Посилення конкурентоспроможності підприємств забезпечує підвищення якості продукції підприємствДата конвертації24.12.2016
Розмір444 b.Посилення конкурентоспроможності підприємств забезпечує підвищення якості продукції підприємств. Проблема якості є актуальною для підприємств всіх країн, тому що тільки продукція високої якості може бути конкурентоспроможною. Відповідно, вітчизняні підприємства мають посилити увагу на забезпеченні цивілізаційного розвитку ринку, а саме на поліпшенні якості продукції підприємств.

 • Посилення конкурентоспроможності підприємств забезпечує підвищення якості продукції підприємств. Проблема якості є актуальною для підприємств всіх країн, тому що тільки продукція високої якості може бути конкурентоспроможною. Відповідно, вітчизняні підприємства мають посилити увагу на забезпеченні цивілізаційного розвитку ринку, а саме на поліпшенні якості продукції підприємств.

 • Метою дослідження є розгляд сучасних методів та моделей, за допомогою яких підприємства підвищують якість своєї продукції. У ринковій економіці проблема якості є найважливішим чинником підвищення рівня життя, економічної, соціальної й екологічної безпеки.Створення ефективних шляхів підвищення якості продукції та процесу їх формування на підприємстві є стратегічним напрямком успішного функціонування підприємств в сучасних економічних умовах. Особливої актуальності набуває дострокове підвищення конкурентоспроможності підприємств на основі формування ефективних шляхів управління якістю продукції. Ключовими моментами в області підвищення якості продукції підприємства є висока ступінь відповідальності керівництва щодо діяльності організації та орієнтація на споживача. Шляхом дослідження ринку формуються вимоги потенційних споживачів.

 • Створення ефективних шляхів підвищення якості продукції та процесу їх формування на підприємстві є стратегічним напрямком успішного функціонування підприємств в сучасних економічних умовах. Особливої актуальності набуває дострокове підвищення конкурентоспроможності підприємств на основі формування ефективних шляхів управління якістю продукції. Ключовими моментами в області підвищення якості продукції підприємства є висока ступінь відповідальності керівництва щодо діяльності організації та орієнтація на споживача. Шляхом дослідження ринку формуються вимоги потенційних споживачів.Якість продукції — це сукупність властивостей продукції, яку обумовлюють її придатність, задовольнити певні потреби відповідно до призначення.

 • Якість продукції — це сукупність властивостей продукції, яку обумовлюють її придатність, задовольнити певні потреби відповідно до призначення.

 • Для кожного підприємства дуже важливо постійно підвищувати та удосконалювати рівень якості продукції, застосовувати новітні технології для її поліпшення. Адже якість, як економічна категорія, відбиває сукупність властивостей продукції, що зумовлюють міру її придатності задовольняти потреби людини відповідно до свого призначення. Якість продукції завжди була головним чинником, який визначав рівень попиту на продукцію.“TQM”

 • “TQM”

 • «Спіраль Джурана»

 • Концепцію ZD (нуль дефектів)

 • Теорія комплексного управління якістю А. Фейгенбаума

 • Японський варіант комплексного управління якістю Каору Ісікава

 • Концепція ТагуттіОсновною є концепція управління на основі якості «TQM», яку розробили американські вчені Уолте Шухарт та Уільям Едвард Демінг.

 • Основною є концепція управління на основі якості «TQM», яку розробили американські вчені Уолте Шухарт та Уільям Едвард Демінг.

 • Шухартом вперше була запропонована циклічна модель, що поділяє управління якістю на 4 стадії – планування (Plan), реалізацію (Do), перевірку (Check) та корегуючі впливи (Action).

 • А. Демінг, у свою чергу, розробив та запропонував програму спрямовану на підвищення якості праці, яка базується на таких аксіомах: будь-яка діяльність може розглядатися як технологічний процес, що означає, що вона може бути покращеною; виробництво потрібно розглядати як систему, що знаходиться у стабільному або нестабільному стані, необхідні фундаментальні зміни у процесі; головне керівництво підприємства має брити на себе відповідальність за свою діяльність.З відомих властивостей кривої нормального розподілу випливає, що при правильній наладці технологічного процесу у 12 з 14 виробів значення контрольованого параметру будуть знаходитись в зоні половинного допуску (заштрихована область).

 • З відомих властивостей кривої нормального розподілу випливає, що при правильній наладці технологічного процесу у 12 з 14 виробів значення контрольованого параметру будуть знаходитись в зоні половинного допуску (заштрихована область).Концепція Джозефа Джурана – це просторова модель, що визначає стадії безперервного розвитку робіт щодо управління якістю, що отримала назву «Спіраль Джурана». Ця «спіраль» має поступовий вигляд. За концепціїю Джурана – безперервне покращення – це рух по сходам. Його концепція має назву «AQL – щорічне покращення якості». Головною її ідеєю є отримання високих конкурентоспроможних та довгострокових результатів.

 • Концепція Джозефа Джурана – це просторова модель, що визначає стадії безперервного розвитку робіт щодо управління якістю, що отримала назву «Спіраль Джурана». Ця «спіраль» має поступовий вигляд. За концепціїю Джурана – безперервне покращення – це рух по сходам. Його концепція має назву «AQL – щорічне покращення якості». Головною її ідеєю є отримання високих конкурентоспроможних та довгострокових результатів.

 • Ф. Кросбі розробив концепцію ZD (нуль дефектів) – «бездефектне виготовлення продукції». Ключовим принципом програми бездефектного виготовлення продукції є неприпустимість будь-якого рівня дефектів, окрім нульового.

 • А. Фейгенбаум розробив теорію комплексного управління якістю. Основна ідея якої – всеохопне управління якістю, яка торкається усіх стадій створення продукції, а всі рівні управління підприємством при реалізації технічних, економічних, організаційних та соціально-психологічних заходів.Каору Ісікава, автор японського варіанту комплексного управління якістю, виділив такі концептуальні положення: основною рисою є участь працівників в управління якістю, потрібно внести систематичні внутрішні перевірки функціонування системи якості, безперервне навчання кадрів, широке впровадження методів статистичного контролю. К. Ісікава ввів оригінальний графічний метод аналізу причинно-наслідкових зв’язків. Ця схема отримала назву «Скелет риби». Його метод є одним з найбільш простих методів управління якістю.

 • Каору Ісікава, автор японського варіанту комплексного управління якістю, виділив такі концептуальні положення: основною рисою є участь працівників в управління якістю, потрібно внести систематичні внутрішні перевірки функціонування системи якості, безперервне навчання кадрів, широке впровадження методів статистичного контролю. К. Ісікава ввів оригінальний графічний метод аналізу причинно-наслідкових зв’язків. Ця схема отримала назву «Скелет риби». Його метод є одним з найбільш простих методів управління якістю.

 • Головною ідеєю Концепції Тагутті стало підвищення якості з одночасним зниженням його вартості. Розвитком його концепції став метод QFD – «розгортання функції якості». Його сутність полягає в плануванні характеристик продукції на основі дослідження ринку з метою максимального задоволення потреб споживачів з найвищою якістю в найкоротші терміни і при мінімальних затратах виробників.Висока ступінь відповідальності керівництва щодо діяльності організації та орієнтація на споживача є ключовими моментами в області підвищення якості продукції, а стратегічним напрямком успішного функціонування підприємств є створення ефективних шляхів підвищення якості продукції. Однією з найефективніших моделей вважається модель «TQM», яка дозволяє покращити якість продукції за допомогою зменшення мінливості процесу, виготовляючи якісну продукцію, підприємство зменшує витрати на виробництво.

 • Висока ступінь відповідальності керівництва щодо діяльності організації та орієнтація на споживача є ключовими моментами в області підвищення якості продукції, а стратегічним напрямком успішного функціонування підприємств є створення ефективних шляхів підвищення якості продукції. Однією з найефективніших моделей вважається модель «TQM», яка дозволяє покращити якість продукції за допомогою зменшення мінливості процесу, виготовляючи якісну продукцію, підприємство зменшує витрати на виробництво.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка