Повідомлення теми І мети заняття. Словникова робота. Давньогрецька міфологія одна з найпопулярніших світових міфологій. Представлення ос "Родовід богів грецької міфології"Дата конвертації02.06.2016
Розмір445 b.
ТипПовідомленняПовідомлення теми і мети заняття.

 • Повідомлення теми і мети заняття.

 • Словникова робота.

 • Давньогрецька міфологія – одна з найпопулярніших світових міфологій.

 • Представлення ОС “Родовід богів грецької міфології”.

 • Повідомлення про зоряне небо.

 • Віртуальна подорож.

 • Читання міфів про аргонавтів та їх обговорення.Обладнання: ОС “Родовід богів грецькою міфології, карта Стародавньої Греції, схеми сузір’їв, пов’язаних з міфологічними героями, книга М. А. Куна “Легенди і міфи Стародавньої Греції”, ілюстрації до міфів (альбом); комп’ютер і мультимедійна дошка.

 • Обладнання: ОС “Родовід богів грецькою міфології, карта Стародавньої Греції, схеми сузір’їв, пов’язаних з міфологічними героями, книга М. А. Куна “Легенди і міфи Стародавньої Греції”, ілюстрації до міфів (альбом); комп’ютер і мультимедійна дошка.Міфи - це давні оповіді про створення світу і людини, про діяння богів та героїв. У еллінів, як себе називали греки, слово “міф” означало: “слово, розповідь, … бай-ка”.

 • Міфи - це давні оповіді про створення світу і людини, про діяння богів та героїв. У еллінів, як себе називали греки, слово “міф” означало: “слово, розповідь, … бай-ка”.

 • Міфологія – це сукупність міфів, а також наука про міфи.

 • Сузір'я — будь-яка з 88 ділянок, на які поділена небесна сфера. Цей термін використовується для назви групи зірок, взаємне розташування яких складає якусь фігуру чи контур.Сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож до чудової країни, яку називають колискою європейської культури. Ця країна — Стародавня Греція (Еллада). На карті ми бачимо, що вона займає незна-

 • Сьогодні ми з вами вирушаємо в подорож до чудової країни, яку називають колискою європейської культури. Ця країна — Стародавня Греція (Еллада). На карті ми бачимо, що вона займає незна-

 • чну за розмірами територію в басейні Се-

 • редземномор’я: південну частину Балкан-

 • ського пів-острова, острова Егейського мо-

 • ря і вузьку смугу малоазіатського узбереж-

 • жя.

 • Все населення Афінського полісу — найсильнішої грецької держави і головного джерела античної культури — не перевищувало 200 –300 тисяч чоловік. І саме тут розквітла гігантська духовна культура, що живе і сьогодні.Міфи мають велике пі-знавальне значення, оскільки є джерелом знань про при-роду, побут, вірування лю-дей, про духовну культуру первісних людей та умови життя в тодішньому суспіль-стві. В основу всіх міфів по-кладено наївне розуміння природи. Прагнучи пізнати рі-зні природні явища, незбаг-нені сили, греки називають їх іменами і оточують себе безліччю богів. Кожне явище мало свого покровителя.

 • Міфи мають велике пі-знавальне значення, оскільки є джерелом знань про при-роду, побут, вірування лю-дей, про духовну культуру первісних людей та умови життя в тодішньому суспіль-стві. В основу всіх міфів по-кладено наївне розуміння природи. Прагнучи пізнати рі-зні природні явища, незбаг-нені сили, греки називають їх іменами і оточують себе безліччю богів. Кожне явище мало свого покровителя.Перші уявлення людей про зоряне небо дійшли до нас із дописемного періоду історії: вони збереглися у матеріальних пам’ятках культури. Археологи й астрономи з’ясували, що найбільш давні групи яскравих зірок людина виокремила на небі ще в кам’яному віці.

 • Перші уявлення людей про зоряне небо дійшли до нас із дописемного періоду історії: вони збереглися у матеріальних пам’ятках культури. Археологи й астрономи з’ясували, що найбільш давні групи яскравих зірок людина виокремила на небі ще в кам’яному віці.

 • Деякі відомі сузір’я містять добре помітні фігури, складені яскравими зірками, які легко упізнати, наприклад, «Велика Ведмедиця» (контур ковша), «Оріон» (фігура мисливця), «Лев» (контур лежачого лева), «Скорпіон» . Інші сузір’я не мають таких визначних контурів і містять менш яскраві зірки.

 • Зірки у сузір’ї розташовані у космосі в багатьох світлових роках одна від однієї. Цікавий виняток з цього правила становить група зірок із сузір’я Великої Ведмедиці.За грецькими поглядами, небо складалося з сузір’їв і темних місць проміж ними. Деякі обриси, що їх виділяли давні греки, могли пересікатися, і деякі зірки належали до двох сузір’їв, а інші, що не складали характерних контурів, взагалі не відноси-ли до жодного сузір’я. Протягом часу у астрономів з’явилася потреба більш однозначного визначення положення зірки на небі.

 • За грецькими поглядами, небо складалося з сузір’їв і темних місць проміж ними. Деякі обриси, що їх виділяли давні греки, могли пересікатися, і деякі зірки належали до двох сузір’їв, а інші, що не складали характерних контурів, взагалі не відноси-ли до жодного сузір’я. Протягом часу у астрономів з’явилася потреба більш однозначного визначення положення зірки на небі.

 • Міжнародний Астрономічний союз поділяє небесну сферу на 88 ділянок з точними межами між ними, завдяки чому будь-який напрямок (чи місце) на небі попадає в межі якогось єдиного сузір’я. В пів-нічній півкулі неба ці ділянки в основному слідують сузір’ям, які виділяли на небі давні греки та серед-ньовічні астрономи, а також традиційним знакам зодіаку.Назви сузір’ям давалися на честь міфічних персонажів (Андромеда, Кассіопея, Пер-сей…) або тварин (Лев, Дра-кон, Велика Ведмедиця…), на честь відомих об’єктов (Ваги, Жертовник, Компас, Телескоп, Мікроскоп…), а також просто за назвами тих предметів, що нагадуюють фігури, утворені яскравими зірками (Трикутник, Стріла та ін.).

 • Назви сузір’ям давалися на честь міфічних персонажів (Андромеда, Кассіопея, Пер-сей…) або тварин (Лев, Дра-кон, Велика Ведмедиця…), на честь відомих об’єктов (Ваги, Жертовник, Компас, Телескоп, Мікроскоп…), а також просто за назвами тих предметів, що нагадуюють фігури, утворені яскравими зірками (Трикутник, Стріла та ін.).

 • Часто одна або декілька най-яскравіших зірок у сузір’ї ма-ють власні імена (Вега в су-зір’ї Ліра). Як правило, назви зірок пов’язані з назвами су-зір’їв, означають частини тіла міфічного персонажу або тва-рини..Своїм ім’ям сузір’я зобов’яза-не грецькій міфології. Андромеда – дочка ефіопського царя Цефея і цариці Кассіопеї. Андромеда стала жертвою гордині своєї ма-тері, яка образила морського ца-ря Посейдона, стверджуючи, що вона гарніша за будь-яку його німфу. Посейдон дуже розлютив-ся, а Цефей, щоб його ублажи-ти, приніс йому в жертву дочку, прикував її до скелі й залишив у їжу киту. Але Персей врятував Андромеду: відніс її на своєму крилатому коні Пегасі.

 • Своїм ім’ям сузір’я зобов’яза-не грецькій міфології. Андромеда – дочка ефіопського царя Цефея і цариці Кассіопеї. Андромеда стала жертвою гордині своєї ма-тері, яка образила морського ца-ря Посейдона, стверджуючи, що вона гарніша за будь-яку його німфу. Посейдон дуже розлютив-ся, а Цефей, щоб його ублажи-ти, приніс йому в жертву дочку, прикував її до скелі й залишив у їжу киту. Але Персей врятував Андромеду: відніс її на своєму крилатому коні Пегасі.

Українці здавна мали багато назв нашої галактики. Чумацький шлях — найпошире-ніша з них. Також вживається назва Моло-чний шлях.

 • Українці здавна мали багато назв нашої галактики. Чумацький шлях — найпошире-ніша з них. Також вживається назва Моло-чний шлях.

 • Божа дорога — давня українська назва Чумацького Шляху. Походить від того, що цій дорозі нібито у золотій колісниці їздить пророк Ілля (християнський наступник пра-українського й праслов'янського Перуна) й гримить, метаючи золоті стріли блискавиць у демонів Арідника, Тринрода, Триюду, Чортів, Бісів, Чугайстрів та інших.Контур сузір’я дійсно нагадує дві людські фігури. Яскраві зірки Кастор («кучер») і Пол-лукс («кулачний боєць») нагадують голови людських фігур, ноги яких стоять на Чума-цькому шляху, примикаючи до Оріону. Греки назвали їх іменами синів Зевса - Кастором і Полідевком, який в латинізованій формі став Поллуксом. За легендою, вони билися і виступали проти Ідаса та Лінкея, синів Афарея, царя Мессіни, щоб захопити стадо биків. Кастор загинув від руки Ідаса, а Поллукс помстився за брата, вбив Лінкея, а потім Юпі-тер уразив блискавкою Ідаса. Поллукс був безсмертним і попросив Юпітера зробити його нерозлучним з братом. Тоді Юпітер відправив обох братів на небо у вигляді сузір’я.

 • Контур сузір’я дійсно нагадує дві людські фігури. Яскраві зірки Кастор («кучер») і Пол-лукс («кулачний боєць») нагадують голови людських фігур, ноги яких стоять на Чума-цькому шляху, примикаючи до Оріону. Греки назвали їх іменами синів Зевса - Кастором і Полідевком, який в латинізованій формі став Поллуксом. За легендою, вони билися і виступали проти Ідаса та Лінкея, синів Афарея, царя Мессіни, щоб захопити стадо биків. Кастор загинув від руки Ідаса, а Поллукс помстився за брата, вбив Лінкея, а потім Юпі-тер уразив блискавкою Ідаса. Поллукс був безсмертним і попросив Юпітера зробити його нерозлучним з братом. Тоді Юпітер відправив обох братів на небо у вигляді сузір’я.Широко відомий грецький міф про те, як прекрасну німфу Калісто Зевс перетворив на ведмедицю, щоб урятувати її від пом-сти своєї дружини – Гери. Невдовзі вона загинула від стріли Артеміди. Зевс возніс ведмедицю-Калісто на небо у вигляді сузір'я Великої Ведмедиці. Однак це ве-лике сузір'я значно старше за грецький міф про нього: можливо, воно було пер-шим виділено на небі давніми людьми. Сім його яскравих зірок утворюють Ківш; він відомий у багатьох народів під різни-ми назвами: Плуг, Віз, Лось, Сім Мудре-ців... Усі зірки Ковша мають власні араб-ські імена: Дубхе (a) Великої Ведмедиці) значить «ведмідь»; Мерак (b) – «попе-рек»; Фекда (g) – «стегно»; Мегрец (d) – «початок хвоста»; Аліот (e) – смисл не зрозумілий; Мицар (z) – «кушак». Останню зірку в ручці Ковша називають Бенетнаш або Алькаід (h); по-арабськи «алкаід банат наш» означає «ватажок плакальщиць»; у цьому випадку астеризм уже мислиться не ведмедем, а похорон-ною процесією: попереду плакальщиці на чолі з ватажком, а за ними - погребальні ноші.

 • Широко відомий грецький міф про те, як прекрасну німфу Калісто Зевс перетворив на ведмедицю, щоб урятувати її від пом-сти своєї дружини – Гери. Невдовзі вона загинула від стріли Артеміди. Зевс возніс ведмедицю-Калісто на небо у вигляді сузір'я Великої Ведмедиці. Однак це ве-лике сузір'я значно старше за грецький міф про нього: можливо, воно було пер-шим виділено на небі давніми людьми. Сім його яскравих зірок утворюють Ківш; він відомий у багатьох народів під різни-ми назвами: Плуг, Віз, Лось, Сім Мудре-ців... Усі зірки Ковша мають власні араб-ські імена: Дубхе (a) Великої Ведмедиці) значить «ведмідь»; Мерак (b) – «попе-рек»; Фекда (g) – «стегно»; Мегрец (d) – «початок хвоста»; Аліот (e) – смисл не зрозумілий; Мицар (z) – «кушак». Останню зірку в ручці Ковша називають Бенетнаш або Алькаід (h); по-арабськи «алкаід банат наш» означає «ватажок плакальщиць»; у цьому випадку астеризм уже мислиться не ведмедем, а похорон-ною процесією: попереду плакальщиці на чолі з ватажком, а за ними - погребальні ноші.Давніми греками було названо ім'ям Кассіопеї - дружини ефіопського царя Кефея і матері Андромеди в грецькій міфології. Відповідно до однієї з версій міфу, Кассіопея за свої хвастощі була прив'язана до крісла, сидячи на якому вона приречена кружлятись навколо Північного Полюса, перевертаючись головою вниз.

 • Давніми греками було названо ім'ям Кассіопеї - дружини ефіопського царя Кефея і матері Андромеди в грецькій міфології. Відповідно до однієї з версій міфу, Кассіопея за свої хвастощі була прив'язана до крісла, сидячи на якому вона приречена кружлятись навколо Північного Полюса, перевертаючись головою вниз.

 • Араби частину зірок Кассіопеї називали "руками плеяд".Ім'я Гера́кл носив найпопулярніший із грецьких ге-роїв, людина надзвичайної сили та відваги. Існує версія, за якою справжнє його ім'я — Алкід; Згідно міфів дельфійський оракул назвав героя „Герак-лом”, що означає «той, хто звершує подвиги через утиски Гери». У Гесіода Геракл — суто грецький герой зі зброєю доісторичного періоду.

 • Ім'я Гера́кл носив найпопулярніший із грецьких ге-роїв, людина надзвичайної сили та відваги. Існує версія, за якою справжнє його ім'я — Алкід; Згідно міфів дельфійський оракул назвав героя „Герак-лом”, що означає «той, хто звершує подвиги через утиски Гери». У Гесіода Геракл — суто грецький герой зі зброєю доісторичного періоду.Гарне сузір’я, повністю знаходиться у Чумацькому Шляху на північний схід від Андромеди. Містить 153 зірки, які видно неозброєним оком. За міфом, Персей був сином Зевса и царівни Данаї; він переміг горгону Медузу і врятував Андромеду від морського чудовиська. Щороку в середині серпня спостерігається метеорний потік Персеїди, викликаний частинками, загубле-ними періодичною кометою Свіфта – Тутля.

 • Гарне сузір’я, повністю знаходиться у Чумацькому Шляху на північний схід від Андромеди. Містить 153 зірки, які видно неозброєним оком. За міфом, Персей був сином Зевса и царівни Данаї; він переміг горгону Медузу і врятував Андромеду від морського чудовиська. Щороку в середині серпня спостерігається метеорний потік Персеїди, викликаний частинками, загубле-ними періодичною кометою Свіфта – Тутля.Міфічний ефіопський цар Цефей (або Кефей) був чоловіком Кассіопеї і батьком Андроме-ди. Сузір’я не дуже виразне, але п’ять його найяскравіших зірок, розташованих між Кассіо-пеєю і Головою Дракона, можна легко знайти. Має 148 зірок, які видно неозброєним оком. У бік Цефея переміщається північний полюс світу.

 • Міфічний ефіопський цар Цефей (або Кефей) був чоловіком Кассіопеї і батьком Андроме-ди. Сузір’я не дуже виразне, але п’ять його найяскравіших зірок, розташованих між Кассіо-пеєю і Головою Дракона, можна легко знайти. Має 148 зірок, які видно неозброєним оком. У бік Цефея переміщається північний полюс світу.

Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pres.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка