Підготувала – асист. Бідованець О. ЮДата конвертації16.06.2016
Розмір445 b.


 • Підготувала – асист. Бідованець О. Ю.


Це наука, яка вивчає проблеми моралі стосовно всього живого. Тобто біоетика визначає, які дії щодо живого припустимі, а які — ні.

 • Це наука, яка вивчає проблеми моралі стосовно всього живого. Тобто біоетика визначає, які дії щодо живого припустимі, а які — ні.Людство потребує поєднання біології та гуманістичного знання, з якого належить викувати науку виживання і з її допомогою встановити систему пріоритетів », - писав В.Р. Поттер, один з родоначальників біоетики.

 • Людство потребує поєднання біології та гуманістичного знання, з якого належить викувати науку виживання і з її допомогою встановити систему пріоритетів », - писав В.Р. Поттер, один з родоначальників біоетики.Виникнення і розвиток біоетики як нового наукового напрямку стало своєрідною відповіддю на цей заклик. В.Р. Поттер визначив її як «міст в майбутнє», маючи на увазі, що тільки формування нового стилю мислення, в якому пріоритетними будуть цінності виживання, здатне забезпечити людству збереження життя і можливість майбутнього.

 • Виникнення і розвиток біоетики як нового наукового напрямку стало своєрідною відповіддю на цей заклик. В.Р. Поттер визначив її як «міст в майбутнє», маючи на увазі, що тільки формування нового стилю мислення, в якому пріоритетними будуть цінності виживання, здатне забезпечити людству збереження життя і можливість майбутнього.Завданням біоетики стало: сформулювати нові етичні постулати, висунути їх перед науковою спільнотою, допомогти повніше усвідомити моральні проблеми, з якими стикаються лікарі та медики-дослідники.

 • Завданням біоетики стало: сформулювати нові етичні постулати, висунути їх перед науковою спільнотою, допомогти повніше усвідомити моральні проблеми, з якими стикаються лікарі та медики-дослідники.1. З'являється необхідність і потреба осмислення і моральної оцінки досліджень у сфері біології та медицини, які бурхливо розвиваються.

 • 1. З'являється необхідність і потреба осмислення і моральної оцінки досліджень у сфері біології та медицини, які бурхливо розвиваються.Їх досягнення – грандіозні зміни в технічному і технологічному переозброєнні медицини, кардинальні зрушення у медико-клінічній практиці, успіхи генної інженерії, поява найновіших біотехнологій, можливості трансплантології і тривалого підтримання життя вмираючого пацієнта - виразно продемонстрували небезпеку ставлення до людини тільки як до об'єкта спостереження, експериментування та маніпулювання.

 • Їх досягнення – грандіозні зміни в технічному і технологічному переозброєнні медицини, кардинальні зрушення у медико-клінічній практиці, успіхи генної інженерії, поява найновіших біотехнологій, можливості трансплантології і тривалого підтримання життя вмираючого пацієнта - виразно продемонстрували небезпеку ставлення до людини тільки як до об'єкта спостереження, експериментування та маніпулювання.Виникла актуальною необхідність вдосконалення і переосмислення етико-гуманістичних чинників у професійній діяльності медиків і біологів.

 • Виникла актуальною необхідність вдосконалення і переосмислення етико-гуманістичних чинників у професійній діяльності медиків і біологів.2. В умовах гуманізації суспільної моралі збільшується увага до прав людини.

 • 2. В умовах гуманізації суспільної моралі збільшується увага до прав людини.Фундаментальною проблемою сучасної біомедицини стає захист прав людини при зустрічі її - вимушеній або добровільній - з медико-біологічними впливами і маніпуляціями.

 • Фундаментальною проблемою сучасної біомедицини стає захист прав людини при зустрічі її - вимушеній або добровільній - з медико-біологічними впливами і маніпуляціями.Турбота про життя і здоров'я починає розглядатися як право кожної людини, а не пріоритетне право обмеженого кола осіб (медиків і біологів), які раніше вважали це своїм корпоративним професійним привілеєм.

 • Турбота про життя і здоров'я починає розглядатися як право кожної людини, а не пріоритетне право обмеженого кола осіб (медиків і біологів), які раніше вважали це своїм корпоративним професійним привілеєм.3. Відбувається процес трансформації традиційної етики взагалі і медичної етики зокрема.

 • 3. Відбувається процес трансформації традиційної етики взагалі і медичної етики зокрема.Потреба у більш адекватній моделі взаємовідносин «дійових осіб» у галузі біології та медицини, заснованої на сучасних гуманістичних і демократичних цінностях, спричинила появу не тільки біоетики, а й екологічної етики, а потім і біомедичної етики, які поєднують у собі гуманістичне і природниче знання.

 • Потреба у більш адекватній моделі взаємовідносин «дійових осіб» у галузі біології та медицини, заснованої на сучасних гуманістичних і демократичних цінностях, спричинила появу не тільки біоетики, а й екологічної етики, а потім і біомедичної етики, які поєднують у собі гуманістичне і природниче знання.

як частина загальної етики, розглядає питання моралі медика (лікаря, медичної сестри), включаючи сукупність норм його поведінки і моралі, почуття професійного обов’язку, честі, совіті і гідності.

 • як частина загальної етики, розглядає питання моралі медика (лікаря, медичної сестри), включаючи сукупність норм його поведінки і моралі, почуття професійного обов’язку, честі, совіті і гідності.Медична етика охоплює питання взаємовідносин лікаря, м/с із хворими, їх родичами та іншими медичними працівниками,

 • Медична етика охоплює питання взаємовідносин лікаря, м/с із хворими, їх родичами та іншими медичними працівниками, • а також певні норми поведінки медика в побуті, їх високу культуру, любов до людини, фізичну і моральну чистоту.це вчення про належну поведінку лікаря в процесі виконання ним професійних обов”язків

 • це вчення про належну поведінку лікаря в процесі виконання ним професійних обов”язківВивчення принципів поведінки медичного персоналу, спрямованих на досягнення максимальної ефективності лікування;

 • Вивчення принципів поведінки медичного персоналу, спрямованих на досягнення максимальної ефективності лікування;Аналіз взаємин між лікарем та хворим;

 • Аналіз взаємин між лікарем та хворим; • Усунення шкідливих наслідків неякісної медичної роботи і виключення несприятливих факторів у медичній діяльності.Морально-вольові – співчуття, доброзичливість, оптимізм, щирість, скромність, ініціативність, рішучість.

 • Морально-вольові – співчуття, доброзичливість, оптимізм, щирість, скромність, ініціативність, рішучість. • Естетичні – акуратність, охайність, потяг до краси, прагнення покращити умови, в яких перебуває хворий.Інтелектуально-пізнавальні – ерудованість, спостережливість, логічність, вміння бути уважним співрозмовником, систематичне підвищення рівня професійних знань та кваліфікації.

 • Інтелектуально-пізнавальні – ерудованість, спостережливість, логічність, вміння бути уважним співрозмовником, систематичне підвищення рівня професійних знань та кваліфікації.

“Добросовісний лікар, як справжній друг, вислухає пацієнта, що прийшов до нього, зрозуміє всі його біди, допоможе їх усунути, підніме дух та підтримає тіло. Лікар знає, що цим він не «балує» хворого, а виконує лиш свій священний обов’язок”

 • “Добросовісний лікар, як справжній друг, вислухає пацієнта, що прийшов до нього, зрозуміє всі його біди, допоможе їх усунути, підніме дух та підтримає тіло. Лікар знає, що цим він не «балує» хворого, а виконує лиш свій священний обов’язок”

“Професія лікаря – подвиг. Вона вимагає самовідданості, чистоти душі і величі помислів. Не кожен здатний на це”

 • “Професія лікаря – подвиг. Вона вимагає самовідданості, чистоти душі і величі помислів. Не кожен здатний на це” • правильно оцінювати головні риси характеру хворих, щоб підібрати адекватний стиль спілкування з ними, а також самооцінювати свій характер і виховувати професійні, моральні та вольові якості, необхідні для надання допомоги пацієнтамКаталог: data -> kafedra -> internal -> deontologi -> presentations
presentations -> Індуїзм є найдавнішою релігією Індії, починаючи приблизно з 2500 р до н е. Сикхізм, який має вплив індуїзму, виник як окрема релігія близько 500 років тому
presentations -> Біоетика — (з грецької мови βιοσ — життя, ετηοσ — звичай), це наука, що вивчає та аналізує моральність людських дій в біологічно-медичній галузі та в охороні здоров’я, стосовно її відповідності моральним нормам і цінностям. Біоетика
presentations -> Дві смерті французької вчительки і бельгійського письменника стали приводом для чергових дискусій про легалізацію евтаназії
presentations -> Гельсінська декларація (1964); Гельсінська декларація (1964)
presentations -> Для медичного працівника культура спілкування зі співробітниками в колективі одна із необхідних умов високої ефективності праці, морального задоволення від нього
presentations -> Біоетика — (з грецької мови βιοσ — життя, ετηοσ — звичай), це наука, що вивчає та аналізує моральність людських дій в біологічно-медичній галузі та в охороні здоров’я, стосовно її відповідності моральним нормам і вартостям. Біоетика
presentations -> Мистецтво сестринської справи полягає в гармонійному поєднанні творчого підходу та наукової обгрунтованості процедур, посібників, словесних впливів і бесід в процесі догляду за хворим
presentations -> Належна аптечна практика (нап)
presentations -> Це заміщення відсутніх у хворого або яким-небудь чином пошкоджених органів або тканин


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка