Нью-Йорк (англ. New York City) — місто в штаті Нью-Йорк Сполучених Штатів Америки, найбільший в США І одне з найбільших міст світу. Населення 8 459 026 чоловік (2010), з передмістями — 18,8 млнДата конвертації02.06.2016
Розмір444 b.

Нью-Йорк (англ. New York City) — місто в штаті Нью-Йорк Сполучених Штатів Америки, найбільший в США і одне з найбільших міст світу. Населення 8 459 026 чоловік (2010), з передмістями — 18,8 млн. Розташований на березі Атлантичного океану в південно-східній частині штату Нью-Йорк. Нью-Йорк був заснований на початку XVII століття голландськими колоністами. До 1664 року місто називалося «Новий Амстердам».

 • Нью-Йорк (англ. New York City) — місто в штаті Нью-Йорк Сполучених Штатів Америки, найбільший в США і одне з найбільших міст світу. Населення 8 459 026 чоловік (2010), з передмістями — 18,8 млн. Розташований на березі Атлантичного океану в південно-східній частині штату Нью-Йорк. Нью-Йорк був заснований на початку XVII століття голландськими колоністами. До 1664 року місто називалося «Новий Амстердам».

 • Місто адміністративно складається з 5 районів: Бронкс, Бруклін, Квінс, Манхеттен і Статен-айленд. Основні визначні пам'ятки розташовані в Манхеттені. Серед них: історичні хмарочоси (Емпайр-стейт-білдінг, Крайслер-білдінг), Рокфеллер-центр, художній музей Метрополітен, Метрополітен-Опера, Музей сучасного мистецтва Соломона Гуггенхайма (живопис), Американський музей природної історії (скелети динозаврів і планетарій), легендарний готель «Челси», штаб-квартира ООН, Гарлем.Санкт-Петербург — місто федерального значення Російської Федерації, адміністративний центр Північно-західного федерального округу, місце знаходження найвищих органів влади Росії і Ленінградської області. У XVIII—XX століттях — столиця Російської імперії. Місто-герой.

 • Санкт-Петербург — місто федерального значення Російської Федерації, адміністративний центр Північно-західного федерального округу, місце знаходження найвищих органів влади Росії і Ленінградської області. У XVIII—XX століттях — столиця Російської імперії. Місто-герой.

 • Населення — 4 613 800 чоловік. Найпівнічніше в світі місто з населенням більш одного мільйона чоловік. Серед міст, повністю розташованих в Європі, Санкт-Петербург є третім по населенню, а також першим за чисельністю жителів містом, що не є столицею. Центр Санкт-Петербурзької міської агломерації.

 • Розташований в Північній Європі, на північному заході Російської Федерації, на березі Фінської затоки Балтійського моря, в дельті річки Неви, що впадає в нього.

 • Санкт-Петербург — важливий економічний, науковий і культурний центр Росії, крупний транспортний вузол.

 • Історичний центр Санкт-Петербурга і пов'язані з ним комплекси пам'ятників входять в список Усесвітньої спадщини ЮНЕСЬКО; це один з найважливіших в Росії центрів туризму.

 • З 2008 року в Санкт-Петербурзі розташовується Конституційний суд Російської Федерації, з 1992 року — Міжпарламентська асамблея СНД.Вікторія — озеро в Східній Африці, на території Танзанії, Кенії і Уганди. Розташовано в тектонічному прогині Східно-Африканської платформи, на висоті 1134 м. Це 2-е по величині прісне озеро миру після Верхнього озера і найбільше озеро в Африці за площею. Воно також найбільше серед тропічних озер.

 • Вікторія — озеро в Східній Африці, на території Танзанії, Кенії і Уганди. Розташовано в тектонічному прогині Східно-Африканської платформи, на висоті 1134 м. Це 2-е по величині прісне озеро миру після Верхнього озера і найбільше озеро в Африці за площею. Воно також найбільше серед тропічних озер.

 • Відкрив озеро і назвав його на честь королеви Вікторії британський мандрівник Джон Хеннінг Спік в 1858 році.

 • Площа 68.870 тис. км, довжина 320 км., найбільша ширина 275 км. Є частиною водосховища Вікторія. Безліч островів. Впадає багатоводна річка Кагера, витікає річка Вікторія-Ніл. Озеро судноплавне, місцеві жителі займаються на ньому рибальством.

 • Північне побережжя озера перетинає екватор. Озеро при максимальній глибині 80 м відноситься до достатньо глибоких озер.

 • На відміну від глибоководних сусідів, Танганьїки і Ньяси, які лежать в межах системи ущелин Африки, озеро Вікторія заповнює дрібну западину між східною і західною сторонами долини Великої ущелини. Озеро отримує величезну кількість води від дощів, більш ніж від всіх своїх приток.

 • В околицях озера проживають 30 мільйонів чоловік. На південних і західних берегах озера живе народ хайя, який умів вирощувати каву ще задовго до приходу європейців. Головні порти: Ентеббе (Уганда), Мванза, Букоба (Танзанія), Кисуму (Кенія), поблизу північного побережжя Кампала, столиця Уганди.Еребус — вулкан в Антарктиді, найпівденніший діючий вулкан, на Землі. Висота — 3794 м. Розташований на острові Роса, де є ще 3 недіючих вулканів.

 • Еребус — вулкан в Антарктиді, найпівденніший діючий вулкан, на Землі. Висота — 3794 м. Розташований на острові Роса, де є ще 3 недіючих вулканів.

 • Постійна активність вулкана спостерігається з 1972 року. Інститут гірської розвідки і технології штату Нью-Мексікоа, США організував тут станцію спостереження за вулканом. У кратері вулкана є унікальне лавове озеро.

 • Вулкан Еребус відкритий 28 січня 1841 р. англійською експедицією під керівництвом полярного дослідника сера Джеймса Кларка Роса на кораблях «Еребус» і «Терор». Вперше піднялися на його вершину і досягли краю вулкана, шість членів експедиції Ернста Шеклтона 10 березня 1908 року (експедиція намагалася підкорити Південний полюс).

 • Корабель і вулкан були названі на честь Ереба, якнайдавнішого грецького бога, що народився з Хаосу.

 • Вулкан Еребус знаходиться на перетині розломів земної кори і є одним з найактивніших вулканів планети. З цих розломів періодичновідбуваються могутні викиди глибинних газів, зокрема водню і метану, які, досягаючи стратосфери, руйнують озон. Мінімальна товщина озонового шару спостерігається над морем Роса, де розташований вулкан Еребус.Косцюшко — найвища вершина Австралійського континенту. Висота 2228 м. Відкрита була в 1840 році.

 • Косцюшко — найвища вершина Австралійського континенту. Висота 2228 м. Відкрита була в 1840 році.

 • Розташована в Австралійських Альпах.

 • Першою людиною, що піднялася на її вершину, був поляк Павло Едмунд Стшелецкий, який дав горі назву на честь польсько-білорусько-литовсько-американського військового діяча Тадеуша Косцюшко.

 • Косцюшко довгий час вважалася найвищою горою в Австралійських Альпах. Проте, пізніші дослідження встановили, що гора Таунсенд виявилася вищою. З поваги до Павела Едмунда Стшелецкого, власті перейменували Косцюшко в Таунсенд, а Таунсенд в Косцюшко.

 • Австралійці вимовляють цю назву як Козіосько.Анхель (исп. Salto Angel) — найвищий в світі водоспад, загальна висота 979 метрів, висота безперервного падіння 807 метрів. Названий на честь льотчика Джеймса Ейнджела (англ. Angel), який перелетів через водоспад в 1935 році.

 • Анхель (исп. Salto Angel) — найвищий в світі водоспад, загальна висота 979 метрів, висота безперервного падіння 807 метрів. Названий на честь льотчика Джеймса Ейнджела (англ. Angel), який перелетів через водоспад в 1935 році.

 • Водоспад знаходиться в тропічних лісах Венесуели, на території Національного парку Канайма. Вода скидається з вершини Ауян-Тепуї, найбільшої з венесуельських вершин, — його назва в перекладі на російський означає «гора диявола». Висота падіння настільки велика, що, перш ніж досягти землі, вода розпилюється на найдрібніші частинки і перетворюється на туман. Туман може відчуватися за декілька кілометрів. Падаючий водоспад потрапляє в річку Кереп.

 • Водоспад був виявлений на початку ХХ сторіччя дослідником Ернесто Санчесом Ла Крусом, проте не був широко відомий до польоту Джеймса Ейнджела. У 1933 році льотчик із США Джеймс Ейнджел здійснював політ у пошуках покладів руд. За словами місцевих гідів, він шукав алмази. Це цілком виправдано тим, що місцеві аборигени за часів Джеймса Ейнджела постійно говорили про камені, які, по їх описах, можна було прийняти за алмази. Насправді ж, плато, з якого падає водопад Анхель рясніє кварцем. 16 листопада 1933 Ейнджел в процесі польоту відмітив тепуй, званий Ауян-Тепуй (Auyantepui), який привернув його увагу. 9 жовтня 1937 року він повернувся і спробував посадити літак на Ауян-Тепуй, але при посадці літак був пошкоджений, коли лопнуло одне з коліс літака.

 • В результаті Ейнджелу і трьом його компаньйонам, в їх числі була і його дружина Марі, довелося спускатися з тепуя пішки. Їх повернення до цивілізації зайняло 11 днів. Новини про їх пригоду розповсюдилися дуже швидко, і водопад був названий в його честь — «водопад Анхель» (Salto Angel). У іспанській мові прізвище Емйнджел (Angel) читається як Анхель, тому назва саме таке. Також водопад не має нічого спільного з ангелами — це просто прізвище людини, на честь якої і був названий водопад.

 • Літак «Фламінго» Ейнджела залишався на місці падіння протягом 33 років, поки його не дістали звідти вертольотом. Літак був відреставрований в авіаційному музеї міста Маракай, і тепер він стоїть прямо перед аеропортом міста Сьюдад-болівар.

 • У 1949 році відбулася експедиція Національного географічного суспільства (США) до найвищого водопаду миру, за підсумками поїздки була визначена висота водопаду і видана книга.

 • У 1994 році ЮНЕСЬКО внесло Національний парк Канаїма, а отже і водопад, в список Усесвітньої спадщини. У квітні-травні 2005 року міжнародна експедиція у складі 4-х англійських, 2-х венесуельських і одного російського альпіністів і скелелазів зробила первопрохождение стіни водопаду вільним лазінням.

 • 20 грудня 2009 року на своєму щотижневому шоу Президент Венесуели Уго Чавес, на хвилі антиімперіалізму, перейменував водопад Анхель в Керепакупаи-меру (Kerepakupai-meru), відповідно до однієї з місцевих його назв. Спочатку було запропоновано назву Чурун-меру (Churun-meru), проте дочка Президента відмітила, що таке назва носить один з найменших водопадів цієї області, услід за чим Чавес запропонував іншу назву. Таке рішення Президент пояснив тим, що водопад був власністю Венесуели і частиною її національного багатства задовго до того, як з'явився Джеймс Ейнджел, і водопад не повинен носити його ім'я.Фудзіяма, Фудзі (яп. 富士山 Фудзисан) – вулкан на японському острові Хонсю в 90 кілометрах на північний захід від Токіо. Висота гори — 3776 м (найвища в Японії). В даний час вулкан вважається слабо активним, останнє виверження було в 1707—1708 році.

 • Фудзіяма, Фудзі (яп. 富士山 Фудзисан) – вулкан на японському острові Хонсю в 90 кілометрах на північний захід від Токіо. Висота гори — 3776 м (найвища в Японії). В даний час вулкан вважається слабо активним, останнє виверження було в 1707—1708 році.

 • Гора має майже ідеальні конічні контури і вважається священною, служить об'єктом туризму а також релігійного паломництва буддиста і синтоистского культів. Фудзі впродовж століть була популярною темою в японському мистецтві.

 • Сьогодні на вершині Фудзі розташовані синтоистский храм і метеостанція. Околиці гори входять до складу Національного парку Фудзі-Хаконе-Ідзу.

 • Походження назви Фудзі залишається неясним. У датованому X століттям розповіді, Такеторі Моногатарі, мовиться що назва відбулася від слова безсмертя (яп. 不死 фусі, фудзі),а також від безлічі (яп. 富 фу) солдат (яп. 士 си, дзи ), що піднімаються по схилу гори. У ранній народній етмології говорилось що слово Фудзі означає що «не має собі рівного», «незрівнянного». Іншим твердженням було те що основа означає «невичерпність». Японський учений періоду Едо, Хирата Ацутане, припустили що назва відбулася від слова що означає «гора стоїть струнко як рисовий колосок (хо).

 • Британський місіонер Джон Батчелор (1854—1944) стверджував що назва походить від айнского слова, що означає «вогонь (фути) вогненного божества (Камуй Футі), що було спростоване японським мовознавцем Киндайті Кесуке (1882—1971), виходячи з міркувань фонетичного розвитку (фонетична зміна). Він також відзначив що хути означає «стара жінка», апе — «вогонь»; Апе хути камуй — божество вогню. Дослідження розповсюдження топонімів дозволяють припустити що походження слова «фудзі» лежать швидше в мові Ямато, чим в айнском. Японський топонимист Кандзі Кагамі затверджував що слово має той же корінь, що і слова «гліцинія» (фудзи), «веселка» (нидзі, є також альтернативне фудзі) і походить від їх спільності «красивий довгий схил».

 • Поширене уявлення про гору Фудзі, як про вершину з сніжною шапкою, два місяці в році — з липня по вересень не відповідає дійсності. У відмінність, наприклад, від гори Кіліманджаро, сніг на вершині Фудзі у вказані два місяці повністю тане, і гора втрачає на цей час открыточную білизну своєї верхівки.

 • Класичні контури гори Фудзі здобули первинну популярність в світі завдяки японським гравюрам укійо-е епохи Едо. Широко відомі збірки гравюр «Тридцять шість видів Фудзі» Хокусая, однойменна збірка Хиросиге, «Сто видів Фудзі» Хокусая.

 • Фудзі до цих пір є синтоістським святилищем, що діє, і на її схилах розташовані культові споруди японської традиційної релігії синто.

 • Назва фірми FujiFilm походить від назви гори Фудзі.Площа 76 600 км

 • Площа 76 600 км

 • Населення (2010) 493 000 чіл.

 • Сахалін — острів у східного побережжя Азії. Входить до складу Сахалінської області, найбільший острів у складі Російської Федерації. Омивається морями Охотським і Японським. Від материкової Азії відокремлений Татарською протокою (у найвужчій частині — протоки Невельського — має ширину 7,3 км. і замерзає взимку); від японського острова Хоккайдо — протокою Лаперуза.

 • Острів отримав свою назву від маньчжурської назви річки Амур — «Сахалян-улла», що в перекладі означає «Чорна річка» — назва це, надруковане на карті, було помилково віднесено до Сахаліну, і в подальших виданнях карт друкувалося вже як назва острова. Японці називають Сахалін Карафуто, ця назва сходить до айнскому «камуй-Кара-Путо-я-Мосир», що означає «земля бога гирла».

 • У 1805 році російське судно під командуванням І. Ф. Крузенштерна досліджувало велику частину побережжя Сахаліну і зробила висновок, що Сахалін — півострів. У 1808 році японські експедиції, які очолювали Мацуда Дензюро і Мамія Ріндзо, довели, що Сахалін є островом. Більшість європейських картографів скептично віднеслися до японських даних. Довгий час на різних картах Сахалін позначали або островом, або півостровом. Тільки у 1849 р. експедиція під командуванням Г. І. Невельського поставила остаточну крапку в цьому питанні, пройшовши на військово-транспортному кораблі «Байкал» між Сахаліном і материком. Ця протока згодом була названа на честь Невельського.

 • Острів витягнутий меридіонально від мису Крільон на півдні до мису Єлизавети на півночі. Довжина 948 км., ширина від 26 км. (перешийок Поясочок) до 160 км. (на широті с. Лесогорськоє).Каталог: attachments
attachments -> Робота з епіграфом
attachments -> Водичка, водяний, підводний водичка, водяний, підводний
attachments -> Поглибити і узагальнити знання учнів про додаток; формувати вміння ставити запитання до другорядних членів речення, визначати способи вираження додатку
attachments -> Поглибити знання учнів про другорядні члени речення; формувати навички розпізнавання їх у реченні, дати поняття про поширені і непоширені речення
attachments -> Рід невідмінюваних іменників визначається так
attachments -> 1. Дано одне речення. Скласти програму, яка визначає з якої букви починається друге слово в реченні
attachments -> 1. Роль козацтва в захисті південних кордонів українських земель
attachments -> Урок до нас прийшов за розкладом сьогодні


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка