Повідомлення про погоду з'являються в другій половині IX століття. В "Повісті минулих літ"Дата конвертації27.12.2016
Розмір445 b.
ТипПовідомленняПерші записи про погоду велись ще за 3000 років до нашої ери. У руських літописах повідомлення про погоду з'являються в другій половині IX століття. В "Повісті минулих літ", наприклад, сповіщалось, що 867 рік у Києві був голодний, а в 1092 р. земля вигоріла і багато лісів і боліт займалися самі по собі.

 • Перші записи про погоду велись ще за 3000 років до нашої ери. У руських літописах повідомлення про погоду з'являються в другій половині IX століття. В "Повісті минулих літ", наприклад, сповіщалось, що 867 рік у Києві був голодний, а в 1092 р. земля вигоріла і багато лісів і боліт займалися самі по собі.У другій половині XVIII століття була організована міжнародна мережа метеорологічних станцій у Європі (більше 30), що функціонувала 12 років. На початку XIX століття виникають перші державні мережі станцій і завдяки працям А.Гумбольдта в Німеччині закладаються основи метеорології та кліматології.

 • У другій половині XVIII століття була організована міжнародна мережа метеорологічних станцій у Європі (більше 30), що функціонувала 12 років. На початку XIX століття виникають перші державні мережі станцій і завдяки працям А.Гумбольдта в Німеччині закладаються основи метеорології та кліматології.Метеорологічна станція - установа, яка проводить регулярні спостереження за станом атмосфери.

 • Метеорологічна станція - установа, яка проводить регулярні спостереження за станом атмосфери.Батько метеорології – Аристотель. У IV ст. до н. е. в книзі "Метеорологіка" перший зібрав інформацію про багато явищ в атмосфері і зробив спробу пояснити їх.

 • Батько метеорології – Аристотель. У IV ст. до н. е. в книзі "Метеорологіка" перший зібрав інформацію про багато явищ в атмосфері і зробив спробу пояснити їх.

У 1780 році було створено Мангеймське метеорологічне товариство - перше, яке організувало спостереження за погодою на 40 станціях по всьому світу, на підставі яких Г. Брандес в 1820 році складає в Німеччині перші синоптичні карти Європи.

 • У 1780 році було створено Мангеймське метеорологічне товариство - перше, яке організувало спостереження за погодою на 40 станціях по всьому світу, на підставі яких Г. Брандес в 1820 році складає в Німеччині перші синоптичні карти Європи.Перші інструментальні метеорологічні спостереження на території України розпочаті у Києві в 1771 році. Наприкінці XVIII ст. систематичні спостереження за погодою, режимом р. Дніпра біля м. Києва почав проводити видатний громадський діяч та вчений

 • Перші інструментальні метеорологічні спостереження на території України розпочаті у Києві в 1771 році. Наприкінці XVIII ст. систематичні спостереження за погодою, режимом р. Дніпра біля м. Києва почав проводити видатний громадський діяч та вчений

 • М. Ф. Берлінський.Всесвітня метеорологічна організація налічує близько

 • Всесвітня метеорологічна організація налічує близько

 • 10 000 наземних станцій (з них 189- в Україні), 1000 аерологічних станцій на суші (8) і на кораблях, 100 дрейфуючих станцій і 600 буйків. Дані цих спостережень представлені сьогодні на наших синоптичних картах.4 жовтня 1957 року вперше у світі на навколоземну орбіту виведено штучний супутник Землі, а вже з 1958 року встановлюється метеорологічна апаратура.

 • 4 жовтня 1957 року вперше у світі на навколоземну орбіту виведено штучний супутник Землі, а вже з 1958 року встановлюється метеорологічна апаратура.Запущений супутник на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. Кодове його позначення — ПС-1 (Простий Супутник-1). Запуск здійснювався з 5-го науково-дослідного полігону Міністерства оборони СРСР «Тюра-Там» (що отримало згодом відкрите найменування «космодром Байконур»).

 • Запущений супутник на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. Кодове його позначення — ПС-1 (Простий Супутник-1). Запуск здійснювався з 5-го науково-дослідного полігону Міністерства оборони СРСР «Тюра-Там» (що отримало згодом відкрите найменування «космодром Байконур»).З 1968 року в Українському гідрометеорологічному центрі почали отримувати дані, що дозволило більш об'єктивно проводити синоптичний аналіз, своєчасно виявляти виникнення небезпечних і стихійних явищ погоди.

 • З 1968 року в Українському гідрометеорологічному центрі почали отримувати дані, що дозволило більш об'єктивно проводити синоптичний аналіз, своєчасно виявляти виникнення небезпечних і стихійних явищ погоди.Будівля Гідрометеорологічної служби України на вул. Короленка, 21

 • Будівля Гідрометеорологічної служби України на вул. Короленка, 21

 • (зараз – вул. Володимирська). Київ, 1935 р.Швидкий і цілеспрямований розвиток гідрометеорології на Україні почався після створення центральної української метеорологічної служби - Укрмету. Декрет Ради Народних Комісарів України про створення Укрмету був прийнятий 19 листопа-да 1921 року. Укрмет було створено на базі метеорологічної секції сільськогосподарського наукового комітету Наркомзему. Очолював цю секцію Микола Іванович Данилевський, він і став керівником новоствореного державного органу.

 • Швидкий і цілеспрямований розвиток гідрометеорології на Україні почався після створення центральної української метеорологічної служби - Укрмету. Декрет Ради Народних Комісарів України про створення Укрмету був прийнятий 19 листопа-да 1921 року. Укрмет було створено на базі метеорологічної секції сільськогосподарського наукового комітету Наркомзему. Очолював цю секцію Микола Іванович Данилевський, він і став керівником новоствореного державного органу.Київ - метеорологічний центр України. У столиці знаходиться Український гідрометеорологічний центр, який приймає повідомлення про стан погоди від 200 метеостанцій, розташованих по всій Україні. Саме тут і створюється прогноз погоди.

 • Київ - метеорологічний центр України. У столиці знаходиться Український гідрометеорологічний центр, який приймає повідомлення про стан погоди від 200 метеостанцій, розташованих по всій Україні. Саме тут і створюється прогноз погоди.Український гідрометеорологічний центр (колишня Державна гідрометеорологічна служба України Держгідромет) — державна установа в складі Міністерства надзвичайних ситуацій України, що проводить метеорологічні спостереження на території України. Діяльність Українського гідрометеорологічного центру спрямовується, координується та контролюється Департаментом цивільного захисту МНС України.

 • Український гідрометеорологічний центр (колишня Державна гідрометеорологічна служба України Держгідромет) — державна установа в складі Міністерства надзвичайних ситуацій України, що проводить метеорологічні спостереження на території України. Діяльність Українського гідрометеорологічного центру спрямовується, координується та контролюється Департаментом цивільного захисту МНС України.Заснована метеорологічна служба у 1921 році, а в 1929 об'єднана з гідрологічною в Гідрометеорологічний комітет (з 1940 року Управління гідрометеорологічної служби УРСР). Українська метеорологічна служба виявила жваву діяльність: збільшення і краще обладнання метеорологічних станцій, дослідження, публікації («Бюлетень» та ін.), популяризація метеорології (журнал «Погода і життя»).

 • Заснована метеорологічна служба у 1921 році, а в 1929 об'єднана з гідрологічною в Гідрометеорологічний комітет (з 1940 року Управління гідрометеорологічної служби УРСР). Українська метеорологічна служба виявила жваву діяльність: збільшення і краще обладнання метеорологічних станцій, дослідження, публікації («Бюлетень» та ін.), популяризація метеорології (журнал «Погода і життя»).здійснювати цілодобовий моніторинг погоди на території України;

 • здійснювати цілодобовий моніторинг погоди на території України;

 • регулярно складати прогноз погоди на 1-10 діб та сезон, прогнози і попередження про рівні забруднення довкілля;

 • оперативно складати попередження про загрозу небезпечних і стихійних явищ погоди на території країни та акваторії Чорного та Азовського морів в межах відповідальності;

 • проводити контроль якості прогнозів і попереджень;

 • складати щомісячні та річні огляди погодних умов.

1. ru.wikipedia.org

 • 1. ru.wikipedia.org

 • 2. http://dspace.nbuv.gov.ua

 • 3. http://meteo.gov.ua

 • 4. http://www.geograf.com.ua

 • 5. http://vseslova.com.uaКаталог: Files -> downloads
downloads -> Чому займенник має таку назву? Яка його роль у мовленні?
downloads -> Кривоколінського навчально-виховного комплексу
downloads -> Інтелектуальна готовність
downloads -> Українська мова
downloads -> Тема. Що таке Батьківщина
downloads -> Мета: висвітлити життєвий і творчий шлях Р. М. Рільке, розкрити образ України у світі філософських та естетичних пошуків митця; визначити провідні мотиви лірики поета; Мета
downloads -> Урок-презентація на тему:"Голодомор 1932-1933 років. 80 років з часу трагедії"


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка