План Вступ. Загальний опис першої допомоги; Надання першої допомоги приДата конвертації29.12.2016
Розмір445 b.


Принципи надання першої медичної допомоги при переломах, вивихах, забоях, непритомному стані (штучне дихання, непрямий масаж серця)

План

  • Вступ. Загальний опис першої допомоги;

  • Надання першої допомоги при:

а) переломах;

б) вивихах;

в) забоях;

г) непритомному стані;

3. Штучне дихання;

4. Не прямий масаж серця;

Література

Перша медична допомога

Перша медична допомога

- це сукупність простих, доцільних дій, спрямованих на збереження здоров’я потерпілого.

-комплекс нагальних медичних заходів, які проводяться людині, що раптово захворіла або постраждала, на місці пригоди та під час її доставки у медичний заклад.

Загальні поняття про першу медичну допомогу

Загальні поняття про першу медичну допомогу

Невідкладна медична допомога може бути різною;у залежності від того, хто її надає, розрізняють:

- першу медичну некваліфіковану допомогу, яка здійснюється немедичним працівником, який часто не має необхідних засобів та медикаментів;

- першу медичну кваліфіковану (долікарську) допомогу, яка здійснюється медичним працівником, який пройшов спеціальну підготовку по наданню першої допомоги (фельдшер, медична сестра, лаборант, зубний технік і т.д.);

-першу лікарську медичну допомогу, яка здійснюється лікарем, який має у своєму розпорядженні необхідні інструменти, апарати, медикаменти, кров та кровозамінники та інше).

Надання Першої невідкланої допомоги при переломах:

Надання Першої невідкланої допомоги при переломах:

Переломи бувають закриті (без ураження шкіри) і відкриті (з раною над місцем перелому).       Надаючи першу допомогу, перш за все необхідно з’ясувати у потерпілого, якщо він в свідомості, або в очевидців надзвичайної події про одержану травму. Потім слід оглянути потерпілого, звертаючи особливу увагу на положення і рухомість кінцівок.       Якщо відбувся перелом, потерпілий відчуває різкий біль і обмеження рухів, з’являються припухлість, деформація кінцівок, яка викликається зміщенням кісткових уламків, синяки, іноді чути хруст в місці перелому внаслідок тертя кісткових уламків. При відкритому переломі не можна намагатися видалити з рани кісткові уламки або вирівнювати їх.       Обережним поверхневим промацуванням необхідно визначити місце найбільшої болючості, воно відповідає локалізації перелому. Необхідно пам’ятати, що не можна самим перевіряти рухомість кісткових уламків, вправляти їх, щоб не пошкодити м’які тканини, судини, нерви і причинити потерпілому додатковий біль, який може призвести до розвитку шоку. При закритому переломі слід вжити заходи, щоб попередити подальше зміщення уламків, зменшити травмування м’яких тканин їх кінцями, усунути або зменшити біль. При відкритому переломі, коли уламки кісток виступають в рану, слід зразу ж зупинити кровотечу і накласти стерильну пов’язку. Ці дії допоможуть попередити розвиток шоку від крововтрати, а також додаткове інфікування рани.       Основне, що необхідно зробити, – забезпечити нерухомість (імобілізацію) пошкодженої кінцівки. Для цього можна використати косинку, бинти, вату, ремінь, готові або імпровізовані шини.Перша медична допомога при вивихах:

Перша медична допомога при вивихах:

- відбувається стійке зміщення суглобових поверхонь кісток. Переважно вивих супроводжується і розривом капсули суглоба. Для вивиху характерні укорочення або подовження кінцівок, наростаючий біль в суглобі, який різко посилюється при рухах, з утрудненням активних рухів і різке обмеження пасивних рухів. Змінюється і конфігурація суглоба: вивихнута кістка виступає на новому незвичному місці. При вивиху можуть бути пошкоджені зв’язки, судини, нерви.       Вправляти вивих може тільки медичний працівник! Самим це робити не можна, поскільки невмілими діями можна ще більше травмувати зв’язки, судини, нерви.

* При наявності кровотечі із судин — зупинка кровотечі джгутом чи імпровізованими джгутами (закрутка, перетягання ременем, шнурком тощо), накладання тиснучої пов'язки.

*Знеболювальна терапія (введення наркотичних анальгетиків, 50 % розчину анальгіна, при можливості введення 2 % розчину новокаїну, лідокаїну в ділянку суглобу (10-20 мл).

*При відкритому вивиху накладання первинної пов'язки з метою профілактики вторинного мікробного забруднення.

*Транспортна іммобілізація: аутоіммобілізація, підручними засобами, табельними транспортними шинами (драбинчастою шиною Крамера, диктовою, шиною Дітеріхса).

*При необхідності введення серцевих препаратів: кофеїну, кордіаміну.

*При шоці, колапсі трансфузії реополіглюкіну, лактасолю, фізрозчину, 5 % розчину глюкози.

При ушибах :

При ушибах :

-- закрите пошкодження тканин і органів без істотного порушення їх структури. Найчастіше пошкоджуються поверхнево розташовані тканини (шкіра, підшкірна клітковина, м'язи і окістя). Особливо страждають при сильному ударі м'які тканини, придавлюємо в момент травми до кісток.

Першою допомогою при ущибає є:

*Холод, але не безпосередньо на місце забитого місця, а через тканину!

*Йодна сітка на забите місце накладається тільки через 24 години. Застосовувати місцево-подразнювальні кошти безпосередньо після травми не можна, це викличе ще більший набряк пошкоджених тканин ..При непритомному стані:

При непритомному стані:

Надання допомоги при непритомності розпочинається з основних принципів надання першої допомоги. Не слід робити поквапливий висновок, що це лише непритомність, оскільки непритомний стан може вказувати на серйозну проблему, що загрожує життю, наприклад, тяжкий шоковий стан або зупинка серця. Завжди перевіряйте наявність ознак життя, щоб переконатися у відсутності небезпеки для життя постраждалого. Надайте допомогу, як при шоку. Якщо у вас є сумнів відносно причини, що викликала непритомність, телефонуйте «03». Непритомність звичайно проходить сама по собі, і постраждалий опритомнює протягом од-нієї-двох хвилин.

Штучне дихання комплекс заходів, спрямованих на відновлення дихання у людини, що втратила його.

Штучне дихання комплекс заходів, спрямованих на відновлення дихання у людини, що втратила його.

Утримуючи голову потерпілого в за­кинутому положенні, відтягають йому великими пальцями ниж­ню губу. Той, хто надає допомогу, робить глибокий вдих і щільно притискає свій рот до накритого хусткою роту того, кого рятують, затискаючи одночасно йому ніс рукою. Вдмуху­вання повітря продовжується до видимого розширення груд­ної клітки хворого. Видих відбувається пасивно. Частота вдму­хувань — 12—15 разів на хвилину. При цьому методі частина повітря потрапляє в шлунок, тому час від часу потрібно натис­кати рукою на область під грудьми

Якщо щелепи хворого міцно стиснуті, вдмухування повітря роблять у ніс. Рот потерпілого при цьому міцно затискають, піднімаючи його нижню щелепу.

Непрямий масаж серця Непрямим масаж називають тому, що серце масажується через стінку грудної клітки, на відміну від прямого масажу, за­стосовуваного в хірургії під час операції, коли розкрита грудне клітка і серце безпосередньо масажується рукою.

Непрямий масаж серця Непрямим масаж називають тому, що серце масажується через стінку грудної клітки, на відміну від прямого масажу, за­стосовуваного в хірургії під час операції, коли розкрита грудне клітка і серце безпосередньо масажується рукою.

Метод базується на зсуві грудей при натисканні на них не 3—5 сантиметрів у напрямку до хребта, що спричиняє легке стискування серця і «видавлювання» з нього крові в судини.Хворого укладають на тверду поверхню: дошки, підлогу, де­рев'яний щит, розстібають одяг. Той, хто надає допомогу, стає ліворуч від потерпілого і поміщає долоню однієї руки йому на нижню третину грудей. Інша рука накладається на тильний бік першої руки для посилення тиску.

Хворого укладають на тверду поверхню: дошки, підлогу, де­рев'яний щит, розстібають одяг. Той, хто надає допомогу, стає ліворуч від потерпілого і поміщає долоню однієї руки йому на нижню третину грудей. Інша рука накладається на тильний бік першої руки для посилення тиску.

Двома руками, використовуючи при цьому і масу тіла, енергій­но та швидко натискають на груди. Такі натискання здійснюють з частотою 50—70 разів на хвилину і після кожного натискання швидко опускають руки, щоб груди могли розправитися, а сер­це — наповнитися кров'ю. Якщо одній людині доводиться одно­часно проводити і штучне дихання і непрямий масаж серця, то після кожних 7—8 натискань на груди здійснюється вдмухування повітря в легені.

Література

Література

1. Безпека життєдіяльності. Підручник. – К., 2001.

2. Охорона праці. Посібник. – Харків, 2002.

3."Невідкладні стани й екстрена медична допомога. Довідник."Під ред. Е.И. Чазова, Москва 1989

4. "Патологічна фізіологія" (1965). Альперн Д.Е.

5." Судова медицина" (1953) Райський М.И.


Каталог: Files -> downloads
downloads -> Чому займенник має таку назву? Яка його роль у мовленні?
downloads -> Кривоколінського навчально-виховного комплексу
downloads -> Інтелектуальна готовність
downloads -> Українська мова
downloads -> Тема. Що таке Батьківщина
downloads -> Мета: висвітлити життєвий і творчий шлях Р. М. Рільке, розкрити образ України у світі філософських та естетичних пошуків митця; визначити провідні мотиви лірики поета; Мета
downloads -> Урок-презентація на тему:"Голодомор 1932-1933 років. 80 років з часу трагедії"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка