнів позитивно впливає на формування нервової трубки в умовах загрози переривання вагітності. Жінкам, у яких в анамнезі було діагностовано таку ваду розвитку плода як дефект нервової трубки, фолієва кислота призначається в дозі 4 мг/добу.Інгібітори простагландинів призначаються з метою пригнічення надлишкової продукції простагландинів, які спричиняють скорочення матки (препарати типу індометацин, діклофенак у вигляді ректальних свічок по 50 мг двічі на добу) після 16 тижнів вагітності і не пізніше 34 тижнів. Курс лікування – 7 днів.Інгібітори простагландинів призначаються з метою пригнічення надлишкової продукції простагландинів, які спричиняють скорочення матки (препарати типу індометацин, діклофенак у вигляді ректальних свічок по 50 мг двічі на добу) після 16 тижнів вагітності і не пізніше 34 тижнів. Курс лікування – 7 днів.З метою зниження продукції ендогенних простагландинів та для запобігання гормонального впливу на плід, за наявності антифосфоліпідного синдрому призначається дексаметазон, аспірин, плазмаферез 3-4 сеанси на курс, імуноглобулін людини нормальний: Також застосовується реокорегуюча терапія: реополіглюкін та курантил, трентал; лікування ФПН.Використання немедикаментозних методів: електроанальгезії (N 8-10), електрорелаксації (N 1-3), іглорефлексотерапії, а також фізіотерапії – електрофорез магнію синусоїдальним модульованим струмом (N 5-8), баротерапія (N 3-5).Хірургічне лікування істміко-цервікальної недостатності (ІЦН) у ІІ триместрі вагітності.ПЕРЕДЧАСНІ ПОЛОГИ

 • Передчасні пологи – це пологи з спонтанним початком прогресуванням пологової діяльності та народженням плода вагою більше 500 грам у терміні вагітності з 22 до 37 тижнів. У зв’язку з особливостями акушерської тактики та виходжуванням дітей, які народилися при різних термінах гестації доцільно виділити такі періоди.

 • - 22-27 тижнів;

 • - 28-33 тижні;

 • - 34-37 тижнів гестації.Принципи ведення передчасних пологів:

 • 1.     Оцінка ступеня прогнозованого ризику розвитку материнської та перинатальної патології з метою визначення рівня надання стаціонарної допомоги.

 • 2.     Визначення плану ведення пологів.

 • 3.     Контроль за станом матері і плода у пологах з веденням партограми.

 • 4.     Профілактика респіраторного дистрес-синдрому до 34 тижнів вагітності.

 • 5.     Знеболювання пологів за показаннями.

 • 6.     Оцінка стану дитини. Підтримка теплового ланцюжка, спільне перебування матері та дитини з 1 години після народження, більш широке використання методу «Кенгуру».Ведення передчасних пологів

 • До 34 тижнів вагітності при відкритті шийки матки менш ніж 3 см. відсутності амніоніта, прееклампсія, кровотечі відсутності страждання плоду проводиться токоліз 24-48 годин. Якщо передчасні пологи прогресують токоліз відміняється. Пологи ведуться по партограмі.Профілактика РДС. При загрозі передчасних пологів дексаметазон 6 мг кожні 12 годин (на курс 24 грами). Бетаметазон по 12 мг кожні 24 години на курс 24 мг. У разі початку передчасних пологів ведення дексаметазону та бетаметазону у тому ж режимі (повторні курси профілактики не проводяться).Надання ручної допомоги у ІІ періоді пологів. В ІІ періоді пологів забезпечується право жінки вибирати положення яке є зручне для неї та медичного персоналу. Рутинна пудендальна анестезія та епізіо-перінеотомія не проводяться.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка